Zpoždění aktualní pozice ?

Vše o navigacích značky TomTom
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31566Příspěvek mila-p

Tak na radu Jiráska jsem umístil do původního příspěvku trasy v ZIPu, kdo chce, může mrknout...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31568Příspěvek Scorpio_cz

Tak jsem odpoledne sledoval TomTom i iGO8 navigace.

Obě vykazují na stejném zařízení přibližne stejné "zpoždění" za skutečnou polohou.
Dá se to vypozorovat při jízdě na dálnici například pod mosty nebo železniční tratí.

Při vyšších rychlostech takové 1 - 2 sekundové zpoždění může reprezentovat i několik desítek metrů :blazen:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31569Příspěvek Docent

mila-p píše:V mém TT 730 s úspěchem již cca rok provozuji funkci zvanou itinerář, která je součástí snad každého modelu TT již z výroby.
A co udělá TT, pokud průjezdní bod itineráře mineš třeba o 200 metrů? Bude ječet a navigovat tě na ten pominutý bod, dokud ho neoznačíš jako navštívený... Kdežto inteligentní navigace po nějakých 200 metrech sezná, že už k tomu bodu nechceš a v klidu tě bude navigovat na další :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
dummydimo
Příspěvky: 26
Registrován: 16.5.2007, 7:26

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31570Příspěvek dummydimo

Ano, je tam zpozdeni. Vsiml jsem si toho mnohokrat. Ani spicka sipky neukazuje skutecnou polohu, je vzdy malicko dozadu. Asi jedine reseni je, ze kdyz to misto neznas, musis jezdit pomaleji.
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31571Příspěvek mila-p

Pro Docenta: Jó, tak v tom máš pravdu, tohle TomTom opravdu neumí :mrk: Mně by ale ke spokojenosti stačilo, pokud by uměl aspoň víc než těch 48 bodů - doufám, že na tom trochu zapracujou...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31579Příspěvek Tonny

Docent píše:Kdežto inteligentní navigace po nějakých 200 metrech sezná, že už k tomu bodu nechceš a v klidu tě bude navigovat na další :usmev: .
Jenže já chci na ten původní, a byla tam objížďka.
Přátelé, pojem "inteligentní" navigace vyjadřuje pouze a jedině to, co daný přispívatel preferuje, nic víc, nic míň.
To, co jednoho přinutí k superlativům ve smyslu "inteligentní", to druhého irituje, protože se nedostal na místo určení a ona chytrá navigace už jej naviguje na další bod.
:zamysl: :zamysl: :zamysl:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31580Příspěvek Jirásek

Tak a dost - je to celé OT. Prosím k tématu vlákna - t.j. zpoždění aktuální pozice.

Děkuji všem.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
polkiboj
Příspěvky: 4
Registrován: 27.7.2009, 18:09

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 31598Příspěvek polkiboj

Hoši ja si myslím, že je to tak akurát. Podľa mňa je ten softwar na TT a prekreslovanie mapy dané tak, aby GPS bolo schopné zareagovať na zmenu smeru. Čo tým myslím? Asi takto:
Budem vychádzať z obrázku na začiatku. Keď prechádzaš tou križovatkou a máš odbočiť až na tej druhej, ale zrazu vidíš pred sebou nejakú zátarasu, problém... odbočíš na tej prvej cez ktorú akurát prechádzaš tak TT musí mať rezervu na reakciu. Porovnávam to z mojou predchádzajúcou GPS od Panasonicu. Tá mala problém že zaostávala. Keď som bol už 50m za križovatkou tak ona len vtedy ukázala, že som ju prešiel. A videl som zas inú ktorá si doslova nadbiehala aj 20m. Takže ja tento problém nenazývym problémom lebo je to OK.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 32509Příspěvek Scorpio_cz

Našel jsem poměrně neobvyklé vysvětlení jak může vzniknout zpoždění :zamysl:

Podle některých je zpoždění způsobené vlastním navigačním SW, který příliš zatěžuje CPU :shock3:
Sice se tím rychle / krásně / plynule zobrazuje, ale paradoxně nezůstává dost CPU času pro ovladač GPS.

Řešením by mohl být jakýsi prográmek GPSbot (WM5-6), který pod sebou spustí navigační SW a sníží mu prioritu.
Momentálně testuji GPSBot společně s iGO 8.3.4 build 102680 na WM6 :pc:. Pokud budou testy OK, podělím se.

Edit 1:
Tak jsem GPSBot testoval, a subjektivně je to lepší. Zdá se mi, jako by docházelo k přibližně dvakrát
častější aktualizaci pozice na silnici, což je na přesnosti hodně znát - subjektivně je zpoždění menší.

Zkoušel to ještě někdo jiný ?
Pokud ano, podělte se a nesyslete si zkušenosti pro sebe :doutnik:
Pokud ne, tak večer plánuju to sem dát, spolu s návodem na použití.

Edit 2 - program je určen pro PDA s WM
(Vzhledem k pravidlům fóra místo vyložení dávám odkaz na stránku autora):
http://beemer.sesma.eu/en/gpsbot.htm

Přímý link na stažení souboru je
http://beemer.sesma.eu/download/GPSBot.zip

Návod k použití :
Rozbalíme archiv GPSBot.zip
Soubory gpsbot.exe a gpsbot.txt nahrajeme do adresáře kde je nainstalován navigační soft.
Upravíme soubor gpsbot.txt, vyplníme tam jméno souboru .exe kterým se pouští navigační program
(předvyplněno TomTom_Navigator.exe, nahradíme podle potřeby).

Nakonec, místo navigačního programu spustíme gpsbot.exe :
- ten zařídí spuštění navigačního softu podle pokynů v gpsbot.txt
- zmenší prioritu spuštěného navigačního softu, aby zbylo dost výkonu pro ovladač GPS
- po ukončení navigačního softu se gpsbot také ukončí

Dejte vědět až to někdo taky vyzkoušíte :cheers:
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 34198Příspěvek aaakecal

Tak chtě nechtě, musím napsat, že můj (dnes už bývalý) Garmin 760 ukazoval křižovatku a možnost odbočit i v momentě, kdy už jsem byl 60 m za touto křižovatkou. Je to docela nepříjemná věc. Jedná se hlavně o jízdu bez navigování při prohlížení mapy a při maximálních detailech (max. přiblížení).
Mám nepodložené informace, že garmin tyto navigace lidem, kteří na to přijdou vyměňujou, ale nemají zájem o medializaci. Nicméně aktualizace FW jsou poslední dobou docela časté, pravděpodobně se snaží tuto situaci nějak vyřešit. Mělo by se jednat teoreticky o všechny přístroje 760 a 760T.
Při zapnuté navigaci jsou patrné zpoždění, jak se navi za každou cenu snaží dodržet naplánovanou trasu, aby tato chyba nebyla tak patrná, ale pak nastává zase situace, že úmyslné sjetí z trasy zjistí navigace až hodně pozdě, někdy (třeba při jízdě po souběžné silnici) tuto změnu nezaregistruje nikdy.
Takže zlatý TT, pokud se jedná o chybičky v řádu špička/střed šipky.
:zamysl: Garmin
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoždění aktualní pozice ?

Příspěvek: # 34253Příspěvek vrána

U TT7 mobile se to chová obdobně, já teda nepoužívám šipku, ale autíčko, ale ze dřívějších dob, kdy jsem měl šipku, tak to bylo obdobné. Pokud bych bal jako polohu vozu špičku hrotu, tak by zpoždění bylo minimální.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Odpovědět