Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Darien
Příspěvky: 3
Registrován: 17.7.2008, 22:54

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 19079Příspěvek Darien

Chlapi, jak sakra můžete mít upozorňování podle rychlostí, když se soubory gpx jmenují podle typu radaru (mobilní, úsekový, atd) a ne podle typu rychlostní kontroly? Jsem se díval na ty mp3, co tu máte, ale ty vůbec formátem neodpovídají tomu, co je tu nastaveno v defaultu při ukládání gpx souboru na hardisk - tam je nabídnut odkaz na mp3 se stejným názvem, jako je BMP i GPX soubor ve smyslu CZ-radary_mobilni.mp3 a ne ty vaše m30.mp3 a podobně...

Nemá někdo vytvořeno tohle?
strnecka
Příspěvky: 12
Registrován: 9.7.2008, 9:52
Bydliště: Praha

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 19143Příspěvek strnecka

Viz prispevky nahore:

>>Je to pořád dokola, už se to tu psalo ve spousty vláken, nastavíš si v Uživatelském panelu na online.poi.cz zobrazení radarů pro garmin a pak se ti na online.poi.cz zobrazí ikona pro stažení radarů pro Garmin a stáhneš si soubor zip, kde máš vše potřebné (tedy vyjma mp3).<< To je ten zazipovany soubor

Plus stahnout si (odkaz je v teto diskuzi) soubor radary.zip, rozbalit, ty jednotlive druhy prejmenovat tak, aby mely stejny nazev jako soubor gpx, nainstalovat POI loaderem.

Taky jsem s tim bojovala.... :zamysl:
Garmin nuvi660
ferda25
Příspěvky: 1
Registrován: 27.12.2007, 8:47

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 19774Příspěvek ferda25

Jen se chci zeptat zda to někomu funguje na Garmin Mobile XT pro Symbian nebo to vyřešil, že nahradil voice 46 v hlasech upozorněním na nebezpečné místo...z nouze ctnost(moje řešení). Moc děkuju za odpověď, ale už jsem zkusil všechny varianty a nejde mi to...i jsem to tam cpal jako wav(potřeba dokopírovat sox.exe do adresáře s nainstalovaným POI loaderem) v potřebném formátu co mají wav soubory v souboru s českým hlasem a taky nic.
Jardavoda
Příspěvky: 6
Registrován: 13.1.2008, 18:25

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 19782Příspěvek Jardavoda

Zdravím Vás a předem se omlouvám. Mám G-660, prozatímní diskusi jsem si jako laik jsem si pročetl, ale prřiznám se, že vůbec nerozumím tomu, jak a co mám udělat, aby mi při vjetído úseku před radar mi GPS řekla, kolik km/hod. mám vlastně jet, aniž bych se musel podívat na display. V PC mám pro stahování vytvořen adresář - Stažené soubory/POI, kam si ze zazipovaného souboru rozbaluji všechny radary ve formátu gpx.
Prosím o co nejjednodušší návod pro laiky, příp. jak a co kde udělat, příp. jak a odkud nějaké ty hlášky mp3 stáhnout, a kam.
Snad mi rozumíte, moc a moc děkuji předem.
S úctou JV
fanda1
Příspěvky: 10
Registrován: 9.1.2009, 14:17

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 24935Příspěvek fanda1

Vážení odborníci , protože jsem laik a moc bych si přál mit v navigaci upozornění na radary nejen nějakým pípnutí ale slovy "pozor radar" ,případně s udáním max rychlosti jsem ochoten za to zaplatit.Nešlo by dát tyto radary s hlasovou výstrahou na SD kartu nebo na jiné medium a nabídnout je s návodem k použití za přijatelnou cenu ? Díky
Uživatelský avatar
jork
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 1:12

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 24943Příspěvek jork

Taky se přimlouvám.Mám nahraný MP3 na disku G\Garmin\Poi\Radary (kde jsou soubory "gpx, bmp,a MP3"). A z navigace na mne jde jen "GONG".
Poddotaz: Při průjezdu 50Km,70km.... rychlostí vyznačenou ikonou v navigaci (na to hláška MP3 není?) Obrázek
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Jardavoda
Příspěvky: 6
Registrován: 13.1.2008, 18:25

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 24949Příspěvek Jardavoda

Podotýkám, že jsem laik a samouk, protože i podle sebelíp míněných rad lidí se laik neumí řídit a tak jsem se to snažil hodiny a hodiny udělat tak, jak všichni chceme, a tak to můžete podle mého návodu zkusit a ozvat, zda se podařilo - mně to chodí !!!!!

Jak nainstalovat POI body včetně radarů a k nim patřícím MP3 zvukům : Nevím, zda to jde takto o jiných, já mám GARMIN 660. Tedy:

Najítt v průzkumníkovi složku „stažené soubory“
Pravým tlačítkem dát NOVÁ SLOŽKA a tu pojmenovat třeba POIBODY
Tuto POIBODY složku znovu otevřít jako NOVÝ SLOŽKA a pojmenovat třeba RADARY
Znovu otevřít POIBODY a znovu otevřít jako NOVÁ SLOŽKA a tuto pojmenovat třeba NÁKUPY
Znovu otevřít POIBODY a znovu otevřít jako NOVÁ SLOŽKA a tuto pojmenovat třeba JÍDLO
atd, atd.
Průzkumníka opustit a přejít na www.poi.cz
zde se v první řadě registrovat
po přihlášení ťuknout na přihlášení
po přihlášení si vyplnit záložku Uživatelský panel + Nastavení POI ONLINE
já mám Garmin 660 a mám to nastavene takto:
výchozí formát gpx-garmin
začátečník, pak číslo 15
nastavení domovu jsem nechal
pak všude NE,
až formát radar ANO
nastavení nechat jak je
ale NASTAVENÍ vložení zvuků zašrtnout ANO ..... a v uživatelském panelu si po znovuotevření ťukněte na VÍCE INFO ZDE a zde na stranu 3, kde má SMAARTY pro nás laiky připravenou berličku....... viz více níže
pak všude NE, jen zobrazení gpx ANO
jazyk cz

pak ODESLAT

potom vlevo nahoře dát MODRÉ RADARY, GARMIN GPX, a stáhnout si je v ZIP podobě třeba jen na plochu, kde se vytvoří ikona složky, kterou po otevření EXTRAHUJETE přímo do složky, kterou máte již v PC v průzkumníkovi – Stažené soubory – RADARY. To je zatím vše.
Pak si otevřete vlevo nahoře ZOBRAZENÍ, všechny KATEGORIE, a protože už server ví, že potřebujete stahovat POI body v gpx podobě, nabídne už jen tyto – sloupeček AKCE (disketa). Budete postupovat jednu za druhou co chcete, a ukládat je přímo (nejsou zazipované) do složek, které máte vytvořené v PC - nákupy do složky NÁKUPY, restaurace do složky JÍDLO atd. atd.

A nyní k tomu hlavnímu – aby na Vám GPS řekla, že se blížíte k radaru.
Díky Smaartymu – a hlavně díky jemu, jeho radám a opravdu kvalitním konzultacím ostatním, jako jsem já sám, se mně to podařilo všechno zprovoznit jak jsem chtěl – Já jsem si stáhnul na straně č. 3 jeho zazipované hlášky k radarům. Ty jsem si uložil taky na plochu, a odtud jsem je – ale pozor – extrahoval PŘÍMO ale do SLOŽKY POIBODY – tedy do té nejhlavnější.
Při extrahování se právě v této složce POIBODY sama vytvoří složka MP3 zvuků-hlášek pro radary.
Potom jsem už jen otevřel POI LOADER – instalaci jsem provedl z procházet – stažené soubory – POIBODY – a v této chvíli současně jsem zvolil REŽIM manuální – kde jsem u jednotlivých instalovaných radarů zvolil „obsahuje POI s upozorněním“ a upozornit na přiblížení - já to mám na 200 m, atd, atd.
Hodně trpělivosti jardavoda
voda4@atlas.cz
bizon33
Příspěvky: 3
Registrován: 7.7.2009, 17:43

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31270Příspěvek bizon33

Přátelé vyzkoušel jsem snad všechny možné kombinace at už umístění souborů v různých složkách a různé formáty hlášek ale nic.
V GARMIN MOBILE XT to prostě nefunguje.
Pouze se zobrazí hláška a ozve se gong.
Pokud to někomu funguje na GM XT na simbienu tak at někam uloží soubory ve složkách tak, aby stačilo pouze zadat cestu k kořenové složce v poi loaderu a uložit soubory do navi
Jakékoliv návody at už psané nebo video jsou zřejmě naprosto k ničemu.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31271Příspěvek Docent

:shock3:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
bizon33
Příspěvky: 3
Registrován: 7.7.2009, 17:43

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31272Příspěvek bizon33

Docente, když seš tak chytrej tak porad.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31273Příspěvek Docent

Rád bych, ale jednak jsem pořádně nepochopil, o co go, druhak nevím, co je simbien, a třeťak mám takový nepříjemný pocit, že ta tvá navigace má jakýsi divný původ.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31279Příspěvek natalek

http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=2641
http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=1241
http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=2770

prostudujte si tyto odkazy - tam se to řeší

všeobecně POI - http://poi.cz/phpbb/viewforum.php?f=2

není to snadné, se vším prokousat :haha: - je toho dost
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31281Příspěvek freewall

Ještě taková maličkost - pro mne, jako poučeného laika, novinka - ne každou mp3 mašinka umí přehrát. Stáhl jsem si nějaké hlášky z path.cz, ale Path tam nějak vysvětloval něco o tocích a já nevím o čem s tím, že to navigace nemusí umět přehrát, doporučoval to překonvertovat do wavu a pak zpět do mp3. Stáhl a naistaloval jsem kvůli tomu nějaké prográmky a stejně nakonec ani ťuk. Takže jsem se vrátil k Voice Readeru, který vyrobí mp3, které si s navigací rozumí.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
bizon33
Příspěvky: 3
Registrován: 7.7.2009, 17:43

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31314Příspěvek bizon33

To me docela mrzí docente že si to nepochopil, omlouvám se za pravopis a po původu mé navigace je ti prd.
Čus
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 31323Příspěvek Kodýl

bizon33 píše:V GARMIN MOBILE XT to prostě nefunguje.
To je přesně ono, nemá cenu to zkoušet, možná nová verze.
Odpovědět