pomale navigovani

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Jarina
Příspěvky: 2
Registrován: 26.10.2008, 19:15

pomale navigovani

Příspěvek: # 21859Příspěvek Jarina

zdravim vsechny lidi tady,vlastnim navigaci tomtom one xl,koupena v cr pred rokem,v pameti navigace je vychodni evropa a pametove karte je zapadni evropa.Problem je v tom,ze nejaky cas ziji v britanii a kdyz prepnu mapu na zapadni evropu tak je vse strasne pomale od nastaveni v nabidce menu tak v navigovani pri jizde,a kdyz navigaci zapinam tak kolikrat musim cekat az nekolik minut nez nabehne.Ale kdyz prijedu do cr a prepnu na vychod evropy tak navigace bezi vyborne zadna chybicka nic.Zaclo me to delat asi pre 2-3 mesici.Predem dekuji vsem za radu.Dekuji
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21860Příspěvek Scorpio_cz

WE je o hodně větší mapa než EE.
Další častou příčinou je příliš velké množství dohraných a zobrazovaných POI

EDIT : taky může blbnout ta karta ... pokud to začalo dělat z ničeho nic ...
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21861Příspěvek fox50

Díky tomu že XL má jenom 32MB ram má velikost mapy vliv na rychlost vykreslování, ale mnohem více ovlivňuje rychlost počet zobrazených POI na mapě. Ale tokolega již psal.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21862Příspěvek Docent

Pánové, nerad dělám chytrého, ale Jarina píše "kdyz navigaci zapinam tak kolikrat musim cekat az nekolik minut nez nabehne" a to moc na zobrazování POI nevypadá... Spíš bych to viděl na nakopnutou kartu, bráchovi to dělalo taky (na PDAčku), TT počítal 5 minut trasu, kterou dříve zvládal za 20 sekund... Pomohlo naformátování karty.

EDIT: A já měl podobný problém s Automapou, když jsem nainstaloval poslední verzi. V podstatě byla nepoužitelná, protože než provedla přepočet trasy, ujel jsem 3 km... Po zformátování karty a nové instalaci chodí naprosto normálně.
Naposledy upravil(a) Docent dne 26.10.2008, 22:19, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Jarina
Příspěvky: 2
Registrován: 26.10.2008, 19:15

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21863Příspěvek Jarina

Docent píše:Pánové, nerad dělám chytrého, ale Jarina píše "kdyz navigaci zapinam tak kolikrat musim cekat az nekolik minut nez nabehne" a to moc na zobrazování POI nevypadá... Spíš bych to viděl na nakopnutou kartu, bráchovi to dělalo taky (na PDAčku), TT počítal 5 minut trasu, kterou dříve zvládal za 20 sekund... Pomohlo naformátování karty.

presne tak co pise tady kolega kdyz nastavuji delasi trasu tak me to pocita strasne zdlouhave.....
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21865Příspěvek Gumídek

Ono také pomůže vymazat všechny místa na které bylo navigováno....Menu, navigovat na, poslední cílové místo, odstranit, a potvrdit ano...........Další věc, která pomáhá je tato. Jednou za čas vymažu kartu, naformátuji, a natáhnu na ní zpět zálohu, o které vím, že je v pořádku. Je totiž problém, že u auta děláte údržbu pravidelně, měníte olej, kontrolujete a dofukujete gumy atd...U počítačů děláte defragmentaci disků, mažete nepotřebné soubory atd...U navigací a PDA nikdo toto nedělá, a pak se diví, že je problém. Každá věc chce svoje....
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21866Příspěvek Scorpio_cz

OT : to : Gumajz
každej tejden dělám na kartě do PDA a do mobilu přes komp aspoň chkdsk (/f) pomocí kompu
tak jednou do měsíce se to přes komp pokusím defragmentovat - občas to něco porovná
na vylití / formát / nalití jaksi nemám náladu - v mobilu mám 8GB uSDHC class 4, a v PDA 16GB SDHC class 6
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21867Příspěvek Gumídek

Jenže já mám navigaci na navigování, takže tam mám jen mapy....žádné mp.3, fotky, ani nic podobného...A teď, co mám novou 730, tak mám kartu prázdnou....
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: pomale navigovani

Příspěvek: # 21868Příspěvek Scorpio_cz

OT: to : Gumajz
gratuluju k prázndé kartě. My co máme navigaci na PDA / Smartphone, a máme děti, tak holt musíme "zbytek prostoru" vyplnit nějakým "vhodným multimediálním obsahem", definovaným drahou polovičkou. O prázndné kartě si nechávám akorát zdát :shock3: - když jsem si kupoval 16GB kartu, taky jsem věřil tomu že ji budu mít jenom na navigaci. Pak stačila jedna dovolená a už se mi tam ani skoro ani nevejdou mapy :cry:
Odpovědět