Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odpovědět
LeClair
Příspěvky: 9
Registrován: 15.8.2008, 2:12

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29473Příspěvek LeClair

Takže pro info přesouvám sem:

Oznaceni useku MP Opatovice nad Labem

Takto ferove oznacila usek mestska policie v Opatovicich nad Labem. O kousek dal probihalo mereni laserovym mericem..
Obecni kasa se plnit musi..
Bohuzel jsem dnes nemel navigaci a nevim zda je mereni v Opatovicich zaznamenano. Podle Gumajze prý ne.
Pokud někdo pojedete přes tak to prosím označte. Já přes téměř nejedím.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29476Příspěvek Jirásek

Tak na tomhle bych se asi otočil. Považuji to za porušení vyhláška - dopravní značení MUSÍ být dostatečně viditelné. Samozřejmě, proti pokutě, pokud byla překročena, nic nenaděláš. Pravidla se mají dodržovat. Ale proti porušení zákona městskou policií je možno bojovat. Navíc bych to poslal jako stížnost na městskou policii na příslušný úřad a i příslušný odbor státní policie. Městská policie by naopak měla dopravní značení sledovat a případné závady odstraňovat. A tvrdě bych žádal informaci o potrestání příslušných strážníků Městské policie.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29477Příspěvek freewall

Třeba nám pan starosta odpoví....
Přílohy
Mail.jpg
Mail.jpg (76.06 KiB) Zobrazeno 3354 x
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29482Příspěvek Jirásek

freewalle :palec: :?: :?:
Jsem velice zvědav na případnou reakci pana starosty. Pokud se vůbec bude obtěžovat. :zamysl:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Jardis
Příspěvky: 1
Registrován: 14.7.2009, 19:43

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29488Příspěvek Jardis

Jen nebojte, radary za chvili nebudou potreba. Elektronicka dalnicni znamka to zmakne lepe, a pak se mame na co tesit. ::grc::
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29489Příspěvek freewall

...taky jsem koukal v TV...... no jo no.... pokrok nezastavíš.... holt se necháme vozit :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29492Příspěvek Pnaky

Tak jsem to stahnul znova a koukam, ze posledni zmena u radaru byla od Gumajze v 13.7. ve 13:15 avsak soubory pro PoiWarner jsou ze 13.7. ale 14:06... Pri kazdem stazeni se tedy provede vytvoreni archivu ale generace tech .ov2 souboru probiha cca hodinu po poslednim updatu...

Je to tak nebo se mylim???
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29494Příspěvek Scorpio_cz

Generování souborů (podle typů) probíhá (pokud vím) při prvním stažení PO AKTUALIZACI.
Tedy ten soubor nikdo skoro hodinu (po aktualizaci) nestáhnul :blee:
Uživatelský avatar
Pnaky
Příspěvky: 40
Registrován: 9.7.2009, 14:01
Bydliště: Teplice - Jablonec n/N - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29497Příspěvek Pnaky

V tom pripade to chapu ;) Zarazil mne ten cas pridani a cas generovani a ze ty soubory maji porad stejnou velikost v kB ale to je moje blbost protoze na urovni B se uz lisi... Sorry za zmatek :P
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 29636Příspěvek davidt

Crusy píše:1. http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/2 ... losti.html
2. http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/2 ... ereni.html

Tak zatím můžete lítat po městě jak chcete :usmev: Ba ne!! :chlamani:
Už jsem to psal i jinam, ale ty články jsou hodně zavádějící a zajímalo by mě, odkud autor čerpal.

Směrem na Vaňov je pouze kamera (s čarami), ale na 99% patří jenom k infosystému na dálnici D8 (která cesta je rychlejší přes Středohoří).

Stejně tak nesedí počet značek 12 (2x měření oběma směry = 8 značek+ 1x jedním směrem = 2 značky, celkem 10 značek?). Ve skutečnosti směrem na Vaňov ani nejsou, jenom je tam zakrytá úplně jiná značka.

Přenosné radary používali často i na dalších místech, hlavně na druhé straně řeky, která na mapce úplně chybí..

Přijde mi, že článek psal člověk, který tomu moc nerozumí a víc lidí zmátl, než jim pomohl.

LeClair píše:Takže pro info přesouvám sem:

Oznaceni useku MP Opatovice nad Labem...
Označení naprosto neodpovídá předpisům. Divil bych se, kdyby k tomu vůbec měli povolení PĆR (které k postavení značek a měření potřebují!!!).

O přístupu MP to jasně vypovídá. Snaží se dělat pasti na řidiče i se značkou. Radši se neptám, co dělali do minulého roku. Schovávali se pod maskovací sítí? Měřili z auta s otevřeným motorem a postaveným trojúhelníkem? (to jsem taky viděl) Že jim není trapně..
emc
Příspěvky: 17
Registrován: 1.11.2007, 0:14

Mělník - Traffipax

Příspěvek: # 30406Příspěvek emc

Ahoj kolegové motoristi.

2. srpna jsem jel přes Mělník do Krkonoš. Cestou jsem minul jeden Traffipax v obci Byšice. Ten na vlečce jsem omylem minul, zapomněl jsem včas odbočit. Za pár dní později 6. srpna jsem se vracel zpět. V byšici prázdnej stožár. Na vlečce taky. Když jsem si pak doma stáhl nové POI, vyděsil jsem se. Mělnické Traffipaxy jsou pryč (smazány).

Traffipax funguje na principu dvou cívek, po jejichž projetí se indukují dva impulzy. Čas mezi impulzy se přepočítá na rychlost. Antiradar zde tedy nepomůže. Potřeba jsou tedy dráty v asfaltu (ty tam zůstaly), stožár (ty zůstaly taky - zašpuntovaný) a ptačí budka s elektronikou a kamerou (ty si Czech radar demontoval).

Otázkou nyní zůstává, zda by nebylo lepší ponechat tato dočasně zrušená měření v databázi POI pro případ jejich opětovného zprovoznění (namontování budek na funkční snímače)? To bychom mohli smáznout taky většinu pražských staciónárů, protože od zavedení povinných cedulí je dosti uměním narazit na aktivní radar. (V Praze se občas vyskytnu. Od začátku roku jsem však na aktivní stacionár nenarazil.)
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30437Příspěvek natalek

K aktuálnosti radarů:
Je to skutečně těžké udržet aktuální. Celé prázdniny jsem neviděl měřit Posrpenská ul. Strakonice (bod č. 108726) - zrušit?
Stejně tak obec Újezdec (PT) bod č. 108801. Naopak dnes měřili mobilním radarem v obci Nový Dražejov, kde byl BZ MR zrušen.
Zrušit - nezrušit? Zavádět znovu?
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30586Příspěvek eidz

IMHO si myslím, že když jednou je někde hlídka s radarem, tak tam může měřit i v budoucnu. Navíc jde o to, že v místě měření rychlosti nestojím 24 hodin 7 dní v týdnu, abych mohl na 100% říct, že za poslední měsíc, kvartál, půlrok zde nebyli.
Ale pokud někde byla 40 a nově je tam 50 nebo 60, tak tam už asi nebudou - neboť se změnil důvod, rychlostní limit. Takže taková místa bych já zrušil.
Nefunkční stacionár bych ale v db nechal - nikdo přece nenařídil, že když mi navigace něco hlásí, že se tím musím řídit. Tj. když si věřím, můžu u stacionáru frčet dle libosti :grin:
Pro mě je db radarů úžasný doplněk. Mám místa, kde je např. hlášení na mobilní radar M50, ale v životě jsem je tam neviděl, tak to přece neznamená, že tam někdo nezaplatil, ne?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
emc
Příspěvky: 17
Registrován: 1.11.2007, 0:14

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30658Příspěvek emc

Prosím o ověření nového radaru (Traffipax)

Dle Náchodského deníku mají v Náchodě - Plhově, Kostelecké ulici nový stacionární měřič rychlosti. V databázi zatím ještě není. Prosím o ověření a v případě jeho nalezení o zaměření a zadání do databáze. Pozice asi někde kolem základní školy 50°25'30"N, 16°9'43"E .
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvek: # 30661Příspěvek Tonny

eidz píše:IMHO si myslím, že ,,,,,
Pro mě je db radarů úžasný doplněk. Mám místa, kde je např. hlášení na mobilní radar M50, ale v životě jsem je tam neviděl, tak to přece neznamená, že tam někdo nezaplatil, ne?
Tak si nasázej na silnici 55 jako poi radar po celé délce z Břeclavi až do Petrova. Každá křižovatka je osazena 70 km omezením a měří se v podstatě nepřetržitě a co je podstatné, v délce cca 30 km pokaždé jinde. A policisté "operativně" mění místa. Pokud někdo na Impulsu nahlásí hlídku, posunou se klidně o křižovatku dál nebo provádí měření za jízdy. Je tím známa hlavně křižovatka zvaná Ratíškovská, tedy křížení s 55 a dále úsek u Rohatce , kde je přes most přes železniční trať cca 600m omezení na 70km/h.
Nebo třeba na 380 z Hodonína do Čejče. Jezdí tam denně a pravidelně měří mimo jiné přejezd za Mutěnicemi.
Stejně tak dálnice - jezdím dosti často trasu Hodonín Břeclav Brno Olomouc. Ještě se mi nestalo, abych na D2 nezaznamenal policejní auto, ať už označené nebo civilního "stíhače" Passata. A úsek kolem Prostějova to samé. Když nic, tak motorka.
Kategorie mobilních radarů mi v dnešní době přijde jako nefunkční. Důvod: Měří se stále a všude, z označených i neoznačených aut. Takže poi "mobilní radar" asi postupně ztrácí smysl.
Není jednodušší jezdit v rámci limitu a na mobilní radary prostě házet úsměv?
Stracionáry, to je něco jiného, Pokud je někde 30 nebo 40, lehce se dá "neuhlídat" a jet o 5 víc, to podle mne smysl má, tam poi vítám a jsem za něj vděčný. Ale mobilní poi radary, zdá se, že jsou všude a pořád, a proto dle mého názoru tato kategorie poi už nemá "informační" hodnotu.
Omlouvám se všem, kteří se mnou nebudou souhlasit, ale takto to prostě je.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Odpovědět