Nové verze mapy

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25843Příspěvek Scorpio_cz

ClonyXXL : To je pro TomTom snad ještě horší vizitka než kdyby mapové podklady jenom nestíhal upravovat :shock3:

Pokud iGO8 s mapami TeleATLAS ze srpna 2008 nějakou silnici má, a TomTom s mapami ze stejné doby nebo novějšími ne,
pak je problém zcela evidentně UVNITŘ firmy TomTom (která koupila firmu TeleATLAS - viz výše).
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25854Příspěvek ClonyXXL

Ano ano, bohužel to tak asi bude. Přiznám se, že Tomtom byl odjakživa můj favorit. Ale když teď vidím, co všechno umí iGO8 + skin Dimka, nebo GJ, prostě bohužel nemám co dodat. To teda Tomtom rozhodně neumí. S iGO si hračičkáři jako já opravdu vyhrají. S Tomtomem se moc hrát nedá. Jak říkám, mrzí mě to, ale...................já, ani vy tady za to přece nemůžeme. A navíc - IGO se dá rozjet na kdečem, což se o TT rozhodně říct nedá. Ale vypadá to jako bych chtěl propagovat IGO, ale opravdu mě spíš mrzí, že Tomtom na nás docela zvysoka............ :zamysl: :nastvany:
S Tomtomem mi to připadá asi tak, jak u nás s Telecomem a jeho internetem. Taky pořád NIC nešlo, a teď, když už mají všichni internet lepší od někoho jiného, taky už jde ledacos, že?
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25858Příspěvek Scorpio_cz

ClonyXXL : ono je to bohužel ještě horší - a to o dost.

TomTom lze rozjet a provozovat na mnohem větším spektru zařízení, a jeho paměťové nároky jsou mnohem nižší.
Ale společnost TomTom se rozhodla hodit přes palubu majitele PDA, a TomTom v.7 je legálně možné získat pouze jako předinstalovanou verzi v některých vybraných PDA/Phone zařízeních, jinak nikoli.

Takže majitelům PDA bez vestavěného TomTom-a zbyla v.6 se starými mapami v.6, bez možnosti aktualizace map :-P
Těm několika šťastným kdo koupil TomTom v.7 v zařízení si musí mapy v.8 zase koupit, protože na TT7/PDA se nevztahuje (pokud vím) 30 denní záruka aktualizace map ... a mapy v.7 už taky nejsou zrovna nejčerstvější - ale aspoň mají možnost :!:

No a iGO8 běží pouze na zařízeních s dotykovou obrazovkou (TomTom v.5 zvládal i nedotyková zařízení), pro běh musí mít minimálně 64MB RAM paměti (TomTom běžně běhá na Linuxu s 32MB, na WM5/6 se 48MB celkové paměti - volná třeba <20 MB), iGO8 na zařízení s VGA obrazovkou musí mít dokonce 128MB RAM paměti - TomTom / VGA spokojeně poběží na 32MB (linux) 48-64 MB (WM5/6).

Já jsem také příznivcem TomTom, ale bohužel nyní jsem byl víceméně dotlačen okolnostmi do iGO8 (Dimka skin), protože se mi nechce kupovat další nové PDA/phone zařízení když jsem se stávajícími spokojen.
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25861Příspěvek ClonyXXL

Přesně tak.
Ale - co je platné, že Tomtom má mnohem menší paměťové nároky, když jako aplikace prostě skoro nic neumí? V mapách nic nemá atd atd. Grafika............raděj nekomentovat. Co se vlastně změnilo od verze 5? No, moc toho nebude.
Smutné taky je, že legálně nejde to a ono (o čem jsi psal) a nelegálně jde rozjet na PDA a některých PNA verze 7.9 s mapami v815.2096. Nemají náhodou zdejší legální uživatelé mapy starší?
A zase, co je platné mít poslední verzi TT a poslední mapy, když v nich chybí tolik věcí, co u konkurence prostě nechybí? Dokonce jsem četl, že i polská Automapa je mnohem lepší než kdysi slavný Tomtom?
U IGO si můžu tu grafiku změnit. Je to tak?
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25868Příspěvek Gumídek

U TT si mohu grafiku také měnit. Mohu si vyrobit i svoji. Jak jsi rozjetý, tak už nasazuješ na TomTom moc....V případě, že tě znechutil, ok, ale teď už to na mne působí jak kuřák, který kouřil 60 denně, nesnášel nekuřáky, a teď nadává kuřákům...Klid, i při kritice bych se snažil být nestranný....
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25876Příspěvek Docent

ClonyXXL píše:Dokonce jsem četl, že i polská Automapa je mnohem lepší než kdysi slavný Tomtom?
O tom vůbec nepochybuj :blee: . Já bych řekl, že je i lepší než iGO, to mně na VGA zařízení jakžtakž běželo jenom po nabootování v nouzovém režimu (kvůli paměti).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25882Příspěvek Zigac

Gumajz píše:Klid, i při kritice bych se snažil být nestranný....

trosku OT promin mi za nej, ale moc nerozumim jak muzu byt pri kritizovani neceho zaroven nestranny. Kdyz se mi neco nelibi, tak jsem asi proti tomu, co se mi nelibi a nemuzu tak v tomto pripade byt nestranny ne?
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25884Příspěvek ClonyXXL

Opravdu jsem nechtěl kritizovat, ale postesknout si. Jak jsem psal v úvodu - byl jsem skalním fanouškem právě Tomtoma. Pokud se to někoho dotklo, tak sorry.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
petr_marsal
Příspěvky: 33
Registrován: 22.3.2006, 16:17

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25889Příspěvek petr_marsal

Poslal na zákaznickou podporu tuto reakci:

Dobrý den,

koupil jsem si TomTom 930T a jsem spokojen s hardware (možná až na držák), ale jsem zklamán z nových map 8.25. Již opravené věci ze starých map tam nejsou a proto mi připadá, že TomTom hazarduje s důvěrou svých stálých zákazníků.

Byl bych rád, aby se tato informace dostala do centrály TomTom, aby příští mapy byly lepší a neplýtvali jste časem těch, keří posílají opravy přes Mapshare. Konkrétně situace v Praze je slabá. Takřka žádný nový úsek není v pořádku, namátkou karlín, sjezd na P4 Arkády a mnoho dalších míst.

Díky,

Petr Marsal

A odpověď přišla:

Dobry den,

kazda nova verze mapy je spracovana jinou technologii (jine rozliseni komprese atd.)a to z duvodu ze pribyva dat v mapach ale misto v zarizeni se nemeni,
a protoze se nase firma snazi nabizet mapy pro celou evropu je toto nevyhnutelne ,
pokud se jedna o opravy map Map Share je nutne tyto opravy z map predeslich verzi prepracovat na novy format,
a jak nam pisete zakaznici nad timto stravy dlouhe hodiny jen v CR a zde se musi upravyt zaznamy z cele Evropy,
toto je velice zdlouhave a narocne a muze se stat ze se nektere opravy jednoduse do uzavreni nejnovejsi verze mapy nestihne spracovat,
v kazdem pripade jsou jak je to jen mozne tyto opravy Map Share do nasledujici aktualizace map zakomponovat,
bouzel v nekterych pripadech toto neni z technickych moznosti mozne,
hned jak budou opravy od zakazniku spracovany budou zakomponovany do dalsich aktualizaci map

S pratelskym pozdravem,
Tym zakaznicke podpory TomTom
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25892Příspěvek Docent

Ježkový voči... :shock3: . Tu odpověď jsi přepisoval nebo jsi ji zkopíroval?
spracovana, evropu, predeslich, stravy, upravyt... To je fakt vizitka jak stehno, Poláci mají sice v češtině v Automapě pár blbostí, resp. věcí, které se nechají vyjádřit a popsat lépe, ale alespoň bez hrubek :palec: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25895Příspěvek Gebič

To psalo nejaky tele? Takove chibi.. :palce: :palce:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
petr_marsal
Příspěvky: 33
Registrován: 22.3.2006, 16:17

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25898Příspěvek petr_marsal

:zed: Ještě horší, psal to muž a podepsal se se Janusz.

Fascinuje mne jeho jazykové sebevědomí (čeština není možná jeho rodný jazyk a gramatika není asi jeho hobby) i odbornost této odpovědi. Pravda asi je, že MapShare a mapové podklady jsou dvě různé věci, avšak přesto nevidím důvod, aby u TomTom bylo zapracování podkladů pomalejší než třeba u I-Go.

Velmi mne to mrzí, ale celkové hodnocení zákaznické linky TomTomu je :KO:

Byla by to skvělá firma, kdyby lépe dotahovala své nápady a měla lepší zaměstnance !

Tu odpověď jsem doslova překopíroval ! :jupi:
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25901Příspěvek Zigac

no na cesky helpline mi to kolikrat prislo, ze to nejsou ani Slovaci jako spis Ukrajinci nebo Rusove... takze se nedivim stylu "já dobra Čecha"

jinac co jsem pobrouzdal ted net, tak pry to prekryti poctu MS hlaskou o aktualizaci na novou mapu neni umysl, ale bug, ktery by meli vyresit vydanim v ramci dalsich MS a/nebo ostrou verzi noveho TT (ja beta verzi nepouzivam a zobrazuje se mi to i u posledni ostre)...
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25904Příspěvek mila-p

Tak pánové, to je tedy mazec - nebudu se vyjadřovat k úrovni pravopisu jistého pana F. B z technické podpory TT, ale pro zajímavost přikládám, co mi dotyčný odpověděl na můj dotaz, který byl mimochodem velice podobný výše uvedenému...

Dobry den, kazda nova verze mapy je spracovana jinou technologii (jine rozliseni komprese atd.)a to z duvodu ze pribyva dat v mapach ale misto v zarizeni se nemeni, a protoze se nase firma snazi nabizet mapy pro celou evropu je toto nevyhnutelne ,
pokud se jedna o opravy map Map Share je nutne tyto opravy z map predeslich verzi prepracovat na novy format, a jak cam pisete zakaznici nad timto stravy dlouhe hodiny jen v CR a zde se musi upravyt zaznamy z cele Evropy, toto je velice zdlouhave a narocne a muze se stat ze se nektere opravy jednoduse do uzavreni nejnovejsi verze mapy nestihne spracovat, v kazdem pripade jsou jak je to jen mozne tyto opravy Map Share do nasledujici aktualizace map zakomponovat, bouzel v nekterych pripadech toto neni z technickych moznosti mozne, hned jak budou opravy od zakazniku spracovany budou zakomponovany do dalsich aktualizaci map

S pratelskym pozdravem,
Tym zakaznicke podpory TomTom


Takže jako kolovrátek přes kopírák a k tomu s hrubkami, které nemají obdoby. Rád bych toho pána poznal osobně a potřásl mu pravicí :chlamani:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
xbeda
Příspěvky: 6
Registrován: 9.7.2008, 16:35

Re: Nové verze mapy?

Příspěvek: # 25909Příspěvek xbeda

OT poznamka: Technicka podpora ve spouste firem funguje tak, ze operatori jen pastuji predpripravene odpovedi do dotazu na ktere to aspon trochu pasuje :-/ Dotazu spousta ... operatoru malo ... klasika.
Odpovědět