TomTom XL či ONE - zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21683Příspěvek Tonny

Mohl by prosím někdo ověřit, jak funguje plánování s vyloučením části trasy?
Ještě cca před 14 dny, když jsem dal navigovat Hodonín-Brno - nejrychlejší, tak mne to táhlo na D2. Pokud jsem přes najít alternativu dal vyloučit D2, tak to přepočítalo trasu na II/380 - což je v pořádku.
Už několik dnů se mi to ale chová tak, že při stejném postupu se jen D2 na mapě zbarví červeně, ale stejně to na ní naviguje. Toto jsem ověřil na několika příkladech, např, trasa Brno-Vyškov s vyloučením D2, Kyjov- Hodonín s vyloučením obce Mistřín a podobně.
Teď nevím, jestli se mi něco porouchalo, nebo je chybička v mapách 7.25. protože nejsem schopen specifikovat, jestli to nedělá od instalace 7.25.
Díky moc.

EDIT: VYŘEŠENO, po přeinstalaci navcore se chyba nevyskytuje. Technická podpora OK, díky patří Tomášovi.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

dagyy
Příspěvky: 3
Registrován: 23.10.2008, 10:51

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21793Příspěvek dagyy

I když to sem ne zcela patří, nebudu zakládat nové vlákno.

Ahoj všem, stal jsem se majitelem Tomtom XL NEW - Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropa s přijímačem TMC a tak jsem zavítal na toto fórum, abych se také něco dozvěděl :koul:
Přelouskal jsem tady toho tolik, že mám z toho v hlavě bramboračku.
Proto prosím o potvrzení, zda jsem pochopil správně tento základ.
1. NAVCORE 8 se mi nainstaluje automaticky po připojení k Tomtom home
2. mapy 8 ještě pro XL nejsu vydány (proto počkám i s připojením k home, protože jsem tu někde četl, že by měli být v
průběhu listopadu, tak to zbytečně neuspěchám)

Dalším věcem - poi atp. se budu věnovat následovně, takže tady budu pátrat dál po infech a doufat ve vaši případnou pomoc :palce:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21805Příspěvek Scorpio_cz

dagyy záruka na mapy je 30 dní. Těch 30 dní se počítá od data nákupu.

Pokud by po připojení k TomTom Home nedošlo k nabídnutí nových map (to se taky občas stává),
tak bude podpora TomTom chtít doklad o zakoupení - né starší 30 dní - aby nové mapy "zpřístupnila" :zamysl:

Může tak paradoxně dojít k přesnému opaku kýženého cíle ... místo obdržení nejnovějších map (ať už verze 7 nebo 8)
tato 30 denní zaruka "propadne" a zůstanou právě jen ty mapy v už zařízení nainstalované :pulka:
Vlastimil
Příspěvky: 32
Registrován: 10.10.2005, 18:13
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 22358Příspěvek Vlastimil

Zdravím, nainstaloval jsem přes tomtom home do ONE XL T Navcore 8.010.9369, mapu mám stále original Central_and_Eastern_Europe 720.1802. Vše je na první pohled OK, ale při navigaci po cca 10. hlasovém povelu se Navigace odmlčí a nic už neříká. Nastavení zvuku nepomáhá, stačí ale vypnout a zase zapnout a zase chvíli jede i hlasová navigace.
Se starším Navcore 7 je zvuk bez problémů, i když subjektovně zvuk v Navcore 8 je kvalitnější. Nesetkal jste se někdy někdo s tímto problémem ?
Vlastimil
josef.skerik
Příspěvky: 2
Registrován: 2.8.2008, 14:42

Kdo mi poradí

Příspěvek: # 22661Příspěvek josef.skerik

Mám TT One XL Jsem začátečník vprogramování navigace Nechtěně jsem si smazal mapy, ale mám je zálohované na SD kartě i v počítači. přišla mi aktualizace tak jsem to aktualizoval teď když chci nahrát mapy tak mě to píše že mám málo místa a musím odmazat 260MB ,ale nevím jak na home mi to ukazuje že to mám prázdné, když přidržím knoflík zapínání ta mě to něco ukazuježe tam ještě soubory jsou. Jak odmazat ty soubory. nevím si rady předem dík moc tomu nerozumím :
traveller
Příspěvky: 5
Registrován: 20.12.2008, 16:32

TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23661Příspěvek traveller

Zdravíčko všem, hlavně zasloužilým uživatelům tohoto fora. Jak je zmíněno v nadpise, patřím mezi nováčky v užívání navigace. Upřímně řečeno doposud jsem ji nepotřeboval. Ale v práci jsme pro řidiče služebních vizidel jednu koupili a tak jsem si řekl, že ji vyzkouším. Musím říci, že ddoposud mi přináší více vzteku a frustrací než užitku. Možná jsme se ale ještě nestačili zžít :-)

První den jsem ji vyzkoušel na cestě z domova do práce. Cílový bod jsem zadal celkem snadno (měl ulici i číslo). Kdybych jel podle navigace, naši vesnici bych projel nazkrz několikrát, až po několika chaotických odbočkách se trefila na ten správný směr. Pak už to celkem šlo. DOTAZ: Jak zadat cílový bod, když nemá ulice? To lze skutečně zadat jen jméno obce a tím to hasne?

Další cesta byla do Brna do naší pobočky. Schválně jsem se nechal vést - bohužel na místě navigace tvrdila, že jsme na místě - mezi námi a budovou byla však ještě jedna komunikace a asi 4 metrový pruh zeleně, která se musela objet (takže navíc jsem urazil asi 2 km, než jsem dorazil do cíle). DOTAZ: Jak se vyvarovat podobnému překvapení - jak je možné, že navigace nepoznala to, že je tam ještě další komunikace? Pro info, není to nějaká nová cesta, je tam již pár let.

Nedávno jsem koupil NTB (starší kousek) a původní majitel tam zanechal aplikaci TomTom HOME. Naivně jsem si myslel, že budu moci plánovat trasy v PC a pak to hodím navigace. Bohužel se mi doposud nepodařilo zjistit, zda je to vůbec možné. Navigace se k PC sice připojí a pravděpodobně se i aktualizuje, ale není z PC přístupná. Pokaždé vyskočí nějaký fatal error a v PC navigaci prostě neotevřu. DOTAZ: Je to problém mojí verze (2.3.1.92) nebo je to problém všech verzí? Má cenu dělat update na verzi 2.5.2.60, kterou mi to nabízí?

Omlouvám se za začátečnické otázky, ale hledal jsem celkem poctivě...
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23664Příspěvek faltak

1. pokud nemaji ulici, tak bud zadas stred obce nebo pokud vis, kde na mape ta ulice lezi, tak zvolit navigovat na bod na mape
2. navigace neni nikdy 100%, musis si v navigaci overit, kam te to vlastne po zadani souradnic naviguje a pripadne upravit.
3. planovat si v TT home cestu a potom prenest do TT nejde
traveller
Příspěvky: 5
Registrován: 20.12.2008, 16:32

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23665Příspěvek traveller

Díky za info. Ještě k tomu bodu 3. V nápovědě se píše toto: Ovládání zařízení prostřednictvím TomTom HOME

Pokud je zařízení TomTom připojené k počítači, můžete ho ovládat prostřednictvím aplikace TomTom HOME. Zařízení vidíte na obrazovce počítače a ovládáte ho klikáním na tlačítka pomocí myši namísto poklepáním na obrazovku. Adresy zadávejte na klávesnici. To vám umožňuje:
• Připravit si cestu s předstihem.
• Vytvořit si Itinerář (pokud tuto možnost vaše zařízení nabízí).
• Zjistit si aktuální dopravní situaci, máte-li předplacenou službu Doprava TomTom.
• Změnit nastavení.
• Nastavit heslo zařízení, abyste je mohli používat jen vy.

Platí to tedy jen pro některá TT zařízení?
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23666Příspěvek faltak

melo by to fungovat se vsemi TT.
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23686Příspěvek vilik

Tohle není nic jiného, než nezkušenost a nedostatek praxe. Za nějaký čas přijdeš na různé fígle, naučíš se správně zadávat cíl cesty, seznámíš se s možnostmi navigace a pak ti ten problém, co tady popisuješ přijde jako dětinský. Já měl podobné problémy.
Chce to prostudovat návod, prolézt internet a zkoušet, zkoušet a zase zkoušet. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23728Příspěvek Daily

Ahojte.
Taky jsem nová uživatelka TomTom ONE a dost mě překvapil, když jsem jela vedlejšími silnicemi v pátek, tak mezi obcemi Modletice a Stránčice se mi absolutně nechytala.. Po zapnutí pořád hledala signál GPS (což se mi nestává) a až někde ve Stránčicích ho teprve našla a byla pak i docela zmatená co se týče cesty, kudy jede..
Je to standartní co se mi stalo nebo je to chyba GPS? Můžou tu být nějaká černá místa, kde se signál nechytí? Tohle bylo rovné místo kousek od dálnice, tak mi to přišlo dost divné :( dík za odpověď..
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23732Příspěvek Gumídek

To ne, signál GPS chytáš seshora.....Dřív tyto problémy neměla ???? Zkus restart tlačítkem...Zespoda je malé tlačítko restart....Respektive dírka, tam zasuneš jehlu, lehce zatlačíš, navigace se vypne, chvíli počkáš a zase ji zapneš, a mělo by to být ok....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23733Příspěvek Jirásek

Pokud není do navi stažen aktuální GPS Fix, tak po zapnutí trvá déle než naskočí. Doba se obvzláště prodlouží (a to i velmi výrazně), pokud se vozidlo pohybuje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom ONE + nový uživatel

Příspěvek: # 23734Příspěvek Gumídek

Ano, to je pravda, pokud není stažen aktuální, tak se to prodlužuje hodně....Je potřeba se připojovat aspoň jednou týdně....a dělat aktualizace přes TT Home...
Uživatelský avatar
Daily
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2008, 12:02

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23765Příspěvek Daily

Já ji mam relativně krátkou dobu (cca měsíc).. nedělalo mi to. Nicméně včera jsem jezdila po Praze a proste se s tim nedá fungovat :o( v Holešovicích byla uplně zmatená, ztrácela signál, nevěděla kde je.. no prostě katastrofa.. Takže když potřebuju vědět kam jet, tak se ztratí signál a nebo se hledá a brouzdá místo po Holešovicích po Želivskym.. :o(
připojuji se pravidelně, tak nevím co s tím.. nemam to restartovat na základní nastavení??
Odpovědět