Koupě navigace - rada

Off Topics...
Odpovědět
bretas
Příspěvky: 6
Registrován: 16.8.2007, 20:19

930 nebo 940 Live?

Příspěvek: # 29175Příspěvek bretas

Zdravím všechny.
Přišel jsem o svoji navi (Go720) a hledám náhradu. Rozhoduji se mezi 930T a 940Live. Co byste zvolili vy? Mám pocit, že rozdíly jsou pouze v HD Traffic, službách Live a aktivním držáku. HD Traffic a Live se u nás použít nedá (nebo snad ano?). Je pravda, že aktivní držík by se mi líbil...

Tak se na vás obracím se žádostí o názor, co a proč byste zvolili vy.

Nebo nemáte nějaké informace, zda TomTom nechystá pro ČR nějakou novinku?

Díky.
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 29197Příspěvek P800

Pro mě byl primárním parametrem aktivní držák, vybíral jsem samozřejmě z vyšších modelů. HD Traffic u nás použitelný není a v brzké době zřejmě nebude. TomTom služby LIVE mi v ČR chodí, ale jsem zřejmě vyjímka, sám TomTom netuší..
vlado33
Příspěvky: 5
Registrován: 11.8.2009, 17:39

prosím o radu

Příspěvek: # 30299Příspěvek vlado33

Přeji hezký večer všem a mám prosbu.Rád bych koupil ženě navigaci ale nevím kterou.Měla by míti 4,3palcový displey,jednoduché ovládání,mapy hlavně Česko a Slovensko.Co tyhle :TomTom XL IQ Routes edit.Europe Traffic Regional
TomTom 630 Traffic
Navigon 3300 nebo 4310 nebo mě dejte další typ.
děkuji Vlado
lukas.chlachula
Příspěvky: 1
Registrován: 24.8.2009, 21:04

pomozte prosim s vyberem

Příspěvek: # 30686Příspěvek lukas.chlachula

Dobry den..stojim v docela obtizne situaci..jelikoz me znalosti (da-li se tomu v mem pripade tak rikat) v oblasti navigaci jsou vice nez mizerne, obracim se na Vas vsechny s prosbou o rady..rodinna rada se dohodla, ze tatku obdarujeme ku prilezitosti jeho narozenin navigaci..je autodopravcem a od toho se tady odviji nase pozadavky na schopnosti one "skrinky"..dali jsme dohromady vse, co by snad behem svych cest (ne)vyuzil..navigaci by vyuzival nekolikrat do mesice, rozhodne ne denne..nejcastejsi situace pri pouziti by nejspis byla, kdyz ridic zavola, stojim s napr poruchou tam a tam, prijed, dohodneme co dal..to znamena zadne dlouhe premysleni o trase, zadat a co nejrychleji se dostat na misto..dalsi vyuziti by se pak predpokladalo pri hledani konkretnich adres ve mestech (proto se nam libil garmin s podrobnou adresnou/ulicni mapou) a snad i jednou do roka na dovolenou..myslime si, ze by nevyuzil ani bluetooth, FM, prehravace videi, obrazku a podobne..rovnez, ani aktvni drzak si myslime, ze neni podminkou (pouzivate-li ji trikrat do mesice, prezijete to)..ovsem tim nas "vyber" konci..jedinym vychodiskem bylo navstvit prodejnu (konk.GPS centrum), kde nas zaplavili informacemi..prodejce nam predvedl nekolik kousku od Garminu (255WT, 760/5 a novinku 1350T), nekolik i jinych kousku - navigony a TomTom,cenovy rozdil mezi nimi nebyl az tak velky, ovsem opravdu nevime, jak se lisi vlastnostmi..
takze jeste jednou bych Vas rad pozadal o jakoukoliv radu, pripominku, proste cokoliv, co by nam vyber usnadnilo..
predem vsem moc dekuji

EDIT Jirásek - přesunuto sem . Příště prosím http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=6&t=2758
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: pomozte prosim s vyberem

Příspěvek: # 30690Příspěvek Docent

To s tím musíš vytapetovat všechny thready??? Zkus se podívat na navigovat.cz, tam se stejný problém řeší tak 5x do měsíce a celkem už asi miliónkrát.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: pomozte prosim s vyberem

Příspěvek: # 30691Příspěvek faltak

OT 5x do měsíce to máme z rok 60x. celkem asi 1 000 000:60= asi 16 666 let :chlamani: :chlamani: :chlamani:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: pomozte prosim s vyberem

Příspěvek: # 30714Příspěvek freewall

lukas.chlachula píše:Dobry den..stojim v docela obtizne situaci..
Ne, že bych hned vnucoval Garmin 755T jenom proto, že ho mám, ale asi splňuje většinu těch tvých požadavků - na můj vkus by nemusel mít prohlížeč fotek... ale když už to tam je. Vybral jsem si tenhle, protože Blueetooth jsem nechtěl vzhledem k tomu, že údajně to není žádná kvalita poslechu, špatně rozumět ap. Dostaneš k tomu nejnovější City Navigator Europe 2010.10 + Atlas 8NT a Adresy ČR, takže nevím, jestli existuje momentálně něco podrobnějšího - co se týče map Česka
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
POL68
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2009, 16:57

Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32935Příspěvek POL68

Zdravím všechny uživatele tohoto fóra. Jsem úplný nováček, a chtěl bych si udělat radost, a koupit nějakou tu "krabičku". Měl bych zálusk na Garmina 765t. Už jsem si nastudoval, že existuje doživotní aktualizace map nüMaps Lifetime™ CityNavigator NT Europe, a taky české mapy Atlas Czech, Adresy CR, TOPO Czech. Moje otázka zní, zda-li Adresy CR jsou součástí map Atlas Czech a nebo se musí dokoupit zvlášť?
Garmin nuvi 765T nüMaps LIFETIME, CN Europe NT 2013.40 3D, CN Europe NT 2013.40,Adresy CRv13
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32936Příspěvek Gumídek

No, víš, hned tě zarazím v rozletu. Doživotní neznamená tvůj život , ale životnost navigace. Bohužel jako životnost navigace se považuje období 4 let....Je to ověřené....
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32937Příspěvek freewall

Čím to máš ověřené? :shock3:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32938Příspěvek freewall

POL68 píše:Zdravím všechny......Moje otázka zní, zda-li Adresy CR jsou součástí map Atlas Czech a nebo se musí dokoupit zvlášť?
Adresy jsou jakýsi "bonus" k Atlasu
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
POL68
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2009, 16:57

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32942Příspěvek POL68

Takže jestli to dobře chápu, koupím-li škatuli, kde je součástí TOPO Czech a mapa Atlas ČR, bude tam někde i mapa "Adresy ČR"? Někteří prodejci uvádí, že Adresy ČR jsou obsahem balení, někteří to opomíjejí, proto se ptám, abych nemusel vysolit další chechtáky, pokud bych to chtěl. :zamysl:
Garmin nuvi 765T nüMaps LIFETIME, CN Europe NT 2013.40 3D, CN Europe NT 2013.40,Adresy CRv13
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32943Příspěvek freewall

Buď si vyber prodejce, který to uvádí, že to je součástí, kdo to nenabízí, tak mu třeba mailni. Já to měl jako součást Atlasu - víc ti říci nemohu :usmev:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
POL68
Příspěvky: 6
Registrován: 11.11.2009, 16:57

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 32945Příspěvek POL68

OK. Díky, zařídím se podle toho.
Garmin nuvi 765T nüMaps LIFETIME, CN Europe NT 2013.40 3D, CN Europe NT 2013.40,Adresy CRv13
Odpovědět