TomTom XL či ONE - zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 24085Příspěvek Kozelsky

Presne jak pises. U mne je GPS bajecna i v nasi republice, staci kdyz jedo i do mensich mest, kde jsem nikdy nebyl. Tak jsem vzdy musel zakaznikovi volat a on me navadel telefonem a nekdy to trvalo fakt dlouho (platil jsem telefon samozrejme ja) a nedky jsem najezdil i treba pul hodiny kolem mista (zase benzin platim ja). Pak vzdy vim v kolik dojedu a proto nemusim tolik spechat. Pak tam mame POI radaru a proto i na druhe strane republiky me to upozorni (a zase mi to usetri moje penize). Navic pri problemove situaci si najdu hned Autoservis, hotel, atd. a navic mi ukaze kde se prave nachazim. Ja ji mam zapnutou porad, protoze ji pouzivam i jako HF a davam si navigovat trasu i tam kde to znam, protoze se mi libi kdyz vidim kolik km nebo metru je odbocka a hlavne kruhovy objezd (i kdyz trasu jezdim 5x mesicne, tak si nezapamatuju vzdalenosti), pak pekne stihnu predjet bezpecne auta a zaradit se do pruhu (kruhaky jsou casto jednoproude). A super jsou i Oblibene, jedu na zakazku a ulozim si misto a pak tam treba musim za rok nebo i dele na servis, tak dam Oblibene a je to. NAVI je proste skvela :jupi:
TomTom GO930T
traveller
Příspěvky: 5
Registrován: 20.12.2008, 16:32

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 24101Příspěvek traveller

Jasně, oba máte pravdu. Já toho moc nenajezdím a pokud ano, tak spíše pravidelné trasy, kde se nic nemění. Navigaci jsme koupili pro firmu, když někdo vyrazí někam dál a zatím si ji všichni pochvalovali. Takže ještě jednou díky za dobré rady a přeji všem v roce 2009 jen bezpečnou jízdu.
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26146Příspěvek Tonny

Pokud jsem nezvolil správné vlákno, prosím o přesunutí.

Mám problém s nastavením jasu, jak denního, tak nočního. Posuvníky normálně fungují a jas regulují, po kliknutí na Hotovo se nastavený jas ale neuloží a skočí na max jas. V noci to dost vadí a navigace oslňuje. projevuje se nevím od kdy přesně, cca 14 dnů zpět to bylo Ok. Od té doby jsem instaloval nový TOMTOM HOME, ale nepředpokládám souvioslost s natavením jasu v navigaci. Reset neopomohl.
Nemáte někdo podobný problém? Díky za reakce.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26156Příspěvek fox50

Je tam tlačítko navázat jas na intenzitu světla nebo tak nějak.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26158Příspěvek Gumídek

To nedoporučuji....Většině lidí se neosvědčilo, mě také ne...Protože navigace je na rozhraní světla a stínu, a snímač má nad obrazovkou, tak se neustále přepíná. A když dáte ještě "za tmy přepnout na noční zobrazení", tak se je schopná přepínat do omrzení. Takže jsem skončil u toho, že mám oboje vypnuté. A přepínám si to ručně...
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26160Příspěvek Tonny

fox50 píše:Je tam tlačítko navázat jas na intenzitu světla nebo tak nějak.
Ať hledám, jak hledám, vidím na obrazovce dva posuvníky, a tlačítka Storno a Hotovo. Posuvníky reagují a intenzita podsvícení se dá regulovat. Ale jen do okamžiku kliknutí na Hotovo. V ten moment se obrazovka rozsvítí na max a skočí do základního zobrazení, tedy mapy.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26169Příspěvek Jirásek

Jestli se nepletu a dobře si pamatuji, XL nemá fotočidlo pro automatické přepnutí.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26170Příspěvek Crusy

Nepleteš....Nevím u konkrétně kterého navcore,ale při připojení k TTH mi to tuhle volbu nabídlo.Je to však k již předem zmíněnému k ničemu... :pc:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26235Příspěvek Tonny

Problém s nastavením jasu vyřešen přeinstalací navcore.
Jako druhá věc se odstranil i problém s občasným "trasa nenalezaena" při volbě "Navigovat přes".
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26237Příspěvek Scorpio_cz

OT (Jirásek promine) : začíná to silně připomínat Windows ... reinstalace, odinstalace, návrat k záloze a tak dokola :-P
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26239Příspěvek P800

Gumajz píše:To nedoporučuji....Většině lidí se neosvědčilo, mě také ne...Protože navigace je na rozhraní světla a stínu, a snímač má nad obrazovkou, tak se neustále přepíná. A když dáte ještě "za tmy přepnout na noční zobrazení", tak se je schopná přepínat do omrzení. Takže jsem skončil u toho, že mám oboje vypnuté. A přepínám si to ručně...
Od toho byla dobrá GO 910 která měla čidlo nahoře na přístroji a detekovalo světlo spíše venkovní. Proto jsem byl u GO 740 zprvu překvapen neustálým přepínáním..
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26354Příspěvek Tonny

Teď nevím u které navigace jsem to v popise četl. ale některé se přepínají v okamžiku východu nebo západu slunce na dané poloze.
Určitě to ale nebylo u TomToma.
Znovu po delší době opakuji dotaz na téma ukládání projeté trasy. Pokud si navigace nějak ukládá dat pro IQ Routes, pak v těchto datech musí být nejen projetá trasa, ale i časové údaje, v podstatě vše pro zpětnou rekonstrukci trasy. Vím, že můj TomTom One XL IQ Routes neumí, ale přeci jen, dá se někde u vyšších typů navigací tato data najít a využít pro ukázku projeté trasy?
/Možná by tento dotaz patřil do IQ ROUTES - ale dříve jsem nedostal žádnou odpověď, kdyby se riozvuinula diskuse, tak prosím o přesunutí - DÍKY./
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26357Příspěvek Docent

Tonny píše:Teď nevím u které navigace jsem to v popise četl. ale některé se přepínají v okamžiku východu nebo západu slunce na dané poloze.
Třeba ta v mém podpisu :mrk: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 26372Příspěvek Scorpio_cz

iGO verze 8.3.xxxx se taky jeví samopřepínací mezi denními a nočními barvami ... a to včetně průjezdu tunely.
Odpovědět