Omezení bodů zájmu při importu do navi

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Zamčeno
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31754Příspěvek freewall

Já teda nevím, nemám zkušenost to do navigace rvát přes MapSource - k tomu a priori je určen POI Loader a zatím jsem s ním nikdy neměl problém. Doporučuji ti POI Loader odinstalovat, registry pročistit free programem ccleaner (http://www.ccleaner.com/download) a nainstalovat jej znovu v poslední verzi a to by v tom byl čert, aby to nemakalo i u hasišů :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31756Příspěvek Jirásek

Tak to vypadá opravdu na bug v generování kategorií.
ov2 pro TT je OK
gpx pro Garmin - chybí popisy BZ
klm - chybí popisy
csv pro iGo - OK
asc pro Navigon - :KO:

Dál jsem to nezkoušel. HENRY 8-) pls !!!!
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31757Příspěvek Docent

Nj, Jirásek zase zcela záměrně :osli: ignoruje nejlepší navigaci na světě, takže hlásím, že pro tu je to OK :mad2: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31758Příspěvek Jirásek

Jsme trochu jinde, neboli OT, ale NIKDY bych si nedovolil ignorovat nejlepší navigaci, proto hned v prvním řádku je jasně napsáno, že ov2 pro TomTom je to OK. :blee:
A jestli jsi nám chtěl nevtíravým způspobem sdělit, že pro Automapu je to také OK, nezbývá než Ti poděkovat. :palec:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31759Příspěvek Docent

Tak to pardon, já tu první řádku zcela neúmyslně přehlédl :lol1: . A když vidím, jaké jsou problémy s importem POI do Garmina, tak nevím, jestli bych neměl přítelkyni dát Garmina někam do šuplíku a pořídit jí AutoMapu... Nebo v nejhorším TomToma :mrk: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31760Příspěvek freewall

Nikdy jsem neměl ani jeden problém s body - to mám druhého Garmina. Rozmýšlel jsem se o Navigonu - ale když jsem četl tam problémy - POIWarnery, přejménování souborů ap., tak jsem rád, že mám Garmina - je bez konkureční, kam se hrabou nějací amatéři z Nederlandu :blee:.... a když jsem tuhle četl, že mají problém se zobrazováním, protože tam je moc bodů ap....... tak zlatej Garmin. Tam x desítek tisíc bodů od map, tady odsud tam dávám asi tak další asi 20.000 bodů a žádný problém s vykreslováním mapy za jízdy
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
nuvi250
Příspěvky: 13
Registrován: 22.7.2009, 14:08

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31761Příspěvek nuvi250

Sleduji s napětím zápas mezi mužstvem a POI Loaderem!

Instalace:
bohužel POILoaderforWindows_242.exe má tu "vlastnost", že se instaluje bez možnosti výběru disku a složky k instalaci. Mě se na př. natlačil na disk E:. Geniální. Ale funguje. Problémy nastanou při zobrazení nabídky k inovaci na novou verzi - neumí tu původní verzi najít a opakovaně nabízí inovaci. Tato "inovace" proběhne, ale po každém startu se chce inovovat znovu. Geniální na druhou - sláva Garminu!

Zobrazení omezeného počtu importovaných POI v navigaci je "normální" - opravdu je jich tam jen 52. Geniální na třetí, pokud se nezná přibližný název POI, nelze jej nalézt. Geniální na čtvrtou.

P.S.
Když uživatel importoval POI, které byly sestaveny bez názvu - co k tomu dodat - to je chyba tvůrce sestavy...
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31764Příspěvek Henry

Garmin jako jeden z mála nepoužíval podrobné záznamy, ale staré pole pro starý TomTom.
To jsem teď změnil a toto staré pole jsem skryl.

Díky za trpělivost... Obrázek
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31765Příspěvek freewall

nuvi250 píše:Sleduji s napětím zápas mezi mužstvem a POI Loaderem!

Instalace:
bohužel POILoaderforWindows_242.exe má tu "vlastnost", že se instaluje bez možnosti výběru disku a složky k instalaci. Mě se na př. natlačil na disk E:. Geniální. Ale funguje. Problémy nastanou při zobrazení nabídky k inovaci na novou verzi - neumí tu původní verzi najít a opakovaně nabízí inovaci. Tato "inovace" proběhne, ale po každém startu se chce inovovat znovu. Geniální na druhou - sláva Garminu!

Zobrazení omezeného počtu importovaných POI v navigaci je "normální" - opravdu je jich tam jen 52. Geniální na třetí, pokud se nezná přibližný název POI, nelze jej nalézt. Geniální na čtvrtou.

P.S.
Když uživatel importoval POI, které byly sestaveny bez názvu - co k tomu dodat - to je chyba tvůrce sestavy...
Neviděl bych to tak černě:
- geniální na prvou - beru, že trochu vadí nemožnost výběru kam se instaluje - někdo si třeba instaluje programy dle své představy - budiž
- geniální na druhou - co ti brání, původní verzi odinstalovat a nainstalovat novou - i jiné programy vyžadují nejdříve odinstalaci staré verze
- geniální na třetí - k čemu by ti asi tak bylo zobrazení třeba všech restaurací - tady od nás jich je asi 6.000, orig. z map možná několik desítek tisíc, takže to na "listování" určitě není, takže stejně hledáš buď podle části názvu nebo aspoň vím kde to je, tak podle místa...pokud nevíš ani to ani to, tak nepomůže ani jejich full zobrzaení - to souvisí i s geniální na čtvrtou
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31766Příspěvek freewall

Dík, takže kolego plamínku, teď už by to mělo fachčit, protože, když otevřu .gpx přejezdů, tak už jsou tam data vidět :usmev:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
nuvi250
Příspěvky: 13
Registrován: 22.7.2009, 14:08

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31767Příspěvek nuvi250

Samozřejmě - vše lze vyřešit zvýšeným úsilím...

Jsem trochu mimo téma, když poukazuji na podivné způsoby instalace, které firma Garmin používá u všech uživateli běžně dostupných aplikací.
Nové verze MapSource se automaticky umístí na disk C:, WebUpdater a POILoader - těm to asi je jedno a mám dojem, že se instalují na ten oddíl disku, kde se momentálně nachází jeich instalační soubor.
Ke zmatku dochází, máme-li v počítači více disků, nebo diskových oddílů. Neřku-li, když není systém WIndows na C:, ale jinde.

Z toho plynul zmatečný způsob inovace POILoader, jak jej tazatel popisoval výše.

P.S.
Asi amíci používají nedělený disk a mají vše jen C:
Rozhodně bych za tyto podivnosti Garmina nepochválil.
A že není možné rolovat ve všech POI a zobrazí se jich jen 52? No, komu to nevadí - budiž. Já to považuji za další z mnoha libůstek Garmina. Jen nevím, zda to omezení platí jen pro levnější modely navigací. Mám 250W a také jsem zíral jak puk, kde je zbytek POI. Dá se to obejít, ale proč?
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31768Příspěvek freewall

Ale jo v podstatě se dá s tebou souhlasit, ikdyž to, kam se co instaluje, nějakého normálního smrtelníka vůbec netrápí. Ten vidí, že to někam leze a stačí mu, že má ikonu na ploše, to omezení zobrazení bodů kolem určitého radiusu se týká i dražších typů, pokud tedy svojí mašinku mohu považovat za dražší typ :usmev:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31769Příspěvek natalek

Ale mám stejně pocit, že hasic150 bude moci vybírat přejezdy jen v blízkém okolí aktuální pozice, nebo zvolí okolí jiné pozice, či jak je to tam nastavitelné...
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31770Příspěvek freewall

No on bude vědět číslo přejezdu na kterém je problém, tak to zadá do hledání
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Omezení bodů zájmu při importu do navi

Příspěvek: # 31784Příspěvek natalek

Jo, běhá to OK, včera jsem to vyzkoušel. Tak by hasic150 měl být spokojen... :chlamani:
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Zamčeno