Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31963Příspěvek vilik

Setkal jsem se s touto záhadou.
Zeťák má TT ONE V3, do které jsem mu dal kartu a potom SW 8.417 a mapu W+C Europe 8.30.xxx. To samé jsem měl ve své TT 910. Těsně před odjezdem jsem obě navigace aktualizoval (MapShare). 910 má RDS-TMC, TT ONE pochopitelně NE. Po celou cestu (3500 km) jsem RDS-TMC nikdy neposlech, i když jsem byl několikrát vyzvám ke změně trasy.

Teď ta záhada. I když jsme jeli spolu, 910 navigovala jinak než zeťákova ONE. PROČ ???

Ještě jednou připomínám, že obě navigace obsahovaly identický SW.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31968Příspěvek Gumídek

Mám pocit, že to bude tím, že TT One v.3 už umí IQ routes, takže kouká např. co je za den, jestli den, nebo večer atd.....A podle toho zadává trasu....Ale nemusí to být tím. Může to být už jen tím, že TT one má hw o dost mladší, takže vnímá při navigování ještě nějakou jinou info, než 910. Což by tebe jako zkušeného uživatele mělo napadnout... :usmev:
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31970Příspěvek vilik

Když se mě ONE dostala porvé pod ruku, tak žádné IQ Rote neuměla, měla jen 512 mega interní paměti bez slotu na kartu a to bylo vše. Dal jsem dovnitř napevno 4Gigovou kartu a vybavil to SW jak jsem psal výše. Od té doby umí IQ Route, stejně jako identicky SW vybavená 910. Rozdíl mezi nimi je jediný. 910 má RDS-TMC. Jenže na ní mám nastaveno zeptat se na změnu trasy, což jsem vždy odmítl. Takže si myslím, že to nebude v HW. Já vlastně tu ONE upradoval na plně vybavenou (když pominu RDS-TMC) navigaci, srovnatelnou s 910. A přesto, že obsahovaly identická SW (NC + mapy), tak každá naváděla jinak. A to je pro mě záhada.

Možná v tom hraje roli HW, ale jak? HW bez SW je mrtvý kus železa, který neumí nic. To, aby to něco dělalo zajišťuje právě SW.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31971Příspěvek Gumídek

To je klasický omyl. Spousta lidí si myslí, že HW nerozhoduje, jen SW. To ale není pravda. První určující prvek je HW. Druhý je SW. TT one bude vždy jen One, bez ohledu na velikost karty, tím jsi jen zvětšil paměť. TT 910 má hardisk. Už máme první markantní rozdíl. Flash paměť a hardisk. Myslím, když bychom postupovali takto, tak přijdeme na více rozdílů. 910 o více než generaci starší typ navigace než One. Navíc jsi do TT One naoperoval SW, který nedokáže využít, a TT 910 také ne. Tím, že do Octavie nahraju soft z Porsche, tím z ní Porsche neudělám...Z toho logicky vyplývá že rozhoduje i HW.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31972Příspěvek Tonny

Už se tím nezabývám /na podpoře mi radili přeinstalovat navigaci/, ale v době, kdy jsem měl TomTom nový mě zarážela tato věc.
Navigovat z místa bydliště /Hodonín/ do Brna, Fakultní nemocnice na Černopolní. Jeden čas jsem tam jezdil dost často, vždy v úterý, odjezd z domu cca 5:50, vyhnout se dálnicím, RDS-TMC pouze upozorňovat, nepřepočítávat automaticky trasu

Nabízené trasa Hodonín, Čejč, Telnice, tedy silnice 380 do Brna.
O týden později Hodonín, Čejč, Slavkov u Brna, Brno.
Jindy Hodonín, Kyjov, Žarošice, Slavkov, Brno.
Jednou dokonce Hodonín, Čejč, Žarošice, Ždánice, Slavkov, Brno
Naposled jsem tyto "anomálie" zaznamenal někdy v unoru 2009 před jarní aktuializací navcore a map. Od te doby ne.

Běřně se mi stává, že když dám navigovat na Břeclav, tak mne někdy nabízí cestu z domu přes ulici Žižkovu, jindy přes Brandlovu a Úprkovu, jindy přes Velkomoravskou. Jak se zdá, "něco" co mění priority navigace se asi bude vyskytovat. Že by i můj Tomík uměl IQ Routes? Netuším... Mám ONE XL, viz podpis
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31973Příspěvek vilik

Kód: Vybrat vše

To je klasický omyl. Spousta lidí si myslí, že HW nerozhoduje, jen SW.
Dobře. Co takhle počítač. Na světě není snad dvojice identických počítačů. Všechny se od sebe liší. Právě HW. Jiné HDD, RAM, základní desky atd. A přesto všechny udělají stejnou operaci se stejným výsledkem. Třeba tabulka v excelu.

Kód: Vybrat vše

bez ohledu na velikost karty, tím jsi jen zvětšil paměť. TT 910 má hardisk
Jaký je rozdíl mezi načítáním instrukcí mezi HDD a flash pamětí, kromě rychlosti? Žádný. Data se načtou tak jako tak, na výsledku úlohy to nemůže, ba ani nesmí mít vliv.

Kód: Vybrat vše

Navíc jsi do TT One naoperoval SW, který nedokáže využít, a TT 910 také ne
Proč myslíš, že ho nedokáže využít? Na 910 funguje vše, co tenhle NC nabízí. Na ONE také. Ovšem s výjimkou RDS-TMC. To přiznávám. Ale jaký zásadní rozdíl ve výpočtech může být u 910, kdy zakážu aktualizaci trasy a ONE, který to nenabídne? Nehledě k tomu, že když dám plánovat z bodu A do bodu B, tak se trasy liší už v okamžiku dokončení výpočtu.

Já jsem tomu moc nevěnoval pozornost, ale napadlo mě to včera při korespondenci se Scorpiem, který má TT a IGO. A mě zajímalo, jak moc se liší trasy obou navigací.

Beru, kdyby jedna měla IQ Route a druhá ne, nebo jedna byla aktualizovaná a druhá ne. Jenže v okažiku plánování byly obě aktualizované, s časovým rozdílem max. 5 minut.
Jinak se z toho svět nezboří. :cheers:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31976Příspěvek Jirásek

Pánové - něco mezi nebem a zemí 8-)
Ale souhlasím, je to divné.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
funtomas
Příspěvky: 131
Registrován: 28.12.2008, 18:35

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31977Příspěvek funtomas

mozno je to tym ze s tym jazdia dvaja rozdielny soferi, a navigacia (IQ) ma ulozene rozdielne casy pre tie iste trasy
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31978Příspěvek Gumídek

Já si stejně myslím, že to je tím, že jedna z navigací čte a používá to, co ta druhá nevidí a nepřečte. Každý máme svůj názor. o mne se ví, že nemám rád, když někdo chce do pračky ještě nacpat televizi. Takže jsem skeptik. Když chci navigaci se slotem na kartu, tak si koupím tu, která ho má. Ale to je můj názor.
Uživatelský avatar
bolo365
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 16:56

Re: Navigování TT 910 vs. TT ONE V3

Příspěvek: # 31983Příspěvek bolo365

Možná se pletu, ale dle mého přece jen bude hrát určitej rozdíl to "železo" uvnitř - pokud se nepletu, tak 910 má 64 RAM a TT One jen 32 RAM - což zcela určitě ovlivňuje výpočty apod. těchto krabiček, zvláště u použití neofiko navcore.....
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Odpovědět