Aktualizace satelitů

Vše o navigacích značky TomTom
groal
Příspěvky: 16
Registrován: 1.9.2009, 8:44

Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30961Příspěvek groal

Potřeboval bych poradit. Mám novou navigaci One europa. Když jsemji poprvé přihlásil k PC tak to stáhlo ten prográmek na aktualizaci satelitů. Když jsem pak navigaci připojil později, spustil se program TOM TOM a provedl aktualizace ( automaticky po připojení k PC ). Ve výsledku mi nabídnul jen aktualizaci Map share, což jsem odmítnul. Bylo již v té fázi hledání aktualizací již počítáno s aktuálním umístěním satelitů, nebo to musím provést ještěš nějak jinak, v jiné části aktualizací? Fakt si nevím rady. Když zapnu navigaci tak to trvá i pět minut než mi to najde satelity. Je to normální? Dokázal by mi někdo uvést přesný postup při aktualizování satelitů? Děkuji předem.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30963Příspěvek Gumídek

1) Proč odmítáš opravy MapShare ???? 2) QuickFix se stahuje se aktualizuje cca jednou týdně, a nabídne ti to home samo....
groal
Příspěvky: 16
Registrován: 1.9.2009, 8:44

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30964Příspěvek groal

protože se s tím zatím učím a spíš mám navigaci na cesty na dovolenou ( na chalupu 30 km ji nepotřebuji :) ) tzn, jendou za měsíc ji vytáhnu, zaktualizuji a frčím. Proč mi to ale nenabídlo tu aktualizaci satelitů? Je to tím, že jsem během jednoho dne stáhnul ten program a pak navigaci ještě asi 2x připojil znovu k PC? a tak tam ta možnost na satelity nebyla? Když ji dneska po víc jak týdnu zapnu k PC ( mám zrušené automatické aktualizace )tak by to tam mělo vyskočit a tuto možnost mi nabídnout? ( při variantě automatické aktualizace to provede rovnou a napíše co bylo aktualiuováno? )

A ještě jeden dotaz. Nahrávám si do tého navigace POI body, kolik si jich můžu stáhnout do této navigace aby fungovala? Kolik jich může být aktitvních zároveň. Počítají se do celkového počtu i ty, co už jsou přímo nahrané v navigaci, ale já je mám vypnuté?

Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30966Příspěvek Gebič

Jezis marja, toto nema smysl... Quick gps fix se Ti aktualizuje 1x za 2 dny... A kdyz odmitas maphare tvuj problem... K cemu mas tedy navi, kdyz ji vlastne nepotrebujes? POdle meho tema na LOCK... ::grc:: ::grc::
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
jsound
Příspěvky: 31
Registrován: 24.2.2009, 10:38
Bydliště: Sokolov

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30967Příspěvek jsound

Gumajz píše:1) Proč odmítáš opravy MapShare ???? 2) QuickFix se stahuje se aktualizuje cca jednou týdně, a nabídne ti to home samo....
Gumajz má pravdu,je hloupost odmítat MapShare a zrovna tak vypínat automatické aktualizace.
Pokud Ti TTH žádnou aktualizaci jak Map Share,tak QuickFix nenabídne,(v krátké době ses víckrát připojil),tak máš obojí aktuální a tudíž není co aktualizovat.Ale i když navigaci nepoužíváš často,obecně se doporučuje alespoň jednou týdně aktualizovat QuickFix právě kvůli rychlejšímu načtení satelitů po zapnutí navigace.
Co se týka počtu aktivních POi,je lepší mít aktivní pouze ty,které zrovna potřebuješ,protože při velkém počtu zobrazených POi se ti stává mapa při prohlížení dost nepřehledná.
TT GO910 , aplikace 9.205,boot 5.5244, Europe 890.xxx a mnoho dalších
RDS-TMC 4V00.013
MS Vista Business
SE J10i2 Opel Zafira 1.8i
groal
Příspěvky: 16
Registrován: 1.9.2009, 8:44

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30968Příspěvek groal

Děkuji za rady. Ještě dotaz. Je normální, že se satelity vyhledávají tak dlouho cca 5 minut ( myslel jsem že to právě bude rychlejší s tou aktualizací ) a že když mám zapnuty automatické aktualizace, tak to vyhledává i přes pět minut? Proto jsem je vypnul, protože ne vždy jsem chtěl aktualizovat, ale spíš jsem se seznamoval s programem a to mě dost zdržovalo, tak jsem to zatím vypnul.

Ještě dotaz k bodům zájmů...... Jedu si po trase a vyskočí na mě bod zájmu ( třeba zámek ) že je ve vzdálenosti 2 km. Vyskočí ikonka v levém horním rohu. Myslel jsem si, že když na ni klepnu,t ak to přepočítá trasu a dovede mě to tam, ale to nefunguje. Je nějaké možnost přímé volby nebo musím zastavit, podívat se na BZ v mém okolí a přesměrovat se tam ručně?

Děkuji za odpověď.... dost mi pomáháte. Dost jsem se navigaci bránil, ale jsem rád, že ji mám :)
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30969Příspěvek Gebič

Me to vyhleda do 2s od nabehnuti navi... :usmev: Jinak nedokazi si vysvetlit, ze Ti to nabiha takdlouho, jedine pokovene nebo antireflexni predni sklo... Pokudneco takoveho mas, tak se nediv... :mrk:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
groal
Příspěvky: 16
Registrován: 1.9.2009, 8:44

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30972Příspěvek groal

to není tím, stojím na otevřeném prostranství.... třeba jsem vyšel z hradu a zapl navigaci a než jsem došel k autu cca 5 minut tak naběhle. Během tří dnů jsem ji zapl asi 30x ( velký výlet s hodně zastávkama ) a většinou to trvalo opravdu tak dlouho. Když jsem ji zapl po předchozím vypnutí během chvíle tak to bylo rychlejší, ale pokud třeba za hodinu, druhý den, tak to tak trvalo. Mě to neomezuje, prostě s tím tak počítám, jen se bojím aby nezamrzla navždy :) ( to kolečko u vyhledávání satelitů se vždy točí )
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30973Příspěvek Tonny

Dle mého názoru aktualizace satelitů neproběhla nebo proběhla, ale je starší než 7 dnů.
Přeci vidíš, co ti TOMTOM HOME nabízí ke stažení. Po odkliknutí Aktualizovat všechno probíhá samo a zpravidla bez komplikací. Satelity mi to stahuje nejpozději obden, Map Share dle okolností, někdy i 2x denně, jindy třeba 4 dny nic.
Zde je návod, jak zjistíš, jak staré máš data pro vyhledání satelitů:
Připoj TomTom k počítači a zapni jej, na dotaz, zda připojit, odklikni ano.
Klidně jej nechej stahovat data. Mezi tím se podívej v jakémkoli souborovém manažeru na NAVIGACI jako na prohlížení disku.
V kořenovém adresáři se podívej do složky ephem. Za normálních okolností jsou v ní 3 soubory, a podívej se na datum vzniku těchto souborů. Já tam mám v tuto chvíli datum 26.8.2009. A to přesto, že mi 30.8. proběhla aktualizace. Navigace mi nabíhá na satelity v řádu max vteřin.
Poté v TOmtom home odklikni aktualizovat, tedy pouze je-li co, a znovu zkontroluj datum u těchto souborů. Pokud bude starší než týden, pak je to problém, který zřejmě vyřeší přeinstalace navcore navigace.
Každopádně považuji za chybu mít i navigace vypnuto automatické aktualizace. Doporučuji aktualizovat navigace minimálně 1x, raději 2x týdně, protože právě data pro vyhledávání satelitů mají platnost 1 týden.
Poté, i když v navigaci jsou, nemají vliv na rychlost vyhledávání a hledání trvá dlouho,, jako by data nebyla.
Naposledy upravil(a) Tonny dne 1.9.2009, 10:42, celkem upraveno 2 x.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
jsound
Příspěvky: 31
Registrován: 24.2.2009, 10:38
Bydliště: Sokolov

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30974Příspěvek jsound

Déle se satelity načítají zpravidla v uzavřených prostorách,(nebo se ani nenačtou) ve volném prostoru by mělo dojít k načtení satelitů během několika vteřin.Průběh načítání můžeš sledovat,když opět klikneš v pravém dolním rohu displeje,ale tentokrát klikneš do místa kde je takový stupnovitý sloupeček a pod ním je, např. "0 družic". Po kliknutí se ti objeví jakoby tabulka,nad ní , v pravém horním rohu ,se musí otáčet žlutočerný terčík.
Ve sloupcích tabulky se začnou postupně objevovat satelity.Nejdříve je šedě podbarvený a pokud zmodrá,přijímáš signál tohoto satelitu. Výška sloupce je intenzita signálu a je většinou u každého satelitu jiná.Zrovna tak počet satelitů je proměnný,v závislosti na tvé poloze.
TT GO910 , aplikace 9.205,boot 5.5244, Europe 890.xxx a mnoho dalších
RDS-TMC 4V00.013
MS Vista Business
SE J10i2 Opel Zafira 1.8i
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30976Příspěvek Gebič

Hehe ja mam 31.8.2009 a to jsem pred chvilinkou aktualizoval... :usmev:

Aaaaa uz mam 1.9.2009
Naposledy upravil(a) Gebič dne 1.9.2009, 11:56, celkem upraveno 1 x.
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30978Příspěvek Zigac

anebo ti spadla navigace na zem jako mne a porouchala se uvnitř a pak hleda třeba i hodinu (respektive najde satelity, ale hrozne dlouho trva než se k nim připojí - satelity maji sedou barvu misto modre) :cry:
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
groal
Příspěvky: 16
Registrován: 1.9.2009, 8:44

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 30980Příspěvek groal

Tak tím to určitě nebude, že by spadla, aktualizaci jsem provedl přesně podle návodu hned poprvé, a tak jak dneska budu aktualizovat, tak se podívám, jak to bude probíhat.
groal
Příspěvky: 16
Registrován: 1.9.2009, 8:44

Re: Aktualizace satelitů

Příspěvek: # 31002Příspěvek groal

Takže aktualizovaná mapa nahrána :), udělaná nová záloha, staženy satelity, zatím všechno klape jak má. Uvidím jak to bude načítat satelity. Zatím to jde celkem rychle ( poprvé do 2 minut, pak do půl minuty ). Díky za rady
janinka012
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 19:07
Bydliště: Východní Čechy

TT home aktualizace?

Příspěvek: # 39867Příspěvek janinka012

zdravím,
mám takový dojem že poslední cca měsíc když aktualizuji pres TT Home opravy map a satelity na 7dni dopředu že přávě ty satelity se už nestahují?!

Je nějaká změna nevíte?
vždy jsem měla dvě položky
opravy map
satelity na 5-7dni dopředu (pak navi funguje rychleji)

ted jen opravy map co jsem uprvovala v posledni době max. aby se opravy map stahovali i občas zadane uživateli.
dík
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
Odpovědět