Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Vše o navigacích značky TomTom
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20931Příspěvek Tonny

Dotaz: Jakou máte kdo zkušenost s platbou z aplikace TOMTOM HOME?
Jde mi o to, že po proklikání až na stránku, kde to chce číslo karty a verifikační kód pořád nevidím nic o zabezpečení, případně šifrování a tedy jde o potenciální zneužití karty. Na technické podpoře mi odpovědět neuměli, a na Helplince banky mi operaci za těchto podmínek nedoporučili. Navíc mi na technické podpoře TOMTOMa řekli něco v tom smyslu, že mám tedy smůlu a jinak se to údajně udělat nedá. Nakonec mne odkázali do Brna k jisté firmě, kde by mi to zprostředkovali, tam ovšem při telefonickém dotazu sdělili, že manipulační poplatky za stažení a instalaci jsou do několika set korun.
Je tedy platba přes TOTMTOM HOME bezpečná?
Může k tomu někdo něco říct?
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20932Příspěvek Docent

Nahoře v adresním řádku je http:// nebo https://?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20933Příspěvek Tonny

Píšu, že se jedná o platbu z aplikace TOMTOMT HOME - žádný adresní řádek tam není.... :zamysl:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20934Příspěvek Docent

Hm, a proklikáváš se teda čím : "Jde mi o to, že po proklikání až na stránku..." ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20938Příspěvek Tonny

Abych to upřesnil, u protokolů http:// a https:// vím o co jde.
Omlouvám se za nepřesné vyjádření v prvním příspěvku:
Proklikávám se v aplikaci TOMTOM HOME na
- Mapy - vyskočí nabídka map, zároveň otevře dialogové okno s nabídkou předplatného map, dále
- Klik na Ano, aktualizovat mapu, dále
- klik na Odhlásit, čímž se dostanu na obrazovku, kde se mne to ptá na typ karty a po jejím výběru obrazovka, kde to chce číslo karty a ver. kód.
Tedy v původním příspěvku jsem místo slova obrazovka s nabídkou "něčeho" použil termín stránka. Předpoklad byl, že tím, že uvedu platba z aplikace TOMTOMT HOME bude zřejmé, že neplatím z klasické stránky, nýbrž z TOMTOMa.
Snad to upřesnění bude stačit...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20941Příspěvek Docent

Jo, stačí, já měl za to, že to prostě po kliknutí na "Koupit, Purchase" nebo tak něco otevře klasicky prohlížeč, tak jako to dělají slušně vychované programy... Tomuhle bych teda moc nedůvěřoval.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20943Příspěvek vojta66

Takto jsem již - přes TT Home - platil několikrát a vždy naprosto v pořádku. Ihned Ti příjde e-mail o tom, že platba byla realizována a za chvíli druhý e-mail s fakturou.

V neposlední řadě se Ti veškeré Tvoje nákupy objeví po přihlášení na webu http://www.tomtom.com v sekci "Mé objednávky".
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20944Příspěvek Tonny

Tady nejde o TOMTOMa - jsme přesvědčen, že je to seriozní firma a vše proběhne jak má.
Problém je jinde - svěřovat internetu číslo platební karty a verifikační kód, pokud nemám jistotu, že jde o zabezpečený, šifrovaný přenos mi přijde poněkud riskantní.
Co mi pomůže, že transakce za pár stovek s TOMTOMem proběhne v pořádku, když se pak mohou následně objevit nevysvětlitelné pohyby na účtu....
... prostě tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným .....
:zamysl: :zamysl: :zamysl:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20946Příspěvek vojta66

V podstatě máš pravdu. Ovšem, pokud by to člověk bral do důsledků, tak by v dnešní době nemohl dělat prakticky nic s pocitem,že ho velký bratr nesleduje (třeba sleduje vždy a všude). Internetbanking, mobilní telefony....atd.....
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20947Příspěvek Tonny

Ano, ale není to zcela přesné srovnání - přes mobil mi nikdo učet nevybere a přes internet banking kvůli několika stupňové kontrole taky ne.
Zatím mám pocit, že to voní průšvihem a proto, pokud se situace nějak nezmění budu hledat náhradní řešení platby.
Nevím, zda diskuse zde sleduje někdo, kdo má co říci za TOMTOM - zatím mi to přijde, že podpora v telefonu nic oficiálního neřekla a zřejmě to pro ni skončilo....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
vojta66
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 18:19
Bydliště: Praha, matka měst
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20948Příspěvek vojta66

Tak CZ podpora....myslím, že řada zdejších přispěvatelů by obstála - co se týká odbornosti a fundovanosti a aktuálnosti a....informací lépe než ti hoši co tam sedí...

Mrkni třeba na www.meintomtom.de a tam je k tomu obsáhlá diskuse a kartou přes TomToma tam platí mraky lidí....takže...asi...není moc jiných variant...... :janic:
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20952Příspěvek fox50

Koukal jsem na komunikace TTHome se serverem a vše běhá přes HTTPS.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20953Příspěvek Gumídek

Já jsem přes TomToma kupoval mapu přes internet,je to skoro dva roky,a dodnes se s účtem nic nestalo...
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 20972Příspěvek Tonny

fox50 píše:Koukal jsem na komunikace TTHome se serverem a vše běhá přes HTTPS.
Pokud ano, a není žádný důvod o tom pochybovat, když to lišák píše, pak je to Ok, ale soudruzi v nidrlandu mohli něco v tomto smyslu vypsat na obrazovku, kde se zadávají platební data - když nic, tak by posílili důvěryhodnost a předešli pochybám....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

vasilu
Příspěvky: 2
Registrován: 27.2.2008, 10:47

Re: Platba z aplikace TOMTOM HOME - bezpečnost

Příspěvek: # 42690Příspěvek vasilu

Problém bývá taky v tom, že:

Ne každý má možnost platit kartou na internetu.

Mapa se dá koupit nejen přes TOMTOM HOME, ale i přes stránky TomTomu. Kde se po přihlášení vyberete mapu a zaplatíte jí na webu. Kde šifrování https je. Zjišťoval jsem to právě také proto, že jsem Váhal, zda si nechám na kartu vůbec povolit platby přes internet.
Radši tedy využívám jedné firmy, která aktualizace provádí. Radši zaplatím pár korun navíc, než přijít o celé konto na účtu.
Takhle si pro navigaci pošlou přepravu a do dvou dnů mám navigaci zpět s novou mapou. Navíc včetně zálohy původní mapy, a když jsem chtěl, aktualizovali mi i databázi policejních radarů.
Takže pokud někdo chce, můžu jen doporučit:
http://www.nettech.cz/clanky/99-Sluzba- ... ?cs&kat=12
Odpovědět