Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět

Návrh rozdělit CZ-Nebezecna_mista je:

dobrý nápad
44
67%
špatný nápad
19
29%
nevím
3
5%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31164Příspěvek vrána

No a to je další problém. Když ten "náhled pro vaši navigaci" upravím pro nějaké zařízení, které s ostatními není kompatibilní, tak to asi nebude to pravé ořechové, ne?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31783Příspěvek natalek

Nějak se to nehýbá. Kontaktoval někdo správce kategorie "Nebezpečná místa" ? Jsem ochoten věnovat tomu rozdělení nějaký čas :pc: , popř. správcovat některou z nových kategorií.
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31785Příspěvek Docent

Já bych si vzal třeba to "Chodci a jiná zvěř ve vozovce" :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 32169Příspěvek Docent

Tak tohle by měl rossini okamžite komerčně využít...
Proč havaroval? Protože ve své navigaci neměl nainstalovánu kategorii Nebezpečná místa z http://www.poi.cz :cheers: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Námět na nové kategorie POI

Příspěvek: # 33488Příspěvek freewall

Ve schvalovacím zřízení jsou "Nebezpečná místa-zvěř" (zahrnuje v sobě zvěř na vozovce a chodce, co se tam nemají motat :)))) a "Nebezpečná místa-přednost (zahrnuje v sobě místa s problémy s dáváním přednosti, nedodržováním značky Stop). Pro ty, kteří to chtějí mít ozvučené, přikládám hlášku v mp3 a zároveň ikonu bodu, která je určena pro navigace Garmin řady 7x5
Přílohy
Zvířata.ZIP
(10.92 KiB) Staženo 1101 x
Přednost.ZIP
(12.02 KiB) Staženo 1145 x
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33501Příspěvek vrána

Tak se nám to pomalu rozhýbalo, ale teď koukám, že zase děláme páté přes deváté :silis: :lol1: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33502Příspěvek vrána

Eeeeh... Zadával jsem zrovna několik nových záznamů ještě do té povšechné kategorie - pranic se mi nechce to znovu přepisovat se vším všudy a hodlám být líný - ve stávající kategorii předělám záznamy ku obrazu svému (tj. ušetřím si minimálně kopírování polohy) a pak se pokusím zmermomocnit Henryho, zda by to hromadně nepřesypal no nově založené kategorie. Tak teď sem napište aktuálně KDO a JAKOU podkategorii jste si nakonec vzali nebo byste si chtěli vzít, ať se nedublujeme.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33506Příspěvek vrána

Raději ještě znovu napíšu návrh samostatných kategorií:

1) CZ-Nebezpecna_mista-zatacky
2) CZ-Nebezpecna_mista-krizovatky
3) CZ-Nebezpecna_mista-aquaplaning
4) CZ-Nebezpecna_mista-povrch_vozovky
5) CZ-Nebezpecna_mista-zver
6) CZ-Nebezpecna_mista-ostatni

Za zvážení stojí:
a) případná kategorie Nebezpečný přejezd, ale klidně může být v 6) s upřesněním v popisu bodu
b) zda má mít Aquaplaning svou kategorii, když vlastně spadá pod 4), ale tady bych možná i souhlasil
c) název kategorie 5 - nebylo by lepší třeba 5) CZ-Nebezpecna_mista-zver_chodci?

Trochu jsem nepochopil tu již založenou freewalovu kategorii CZ-Nebezpecna_mista-prednost. To se stejně týká na 99% jen křižovatek, nebylo by proto vhodnější to mít pod názvem návrhu kategorie 2? Co jiného taky na křižovatce hrozí, než nedání přednosti (maximálně ještě chodci a ťukance zezadu), ale přeci jen se mi zdá mít v názvu "krizovatky" vhodnější a případná nebezpečí stručně osvětlit v popisu bodu. Nicméně se tedy musíme dohodnout :-). Já si ty křižovatky chtěl vzít (viz níže), dokonce už jsem založil zatím soukromou kategorii, ale aspoň nebudu mít tolik práce :-)

Když se podíváte do posledních záznamů v té povšechné kategorii, tak jsem tam zkusmo pár starších i nově zadaných záznamů zkusil už v té nové podobě, ale asi to bylo pro kočku :blazen: .

Dále jsem se chtěl zeptat - ona smí být v názvu POI i pomlčka a ne jen podtržítko? Jsem to upřímně řečeno nikdá nezkoušel, ale koukám, že ty nové od freewalla mají i pomlčku.

Uff, půl čtvrtý ráno. To zas budu zejtra vypadat...
Naposledy upravil(a) vrána dne 27.11.2009, 13:39, celkem upraveno 1 x.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33517Příspěvek Henry

Ad pomlčka - to musíte vyzkoušet, ale na 95% to projde u všech navigací.

K tomu převodu záznamů mezi kategoriemi: pokud půjde nějak rozeznat ty záznamy, tak to není problém. Pokud není např. v názvu klíčové slovo, ani jiný rozeznávací prvek, tak by to bylo nutné nejdřív odlišit (třeba využít pole "stát").
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33521Příspěvek freewall

Protože se mi to rozhodování a domlouvání zdálo nějak na dlouhé lokty, začal jsem sám - vzal jsem si "Přednost, Stopka", "Zvířata, chodce"(obě už jsou "vypreparované") "Zatáčka" (ta ještě není celá hotová) - přepsal jsem staré záznamy do těhle nových kategorií a z původní kategorie jsem ty záznamy samozřejmě smazal. Doci sliboval, že si vezme aquaplaning.... pokud bude nějaký zbytek bezprizorní, tak mi to klidně nechte - no problem :)

P.S: Add pomlčka - garmin to chroupe bez problémů, jinak pomlčka už myslím byla u Baumaxu - taky bez problémů
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33525Příspěvek vrána

Henry píše:K tomu převodu záznamů mezi kategoriemi: pokud půjde nějak rozeznat ty záznamy, tak to není problém. Pokud není např. v názvu klíčové slovo, ani jiný rozeznávací prvek, tak by to bylo nutné nejdřív odlišit (třeba využít pole "stát").
S tím se samozřejmě počítá, bylo by to nejspíše podle jednotného názvu POI - kupříkladu "Nebezpečná křižovatka".
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33526Příspěvek vrána

Ahoj všichni.
Řešíme s freewallem dilema ohledně těch křižovatek. Jedna možnost je rozdělit to (tak, jak už freewall začal) na další podkategorii Nebezpecna_mista-prednost, kam zatím spadají záznamy typu "nerespektování přednosti" a "nerespektování stopky" (což je vpodstatě to samé s povinností zastavit). Další kategorií by byla povšechnější Nebezpecna_mista-krizovatky, kam by spadaly nebezpecne najezdy a vyjezdy, nepřehledné situace (např. není pořádně vidět přes budovy, nedodržování rychlostí ap.) atd.
Druhou možností je mít to všechno pod společnou kategorií Nebezpecna_mista-krizovatky a rozlišení by bylo pouze v popisu bodu. Tím bychom ale přišli o možnost konkrétnější (zejména) hlasové výstrahy.

Když tak nad tím uvažujji, tak by si vlastní podkategorii zasloužily možná i nebezpečné sjezdy a nájezdy, i když tam se dá lecos vytušit při pohledu na situaci na dipleji. Co vy na to? Ať to pak nemusíme pracně předělávat...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33527Příspěvek freewall

Za sebe: spíš bych křižovatky rozplizl to těch podkategorií. Protože, když bude bod "Nebezpečná křižovatka" tak to mávypovídací hodnotu nula - nevím co zde na mne čeká za problém - chodci, tramvaj, nerespektování přednosti??? Pokud máme třeba tu "Přednost" a budu k tomu přijíždět a navigace na mne houkne "Nerespektuje se přednost", tak hned vím, v čem může být problém. Takže pokud tu máme bod opravdu jen "nebezpečná křižovatka", tak bych jej klidně smáznul, protože to můžeme dát ke každé druhé křižovatce. Zrovna tak je v kategorii dost bodů "Místo (nebo úsek) častých nehod" - ale pokud nevíme důvod, proč, tak to bude jen databáze nehod. Když je někde křížek u silnici, ještě to neznamená, že to místo je nebezpečně - zrovna hledal cigáro, co mu upadlo na sedadlo mezi nohy a napálil to do stromu - to není pro nás nebezpečné místo.

Takže navrhuji tak 4 - 6 kategorií, aby ta kategorie vystihovala, když ne jen jeden, tak max. 2 problémy, protože jinak to pak můžeme nechat jak to bylo
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Cserv
Příspěvky: 19
Registrován: 29.10.2009, 9:33

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33529Příspěvek Cserv

Já by vybral první možnost, pač pak budu vědět co mi ta navigace pípá a proč, v tomtom mi nezobrazujou podrobnosti za poi, já by tam hodil ikonu a když zapípne tak kouknu na ikonu a budu vědět co je zač.
Go 630 Traffic; NC 9.205.547817.1; Boot 5.5229; karta 4GB SDHC Kingston, Mapa Europe v855.2885
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 33530Příspěvek freewall

Asi tak..... - samozřejmě někomu to mluví, někomu pípá - mě Garmin taky zobrazí (kromě hlášky mp3) ikonu a oznámení - čím to oznámení je kratší, tak jsou písmena větší a lépe srozumitelné - nějaké poznámky, že zatáčka je negativně klopená a děsně utažená mi jsou na nic, protože jednak se mi to nezobrazí a pokud by zobrazilo, tak než bych to přečetl, tak bych byl v pangejtu, protože byla fakt "zkur...ně utažená" :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Odpovědět