Upozorneni na rychlost

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Honzzza
Příspěvky: 2
Registrován: 8.10.2006, 14:15
Kontaktovat uživatele:

Upozorneni na rychlost

Příspěvek: # 2087Příspěvek Honzzza

Zdravim,

v ruznejch recenzich jsem cetl, ze TomTom6 (v PDA) dokaze upozornovat na prekroceni nastavene rychlosti. V Menu jsem vsak nic takovyho nenasel. Jen pri planovani mohu nastavit omezenou rychlost. Myslíte,ze je to ono? Ja si tu funkci predstavoval tak, ze mi to v obci bude hlidat padesaku a pri prekroceni to treba pipne. To same mimo obec.

Vite o tom nekdo neco?

Diky za info

Honzzza
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Příspěvek: # 2088Příspěvek nOvYl

nevim jak to funkuje u toho tvyho ale v TT910 je mozne zapnout zobrazovani aktualni rychlosti, a v pripade ze ta prekroci to co ma TT v databazi uvedeny pro dany usek silnice tak to na displayi zcerven.
TomTom 910
fojtas
Příspěvky: 3
Registrován: 8.10.2006, 10:07
Bydliště: ludgeřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2089Příspěvek fojtas

nOvYl: vazne,??kde se to tam da nastavit??mam ho teprve jeden den a jeste jsem se k tomu neproklikal....
racing 4ever

tom tom 910
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2096Příspěvek MilanSu

Zmenit predvolby/ predvolby stavoveho panelu, ale nepouzivam to, lepsi mi pripada GPS Auto (najdes na ce4you). V mapovych podkladech TT jsou pry blbosti co se tyce rychlosti a nevim jestli je prekroceni rychlosti TT signalizovano i zvukove
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Příspěvek: # 2098Příspěvek nOvYl

MilanSu píše: Zmenit predvolby/ predvolby stavoveho panelu, ale nepouzivam to, lepsi mi pripada GPS Auto (najdes na ce4you). V mapovych podkladech TT jsou pry blbosti co se tyce rychlosti a nevim jestli je prekroceni rychlosti TT signalizovano i zvukove


mas pravdu, v TT jsou ty rychlosti obcas chybne, a zvukove to signalizovat neumi (asi vedi proc) :)
TomTom 910
Honzzza
Příspěvky: 2
Registrován: 8.10.2006, 14:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2111Příspěvek Honzzza

ja ych tedy doplnil svuj dotaz: mam TomTom Navigator 6, a bezi mi na Treu 650 tedy na PalmOS. na stavove liste si opravdu mohu nastavit zobrazeni rychlosti, ale nijak to nereaguje na to prekroceni.
Vite nekdo, jak toho docilit? nebo o nejakym programu, ktery by vyse polozeny ditaz splnoval?
diky
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2116Příspěvek MilanSu

testoval jsem to presne jako ty a taky nic. Kdyz se mam koukat na PDA, to muzi mit oci zapichledo tachometru. Pouzivam GPS Auto (diskuse a download na www.ce4you.cz) k naproste spokojenosti
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
kl
Příspěvky: 1
Registrován: 11.11.2006, 10:49
Bydliště: doma

Funguje to , ale jenom někde !

Příspěvek: # 2495Příspěvek kl

Honzzza píše: ja ych tedy doplnil svuj dotaz: mam TomTom Navigator 6, a bezi mi na Treu 650 tedy na PalmOS. na stavove liste si opravdu mohu nastavit zobrazeni rychlosti, ale nijak to nereaguje na to prekroceni.
Vite nekdo, jak toho docilit? nebo o nejakym programu, ktery by vyse polozeny ditaz splnoval?
diky

FUNGUJE TO ! Jel jsem po ulici Ostravská (pozice N 49.18337, E 16.70715) ven z Brna, když se mi vpravo dole červeně rozblikalo 135 / 90 ! Jakmile jsem se ale napojil na dálnici , blikání přestalo, i když jsem povolenou rychlost dál překračoval ! Z tohoto plyne následující :
1) Tomtom není třeba nijak zvlášť pro tuto funkci nastavovat -max. je třeba si nastavit zobrazení rychlosti...
2) funguje to pouze tam , kde jsou informace o povolené rychlosti v mapových podkladech
3) nevydává to žádný zvukový alarm - naštěstí !

Na žádné jiné ulici se mi to zatím nepodařilo zopakovat, ale jezdím s navigací teprve 2 týdny ! jakmile narazím na další místa , kde to funguje, dám vědět.

Jinak v autě používám detektor BEL Vector 965 + LASEROVÝ RUŠIČ Blinder M20 , vše teď doplněno o TomTom 510 GO a myslím , že tato kombinace je hodně silná proti všem složkám naší policie.... v případě zájmu , se mohu podělit o zkušenosti případně poradit, kdo mám zájem ! Zatím jsem bez bodu v mé kartě řidiče !
tomíček
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 18:54

Příspěvek: # 2496Příspěvek tomíček

kl: TomTom sice neupozorňuje, ale kde je rychlost zanesená v podkladech, tam zobrazuje.. Např tras ŠU - OL, v obcích se 40 naskakuje správně, jinde ani náhodou.. To mi ale zrovna nevadí..
PS.. svoji výbavu doplň ještě CB, případně DAS a jsi komplet vybaven..
:D
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 2510Příspěvek Baharis

No, tady u nás je to velice slabé. Chvílemi v HO sedmdesátka, chvílemi nic, mimo město taky většinou nic. Ale prý v té civilizované evropě to funguje dobře.
Jinak jsem nějakou dobu testoval I-GO a také jsem nebyl moc spokojený. Tam jsou sice rychlostmi označeny všechny silnice i to huláká, ale nebere to odsu-posud. Jakmile je na mapě zakreslená jen z jedné strany silnice zástavba, už tam je 50tka.
GARMIN nüvi 670
tomíček
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 18:54

Příspěvek: # 2511Příspěvek tomíček

Mám-li být upřímný, beru to jen jako technologickou srandu, jinak nic.
Pochybuju, že někdo jede jen dle navigace, co se povolené rychlosti na dané silnici týče.. :)
Na druhou stranu, přesnost GPS při měření rychlosti převyšuje tachometr, takže když jedu dle GPS (+ procenta pro měření :D ), celkem bezpečně a slušným rozdílem předjíždím "poctiváky"..
Odpovědět