Předpis o měření schválen

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23472Příspěvek Jirásek

A dost chlapi, už jste si to vyříkali, vraťte se k tématu.
Omlouvám se, nerad do této sekce zasahuji, je to tu hájené. Jsem však citlivka :oops: a nerad vidím vády. Kluci podejte si ruce s :cheers:
Děkuji vám.

P.S. pevně doufám že tím moderátorem jsem nebyl já, to bych asi :cry:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23473Příspěvek Gumídek

Nevím, nevím...Uživatelů je tu dost, ale nikdo nenavrhuje úpravy, spíše se hlavně zadávají další. A když si prohlédnu záznamy, tak jsou tam vyložené nesmysly. Ale když se ptám dotyčného, tak mi tvrdí, že tam policii viděl měřit. A já nebo Baharis to musíme zadat...Tam je problém....je to na principu důvěry...Ve chvíli, kdy to zakonzervujeme, tak někteří chytráci to budou kopírovat ze starých záznamů, a my to neuhlídáme, a budeme mít dvě kategorie a obě nic moc....Já se snažil držet kategorii na uzdě, a byl jsem jen napadán, že nechci zautorizovat kdejakou blbost. Ale kdybych to nedělal, tak na delších silnicích by byl mobilní radar skoro každý kilometr....Pište své názory, ať vymyslíme nějaké řešení....
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23480Příspěvek vilik

Já bych to postupně aktualizoval. Bude to sice trvat déle, ale jednou se přiblížíme ke skutečnosti. Píšu přiblížíme, protože skutečnost v téhle kategorii se vždy bude trochu lišit od seznamu. Je to dáno tím, že na nějakém místě někdo viděl jednou měřit (nebo jenom stát) a šup, už je to tady, nebo nedá impulz k vymáznutí. Je to hodně o přístupu nás všech. A taky o informovanosti. Viz nekonečný příběh radarů, které jsou vlastně informační kamery. :zed:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23482Příspěvek Docent

Se obávám, že impuls k vymáznutí nedá nikdy nikdo, já třeba zadával radar ve Stehelčevsi, protože jsem je tam 2x viděl s pistolí, ale teď tam jezdím tak 1x za 14 dní, takže nevím, jestli to opustili nebo na ně nemám štěstí... To by člověk musel promlivit s nějakým místním četnickým náčelníkem u piva :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23484Příspěvek Baharis

Je to tak jak píše Docent. Také jsem zadal jedem "mobilní" že jsem je tam viděl a od té doby tudy jezdím, a jaksi nic.

Ono to je tak, že mobilní beru jako že tam snad, někdy, možná mohou být. Takový folklór. Není možné vytvořit databázi, která by odpovídala reálu. Buď to tedy zrušit úplně, nebo se smířit s tím, že to bude nepřesný seznam přesných míst. Nakonec, dávat si to do GPS není povinnost.

Já se přikláním k té druhé variantě.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23486Příspěvek mila-p

No a co zde udělat nějaký systém hlášení, kde se zadá číslo a název radaru a každý kdo tam zaznamenal měření, napíše do závorky počet (1x, 5x, atd.). Tím se oddělí ty skutečně aktivní od těch pochybných. U těch, které nezaznamenají žádnou reakci se následně může vyvolat ještě diskuse, popřípadě se po nějaké době smažou. Zůstanou jen ty s určitým počtem hlášení, což znamená, že je tam vidělo více lidí. U těch, kde není jistota, že tam jsou by se třeba před hranatou závorku s rychlostí mohl dát otazník, aby se nějak odlišily. Ale ani proti úplnému vymazání a následnému vytvoření nové databáze bych nic neměl, protože např. CZ-Info_rychlost se od svého vzniku rozrostla docela rychle (za pár týdnů). Uživatelů je zde hodně a pochybuji, že by někdo na nějaký ten radar ve svém okolí zapomněl...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23494Příspěvek Ivo

Osobne jsem zatim taky ani jeden mobilni nenavrhnul ke zruseni. Kdyz je to v mistech kde porjedu parkrat do roka, jak mam vedet jak caso tam meri? A i kdyz je to v mistech kde jezdim casto, tak na te silnici nejsem porad, abych mel jistotu, ze tam treba nemerili dopoledne a ja tam projel az odpoledne.
Osobne tuto karegorii beru jako hodne informativni. Jezdim treba casteji cestu Moravske Budejovice - Ceske Budejovice, je tam zadanych mobilnich radaru jako maku, ale ja osobne jsem je tam jeste nevidel. Presto jsem tam zadal dva dalsi, kde jsem je videl.
Podle me idealni reseni neexistuje. Porad se mi libi varianta udelat kategorii novou, starou zakonzervovat. Nejakou dobu bych mel v navigaci obe a kdyz bych videl ze v nove je toho uz vice, starou bych zrusil. Je tu moznost, ze by se tim padem neco duplikovalo, ale admin by treba mohl z te stare mazat to co by se objevilo v nove. Ale pak si jsem temer jisty, ze by se nasel nekdo, kdo by to postre ze stare prehlasil do nove. :koul:
Konstruktivni reseni me fakt moc nenapada... rozhodne ne zadne idealni. :zamysl:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23496Příspěvek Docent

Podle mne ten systém hlášení nebude fungovat, vzhledem k počtu uživatelů a zvláště pak k počtu těch, kteří nejsou líní udělat něco pro ostatní... Kdo třeba kromě mne viděl radar v oné Stehelčevsi?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
davidt
Příspěvky: 35
Registrován: 16.2.2008, 15:59

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 23982Příspěvek davidt

Ono je to těžký nějaký radary smazat. Já jezdím Jihlava - Znojmo tak 1 měsíčně a většinou jsem tam žádný radar nepotkal nebo max 1 radar, ale jednou jsem tam potkal 4x radar v jednom směru. Tak si prostě nedovolím jentak navrhnout výmaz, že jsem je tam neviděl.

A s tím "bodováním" radarů to fakt nejde, to by dělali jenom skalní příznivci, ale já se sem podívám jednou za měsíc, co je nového a ani si nevzpomenu, které radary jsem za tu dobu potkal.

Jestli mazat celou kategorii, tak nechte místa mimo obce - předpis se týká jen obecní policie, takže PČR může měřit stejně jako doteď.
beda.zhavil
Příspěvky: 4
Registrován: 25.8.2008, 14:41

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 24366Příspěvek beda.zhavil

Gumajzi, máte to s Baharisem těžký, o to víc díky za Vaší práci.
Můj názor: nechte to, jak to je.
Radši zpomalím hodněkrát zbytečně, než dostat flastr. Stejně nás nakonec všechny Velkej Bratr dostane :-)
Každej asi zná ňáký místo, kde benga vidí třikrát za tejden měřit, pak půl roku nic a najednou tam zase chvíli jsou.

Nevím, jestli je to technicky možný, ale kdybych třeba moh na mapě s mobilníma radarama kliknout na ikonku konkrétního radaru a kromě tlačítka "opravit" by tam bylo třeba tlačítko "dneska jsem je tam viděl", tak by to pro Vás mohlo bejt třeba vodítko, že po roce by uživatelema neviděnej radar moh bejt odsouzen ke smazání.
Prostě nějaký jednoduchý potvrzování, že tam občas skutečně měřej.

Já třeba jezdím docela často kolem jednoho avízovanýho mobilního a už dlouho jsem tam benga neviděl, ale nechce se mi jít do toho "rizika" navrhovat smazání. Tak třeba i víc uživatelů by jako já spíš bylo ochotno potvrzovat přítomnost, než navrhovat smazání.
danys
Příspěvky: 2
Registrován: 17.8.2007, 6:02

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 24369Příspěvek danys

Zdravím lidi,
tak jsem si procetl celou diskuzi. Nejvic souhlasim s Bedou. Radsi pribrzdim vickrat, nez projet misto s radarem, ktery se vcera smazalo a zrovna dneska se tam policajti rozhodli vratit. Popravde: ono to aspon vede k mirnemu zklidneni?! :zamysl:
Ja bych tedy opravoval stavajici databazi. Urcite bych nezavadel hodnoceni, kolikrat to kde kdo videl, protoze jezdim denne trasu Pha-Kd a vetsinu z uvedenych radaru jsem na tech mistech potkal treba jednou za rok a nebo nikdy, ale nepobezim sem hned psat hodnoceni. To urcite ne. Hlavne si to clovek proste napamatuje. :zed:
Pridam ted jeden novy radar na Barrandaku smerem ven. Neni ale oznaceny, tak nevim, zda ho maji jen pripraveny a nebo meri??? To fakt netusim.
Mejte se,
Dan
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 24372Příspěvek Scorpio_cz

Danys, jestli myslíš tu "1/2 úsekáče za BM", tak se o ní ví, ale zatím se neví k čemu to tam je.
A protože to nemá ceduli začátek měření, měřit by to ... nemělo ... pokud to teda nepatří Polici ČR
danys
Příspěvky: 2
Registrován: 17.8.2007, 6:02

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 24374Příspěvek danys

Jojo, tak tu jsem myslel. Jeste jsem prochazel neco na strankach mesta a tam taky nic naznacenyho nemaj. Takze s tim jeste pockame.
Tak pekny vikend,
Dan
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 25037Příspěvek Kozelsky

No ja se taky pridam k debate jelikoz jezdim hodne a jedine jak se da dane misto overit je ze tam nekdo pojede a uvidi je tam merit, jenze to je vzdy tak maximalne 5% sance. Takze ja mam hodne zadanych mist overeno hlavne pres radio Impulz a pak nahodou jedu kolem a upozorni me to a hned si vzpomenu ze treba vcera to nekdo na Impulzu hlasil.

Takze jedina moznost jak potvrdit zadane misto je, ze tam nekdo pojede a budou tam a nebo to uslysi v radiu. Pak by musel byt seznam mist (jak tu nekdo psal) treba podle abecedy a jen bych ho otevrel a kliknul na nejake tlacitko a pribylo by do pocitadla o 1x. A zaroven by slo videt kolik krat je kliknuto. Ale zase by tam nekdo mohl klikat schvalne. Takze je to stejne o lidech.

Ja jsem treba na PC vetsinou kazdy den, ja bych doplnoval informace poctive. Vim ze hodne mist je ted bez POLICIE, protoze pribylo hodne mist kde byla MESTSKA POLICIE a ted dle me zkusenosti je vidim tak maximalne na 10% mist kde stali v roce 2008. Pak vim ze nekteri lidi zadavali stacionary schvalne, rusil jsme treba dva u Karvine (dal je nekdo pred prechody), jsem si kvuli nej nekolik krat hlavu ukroutil. Takz eje to tezke.
TomTom GO930T
kolemjedoucí
Příspěvky: 12
Registrován: 27.10.2008, 16:34
Bydliště: pod Řípem

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvek: # 30822Příspěvek kolemjedoucí

Ahoj,
předpis o měření MP je schválen ale nepřečetl jsem si na foru (mimo dohadů kolegů mezi sebou) jak to funguje v praxi. Značku už taky uzákonili v parlamentu, ale "zatím" jsem na ně nenarazil...ale dostal se mi do ruky městský plátek z Roudnice n.L., kde se velitel MP vyjádřil, že provádí měření rychlostí v místech "NEOZNAČENÝCH ZNAČKAMI ZAČÁTEK A KONEC MĚŘENÍ" !!! protože prý na značky nemá město peníze!!!!!! Má pozn: asi až takto vyberou na pokutách-možná je ( ty značky) starosta koupí a MP pak bude dodržovat zákony jako jiní občané ! ::prav::
Lze to vůbec???? :zamysl:
Zamčeno