Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět

Návrh rozdělit CZ-Nebezecna_mista je:

dobrý nápad
44
67%
špatný nápad
19
29%
nevím
3
5%
 
Celkem hlasů: 66

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30672Příspěvek Docent

Vzhledem k tomu, že kategorie CZ-Nebezpecna_mista obsahuje dosti nesourodé oblasti a motorista neví, zda je před ním 120°obráceně klopená zatáčka, díra na mamuty nebo nepřehledná křižovatka, napadlo nás (teda podsprávce oné kategorie vránu a mne :grin: ) tuto kategorii rozdělit na více...

Zde je vránův návrh:
1) Nebezpečné křižovatky
2) Aquaplaning
3) Nerovný povrch
4) Nebezpečné zatáčky
5) Jiné nebezpečí

Více toho asi nemá smysl, abychom zas neměli kategorie se 2 záznamy... Takže očekávám(e) nadšený souhlas :usmev: , případně kvalitnější protinávrhy.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Mudrunka
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 21:21

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30673Příspěvek Mudrunka

při vší úctě nevím, Lépe řečeno nevím, co si mám o daném návrhu myslet. Když jedu tam, kde to neznám a navigace mě upozorní na „nebezpečné místo“ zvolním, zpozorním očekáváním nejhoršího. A o to asi tak jde a je zcela jedno, zda jde o nerovný povrch, či jiné nebezpečí. Nehledě na to, že druh nebezpečí jde většinou odhadnout. Tedy bych asi nerozděloval, pokud k tomu dojde, stejně si je sloučím do jedné kategorie.
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30674Příspěvek Docent

No nevím, ale třeba na R4 nebo na R7 bych si netroufl tvrdit, že vím, jestli mne to varuje před krátkými napojovacími pruhy (případně úplně chybějícími) nebo před aquaplaningem...

Další věc je, že by se zápisy snad nějak sjednotily a upravily a nebyly by tam pitomosti tohoto typu: Aquaplaning v levem pruhu smer Praha - Mnisek p. B.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Mudrunka
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 21:21

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30675Příspěvek Mudrunka

ale, já nechtěl říci, že každý pořádný řidič předvídá a případné nebezpečí hned odhalí na prvopočátku. Byla by to stejná blbost, jako tvrdit, že radary jako takové jsou zbytečné, a to z důvodu, že každý pořádný řidič jezdí podle předpisů a tedy je nepotřebuje. Pokud to tak vyznělo se omlouvám.
Já chtěl říci, že rozhodující je upozornění že se blíží nebezpečné místo s tím, že pokud reaguji tak, jak je žádoucí, tedy zvolním, oči mám otevřené a mozkové buňky nevychlastané, je to plně vyhovující.
Pokud se mě to ozve před nájezdem na rychlostní komunikaci, zřejmě bude asi něco s tím nájezdem, když na vlastní komunikaci, dá se předpokládat aquaplaning (pokud je mokro), kluzká vozovka (při teplotách kolem nuly), zatáčka, která vyhazuje atd., vše řešitelné sundáním nohy z plynu….
Ale jak říkám, žádný problém, kategorie si případně sloučím.
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30692Příspěvek eidz

Co člověk, to názor. Já bych rozdělení uvítal. Informace aquaplaning nebo jen nebezpečný úsek je pro mě podstatná, neboť za sucha nemusím zpomalovat. Víte, zpomalení z 90 na 70 způsobí v provozu spíš problémy než zvýšení bezpečnosti provozu...
A krátký nebo úplně chybějící zrychlovací pruh je podstatné, neboť tam ještě můžou být vyjeté koleje=nerovný povrch.
Což mě přivádí k otázce, jak se bude postupovat, když dojde k souběhu více nebezpečí?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30693Příspěvek Ivo

Ja bych to nedelil, ridic se ma venovat rizeni, a ne studovat na navigaci jake ze to nebezpeci na neho ciha za rohem, a pak do nej vlitne. Osobne mi staci zvuk, ze se blizi nebezpeci, a je mi jedno jake.
Ale jestli si nekdo nechce nahravat vsechny a chce to mit rozdelene, tak si to klidne sloucim. Hlavne to nazvete nejak, aby to slo rychle slucovat. ;)
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30694Příspěvek mila-p

Pokud by se kategorie rozdělila, měl by Aquaplaning mít svou ikonu, nebezpečná zatáčka svou ikonu a jiná nebezpečí svou ikonu (což by problém nebyl). Viděl bych na displeji "blikající dopravní značku" zatáčka a věděl bych, že se jedná o nebezpečnou zatáčku a nejen univerzální trojuhelník s vykřičníkem, který nic konkrétního neřekne. Daly by se k tomu přiřadit konkrétní hlášky jako u jednotlivých radarů a jsem zkrátka PRO...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 30701Příspěvek natalek

Já kvůli té nejasnosti typu nebezpečí jsem přestal tuto kategorii používat. Čili jsem pro rozdělení - myslím, že pět bodů v prvním příspěvku plně postačuje...
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31102Příspěvek freewall

Ukázka možných hlášek
Přílohy
Nebezpečná křižovatka.zip
(8.36 KiB) Staženo 1442 x
Chodci, cyklisti.zip
(9.4 KiB) Staženo 1427 x
Hodně blbá zatáčka.zip
(8.52 KiB) Staženo 1440 x
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31155Příspěvek vrána

Takže poslední verze, co vy na to?

1) Nebezpečná zatáčka
2) Nebezpečná křižovatka
3) Nebezpečí aquaplaningu
4) Nebezpečný povrch vozovky
5) Nebezpeční chodci a jiná zvířata
6) Jiné nebezpečí
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31156Příspěvek vrána

Ale hlavně - co na to říká správce kategorie? Existuje ještě vůbec?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31157Příspěvek mila-p

"Chodci a jiná zvířata" - to nemá chybu :chlamani: , ale jinak OK :palce:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31159Příspěvek Gumídek

Prosím tímto všechny správce : Kontrolujte prosím levé spodní pole(pro TomTom), co se vám tam vygenerovalo. Občas tam chybí telefonní čísla, čísla domů(myslím v ulici), webových stránek je tam jen kus(ty můžete vymazat, stejně se tam nevejdou), psč se můžou také vymazat...atd...Prostě se tam občas vygeneruje chyba, ale je potřeba je odstranit, aby i tomtomáři mohli kategorie v pohodě používat. Protože pro TT je jen to jedno pole, a musí tam být veškeré potřebné informace. Ono z toho pak vychází, že tím, jak došlo k rozšíření počtu polí pro ostatní typy navigací, tak na tom začínají být použivatelé TomToma znevýhodněni. A to tím, že většina správců kategorií naprosto kašle na to, co se v poli pro TT vygenerovalo. Mnohdy to je jako kategorie k nepoužití....Měli bychom se zamyslet nad tím, jestli by to nemělo fungovat jinak. Chápu, že se maká na novém vzhledu, ale já se s ním setkal hned jak to naběhlo, a dělalo to jen nesmysly, takže jsem na zpět na tzv. šedé hrůze. Ale mně to jako hrůza nepřipadá, mně to celou dobu vyhovovalo. Tím chci říci, jestli to vše, o čem píšu, bude na novém vzhledu odstraněno, tak se předem omlouvám.....Díky za pozornost....
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31160Příspěvek vrána

Jojo, to automatické generování by chtělo asi vychytat, pokud to ale vůbec půjde - zdá se mi, že prvotně to tam šoupne na konec telefonní číslo (zdálo se mi, že to tam je vždycky celé) a před něj to pak přidává ostatní okénka - jenže obvykle se tam všechna nevejdou.
U svých starých kategorií jsem to vždy zadával manuálně a u nových záznamů to věčně musím předělávat, málokterý uživatel to po sobě nějak kontroluje.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nebezpečná místa - návrh na rozdělení

Příspěvek: # 31162Příspěvek Docent

No nevím, já tam žádné pole pro TT nevidím, viz obr. ... Z čehož mně vyplývá, že když to údajné "pole pro TT" vyplním a nenechám vygenerovat automaticky, tak si doku*vím zobrazení pro svoji navigaci :zamysl: .
Zobrazení.jpg
Zobrazení.jpg (41.6 KiB) Zobrazeno 11789 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět