Garmin nuvi 250

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Dr.Dwarf
Příspěvky: 2
Registrován: 11.1.2009, 0:47

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24432Příspěvek Dr.Dwarf

No má to celou Evropu + blízkej východ + ČR uliční mapa i topografická.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24433Příspěvek Jirásek

Ono asi nezáleží na tom, jestli to má mapy Izraele, Libanonu či Sibiře. Jejich využití je, předpokládám, nepravděpodobně. pavel.p narážel spíše na aktuálnost map - Evropy a ČR. 2 roky staré mapy jsou sice v zásadě použitelné, ale na mnoha místech se setkáš s problémy. Stav silniční sítě v ČR se mění velice rychle.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
pavel.p
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 8:51

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24461Příspěvek pavel.p

Novy Nuvi 250 se prodava za plusminus 4 tisice. Jsou v nem mapy City Navigator Europe, Atlas Czech a Topo czech.
Verze se daji zjsitit na webu, napr. CNE
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID ... verageTabV
Atlas a Topo na Picodasu. Jak jsou stare v navi a jestli se to vyplati si musi kazdy srovnat sam.
nunas
Příspěvky: 20
Registrován: 27.10.2007, 22:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24513Příspěvek nunas

Já koupil Nuvi 200 v bazaru poté co zmizela z vozu,je to ta z akce GE Money,kupoval jsem to v srpnu.zaregistroval a tam zjistil ze byla puštěna poprve v dubnu,měl jsem tam Evropu,Topo......ze stránek Garmin .cz jsem zjistil že mám nárok na aktualizaci,takže jsem stáhnul Atlas7 a Topo tu novější (ne Profi).Takový štěstí jsem měl,za 2 tisíce hodně radosti....Takže je třeba zjistit ty data,ale to se zjistí jenom registrováním.
honza33v
Příspěvky: 1
Registrován: 15.1.2009, 7:46

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 24630Příspěvek honza33v

Zdravím, našel jsem zde návod jak dostat POI body do navigace ( ... navi 250). Vše proběhlo bez probému. Jediná závada je, že samotná navigace mi zobrazuje max. 50 položek na jednotlivé druhy BZ. Je jedno jestli tam dám 1 nebo více druhů, jestli vygeneruji soubor s upozorněním nebo ne, vždy jen 50 položek. Přes POI Loader nahrávám na kartu, při zapnutí navigace nechám nainstalovat i do navigace. Koukal jsem se přímo do souboru v navigaci (.../poi.gpi) a tam figurují všechny položky, které jsem si vygeneroval na POI.CZ. Má tahle navigace omezení v rámci zobrazení uživatelských bodů? Na tohle jsem nikde nenašel odpověď.
Díky
Alexandr Moucha
Příspěvky: 3
Registrován: 16.5.2008, 13:30

Garmin Nuvi 250 W

Příspěvek: # 26001Příspěvek Alexandr Moucha

Trochu jsem si přeházel vnitřek u garmina tak jsem ho chtěl zformátovat a nahrát zálohu nicméně se při formátování zasekl a teďse už jen samovolně zapíná, vypíná nejde znovu přihlásit k PC. Nevěděl by někdo co s tím?
Díky
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Garmin Nuvi 250 W

Příspěvek: # 26006Příspěvek Kodýl

To je nápad, formátovat GPS.
Možná by pomohlo násilné nahrání firmware, ale musel by jsi zjistit HwID tvého přístroje.
Pošli mi na email tvůj zálohovanej soubor GarminDevice.xml , zjistím HwID a něco ti pošlu zpátky.
Naposledy upravil(a) Kodýl dne 18.3.2010, 18:39, celkem upraveno 1 x.
Alexandr Moucha
Příspěvky: 3
Registrován: 16.5.2008, 13:30

Re: Garmin Nuvi 250 W

Příspěvek: # 26007Příspěvek Alexandr Moucha

Posláno problém je v tom, že ho PC nevidí
gugin
Příspěvky: 1
Registrován: 23.3.2009, 12:16

Zobrazeni poi v gps

Příspěvek: # 26404Příspěvek gugin

Dobry den,mam dotaz,ktery tu uz asi byl,ale asi se mi nedari spravne nainstalovat poi body do Garmin 250 w.Poi body si stahnu napr na plochu,pak si zapnu poi loader, v nem si najdu sve poi body ,ktere chci nainstalovat do gps.Instalace je zdase byti uspesna,protoze me na to upozorni take hlaska,ze mi blahopreji k nainstalovani nap.r 650 poi bodu do meho zarizeni.ALE,kdyz si pak zapnu sveho Garmina a chci si najit tyto nove nainstalovane poi body,tak v odeleni BODY ZAJMU ANI RUZNE nejsou k videni.Instalaci delam podle zde zverejnenych navodu.Nevim uz teda co delam spatne.Mozna se ted zeptam spatne,ale maji se mi vubec tyto body zobrazit,ted kdyz sedim doma a nebo se mi ukazou pouze na mape ,az kdyz pojedu autem?Diky za odpovedi .
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 26410Příspěvek Kodýl

Poi se zobrazují i v simulačním režimu a najdeš je v položce Různé.
Dále by měly být zaškrtlé v Nastavení - Varovné body.
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Trasa z Mapsource do Garmin nuvi 250W

Příspěvek: # 27897Příspěvek JaRaTu

Zdravím, začínám, a hledal jsem tady odpověď na otázku, zda jde naplánovaná trasa v Mapsource odeslat a zobrazit v navigaci. Trasu jsem připravil, pomocí mapsource odeslal do zařízení, vše se tváří, že to tam někam odešlo, ale v navigaci to nemohu najít. Co dělám blbě? prosím o pomoc kdo to už řešil . Díky
Nuvi 250W
Radim046
Příspěvky: 6
Registrován: 25.12.2008, 23:31

Re: Trasa z Mapsource do Garmin nuvi 250W

Příspěvek: # 27899Příspěvek Radim046

Do Nuvi 250W to nejde. Jde to až do navigací vyšších řad ale naše navi 250 to neumí zobrazit.Někde to tu je popsané.
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Re: Trasa z Mapsource do Garmin nuvi 250W

Příspěvek: # 27902Příspěvek JaRaTu

Radim046 píše:Do Nuvi 250W to nejde. Jde to až do navigací vyšších řad ale naše navi 250 to neumí zobrazit.Někde to tu je popsané.
No, opravdu to nejde, sice se tváří, že to tam odeslal, ale v navigaci se zobrazí v oblíbených jen výchozí trasový bod. Jedině vytvořit trasu pomocí trasových bodů, ty odeslat do navigace jdou, ale jak si s tím poradí navigace, netuším.
Nuvi 250W
Mili
Příspěvky: 1
Registrován: 23.7.2007, 14:41

Re: Zobrazeni poi v gps

Příspěvek: # 29112Příspěvek Mili

gugin píše:Dobry den,mam dotaz,ktery tu uz asi byl,ale asi se mi nedari spravne nainstalovat poi body do Garmin 250 w.Poi body si stahnu napr na plochu,pak si zapnu poi loader, v nem si najdu sve poi body ,ktere chci nainstalovat do gps.Instalace je zdase byti uspesna,protoze me na to upozorni take hlaska,ze mi blahopreji k nainstalovani nap.r 650 poi bodu do meho zarizeni.ALE,kdyz si pak zapnu sveho Garmina a chci si najit tyto nove nainstalovane poi body,tak v odeleni BODY ZAJMU ANI RUZNE nejsou k videni.Instalaci delam podle zde zverejnenych navodu.Nevim uz teda co delam spatne.Mozna se ted zeptam spatne,ale maji se mi vubec tyto body zobrazit,ted kdyz sedim doma a nebo se mi ukazou pouze na mape ,az kdyz pojedu autem?Diky za odpovedi .
palec včil řeším to samé ,, nemůžu je najít v navigaci ,, sem z toho marnej help :hmm:

přišel sem na to sám , ale fuška :pc: :blazen:
Uživatelský avatar
JaRaTu
Příspěvky: 17
Registrován: 20.5.2009, 9:07

Re: Garmin nuvi 250

Příspěvek: # 29187Příspěvek JaRaTu

Přeji hezký den...
Někde zde na fóru jsem četl, že nová aktualizace map Atlas v8 NT má horší grafiku než předchozí "sedmička". že tam nejsou zelené plochy kolem komunikací, atp. Ještě jsem neaktualizoval a tak zvažuju, co bude lepší, zda ponechat "sedmičku" a hezčí grafiku, nebo aktualizovanou mapu v8. Pak mě ještě mapadla jedna věc, ale namám odzkoušené (Garmin Nuwi 250). Používám k navigaci kartu 4G na které mám tuším adresy a topo, to se do Garmina už nevešlo. Zda by šlo na kartu do souboru pomocí mapsource nabalit Topo, Adresy a Atlas v8 . Pak by mi navigace v záložce "Vybrat zemi" (výběr map) nabízela možnost zvolit si Atlas v7 nebo Atlas v8. To jen předpokládám, že by mohlo fungovat..., nezkoušel to někdo?
Dík za odpověď.
Nuvi 250W
Odpovědět