CZ-Zimni_vybava

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22131Příspěvek Scorpio_cz

Gumajz, já se nebrojím proti povinné zimní výbavě, ale proti tomu že :

1) někteří řidiči jsou zcela nepojmenovatelná stvoření co na silnice naprosto nepatří
2) ti, kdo mají dohlížet na to, aby ti jmenovaní v bodě #1 rychle ze silnic zmizeli, raději buzerují průměrné a celkem slušně jezdící řidiče, a berou body za kdejakou blbovinu (zapomenutá světla, 30km/h na rovném a přehledném úseku a podobně) místo aby se zaměřili na opravdové piráty ...

Upřímně - jízda "dočasnně vyhrazeným" (a navíc úplně prázdným) pruhem pro autobusy, aniiž jakýkoli řidiči autobus omezují, je natolik závažný a společensky nebezpečný přestupek, že na něj během asi 3 týdnů dohlížela téměř denně jedna vyhrazená policejní hlídka ... a to v místě kde pruh končiil ... to už je opravdu kocourkov ...
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22153Příspěvek vilik

Gumajzi, o co se opírá tvoje tvrzení o havárkách a letních pneu na D1. Ty máš k dispozici nějakou statistiku, myslím seriozní statistiku? Sem s ní. Nebo je to výplod supernovinářů z Novy a jím podobných?
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22158Příspěvek Gumídek

Děkuji Vilíku, že mne považuješ za jednoho z těch, kdo si jen plácá "pentli"..To opravdu potěší..U jedné z těchto nehod jsem i byl...A dále mám známé na nehodovce a u asistenčních služeb....Opravdu jsou lidé nepoučitelní. Loni v zimě(vítr,sněžení) pár aut zablokovalo silnici směrem na Mělník. Hádej, co měli na kolech ??? Můžeš jednou ...letní gumy....Já o tom nebudu polemizovat, a ani nechci, jsem na silnici denně. Vím a znám, čeho jsou někteří řidiči schopni....A k hlídání hlídky u autobusového pruhu ?? Souhlasím, aby tam byli. Policistů by měl být dostatek, aby některé hlídky mohli dělat toto, a ostatní hlídky tu další práci. Protože těch "vynálezců", kteří slušné řidiče objíždějí, podjíždějí, předjíždějí kdekoliv, už mám také plné zuby. Stojím ve frontě, které jsou ve dne v Praze kdekoliv, a pruhem pro autobusy jede jeden z těch, který samozřejmě spěchá více než ostatní. Jenže za ním jede další, a další, a další. A protože lidi jsou stádo, hned se ho někdo snaží napodobit. A teď jsou na tom nejhůře ti slušní. Protože o kus dál se pruhy sbíhají, tak se ti chytráci musí zařadit. A ostatní je pustí,protože jsou to ti slušní...Takže ti druzí slušní o 50metrů dál stojí a stojí a stojí. A diví se, proč se to vůbec nehýbe...Jezdím poměrně často do Německa, a jezdím tam rád. Protože tam jsou řidiči disciplinovaní a těchto bezohledných je tam opravdu málo....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22159Příspěvek Jirásek

Sice se tu rozběhla OT diskuze, dělám to nerad, ale nedá mi to - Gumajzi souhlas. Občas se mi vaří krev z těch "vyčůránků".
A zimní gumy (a vůbec výbava) - o tom ani nemluvím. Já bych se neodvážil vyjet na hory bez pořádných zimních gum a ještě s řetězy v kufru, kvalitní škrabkou a pořádným smetáčkem. A tím myslím i oblasti Vsočiny (Nové Město) a pod. Zažil jsem i situace, kdy jsem vyjížděl za krásného počasí, svítilo sluníčko a po hodině jízdy jsem byl v 10cm vrstvě sněhu na silnici.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22166Příspěvek fox50

Gumajz také se přidávám a souhlasím. Zrovna včera sem se takto rozčiloval v koloně, když jsem viděl ony vyčůránky jak předjíždí kolonu po tramvajovém pásu. Včera běhěm doby než jsem dojel domu, (7Km 15min.) bych jako policista rozdal asi 142 pokut. :pistol:
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22173Příspěvek vilik

Gumajzi, díky za potvrzení toho, co jsem si myslil. :KO:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22182Příspěvek Suky

viliku, už jsi někdy visel v 3 hodiny v autobuse plném hladových a žíznivých dětí, protože kamión chytil šmíra, zabil dva lidi a nedalo se to (kvůli sněhu) objet?
Už jsi musel zrušit oslavu Silvestra na horách, protože to jeden kamion nevyjel, druhý ho chtěl objet, také zůstal viset a zablokovali hlavní tah na několik hodin?
Už jsi jel do práce 12 km 3 hodiny?

Já statistiky nepotřebuji, mám svých zkušeností více než dost. A to bydlím jenom v podhůří Beskyd.
Takže vítám každou snahu o zlepšení stavu byť v tomto státu vyčuraný řidič bude oponovat, že měrka hloubky vzorku pneumatik neprošla metrologickou službou.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22183Příspěvek Docent

Suky píše:byť v tomto státu vyčuraný řidič bude oponovat, že měrka hloubky vzorku pneumatik neprošla metrologickou službou.
Hm, a na ty 4 mm se přišlo jak? Proč to nejsou 3,5 mm nebo 4,6 mm? Že se nějaký ministerský pánský močovod podíval z okna, vydělil délku svého přirození deseti a hodil to do vyhlášky? Nehledě na to, že vázat použití zimních pneumatik (BTW definovaných písmeny M+S na boku, že) na období od-do nebo na teplotu vzduchu, místo na pokrytí vozovky sněhem, je totální idiocie...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22190Příspěvek Suky

To je vážná otázka? Budu se tvářit že ano.
Koukni co mi vyhodil Google na dotaz "výška vzorku zimních pneumatik" jako první tři odpovědi:
http://www.auto.auto-news.cz/rozhovor-k ... 21709.html
http://www.rozhlas.cz/motozurnal/radce/_zprava/511498
http://auto.idnes.cz/tady-musite-mit-zi ... tomoto_fdv

4 mm je hodnota, o které se mluví nejméně 20 let co používám zimní gumy.
4 mm je již dávno minimální hodnota např. v Rakousku (to by se ti líbilo, kdyby tyto odpadní gumy z Rakouska hrdí Češi vozili sem jako zimní gumy?)

A argumentovat, proč ne 3.5 nebo 4.6, k tomu nemám komentář. Proč je dospělost 18 let a ne 18 let a dva dny?
Vázat to na období mi také nepřipadá šťastné, já přezouvám podle potřeby. Takto je to postaveno ve více státech -> http://auto.idnes.cz/pneu.asp?r=pneu&c= ... 8_pneu_fdv
Osobně se mi líbí německý model, ale já bych navíc dával i mastné pokuty, pokud řidič bez zimních gum např. způsobí zácpu...
Naposledy upravil(a) Suky dne 6.11.2008, 20:45, celkem upraveno 1 x.
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22202Příspěvek vilik

No vida. A hned je všechno jasné. Žádné specifikace co je a není zimní pneumatika v našem zákoně neexistuje, takže pokud vjedu za tu jejich nádhernou značku a budu mít na PNEUMATIKÁCH minimálně 4 milimetry, tak mě můžou skočit na cara. :blee: o
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22244Příspěvek Jirásek

Dostal se mi do rukou soupis dalších lokalit. Budu je postupně přidávat. Bohužel, přesné umístění je, bez znalosti konkrétního místa, problém. Doufám že se to podaří díky uživatelům postupně zpřesnit. Zatím to berte, prosím, jako orientační, pro případné varování v jaké oblasti si dát pozor. Vypadá to, že značky jsou instalovány trochu chaoticky, někde na konci obcí (zástavby), jinde u odboček uprostřed obce.
A nejedná se jenom o Krušné hory, ale i Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky a další, skoro 80 lokalit.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22246Příspěvek vilik

No jo. Éra zlatého radarového dolu se blíží k zániku a nastává Clondyke jménem zimní výbava. :KO:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22247Příspěvek Docent

Tady je mapka, ale souřadnice se z ní odečítaj dost blbě :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Mudrunka
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 21:21

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22342Příspěvek Mudrunka

tady se objevil výčet úseků s danou zimní výbavou.
http://www.eldorado.estranky.cz/stranka ... i-vybavou_
jestli pomůže, či nikoliv nevím :blazen:
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: CZ-Zimni_vybava

Příspěvek: # 22697Příspěvek Docent

Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět