Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Vše o navigacích značky TomTom
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22652Příspěvek Gumídek

Klid, řeším to samé u kolegy. TomTom má jediný problém, a to se změnou navigace za jinou v zákaznickém účtu. Já měl tento problém také, tak jsem si zaregistroval novou navigaci na druhém mailu, a zákaznickou podporu jsem požádal o zrušení starého účtu, aby kolega, který si mou navigaci koupil, ji mohl v pohodě používat......Tak a teď k tvému problému. Problém je prý v souboru *meta, protože tím se mapa verifikuje k zařízení. Zařízení ti sice stáhlo správnou mapu, ale jako používané zařízení do ní zapsalo tvou minulou navigaci, takže na tvé nové zařízení tuto mapu vnímá jako nelegální. Domluvili jsme se s podporou, já jim zkopíroval tento soubor do mailu, a oni se s námi spojí s nápravou problému....Jinak těchto reklamací mají spoustu. Vypadá to, že se v Hplandsku přecenili, a zahltil se jim systém. Tak uvidíme za jak dlouho se s tím poperou...
Uživatelský avatar
Robbert
Příspěvky: 72
Registrován: 29.10.2007, 7:48

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22688Příspěvek Robbert

Já jsem v klidu...
Souhlasím s tebou, že aktivace mapy proběhla v pořádku, s tím, že v pořádku není kod zařízení, který se měl přepsat automaticky... Mohu to nějak napravit, ale proč, když mám nárok na oficiální mapy...
Někdy mě ten TT vytáčí. :nositka:
Ještě štěstí, že jsem provedl zálohu, takže mohu TT normálně využívat. Počkám ty 3 dny a uvidím. Jen mám strach, že stejně budu volat na podporu, protože nebudu schopen přepsat ID zařízení... :hudry:


Jenom jsem se chtěl zeptat, mám nastaveno automatické přepnutí na noční režim a ve srovnání s kolegovým Garminem se mi přepíná mnohem dříve? Přepíná se na základě čidla nebo hodin? Garmin se údajně přepíná se západem slunce??? :zamysl:
TT GO 630 Traffic,
Navcore 8.300
Central and Eastern Europe 815.2003 (v rámci 30 denní záruky)
Původně:
Central and Eastern Europe 810.1877


Předtím:
TT One, první edice, Navcore 8.002, Western and Central Europe 805.1801, Eastern Europe 7.15
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22691Příspěvek Jirásek

Robbert píše:Jenom jsem se chtěl zeptat, mám nastaveno automatické přepnutí na noční režim a ve srovnání s kolegovým Garminem se mi přepíná mnohem dříve? Přepíná se na základě čidla nebo hodin? Garmin se údajně přepíná se západem slunce??? :zamysl:
Čidlo osvětlení - něco TADY
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Robbert
Příspěvky: 72
Registrován: 29.10.2007, 7:48

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22692Příspěvek Robbert

JJ díky, už jsem našel...

Jenom by mě zajímalo jak je to u Garmina, pro srovnání, ale dotaz doplním do tématu... Případně kouknu na Garmin...
TT GO 630 Traffic,
Navcore 8.300
Central and Eastern Europe 815.2003 (v rámci 30 denní záruky)
Původně:
Central and Eastern Europe 810.1877


Předtím:
TT One, první edice, Navcore 8.002, Western and Central Europe 805.1801, Eastern Europe 7.15
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22700Příspěvek Gumídek

Tak přišla odpověď z Holandska. Odstarnit mapu ze zařízení(tu nefunkční), stáhnout ji pro jistotu do počítače, ale ne přes Home. Z TT Home odstranit celou složku downloads, připojit zařízení přes ten správný účet. kde je zařízení opravdu registrováno, a kliknout na záruku nejnovějších map, a mělo by stažení mapy proběhnout v klidu a pohodě....Ale to mi mohli říci hned, když jsem tam volal. Ale asi to chtěli konzultovat s technikem v Holandsku....Nebo něco upravili na systému. Protože dříve se mi na systému od nich pořád objevovali již dříve zakoupené mapy, a nabízely se mi pro případ poškození k opětnému stažení....
Uživatelský avatar
Robbert
Příspěvky: 72
Registrován: 29.10.2007, 7:48

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22701Příspěvek Robbert

2 Gumajz: tak mě to řekli hned na podpoře TT :palce:

Ale mám prý chvíli počkat právě kvůli tomu přepisu ID kodu zařízení....
TT GO 630 Traffic,
Navcore 8.300
Central and Eastern Europe 815.2003 (v rámci 30 denní záruky)
Původně:
Central and Eastern Europe 810.1877


Předtím:
TT One, první edice, Navcore 8.002, Western and Central Europe 805.1801, Eastern Europe 7.15
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22702Příspěvek Gumídek

My nemusíme, protože jsme pro kolegu vytvořili nový účet. A dozvěděl jsem se ještě jednu věc. K jednomu účtu jen jedno zařízení, ale jedno zařízení může být zaregistrováno třeba na dvou účtech...Ale je potřeba si pamatovat, co jsi člověk kupoval přes který účet....No, v pondělí to vyzkoušíme, a pokud to bude fungovat, můžeme s tím pomoci i jiným...Budu referovat...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22743Příspěvek Gumídek

Takže abych poreferoval. V noci ze čtvrtka na pátek to kolega v pohodě stáhnul za dodržení návodu na postup od TomToma. A dokonce to dokázal sám, ačkoliv je to úplný neumětel, co se týče compů a navigací. Tímto před ním smekám. 8-)
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22745Příspěvek Jarda (J)

Přátelé, četli jste tento test : http://mobil.idnes.cz/tomtom-propadl-v- ... vigace_kor
Dle mého měl tester nas.áno v rukách. Každy takový test beru jako pouze informativní a rozhodně ne, jako závazný. Vždy se vztahuje k jednomu jedinému přístroji a k individualitě člověka, který jej testuje. Nevím co by šlo ovládat jednodušeji než TomTom. Třeba u Mia se mi ovládání moc nelíbí a je tam taky až příliš mnoho kecání. Grafiku ani nehodnotím, proto mám TomTom. Navíc mio ani neumí automaticky regulovat jas displeje podle okolního osvětlení. A to jsem zkoušel jen mio. Co váš názor ? :grin:
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Zigac
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 6:25

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22748Příspěvek Zigac

Ten test je vazne nejakej divnej, ze mel TT problem s drzakama je obecne znamy fakt (nevim jak jsou na tom nove modely u toho meho to tak bylo treba..) ale zajimavy je vubec to porovnani ADACu kdyz berou od jedne znacky top model od jine low end a jinde zase stred. To fakt moc k porovnani neni.. Zajimavejsi je co jsem se tam docetl v diskusi (sam na to cas nemam abych si to overil), ale pry vysledna znamka po prepocitani prispevatelema neni 3,6 pro GO630 ale nejakych +/-2,5... no jako jestli to je pravda a toto ma byt seriozni test od seriozni organizace tak to jako pardon ::grc::
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Uživatelský avatar
Jarda (J)
Příspěvky: 101
Registrován: 28.6.2007, 19:26
Bydliště: Brno - Bzenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22749Příspěvek Jarda (J)

Já mám tomtoma sice jen pár let, ale za tu dobu a to je pořádně těžký, mi nikdy z okna nespadl a to vždy držák z okna sundávám. Test je idividuálním postojem jednoho člověka ( alespoň na videu byl jeden ). Kdyby se to mělo alespoň trochu týkat reality, testovalo by to alespoň pět lidí a každý by napsal své hodnocení.
Je logické, že pokud má tester na okně několik navigací, může se věnovat jedné, maximálně dvěma a to s obtížemi, protože pak už by nemohl řídit.
No pobavilo nás to, taky naštvalo, protože cosi takového vydávat za test :koul: , takže toliko k onomu "testu".
Navigace: TomTom GO Live 1005
www.jarduvsvet.cz
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22766Příspěvek Gumídek

No jo, ale odpůrci TomTomů už jásají jak zbavení rozumu....Tak takhle "nestranný" test bych uměl udělat také... :pistol:
Kozelsky
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 14:11

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22772Příspěvek Kozelsky

Jeste neco k tomu drzaku .... mel jsem prvni GO910 a drzak nebyl uplne OK a TT posilal ZDARMA nove. Kolega si na me doporuceni koupil taky GO910, ale az pozdeji a uz mel ten dobry drzak a vcera jsem snim jel a bavili jsme se o GO a rikal ze mu porad ten drzak pada a ze ho ma podlozeny necim .... sem si rikal ze trochu padal, ale spise vnem skace GO910, tak mu rikam, mas poradne otoceny ten prisavaci drzak .. a on jo a tak jsem to zkusil a samo ze nemel, otocil jen jednou do te pozice jak to trochu klade odpor a myslel ze to je uz hotove :chlamani:

Tak jezdil rok a pul a rikal si ze je to asi normalni kdyz mi to taky blblo
TomTom GO930T
Uživatelský avatar
Robbert
Příspěvky: 72
Registrován: 29.10.2007, 7:48

Re: Nový TomTom GO 630 / 630 Traffic

Příspěvek: # 22846Příspěvek Robbert

Takže problém i u mě vyřešen...
Nejrychlejší a nejjednodušší řešení bylo založit si prostřednictvím TTH nový účet, a následně v rámci záruky nových map stáhnout novou mapu. V tuto chvíli mapa stažena a problémy snad vyřešeny. Mapa Central and Eastern Europe 815.2003.
TT GO 630 Traffic,
Navcore 8.300
Central and Eastern Europe 815.2003 (v rámci 30 denní záruky)
Původně:
Central and Eastern Europe 810.1877


Předtím:
TT One, první edice, Navcore 8.002, Western and Central Europe 805.1801, Eastern Europe 7.15
Odpovědět