Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Uživatelský avatar
tube
Příspěvky: 4
Registrován: 10.8.2009, 12:39

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33252Příspěvek tube

Tvoje POI které jsis stáhl přes POI.cz ti zůstanou jak jsou a správně, Ale POI které jsou přímo na mapách Atlas 8.1 se budou odkazovat na nekomerční SW Travel Giude. Jednoduše řečeno - budeš mít seznam POI i s názvem, třeba nákupní domy IKEA, ale neuvidíš adresu město a pod. Místo toho je tam napsáno, že podrobnosti nalezneš právě na Travel Guide. V případě IKEA je za názvem IKEA napsáno OStrava, Brno a pod.. Ale ulice a podobné informace nejsou
Garmin 255W, CN Europe NT 2010.10, Atlas Czech 8.1NT, Adresy CRv1, TOPO Czech 3
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33253Příspěvek freewall

Tak, tak..... jak máš v "Extras" (nebo po česku "Různé") vlastní body, tak ti přibude složka GPSTravelGuide a přes ní musíš vyhledávat body v Atlasu, protože přes origoš ikony kategorií v nabídce uvidíš třeba v restauracích "U Bruce Willise" a víc nic, resp. "Více na GPSTravelGuide", kdežto když půjdeš přes GPS..... uvidíš všechny informace o bodu. Pokud budeš mít zaplý CN, tak origoš ikony kategoriíí fungují, protože budeš prohledávat v bodech mapy CN.

Navíc se ikony bodů z téhle GPS.... zobrazují za jízdy na mapě (pokud má patřičný zoom a nejedeš víc než cca 80km/h).

Prostě jsme nuceni si stahovat GPSTraveGuide, pokud chceme užívat Atlas a jeho POI
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
breces
Příspěvky: 2
Registrován: 24.9.2008, 11:30

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33259Příspěvek breces

Taky jsem přidal GPSTravelGuide_full.gpi, jak je tady popisováno a zrovna odvázaný z toho nejsem. :( Nejen kvůli některým zdvojeným ikonkám, ale hlavně se výrazně zpomalilo vykreslování obrazovky jak se zapnutým simulátorem, tak i se satelity – velmi trhaný a zpožděný pohyb kurzoru. :shock3: Vymazal jsem GPSTravelGuide_full.gpi z Garmin/Poi a pohyb kurzoru je opět normální. Že by bylo těch POI bodů na 760 ku mnoho? Takže teď se budu muset při zapnutém Atlasu obejít bez detailů ? 8o)
Nüvi 760, Atlas Czech 8.1 NT, TOPO Czech 3, Adresy v1, CNEU NT 2010.20
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33304Příspěvek freewall

Já nevím, podle mě dělá problém to, že je to extra soubor, jako body tady odsud, a ty se automaticky zobrazují na mapě, oproti CN Europe
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
orbman
Příspěvky: 9
Registrován: 1.9.2009, 12:10

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33427Příspěvek orbman

Stáhl jsem si aktualizaci Atlas NT 8.1 dnes znovu (přes "unlock" stránku Garmina), protože jsem měl podezření, že ji distributor tiše zaktualizoval (výňatek z HTTP hlaviček: Last-Modified: Mon, 23 Nov 2009 11:10:52 GMT) a moje podezření se potvrdilo. Body v Atlas NT 8.1 jiz neobsahuji pokazenou diakritiku (je to nyní bez háčků a čárek), dale jiz obsahuji detaily typu adresa/telefon a naopak odkazy na GPSTravelGuide zmizely.
Garmin Colorado 300
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33428Příspěvek freewall

Tak zřejmě vyslyšeli naše nářky jak jsem jim psal :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
breces
Příspěvky: 2
Registrován: 24.9.2008, 11:30

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33434Příspěvek breces

Ani tato oprava nebude konečná, díval jsem se zběžně v MS a dálniční obchvat Kroměříže už tam sice je, ale např některé moje připomínky, které byly zaneseny do Atlas 8 (Železničářská ulice v Brně), jsou zase v 8.1 i v opravené 8.1 chybně. Nebo zase routování na vjezdu do Brna Pisáreckým tunelem v 8.1 bylo spraveno, v opravené 8.1 je chybně - takže klid a zbytečně se neunáhlovat...
Nüvi 760, Atlas Czech 8.1 NT, TOPO Czech 3, Adresy v1, CNEU NT 2010.20
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33435Příspěvek Rubic

Asi z toho mají hlavu v kýblu, vypadá to, že vzali za základ některou starší mapu neboť se tam objevily chyby již dříve odstraněné. Snad v příštím roce varianta 8_2 již bude zdařilejší.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33551Příspěvek Rubic

Dobrý večer, chování verze 8.1 je pro mne nepochopitelné. Něco zřejmě dělám špatně. Poradíte mi?
Když si otevřu MapSource ve formátu přes celou pracovní plochu, načte se starší mapa s chybami.
Pokud se stejná mapa 8.1 otevře v MapSource ve zmenšeném pracovním obrázku, otevře se mapa novější již bez chyb - Atlas Czech 8.1 NT - ve městě šedivé a nažloutlé plochy, řeka vyznačená modrou čárou, vrstevnice po 100m.
V této pracovní velikosti se dá přepnout na Mapu Topo Czech 3 - zelené a narůžovělé plochy, řeka vyznačená modrou plochou, vrstevnice po 20m.
Při zvětšení na celou pracovní plochu - evidentně starší verze mapy s chybami. Chová se Vám tato mapa také tak? :shock3:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33564Příspěvek freewall

Teď jsem to zkoušel a nic - vidím buď 8.1 nebo ToPo
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Dula
Příspěvky: 5
Registrován: 28.11.2009, 5:31

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33600Příspěvek Dula

Nepoužíváš verzi Mapsource 6.15.6? Mapsource od verze 6.14.x výše a tyto mapy od Picodasu si moc nerozumí. Mapa Atlas Czech 8.1 žádné vrstevnice nemá, ale někdy se v ní objeví, naopak teď se mi otevřela mapa Topo 3 bez vrstevnic. Doporučuji sehnat soubory MapSource.exe a MapSourceCSY.dll z verze 6.13.7, tyto ve zvláštním adresáři zkopírovat do složky Garmin a spouštět tento .exe soubor. V této verzi chodí vše korektně a rychle.
Rubic
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 18:23

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 33609Příspěvek Rubic

Všem Vám děkuji za ochotu pomoci. Ano používám Map Source 6.15.7. Pokusím se nainstalovat starší, nabízenou verzi, snad docílím korektního zobrazování. Díky.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
senzo
Příspěvky: 1
Registrován: 5.10.2009, 23:06

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 34359Příspěvek senzo

skippy píše:Ahoj, já mám trochu jiný problém. Chodí mně jenom Topo Czech 3. V Garminu mně vůbec nechodí Atlas Czech 8 ani adresy 1. Ačkoliv se v MapSource vše podařilo normálně odemknout, při "nasypání" do navigace a po restartu tam sice mapa je, ale navigace při "bootvání" hlásí, že mapy nelze odemknout. Nevím co s tím, patlám se s tím už X hodin a vyzkoušel jsem snad všechno. :( Stále nechodí. Můžete prosím někdo pomoct? Díky.


Zdravím, mám dotaz. Dopátral jste se nějakého řešení ohledně problému "mapy nelze odemknout"? Mám ten samý problém s nově koupenou 765T. Díky za info..
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Atlas ČR v8 NT + Adresy ČR v1

Příspěvek: # 34360Příspěvek freewall

Tady je to nějakým způsobem řešeno, resp. vysvětleno: http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... nout#p5636
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět