POI for Navigon - Poi Warner

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 24386Příspěvek Tarabascz

Zdravičko

Potřeboval bych helfnout s POI bodma z tohoto webu.
Mám již taky svou první navigaci NAVIGON 7210, ale zatím jsem nepřišel nato jak do neho dostat POI.
Když si stáhnu potřebné POI v asc souboru do jaké složky je potřebné ty soubory nakopčit?
V navigaci pod složkou NAVIGON\poi jsou pouze soubory s koncovkou pom.

Je potřebné mít v navigaci program POI-WARNER ? a soubory pak kopírovat do nějaké složky tohoto programu?
Lze tam mít víc kategorii poi bodů, ale abych moc nezatěžoval soft tak mít aktívní pouze 2-3 kategorie a v případě potřeby vyhledat poi i z neaktívních kategorii?
V tomto se přiznám jsem uplný začátečník a nějaké rady by se šikli za co předem moc děkuju.

Také bych se chtěl zeptat zda NAVIGON 7210 umí pracovat s programem MN6 nebo musím mít MN 7, který bohužel mi nelze zakoupit protože mi nelze zadat ČR adresu při vyplňování udajů vtom jejich formuláři.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
tofmik
Příspěvky: 2
Registrován: 10.1.2009, 12:33

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 24419Příspěvek tofmik

zdravím, celé jsem to tady přečetl, ale chtěl bych se zeptat jelikož i když ty postupy pročítám pořád dokola asi něco dělám zle. poi warner mám do té složky pois zkopíruju stažená poi data v .asc a k tomu obrázek stažený z poi zkoušel jsem je tam dát s tím číslem s kterým se stáhnou v .bmp a také v tom .png plus jsem také zkoušel to přepsat na název dané poi např. bankomaty české spořitelny. v tom poi warneru je vše aktivované zaškrtané aby to ukazovalo a varovalo, ale když si dám normal mapu tak tam žádný z těch poi co jsem si přidal nevidím. nějaké nápady, rady díky
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 24464Příspěvek Tarabascz

postupuješ správně aź na obrazky - nestahuj je pomocí pravého tlačítka to se ti pak ukladá pod číslem, ale normálně klikni na tu ikonku a nech to uložit tam kde máš asc soubory.
Ikonka musí mít uplně stejný název jako asc soubor.
Pak to nakopči to navigonu do složky poi-warner\poi\
odpoj od pC a restartuj navigaci hned při náběhu budeš videť jak si je bude načítavat v % - chvíli to bide trvat.

Skoušel jsem to i cez program jako takovej v PC, kde je funkce exportovat poi soubory, ale ikonky se nepřenesli takže to dělám tím popsaným způsobem zatím vše ok.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
tofmik
Příspěvky: 2
Registrován: 10.1.2009, 12:33

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 24472Příspěvek tofmik

jj už jsem na to také přišel, ale díky. já pak měl ještě problém, že se tady někde psalo, že ty obrázky se mají převést do .png a s .png mi to neběhalo hned po vrácení na .bmp vše funguje. Jen by mě zajímalo (nějakej problém to není) jestli se dá aby ten poi warner se sloučil s poi které už jsou v navigace? jelikož tedka mám třeba dvě ikonky radarů jedna s navigace a druhá s poi warneru. to jen kdyby se to nějak dalo. mě to jinak nevadí :-)
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 24481Příspěvek Tarabascz

nato jsem zatím nepřišel ale mám pocit že to nepujde.
možná časem s novějším firmwarem nebo tak nějak, ale teď teprve byla vydaná verze 7.3.4 takže to chvíli potrvá.

zatím to zbyvá na uživateli zda si vypne radary přimo v navigaci nebo ty co jsou v poi-warneru.

zajímalo by mě která verze má víc info - dle mě ta orig. min. vtom že obsahuje radary z více státu kdež to na poi.cz jsou jenom české, slovenské
ale přesto by mě zajímalo pouze samotné porovnání českého uzemí kde je víc záznamu.
nejlepší bude nechat běžet obě - třeba časem a brouzdáním po silnicích objevím místa kde mi to bude ukazovat pouze z poi warneru nebo opačně :-)
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 24506Příspěvek Gumídek

Nechci vypadat jako nafoukanec, ale to co je zde, je obsažnější....A už se ověřilo, že spousta serverů(pokud chce české body zájmu) se snaží získávat data zde....A pokud potřebuješ další radary v Evropě a i mimo evropu ve formátech pro skoro všechny typy navigací http://www.poiplaza.com/index.php?p=co
Lioneer
Příspěvky: 1
Registrován: 13.5.2008, 14:55

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26139Příspěvek Lioneer

zdravim, mam nainstalovany navigator7, poi warner3, ale ked stiahnem z poi.cz nejake subory, tak mi ich sice PoiWarner prida do databazy, ale na uvodnej stranke pise Poi Monitored 0. A ked sa zapne navigon tak tam nieje nic vidiet. Uz to tu jeden uzivatel pisal, ale nikto mu neporadil. Stretli ste sa s tym?
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26152Příspěvek Tarabascz

pozriem sa ti na to a zajtra ti napisem, ale neboj to bude len malickost
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26320Příspěvek ClonyXXL

Tak pánové. Už se mi to konečně podařilo rozchodit, ten slavnej Poi-Warner 3 pro MN7.
Takže pánové - zapomeňte na to, že doma na tom něco uvidíte. Když si vše nastavíte a doplníte poi, musíte do ulic! A nejen na ulici, ale jezdit, jezdit!
Funguje to tak, že pokud se přiblížíte třeba k Lidlu na menší než nastavenou vzdálenost (třeba 150m), tak na vás vyskočí pop-pup okno a v něm ikona Lidlu a zbývající metry. Uplně stejně jako u radarů - to je asi takto:

Kód: Vybrat vše

http://www.pocketnavigation.de/news/view_1405__neue-funktionen-fuuml;r-den-mn7-poi-warner/1.1.88.html
.
Jsem z toho poněkud rozpačitý, protože kdybych na mapě viděl Lidl, možná bych k němu zatočil (tak jak to fungovalo v 6té verzi). Ale na mapě není nic, i když vedle toho Lidlu stojíte. Prostě dokud jedete, tak to ukazuje (pod nastavenou vzdálenost). Ale uniklo mi, že by to ukazovalo, jestli je Lidl přede mnou, vlevo, či vpravo.
Teď mě napadá - MOŽNÁ by se dalo v nastavení změnit to vyskakovací okno na něco jiného, MOŽNÁ by to ukazovalo jinak. Nechce se mi s tím teď ale běžet do auta a jezdit.
P.S. Rozhýbal jsem to na PNA Navigon 7210, ale u jiných to bude fungovat nejspíš stejně. Největší problém byl v tom, že jsem netušil, že doma neuvidím nic. Toto vědět, byl bych hotov už dávno. Přeji hodně úspěchů!
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26327Příspěvek Tarabascz

Kdybys mi byl napsal hned co a jak třeba bych ti poradil dřiv jenomže Ty si mi psal že PoiWarner se ti vůbec do navigace nenainstaluje a tady vznikl celý ten zádrhel a zbytečně dlouhé psaní co udělat a neudělat.
Vedět že PoiWarner již v navigaci máš pouze se ti nezobrazují ikonky asi bych ti o GPS modulu napsal dřiv.

Co už stalo se - hlavní je že už Ti to myšuje.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26328Příspěvek Tarabascz

nevím jak je to s POI Lidl ale když jedu kolem benzinek Shell tak u nich mi to ukazuje na které straně bude občas zcela jinak než to ve skutečnosti je ale nějaká snaha tam je.
je to malá směrová šipečka v modré rámečku vždy pod ikonkou

dle mě je to dle GPS pozice jak to bylo zadané na POI.cz pokud to někdo zadal hned blízko silnice po které jedu tak to asi nedokáže s takou přesností ukázat no jakmile je tam třeba 20 metrů od silnice tak to ukáže i polohu vůči Vám
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26337Příspěvek Tarabascz

Lioneer píše:zdravim, mam nainstalovany navigator7, poi warner3, ale ked stiahnem z poi.cz nejake subory, tak mi ich sice PoiWarner prida do databazy, ale na uvodnej stranke pise Poi Monitored 0. A ked sa zapne navigon tak tam nieje nic vidiet. Uz to tu jeden uzivatel pisal, ale nikto mu neporadil. Stretli ste sa s tym?

nazdar

to že u položky POI Monitored máš nulu neva aby si tu mal číslo je potrebné ich nahrať teda lepšie povedané aktivovat v PoiWarnere

doležité je položka Overlays Available - to su kategorie a potom Poi Displayed to su vlastne všetky body z tych kategorii čo sa ti bude zobrazovat pri jazde autom.
Poi Monitored som uplne nepochopil ale to su body na ktoré by ta to este malo upozornit zvukovo alebo co ale aj keď tu mám 0 tak na radary, policajné hliadky a pod. ma to upozornuje vizualne v ľavom hornom rohu no ak by si sa chcel stým pohrať a dostat číslo do Poi monitored tak musíš v PoiWarnere vliezt do položky Record POI a nahrať si kategoriu a budu ti naskakovat čísla u Poi Monitored no nie všetky funguju - zda sa mi že z Poi.cz žiadne ale nie som si istý všetky som nezkúšal ale tie orig. od nich čo maju v názve Blitzer tak tie to bere.
ale ešte aj ja to skúmam - chce sa to stým hrať a hrať no bohužial ja teraz na to veľa času nemám, tak ak na niečo prídeš hoď to sem aj ja sa rád priučím
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26338Příspěvek vojta66

Měl jsem možnost si důkladně prostudovat Navigon 7210.
Je to zajímavý stroj, prima mapy, super vše okolo rds-tmc zpráv /oproti TomTomům/, ale ta práce s POI je naprostý opruz /oproti TomTomům/.
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26340Příspěvek Tarabascz

to je dneska se všim těžko si člověk vybere vždy je to něco za něco
přijít taková navigace na trh aby si vzala od každého to nej... tak ostatní zkrahujou :grin: ale my by jsme měli po starostech :jupi:
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: POI for Navigon

Příspěvek: # 26370Příspěvek ClonyXXL

Sice jsem nepochopil, když Tarabascz píše "ak by si sa chcel stým pohrať a dostat číslo do Poi monitored tak musíš v PoiWarnere vliezt do položky Record POI a nahrať si kategoriu a budu ti naskakovat čísla u Poi Monitored no nie všetky funguju " - co tím chtěl přesně říct, co chce vlastně nahrávat. Osobně si myslím, že Nahrát POI je asi dobré k tomu, že objevím NOVÉ místo s radarem, tak to místo nahraji.
Ale mě teda fungují z poi.cz všechny. Aby však mohly fungovat, musí být samozřejmě v Poi Monitored taky zatržené - tedy ty radary, tudíž PoiManager/Acoustic Alert, tam na tlačítko +- a zafajfkovat všechny radary. Pak tyto nastavit First a Last warning (pro každou rychlost radaru zvlášť) - a dokonce se tu dají nastavit i vaše vlastní zvuky upozornění.wav. Takže ve finále se pak zobrazují radary i jakou rychlost měří, a když si seženete patřičnou hlášku.wav, tak vám to i řekne - kolik.
Akorát jsem zatím nepřišel na jediný způsob, jak si POI - třeba ten Lidl nechat JEN zobrazit na mapě. Jediný způsob, na který jsem zatím došel, abych vůbec ikonu Lidlu viděl je - v základním nastavení General Options mít volbu as 3D-Street popup.
Tedy kdybych na ni chtěl ještě upozornit zvukem, musí být zafajfkované všechny Lidly v Acoustic Alert.
Škoda že verze 6 PoiWarneru uměla ikony zobrazit na mapě a teď se na to vys......li.
Takže ve finále já mám třeba na úvodní obrazovce Overlays Available 102, POI Monitored 3145, a POI Displayed 23703. Třeba jich zase většinu vypnu a nechám si je tam jen Kdybych náhodou potřeboval - dám jen fajfku.
Tak se snažte......... ::prav:: :lol1: 8-) :hudry: :silis:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Odpovědět