Itinerář, plánování trasy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25899Příspěvek faltak

Tak jsem zkusil itinerar. Zadal jsem cilove mesto A a potom jsem zadal dva prujezdni body, presneji dve mesta a v poradku mi to trasu naslo.
paultje
Příspěvky: 48
Registrován: 25.8.2006, 18:10
Bydliště: Uničov

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25939Příspěvek paultje

samozdřejmě, to je ale klasické plánování a použití alternativy, ale to co tady řešíme je itinerář a tam by mělo fungovat plánování přez několik průjezdních bodů. Každý ví, že itinerář je nejslabší místo TomToma, ale alespoň trochu by to snad fungovat mělo. Asi by to chtělo si udělat srandu a zajít někam kde prodávají navigace a nechat si to předvést když se tou funkcí všude chlubí. Potom by se tím snad někdo začal zabývat.
paultje
Příspěvky: 48
Registrován: 25.8.2006, 18:10
Bydliště: Uničov

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25940Příspěvek paultje

to faltac: A zkoušel jsi tohle: průjezdní body Brno, Polička,Plzeň, cíl Praha = žádná možná trasa , body Uničov, Šumperk, Jeseník, cíl Brno = žádná možná trasa ? Plánuj průjezdy jako centra měst, vyzkoušej a potom mluv. :-)
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25946Příspěvek faltak

Takže jsem to zkoušel. Vždy jsem vyjižděl z Břeclavi. Trasu Uničov, Šumperk, Jeseník, cíl Brno navigace v pořádku našla. Trasu Brno, Polička,Plzeň, cíl Praha již nikoli. Jakmile jsem, ale zadal trasu Brno, Svitavy cíl Praha, tak ji to našlo, potom jsem vložil ještě Plzeň a to už nenašlo. Každopádně se to chová nějak divně. Možná by podpora TomTomu věděla více, pokud umí česky :chlamani:
paultje
Příspěvky: 48
Registrován: 25.8.2006, 18:10
Bydliště: Uničov

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25985Příspěvek paultje

No jo, chová se to divně, zajímalo by mě jestli někdo ten itinerář nějak smysluplně využívá, protože po těchto zkušenostech já osobně si plánuju vždycky jen trasu z A do B a itinerář nepoužívám.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25990Příspěvek fox50

Občas ho používám, a zatím vše fungovalo dle mých představ. Ale pravda je že to co je tu posáno opradu nejde.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
paultje
Příspěvky: 48
Registrován: 25.8.2006, 18:10
Bydliště: Uničov

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25992Příspěvek paultje

To fox50: No dobrá, ale jak ho potom používáš? Když nejde naplánovat trasu aby vedla přes všechny body, které chci navštívit? To je přece smysl itineráře, ne? Myslel jsem, že třeba když pojedu na dovolenou tak si tam naházím města která chci navštívit a v tom pořadí v jakém je chci projet a mělo by to najít trasu.
Usakcek
Příspěvky: 10
Registrován: 19.10.2008, 21:32

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 25993Příspěvek Usakcek

Zdravím...já itinerář používám pravidelně...dá se řící že denně a nemám s ním jediný problém....Vaši popsanou trasu jsem nezkoušel, ale běžně jezdím: Praha-Lovosice-Č. Lípa-Ml. Boleslav...nebo Praha-Byšice-Kralupy-Poříčí-Příbram-Praha. Někdy mám v itineráři i 12-15 položek...mám nastaven jeden cíl a jinak průjezdní body a ještě se mi nestalo, že by mi to trasu nenašlo. Funguje to bez problému.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 26004Příspěvek fox50

Já také používám itinerář s více průjezdnímy body, a zatím se mi až na zde popsaný problém nestalo že by trasu nenašel.
Ano máte pravdu, je to smysl itineráře, a také ho tak používám. Jak píšu, všechny mé cesty zatím TomTom našel.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
merapi
Příspěvky: 9
Registrován: 2.12.2009, 14:16

TT730 a itinerář

Příspěvek: # 36720Příspěvek merapi

Přeji pěkný den.

Připravil jsem si 97 souborů do itineráře, některé jako hotové trasy s několika cílovými místy, další jako jednotlivá cílová místa k navedení odkudkoliv. Soubory jsem přetáhl do adresáře "itn".
Problém je ten, že se nezobrazují všechny přetažené soubory, pokud najedu na itinerář - možnosti - načíst itinerář, ale pokud dám najít a zadám první písmeno, pak to nabídne i ten, který není v seznamu vidět a bez problémů jej to načte.
Je počet položek v seznamu limitován? Jak zařídit, abych v seznamu viděl všechny soubory, protože nejsem schopen si zapamatovat, co všechno jsem do itineráře vlastně připravil.

Díky

Richard
Uživatelský avatar
RoLs
Příspěvky: 43
Registrován: 24.6.2007, 10:18
Bydliště: CZ

Re: TT730 a itinerář

Příspěvek: # 36721Příspěvek RoLs

Max počet bodů v itineráři je 48.

Pro přípravu trasy mimo jiné používám i "ITN Converter" a v něm je možné při uložení trasy pro tomtom si zvolit max průjezdních bodů. Program sám potom rozdělí průjezdní body do několika souborů.

Obrázek
Tomtom Via 52 Europe Lifetime,TomTom GO 730 Traffic, Windows 10 Pro 64-bit, Firefox
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36724Příspěvek mila-p

A nebo Tyre http://www.janboersma.nl/gett/
je také integrován v TomTom Home. Práce s ním je jednoduchá (mapy Google) a lze trasu vytvořit i ze souboru ov2. Limit je bohužel pouze oněch 48 bodů a já to také řeším rozdělením trasy na několik souborů itn - dle délky...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
merapi
Příspěvky: 9
Registrován: 2.12.2009, 14:16

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36726Příspěvek merapi

Ještě jednou zdravím, napsal jsem to nepříliš přesně. Nemám 97 bodů v jednom itineráři, ale 97 itinerářů. A některé se nezobrazují v seznamu. Po zadání ve vyhledávání se ale načtou, tzn. jsou v "mašince" jen je to nezobrazí. Do itinerářů si ale ukládám i jednotlivá místa, třeba místo, kde se chci zastavit kvůli focení. Kdekoliv jej pak vyhledám, resp. vyberu ze seznamu v itn adresáři a uvedu jako cílové místo. Ale možná by to šlo ukládat jako oblíbená místa.
Díky
Richard

P.S. Ještě jsem se podíval do manuálu, do oblíbených dostanu jen 48 položek, pak doporučují přes správu POI. Tak mi to nic neřeší. Ty itineráře mám nachystané na dovolenou, buď tam mám trasy, nebo jednotlivé body (co místo, to jeden itinerář), třeba, kde zastavit a parkovat, kde je nějaký obchod, zmíněné místo na focení a podobně.

Body chystám přes Google Earth - Tyre - TT
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36727Příspěvek Jirásek

Nechci Ti vnucovat svůj názor, ale je blbost mít jednotlivé body jako samostatné itineráře. Od toho jsou POI. Itineríř je na plánování trasy. Většina z nás má v navi svoji vlastní kategorii (nazvi si ji, jak se Ti hodí) s takovými dody.
Na tvorbu vlastní kategorie mohu doporčit dvě varianty:
1. kategorii vytvořit například v progranu PoiEdit
2. tady na serveru si založit vlastní soukromou (skrytou) kategorii, kam si tyto body uložíš a posléze stáhneš do navigace

Třetí možností je vytvořit si ji přímo v navigaci.

Oblíbené k tomuto účelu nejsou nejvhodnější, těžko se upravují v PC.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
merapi
Příspěvky: 9
Registrován: 2.12.2009, 14:16

Re: Itinerář, plánování trasy

Příspěvek: # 36730Příspěvek merapi

Díky, vůbec to není vnucování názoru, asi nezbývá, než se položit do POI :-)
Je možné ale z adresáře POI vytáhnout jen jeden bod?
Např. chci jet do města XY, kde mám předem označena 2 vhodná parkoviště a protože jedu z jihu, pak vyhovuje parkoviště A. Vyberu jej z nabídky a pak už tradá ...

Díky moc!

Richard
Odpovědět