Pomale vyhledani druzic

Vše o navigacích značky TomTom
hudacek
Příspěvky: 4
Registrován: 24.6.2009, 5:09

Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28905Příspěvek hudacek

Zdravim, chtel bych se zeptat jestli je normalni ze mi TOMTOM ONE Europe vyhledava po startu druzice kolem 4 minut a to i po tom co ho zapnu treba po trech hodinach. Drive hledani bylo podstatne kratsi. Nema nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28907Příspěvek Scorpio_cz

A co třeba aktualizace přes TomTom Home - nainstalovala se aktualizace QuickFIX ?
Pokud ne, pohledej fórum, je tu několikrát zmíněno řešení ...
A nevyměnil jsi třeba auto (viz odkazy na pokovené čelní sklo) ?
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28911Příspěvek Tonny

už několik dnů - možná i týdnů - podobný problém, momentálně nevím, kdy se mi naposled stáhnula a instalovala "pozice družic", ale faktem je, že dříve to bývalo pravidelně, teď už docela dlouho nic...

Zkoumal jsem trošku v adresářích a zatímco v záloze mám "plnou" složku Ephemeris, tak v tomíkovi je složka ephem, až na dva soubory z 19.5.2009 prázdná - jde o ee_meta.txt a ee_meta.tlv.

Najde někdo řešení? Díky.

Edit: Rozhovor s Technickou podporou - volný přepis: Do 25.6. probíhá nějaká údržba, pokud se situace do konce týdne nezlepší, mám volat v po nebo v út znovu. Na můj doztaz, proč mám poslední data z 19.5. neuměl odpovědět.

Celkový dojem z rozhovoru: nevím, neznám, ale musím ti nějak odpovědět, abych ti pro tuto chvíli zavřel ústa.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28918Příspěvek Scorpio_cz

Tonny píše:... Zkoumal jsem trošku v adresářích a zatímco v záloze mám "plnou" složku Ephemeris ...
to vymaž, Ephemeris soubory starší jak 7 dní jsou k ničemu ...
taky vymaž Ephemeris složku z TT Home download cache ... když je plná tak to nešlape ..
Tonny píše:... tak v tomíkovi je složka ephem, až na dva soubory z 19.5.2009 prázdná - jde o ee_meta.txt a ee_meta.tlv.
Oprava, tady má být navíc ještě jeden soubor ... lto.dat. Takže TT nebo TT Home smázlo to co už je mimo datum.

Tonny : Můžeš prosím zjistit jak se Ti jmenoval ten třetí soubor ?

Vím o 2 možnostech : packedephemeris.ee nebo lto.dat

Oba Ti můžu poslat čerstvé, ale hrátky s nimi jsou na vlastní nebezpečí :blee: :blee:

packedephemeris.ee - je pro SifrIII GPS čipset
lto.dat - je pro globalLocate GPS čipset

Jestli si na to troufneš, soubor(y) Ti pošlu přes PM.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28924Příspěvek Gumídek

Musíš mazat ty soubory Ephemeris v počítači. Já vždy nechávám jen jeden a ostatní vymažu. pak to nechám pár dní a zase je mažu, a tento problém nemám....
hudacek
Příspěvky: 4
Registrován: 24.6.2009, 5:09

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28925Příspěvek hudacek

Tak pomohla instalace toho Fixu na GPS. Uz mi to chodi jako drive. Diky za tip
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28928Příspěvek Gumídek

Tak už jen dávej pozor, co máš v počítači. Já to dělám pořád tak, jak jsem popsal výše. Upozorňuji že je nutné dělat aktualizaci nejméně jednou týdně. Kamarád ji nedělal dva měsíce, a jednoho dne se navigace TT XL rozhodla, že žádné satelity nenačte. Po hodině nicnedělání, a jeho zoufalství pomohlo natažení souboru GPS Quck Fix přes mobil........Dost zoufalé řešení. Ale byl v pustině, na místě, kde v životě nebyl, a naprosto ztracený....Takže dělat aktualizace, aby jste nedopadli nikdo jako on....
hudacek
Příspěvky: 4
Registrován: 24.6.2009, 5:09

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28941Příspěvek hudacek

No tak pravda je ze ja jsem tu aktualizaci take nedelal tak dva mesice. Necekal sem ze se to samo ..... Cekal bych ze aktualizace jsou pro vylepseni funkcnosti. A stavajici funkce stazne v navigaci zustavji bezezmeny. Takto poucen se snad nedostanu do vyse popsane situace :usmev:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28942Příspěvek Scorpio_cz

To : hudacek - ono je to technicky celkem komplikované - vypočítat polohy 28 (nebo kolika) satelitů pro X dní dopředu, data zpracovat do formátu, kterému rozumí GPS čipset příslušné navi. Ten soubor se pak při aktualizaci přes TT Home stáhne ze serveru TomTom do PC, rozbalí se a přenese do navi. Při každém startu navi se pak tím souborem s polohami satelitů "nakrmí" GPS čipset. Vzhledem k omezené paměti vlastnho GPS čipsetu je 7-14 dní technické maximum, co se mu dá najednou vnutit. TomTom používá 7denní soubory, a TT HOME aktualizuje GPS QuickFIX pouze pokud je soubor v navi starší než 3 dny (myslím).

No a tohle je přesně aktualizace k vylepšení funkčnosti - kdo má GPS QuickFIX aktuální, má rychlejší stanovení polohy než ten, kdo na to kašle :blee: :blee: :blee: :blee:

I v návodu k TT navi jsou myslím doporučené aktualizace přes TomTom Home alespoň jednou týdně.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28945Příspěvek Tonny

Pánové,
omlouvám se tímto technikovi na Helpu Tomtomu, opravdu se mi dnes ráno aktualizace příslušného souboru stáhla a všechno fachčí. Beru zpět a omlouvám se za poznámku, že nevím, neznám a něco odpovědět musím v minulém příspěvku.
Do budoucna zapomenu na minulé "konfliktní telefonáty" a budu se snažit vidět více pozitivně to, co se mi snaží říct.

Ad Scorpio - byly tam jen dva mnou uvedené soubory, po aktualizaci je tam přidán lto.dat a všechno je OK

Tonny...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28946Příspěvek Gumídek

Někteří technici na lince TT jsou lidé na svém místě, a dokážou pomoci a poradit. Ale bohužel je tam pár jedinců, kteří nevědí a neznají nic, a už tak problémovou sutuaci ještě více zkomplikují. Ale to je bohužel stejné jako všude.... :cry:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28948Příspěvek Scorpio_cz

Tonny píše:Ad Scorpio - byly tam jen dva mnou uvedené soubory, po aktualizaci je tam přidán lto.dat a všechno je OK
Tonny...
To znamená že Tvůj TomTom nemá SIRF III čipset, ale ten druhý. Ale moc podrobností o tom tedy není :shock3:
Jak jsem psal výše, každý ten nový "lto.dat" má platnost 7 dní, pak je k ničemu.
Možná proto už jsi ho v navi neměl, po skončení platnosti ho mohla navi, nebo TT HOME zlikvidovat.
hudacek
Příspěvky: 4
Registrován: 24.6.2009, 5:09

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28949Příspěvek hudacek

to Scorpio_cz tak to se omlouvam za nevedomost. Myslel jsem ze zapnu navigaci a nejde druzice. Nevedel sem ze je potreba mit predpocitane polohy druzic v navigaci. Diky za vyvedeni z omylu.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 28957Příspěvek Scorpio_cz

Ona je najde i bez "předvypočítaných" poloh, ale mnohem pomaleji, protože musí ty polohy vyčíst z vysílání těch samotných družic, které je ale jen každých 30s, takže než GPS čipset ty polohy načte, tak to může trvat několik (i 10+) minut.

Tuto dobu je možné ušetřit právě použitím "předvypočítaných" poloh družic QuickFIX.
perpentykl
Příspěvky: 1
Registrován: 13.8.2009, 10:26

Re: Pomale vyhledani druzic

Příspěvek: # 30347Příspěvek perpentykl

Tady je osvědčený postup, jak vyprovokovat či obnovit aktualizaci QuickGPSFix v HOME pokud z nějakého důvodu nefunguje (získáno od servisu TomTom, vyzkoušeno na XL serie 30):
1) Připojit navigaci k počítači jako přídavný nosič dat
2) Smazat adresáře \gl a \ephem - úplně, adresáře i s obsahem
3) V datech uložených na počítači (\moje dokumenty\TomTom\HOME\) smazat obsah adresáře \Download - ponechat jen prázdný adresář
4) Spustit TomTomHOME, automatická aktualizace stáhne nová data pro QuickGPS.
Odpovědět