Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Mr.Voza
Příspěvky: 16
Registrován: 2.10.2008, 10:23

Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21213Příspěvek Mr.Voza

Ahoj,

mam navigaci Garmin Nuvi 200 a na zkousku jsem si tady stahnul soubor s POI (850 WIFI FREE bodu) ve formatu GPX. Soubor jsem otevrel v MapSource a dal body odeslat do GPS. Puvodi soubor, ktery byl v GPS ve slozce gpx se jmenoval current.gpx a mel 7kb. Po odeslani POI se v tehle slozce obevil dalsi soubor Temp.gpx o velikosti asi pul mega. GPS jsem odpojil od PC a zapnul. V oblibenych bodech se me krome tech mych obevilo dalsich 850 WIFI FREE bodu. Az do ted OK. Chtel jsem tech 850 WIFI FREE bodu z GPS smazat. Pripojil jsem GPS k PC, otevrel slozku gpx a ouha. soubor Temp.gpx nikde. Misto toho soubor current.gpx vyrostl z 7kb na 94kb. Otevrel jsem ho proto v MapSource, vymazal vsechny WIFI FREE body (nechal jsem tam jenom tech par "svych" bodu) a dal odeslat do GPS. Pro kontrolu jsem jeste zkontroloval velikost souboru current.gpx - OK - 7kb jako predtim. Po zapnuti GPS jse ale zjistil, ze je v oblibenych bodech porad tech 850 WIFI FREE bodu i s tema myma. Soubor current.gpx ma porad tech 94kb.

Jak mam sakra vymazat tech 850 bodu, ktery tam nechci? Nebo klidne vymazat kompletne vsechny oblibene, ale nejak se chci zbavit tech 850ti, ktery jsem nahraval do GPS jenom na zkousku.

Predm dik za rady.
Mr.Voza
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21214Příspěvek Jirásek

Zdravím nového uživatele POI.CZ
Doporučuji přečíst třeba TOTO. Nebylo by potom, předpokládám, nutné zakládat nové vlákno. Obdobné problémy a rady jsou tu několikrát.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Mr.Voza
Příspěvky: 16
Registrován: 2.10.2008, 10:23

Re: Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21216Příspěvek Mr.Voza

V diskusi jsem samozrejme hledal, ale reseni myho problemu jse nenasel. Kupodivu ani toto, neresi muj problem. Ja potrebuju editovat sobor gpx, ktery je v GPS. Timhle jsem si ted akorat smazal neco v GPS a ani nevim co... nacet jsem do POI loaderu soubor s tema nekolika "myma" bodama, ktery jsem mel puvodne v GPS (nastesti jsem si ten soubor pred myma pokusama zalohoval) a dal jsem to nahrat do GPS. Tam se me ale zmenilo akorat to, ze puvodni soubor poi.gpi v GPS ve slozce POI se smrknul z cca 280kb na 1kb... ted me asi v GPS neco chbi a ani nevim co :o(

Doufam, ze z myho puvodniho dotazu je dostatecne jasny, co mam za problem. Pokud ne, rad cokoliv upresnim.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21220Příspěvek Jirásek

Práce se soubory bodů zájmu u garminu je trochu problematičtější, než třeba u TomToma. V podstatě vždy dochází k přepsání celého původního souboru se všemi BZ novým.
To znamená, pokud chci odstranit pouze některé BZ, musím vytvořit nový soubor, obsahující pouze to co tam chci mít a tímto souborem přepsat původní. Nelze, respektive neznám způsob, odstranění či přidání několika BZ z/do stávajícího souboru.
Proto používám, stejně jako asi většina, program PoiLoader, kterým lze tyto úpravy dělat poměrně jednoduše a rychle. To je také důvod, proč jsem odkazoval na onen link.
Pokud máte svoje BZ, které chcete mít v navi, nahrajte je pomocí PoiLoaderu a problém je vyřešen. Vše co tam bylo původně, bude vymazáno.
Je to obdobné jako s mapou. Nelze přihrát k stávající mapě jinou mapu. Nahráním nové mapy přehraji (odstraním) původní. Musím najednou vybrat a nahrát obě mapy.

Doufám, že se mi to podařilo napsat srozumitelně.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Mr.Voza
Příspěvky: 16
Registrován: 2.10.2008, 10:23

Re: Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21244Příspěvek Mr.Voza

AHAAA... tady je zakopanej pes... vy porad pisete o bodech zajmu POI, ale ja mam problem s bodama ve slozce "oblibene". V predchozich prispevcich jsem to koukam poradne neuvedl - moje chyba. Tam, jak se daj ukladat body promo v GPS navigaci (v menu to ma ikonu srdicka). Tak tam se me nacpalo tech 850 WIFI FREE bodu a ja nevim jak je mam dostat pryc. Mazat je po jednom v navigaci se me fakt nechce. Kdyz poradite jak tuhle slozku proste celou vyprazdnit, budu taky rad. Tech mejch par bodu, ktery tam mam je stejne celkem nedulezitejch.

PS: uz vim, co jsem si to pred napsani predchoziho prispevku vymyzal. Byla to databaze policejnich radaru, ktera tam byla od vyroby. Ale snad ji tam zvladnu nacpat zpatky tim POI Loaderem.
nunas
Příspěvky: 20
Registrován: 27.10.2007, 22:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21298Příspěvek nunas

Už mi prošlo rukama pár navigací a pár kejklí jsem s nima udělal,ale tenhle problém jako máš ty jsem taky zatím nevyřešil.... :zamysl:
Mr.Voza
Příspěvky: 16
Registrován: 2.10.2008, 10:23

Re: Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21303Příspěvek Mr.Voza

nunas píše:Už mi prošlo rukama pár navigací a pár kejklí jsem s nima udělal,ale tenhle problém jako máš ty jsem taky zatím nevyřešil.... :zamysl:
Tim "nevyresil" myslis, ze jsi se s tim jeste nesetkal, nebo ze jsi to uz nekdy resil, ale nevyresil?

Kazdopadne uz je vyreseno. Mrknul jsem do manualu a problem vyresil "po svem". Pri zapinani GPS drzet prst v pravem dolnim rohu displaye. Po nekolika vterinach se obevi "Smazat vsechny uzivatelska data?". Zvolit "Ano" :palce:

Mapy zustaly i s POI (mylism, ze tyhle POI, ktery jsou v menu ve slozce POI si GPS bere z map), vymazaly se akorat vsechny "oblibene" body a obnovilo se tovarni nastaveni menu. Jestli se obnovily i mnou nahrane POI netusim, protoze jsem tam mel jenom aktualni radary a od vyrobce tam byly nejaky radary taky. Jestli tam byly po tomhle "resetu" ty od vyrobce, nebo ty nahrane ode mne jsem nekoumal.
nunas
Příspěvky: 20
Registrován: 27.10.2007, 22:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hromadne vymazani POI z Nuvi 200

Příspěvek: # 21342Příspěvek nunas

Už jsem to řešil a nevyřešil.Dneska jsem třeba nahrál geokeše do zvláštního souboru na kartu,poté zapnul,keše se objevily v oblíbených,přes TC jsem se podíval co je na kartě.Byl tam soubor Keše a byl prázdný !!Takže zase mazat z oblíbených.Přijde mi to pakárna pokaždý to řešit restartem do původního stavu.Jednou jsem použil tvůj postup resetu,a to když mi to hlásilo nedostatek paměti.Tak nevím a doufám že někdo přijde na lepší postup.
Odpovědět