TomTom XL či ONE - zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
elvis
Příspěvky: 5
Registrován: 10.7.2008, 7:40

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18692Příspěvek elvis

dobri den sci se zaptat na tomton one xl jestli de z flesni pameti vimazat naki stat a dat tam naki ini proto koukam to co tomton nabizi vihodni evropu a zapadni a tam nigde neni bivala jugoska cemu mi je skandinavie a soveti bivali
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18693Příspěvek Jirásek

Ve vnitřní paměti jde nahradit (doporučuji udělat předem důkladnou zálohu) celá nainstalovaná mapa (nikoli jen některé státy) jinou, řádně zakoupenou mapou. Dokonce mouhou být nainstalovány mapy dvě.
Má to však omezující prvky: Kapacita vnitřní paměti a kompatibilita mapy s navigačním SW. TomTom na svých stránkách však nenabídne nevhodnou mapu pro daný přístroj.
Obdobné požadavky jsou i při použití přístroje s datovou SD kartou. Na kartě musí být nakopírován kompletní navigační systém a vhodná mapa.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
lout
Příspěvky: 1
Registrován: 9.6.2008, 6:15

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18832Příspěvek lout

tak sem si vcera koupil tt xl central a eastern europe a ma to pouze 1gb a zadnej slot na kartu bleeee v pondeli to du vratit
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18836Příspěvek Crusy

TT XL Central and Eastern Europe...Tedy nový typ?? A jaký je číslo,verze map?? Kupoval jsem si "kdysy dávno" totéž a mám i slot. :zamysl:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18837Příspěvek Jirásek

Cca před měsícem jsem pořídil ONE XL Regional (EE), interní 512MB, slot SD. Po prvním připojení k TT Home aktualizováno viz. podpis. Původní verze navcore 7, mapa 710.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18850Příspěvek faldicek

Tak mám za sebou první dovolenou s novou navigací, TMC fungovalo vcelku slušně, navigace taky, jen to neustálé ztrácení... jak to tak vypadá bez té antény se fakt neobejdu... :( zajímavé je, že s první verzí one v tomto ohledu žádný problém nebyl...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18851Příspěvek Gumídek

Jaké ztrácení ??? Navigace zabloudila,to asi néééé....Co se stalo,pokovené sklo,bude potřeba vnější anténa ?? Jestli ano,tak budeš aspoň příjemně překvapen rychlostí a citlivostí. Kolega má Citroena C5,a pokovené sklo. Dal vnější anténu zevnitř na sklo do kufru(na bok-má kombi), a funguje mu to super...........
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18854Příspěvek faldicek

JJ přesně jak říkáš, francouzký vůz s pokoveným sklem, v jednu chvíli mě to dost naštvalo, stál jsem v kroměříži na křižovatce a nevěděl kudy jet, protože se mi najednou ztratil signál, po výplatě koupím tu anténu a snad to bude v poho, jen mě mrzí ta nutnost další investice...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18880Příspěvek Gumídek

Je jedno jediné místo na čelním skle,kde není pokovené,nebo jen méně. A to je v okolí zpětného zrcátka,kam se umísťuje dešťový senzor...Ale TomTom to píše v návodu. Je-li přední sklo atermické(pokovené) může být problém s příjmem signálu,zvlášť v hustě zastavěné oblasti...
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21527Příspěvek faldicek

Tak po dlouhém sebepřemlouvání jsem vyplázl litr za externí anténu GPS a už jsem spokojený člověk, navigace už nebloudí a po zapnutí se mnohem rychleji najde... :palce:
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21530Příspěvek Gumídek

Nevigace s externí anténou se načte cca 5-10 x rychleji...Zkoušeli jsme to s kamarádem. Jak s PDA bez antény a s anténou, a s TomTomem XL s anténou a bez....Vždy vyhrává externí anténa....
Naposledy upravil(a) Gumídek dne 11.10.2008, 20:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tascert
Příspěvky: 15
Registrován: 27.7.2006, 9:05
Bydliště: Brno

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21535Příspěvek tascert

Mám ONE 31 a chytá se slušně i pod pokoveným sklem v Laguně II. Dokonce lépe, než jeho prapředchůdce ONE v.1. A pokud "šíleně" spěchám, zapnu ho mimo auto, satelity najde hned a v autě je už udrží.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21541Příspěvek Gumídek

Ale nikdo ti netvrdil, že zrovna v Laguně to nejde....Řešil se tu problém, že bohužel existují vozy, kde se bez externí antény neobejdeš, třeba některé nové Citroeny, např. C5 (a opět netvrdím, že všechny). Kolega si ho pořídil, vyzkoušeli jsme vpředu pod čelním sklem čtyři navigace, a všechny problém...Koupil externí anténu, protáhl ji dozadu a oboustrannou samolepkou přilepil v combi na zadní boční okénko a má plný signál....
Ice
Příspěvky: 104
Registrován: 3.9.2006, 22:25

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21544Příspěvek Ice

mám Berlingo a měl jsem orig pokovené přední sklo ( do fialova ) a navigace nefungovala skoro vůbec. řešení na to existuje i bez externí antény. výměna předního skla za nepokovené, čiré. Bud se to dá když je prasklé na připojištění čelního skla nebo když ti ho někdo rozbije odlétnutým kamínkem od auta. .... možnéstí je více. po výměně nemám sebemenší problém s navigací.
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 21552Příspěvek faldicek

To já měl právě u jedničkový Laguny problém, furt mi to lítalo a strácel se signál...
Odpovědět