ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ V PRAZE

Příspěvek: # 2954Příspěvek Baharis

Už před časem jsme se těžce domlouvali, jak to je s úsekovým měřením na Dobříšské, v Mrázovce a asi i Strahovském tunelu. Ta situace asi nebyla dodnes dořešena....
Nedávno mě FerdaXXL přesvědčil, abych zařadil č.2706 jako Dobříšska č.3. Na můj dotaz uvedl, že to tam tak je. Teď po mě chce zadat další Dobřížskou těsně vedle pro druhý pruh, ale souřadnice ukazují někam na koleje.
Dále chce, abych vymazal č.1420, které asi souvisí s č.1419 - opět Dobříšská. A také smazat č. 1082, s kterým souvisí č.1081 - zase Dobříšská!!!
Myslím si, že se svým kategoriím věnuji co můžu. Ale pánové pražáci, z vašich úsekových radarů se mě točí hlava a prostě na to nestačím. PROSÍM VÁS, máte to doma, denně tama jezdíte, tak si sedněte nad mapou a domluvte se. Já, jak vy říkáte "synek z vidlákova" vám to nevyřeším. Když tedy dovolíte, nebudu se do odvolání úsekovýma radarama v matičce Praze zabývat. Děkuji za pochopení.
GARMIN nüvi 670
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2967Příspěvek FerdaXXL

Netušil jsem, že bude tak trošku problematické pár drobných uprav. Bydlím nedaleko Dobříšské a jezdím tam tudy denně i 4x. V první řadě mě vadí, že mi nefunguje upozornění když jedu jako z centra. Mám TT510 a čísla 1419 a 1420 jsou mimo mísu (vozovku) viz obrázky.

Obrázek

Obrázek


je to komplikovanější o to, že body 1419 a 1082 nejsou radary a ani kamery :!: :!: :!: . Je to stojan, rampa přes silnici s informačním panelem o dopravní situaci kde jsou zavěšeny bedny s „železem“ a někdo to zadal jako začátek nebo konec úsekového měření což je NESMYSL. Body 1420 a 1081 jsou správně, ale jsou aspoň na mé navigaci mimi silnici viz obrázek. K bodu číslo 2706 bych řekl, že tady je opravdový začátek nebo konec úsekového měření který jsem zadal ja. Toť vše. Bohužel nejvíce radaru a všeho podobného spravuje "synek z vidlákova" a nemůže se v tom tak pěkně orientovat co se týče radarů v Praze což je pochopitelné. Nic méně mi sekce mobilních radarů zachránila jednu pokutku :) Poslal jsem i souřadnice naproti bodu 2706 protože ten je 100 procentní. Taky jsem si pres sw POI Edit si udělal test (více o testu tady) na Dobříšský ... ikony radarů jsem hodil na pravou stranu vozovky po obou stranách a všechno sedí včetně upozorňování. Souřadnice jsem čerpal přímo z TT a ne z mapy.cz nebo IM 1X ! Protože když jsem to testnul tak to nesedi přesně. Myslím, že by bylo moudré, aby někdo Baharisovi s tou Prahou helpnul, protože si toho naložil moc. Až někdo pojedete kolem čihněte na to. Protože kamery na Dobříšský jsou v Praze jako jedny z prvních X let :wink:
Naposledy upravil(a) FerdaXXL dne 18.1.2007, 10:42, celkem upraveno 1 x.
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Souhlas

Příspěvek: # 2968Příspěvek Gumídek

Tak se Baharisi nezabývej jen Strahovským tunelem.Ten už jsme řešili spolu,a pořád je vše jinak.Ale ostatní úsekové měření je ok.A Ferdo,původně to bylo označené dobře,jenže se to někomu nelíbilo,pak zase dalšímu atd atd.On je tak trochu se Strahovským,Mrázovkou,a Zlíchovským problém.On je to jeden úsek a k tomu jsou sjezdy a nájezdy.A když jsme to původně zaměřili jako ty,tak bylo okolo toho keců,jak u dobrejch.Že to takhle není,a že to je jinak.Tak se šlo cestou nejmenšího odporu.Holt,to je život.... :D :D
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2969Příspěvek Baharis

V prvé řadě děkuji za otevření diskuze k tomuto tématu. Říká se že tam kde se diskutuje, tam se neválčí. :wink:
Ono Ferdo nejde ani tak o těch "pár úprav" jako o to co naznačil Gumajz. Jeden den mě někdo pošle nový radar, druhý den někdo napíše že je jinde a třetí, že tam vůbec není. (zdravá nadsázka).
Na tu naši nedávnou debatu o potřebě ujasnění situace úsekových v Praze jsem právě Gumajzi poukazoval. Vyšumělo to do stracena.
Takže pojďme na to. Vidím to takhle:
- Bylo napsáno, že to je v Praze celkem v pořádku. Půjde nám o ten tah odspodu od Barandova, tunelama na Strahov.
- Jednak určit, kde jsou a nejsu začátky a konce měření
- Posadit je na jednotlivé pruhy silnice podle TomToma. Mapy.cz to opravdu posazují vedle.
- Až to dáme do pořádku, tak bych navrhoval a prosil o dobrovolného garanta, se kterým bych mohl každou další případnou změnu konzultovat. Aby nám to časem někdo iniciativně nerozházel.

Co tomu říkáte? Připomínky, doplnění, nesouhlas? Vyjádřete se.

EDIT: Ještě bych navrhoval, aby jsem si určili den a čas, sedli si tu a postupně od jihu k severu ten tah prošli a upřesnili. Co tam je, není, a kde. Ať to nenděláme týden.
GARMIN nüvi 670
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2972Příspěvek FerdaXXL

No bylo by to super to nějak vyřešit. Vždyť to děláme i sami pro sebe tak by to mělo bejt OK. Osobně si připadám v Praze jako štvaná zvěř jak po nás řidičích jdou. Jezdit pomalu neznamená jezdit bezpečně to je aspoň můj názor. Štve mě to a proto bych rád a taky jsem přiložil ruku k dílu. Jednotlivec proti systému nemá žádnou šanci.

V první řadě by bylo dobré (funkční) aby byly ikony radaru vpravo !! protože to jinak oznamuje i protisměr (UM) a to může být i zbytečně nebezpečné, protože někdo méně znalý a méně pozorný to najednou zašlápne a ten za ním, když bude koukat po holkách (a to jich tu máme docela dost) má smůlu. A úplně zbytečně. Taky je už z dálky vidět, který směr se eventuálně měří ! Baharis odvádí dobrou práci, ale je to problém protože toho má hodně a není z Prahy. Taky co si budeme povídat je čistě hypoteticky možné, že někdo tady mezi námi pod přezdívkou může být bejvalej nebo stávající ministr dopravy a úmyslně nám tu škodí :) to by vysvětlovalo to jak Baharis píše
„Jeden den mě někdo pošle nový radar, druhý den někdo napíše že je jinde a třetí, že tam vůbec není“
Pokud se budou radary házet tak, aby to bylo plně funkční a jak vyplívá z hlasování tak jsem ochoten natankovat plnou nádrž a v rámci možností jednotlivé problematické radary přesně zaměřit a otestovat v praxi. Stejně už mám (částečně) radary udělané svoje. Těch usekovek není zas tolik. A ty stacionární tam k těm mám taky nějaké výhrady. Baharis mě asi nebude mít moc rád :) ..... promiň
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2973Příspěvek Baharis

Ferda: No tak pokud existuje jednodušší řešení, než složitá diskuze, jsem vždy pro to jednodušší. Ty jsi ještě čerstvý, neopotřebovaný, nepostihlý provozní slepotou. A pokud už máš svůj soubor úsekových a jsi ochotný to doladit k dokonalosti, je to asi to nejlepší řešení. Pošli mě ho potom mailem, já jej umístním a tady se můžou případně probrat připomínky. Bral bych tě potom jako konzultanta/garanta pro další změny v Praze.
Jak jsem se díval do TT na ty úsekové, taky jsem si všimnul, že tam nějaké stacionáry jsou mimo silnici. Když tak to zatím trochu doladím a až budou v cajku úsekové, můžeme se podívat na stacionáry.
Souhlas?
GARMIN nüvi 670
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2976Příspěvek FerdaXXL

Souhlas :!: a jako první pokoříme Dobříšskou :twisted: Jen by to jestě chtělo další větší města jako třeba Hodonín :oops: atd.. atd...
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2978Příspěvek Baharis

Já si myslím, že Praha (stejně jako všchna větší města) je svou hustotou dopravní sítě a také radarů specifikum. U nás na "vidieku" se těch pár radarů nijak neruší. Ani tu nejsou vícepruhé silnice, které dělají problémy s měřenými směry. Navíc každý to své bydliště má v oku a zná silnice a jejich názvy nazpaměť. A pokud si každý ohlídá to své, tak to dohromady dá slušný výsledek. :wink:
Dobrý. Jak budeš, tak pískni. :)
Ještě by jsi mohl umáznout nahoře nějaké screenshoty. Jeden pro obraznost tvých argumentů úplně stačí. :wink:
GARMIN nüvi 670
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2979Příspěvek FerdaXXL

Takže jsem to zredukoval na obrázky 2. To je myslím akorát a je to k tématu zapotřebí. No to máš pravdu, ale já mám třeba konkrétně Dobříškou a P4 až P6 taky v oku, ale neděláme to snad sami pro sebe ? Ale pro ostatní, abychom je ušetřili obálek s červeným pruhem. Věřte, že vím o čem je řeč nepřišel mi totiž jen jeden a na policii jsem už jako doma. Já to třeba v Hodoníně neznám. Myslel jsem, že je třeba, aby se každej podělil o co nejvíc informací co zná s ostatníma. Jestli se to tak bude praktikovat tak končíme dřív než jsme začali ? Ale to je jen můj názor. Jasně písknu už mám cca třetinu radaru v Praze hotovou a večer Ti to pošlu a otestujeme to. V Praze úsekovým a stacionárním radarům pomalu ale jistě odzvání slyšíte to taky :?: :!: .
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2982Příspěvek Baharis

Možná to tak nevyznělo, ale myslel jsem to tak. Když si každý pohlídá ten svůj rajón (nahlásí opravy!!!) bude celá databáze v pořádku pro všechny. Ten svůj rajón proto, že jej nejlíp zná. Ale myslím si, že to tak i funguje a je to dobře.
Jen ty tunely a vícepruhé komunikace v Praze pokulhávaly a proto jsem volal po nápravě pražáky. A aby mě každý nepsal něco jiného a já to pořád neopravoval, proto se tady bavíme.
Dobrý to bude. Vidím světýlko na konci tunelu. :wink:
GARMIN nüvi 670
Turboleon
Příspěvky: 36
Registrován: 15.9.2006, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek: # 2988Příspěvek Turboleon

Taky jsem optimista. Jel jsem dnes po delším čase Jižní spojku a sedělo to krásně :P Dobrá práce !
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2991Příspěvek Baharis

Turboleon píše: Jel jsem dnes po delším čase Jižní spojku a sedělo to krásně :P Dobrá práce !
Pokud chválíš nové změny, bylo to předčasné. Ty jsem provedl až nyní. :wink:

Ty změny jsou takové, že jsem využil(zneužil) skvělé práce Ferdy a přemáznul celý soubor úsekových radarů novým, který Ferda vytvořil a zaslal mě. Nedělal jsem hloubkovou kontrolu, jen drobné kosmetické změny a věřím, že bude v pořádku. Pokud by se našly nějaké chybičky, neozývejte se prosím přímo mě, ale sem. Dokud se to neusadí budu rád, když se problémy úsekového měření budou probírat veřejně a budou tak i pod veřejnou kontrolou.

Jinak jsem z titulu své pravomoce svěřené mi bohem a vámi :) ustanovil Ferdu komisařem pro Velkou Prahu, požádal jej o spolupráci a všechny pražské změny budou v jeho pravomoci a podléhat jeho kontrole.
GARMIN nüvi 670
FerdaXXL
Příspěvky: 90
Registrován: 11.1.2007, 6:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3000Příspěvek FerdaXXL

Děkuji B&B (Bohu & Baharisovi ) za důvěru mi svěřenou a budu se snažit dělat si práci zodpovědně tak, aby to sedělo tak jak má. Taky bych chtěl říct , že nebudu brát úplatky a mluvit sprostě. Dnešní den jsem strávil v terénu a zaměřil svým TT cca 95 % úsekových radarů po matičce Praze. Hned jak to bude možné porovnám data ze svými naměřenými údaji a provedu patřičné úpravy. B & B a radarům ZDAR
Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....
Obrázek
PS: Sori sa chibi a hrupki
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3016Příspěvek Baharis

Ferda dokončil svou úpravu úsekových měření v Praze. Jednak mu moc díky za jeho práci a jednak bych prosil o vyjádření, jestli to podle vás "sedí" v praxi, při jízdě.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 3022Příspěvek vojta66

Ferdo a Baharisi, klobouk dolů, coby pražák jsem dneska při jízdě po městě měl něco málo možnost otestovat pár úsekových a sedí to jak pr--l na hrnec. Dobrá práce!
Odpovědět