Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 19976Příspěvek Gumídek

Prosím všechny,když zadáváte restaurace,ale i jiné body,a když jste tam,vezměte si vizitku,nebo účtenku s razítkem. A do zadání dejte město,ulici,číslo domu a telefon. Nám ušetříte spoustu práce a všem uděláte radost. Je báječné,že mi do zadání napíšete,že tam mají super guláš,ale někteří nenapíší ani název restaurace,ani číslo domu,prostě nic. A my se to snažíme dohledávat na netu,protože nemůžeme sjezdit celou republiku. Kam jedu,tam se snažím doplnit,co jde,ale všude jet nemohu. Teď kontroluji aktuálnost restaurací v Praze,a je to soda. Mění se to ze dne na den. A o to bych vás chtěl poprosit ve vaších městech. Jukněte se na ty restaurace, a pokud zjistíte změnu, zadejte jí.....Díky...A ještě něco,na netových mapách už většinou restaurace nejsou aktuální,přesvědčuji se teď o tom v Praze a okolí. Takže pokud zadáváte nějakou restauraci,snažte se dávat ty,o kterých víte,nebo ještě lépe,kde jste byli a máte kontakt,adresu,telefon atd.....Děkuji... :mrk:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 19985Příspěvek Docent

Na to tady existuje vlákno Neoblíbené POI :usmev: .

V takové restauraci stačí třeba vyměnit personál a všechno je jinak... V Praze na Plzeňské byla restaurace Na Popelce, šíleně špinavá putyka, ovšem s výborným, laciným jídlem a rychlou obsluhou... Pak to někdo zrekonstruoval, vyměnil personál a výsledkem bylo, že za 3 měsíce zkrachoval a teď jsou tam nějaké autodoplňky :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
pavelhandl
Příspěvky: 1
Registrován: 14.9.2008, 7:35

Nova kategorie Ceskopis

Příspěvek: # 21855Příspěvek pavelhandl

Vytvarim novou kategorii Ceskopis. Zadavam tam postupne zajimava mista na vylet dle casopisu Ceskopis. V nazvu je vzdy cislo vytisku a stranka, kde lze najit v casopise vice informaci. Myslim, ze by se mohlo hodit i ostatnim. Prosim o zverejneni.
Glass
Příspěvky: 22
Registrován: 23.8.2007, 19:22

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 21998Příspěvek Glass

Prosim o zprovozneni kategorie CZ-Zimni_vybava. Diky
Asus MyPal A696 - WM 6.0 - 4GB karta - IGO8
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 22048Příspěvek Suky

Prosím adminy zvážit vytváření nového bodu o doplnění nápovědy.
Dneska po nějaké době chci přidat bod a čumím jak puk, spousta kolonek.
Zoufale hledám pomoc a po nějaké době najdu toto téma, kde na začátku je aktualizovaný návod (samozřejmě napoprvé jsem se trefil do toho z Rapidshare...), ale příliš strohý (rada "Před přidáváním nových BZ doporučuji prohlédnout si předem formu zápisu názvů BZ v kategorii." znamená:
1. Otevřít si nové okno abych neztratil rozpracovaný zápis
2. Nezískat žádnou informaci, protože předchozí zápisy jsou migrované)

Později si všimnu rady o bublinkové nápovědě, ale ta mi nejede (FF 3.0.3)

Takže jsem postaru vyplnil název pro TT a nový název jsem si tipnul, nevím jeho účel, skladbu, nic..
A to se mi něco mate v hlavě, že jsem někde četl od Henryho, že se něco z toho generuje automaticky :zamysl:

Prosím přidat na stránku tvorby nového POI (a asi i opravu) přímý odkaz na návod, opravit bublinky a navrhuji zobrazit vzorový zápis, nejlépe s možností si ho upravit každým správcem dle jeho zvyklostí, speciálních přání...

Ď
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 22049Příspěvek Suky

No a teď koukám do fronty a asi budu za vola, neboť kolonka "Telefon" je prázdná, telefonní číslo je v předchozí kolonce (což už není možné zjistit jaká to je). Název úplně chybí, to su voľaaký zmetěný :(

Jedná se o hokejový stadion ve Valašském Meziříčí.

Jo, a bublinky nejedou ani v Galeonu.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 22050Příspěvek Docent

Mně teda bublinky ve FF 3.0.3 normálně fungujou...
bublina.png
bublina.png (10.06 KiB) Zobrazeno 6866 x
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 22053Příspěvek Suky

V prohlížení mi to funguje taky.
Ale v přidávání bodu už ne.

Přičemž v obou případech mi to háže stejné chyby CSS i skriptu.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 22624Příspěvek Gumídek

Tak jsem tak dnes přišel na to, že zde vznikají kategorie jejichž smysl mi občas uniká. Nicméně, je jedna kategorie, která zde chybí, a myslím, že by vůbec nebyla zbytečná. CZ-BILLIAR, nebo kulečníkové herny apod. Tohle tu není vůbec..Ujme se toho někdo, rád budu přidávat....
marco69h
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2008, 8:57

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 22684Příspěvek marco69h

Poprosím pridať do POI 1648 SK Motorest-Motel, zatial mam zmapované od Prešova po Zilinu... kedže som tu nikde nevidel taký POI, iste sa zíde pre všetkých v SK ale i z Cz, ktorí budú prichádzať na SK. Perspektíva bohatého dopĺňania..

marco69h.
Uživatelský avatar
P800
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 12:41
Bydliště: Brno

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 23063Příspěvek P800

Po zvážení prosím o zveřejnění kategorie 1659. Díky
michalli
Příspěvky: 13
Registrován: 1.9.2008, 9:57
Kontaktovat uživatele:

prosba o opravu kategorie CZ-Prodej_DATART

Příspěvek: # 23065Příspěvek michalli

ahoj, moc se omlouvám ale potřeboval bych pomoci se dvěma problémama u mé kategorie CZ-Prodej_DATART:

potřeboval bych ji přejmenovat na SK-Prodej_DATART - jedná se o slovenské prodejny.
a potřeboval bych změnit ikonku na tu samou co má kategorie českých prodejen datart.

omlouvám se ale to rozhraní je nějaké chaotické. připadne mi že vůbec nepočítáte se SK POI - i když nějaké jsou. nedají se třeba SK body na mapě ověřit atp.
michalli
Příspěvky: 13
Registrován: 1.9.2008, 9:57
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o opravu kategorie CZ-Prodej_DATART

Příspěvek: # 23072Příspěvek michalli

p.s.: a když jsme u toho tak zrovna žádám po provedení potřebných úprav o publikování kategorie - protože už to mám hotový.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 23073Příspěvek Jirásek

Zdravím.
1. Každý svůj příspěvek můžeš editovat. Není třeba dodatky psát do dalšího příspěvku.
2. opravy, úpravy a podobně v názvu kategorie může dělat pouze správce, ani asistent se k tomu nedostane
3. návod na začátku tohoto vlákna ti nepomohl? Kliknutím na ikonu "kladívka a montážního klíče" u kategorie se dostaneš do rozhraní, kde můžeš přepsat CZ na SK a upravit celý název
4. dle zvyklostí POI.CZ bych doporučoval název SK-Nakup_DATART
5. ikonu kategorie změníš kliknutím na ikonu "změnit ikonu", po načtení klikni dole na odkaz přiřadit ikonu, opět se načtou obrázky a kliknutím na vybraný (vyhovující) ho přiřadíš příslušné kategorii.
6. kontrolu SK bodů je možné provádět i přes současné rozhraní, pravda s bídným rozlišením. Osobně využívám pro lepší kontrolu mapy.sk a kopíruji souřadnice do vyhledávání. Obdobný problém je i u ostatních kategorií mimo ČR. Je to bohužel pracnější.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvek: # 23078Příspěvek Docent

To máme ještě štěstí, že se slovenské POI na mapě alespoň zobrazí, byť v nízkém rozlišení... Polští soudruzi usoudili, že neexistuje jiný stát kromě říše Velkopolské, a pro AutoMapu se prostě žádný POI, který není na jejím území, nezobrazí :pistol: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět