Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Vše o navigacích značky TomTom
PaKo
Příspěvky: 3
Registrován: 7.7.2008, 7:58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18550Příspěvek PaKo

Vlastni chybou (nezazalohoval jsem si dusledne sve GO930) jsem prisel o mapu. Protoze jsem ji koupil spolu se zarizenim uz nainstalovanou, nemam k dispozici 30-ti denni archiv na tomtom.com jako v pripade nakupu mapy pres internet. Existuje jina moznost nez ji znovu kupovat? Mapu jsem neukradl, koupil jsem ji, nevim, proc bych tedy mel byt znevyhodnen oproti tomu, kdo ji koupil pres internet. Helpdesk na podpore TT tvrdi, ze mam smulu a ze si musim koupit mapu znovu. Neni jina sance?
TT GO930T
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18552Příspěvek vilik

No, to asi budeš mít smůlu a mapu si budeš muset :grin: "koupit" :grin: a nebo doopravdy koupit. :(
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
PaKo
Příspěvky: 3
Registrován: 7.7.2008, 7:58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18555Příspěvek PaKo

V podstate coby zajic a nikoli stary kozak jsem jednou mapu koupil, tak ted bych videl spis variantu "koupit".
TT GO930T
boomer
Příspěvky: 9
Registrován: 7.7.2008, 12:51

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18559Příspěvek boomer

Když nebudu řešit jakým stylem jsi mapu získal. A beru to tak, že jsi mapu "jen" omylem smazal, šly by smazaná data obnovit tudíž i mapu zachránit..Chce to zkoušet a mít šťěstí..
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18560Příspěvek vilik

boomer
Jestli myslíš nějakou specializovanou firmu na obnovu dat, tak to vidím tak nastejno, co se týče ceny za nákup nové mapy a obnovy. Pokud by se jednalo o nějaký SW, tak možná ano, pokud nedošlo k přepsání smazaných(lépe řečeno uvolněných) sektorů něčím jiným. Myslím tím v domácích podmínkách. jinak se znovu musíme vrátit k té firmě.
Asi ti opravdu nezbyde než tu mapu k....t (já sem to slovo ani psát nebudu, aby se neprobral papež :grin: ) a zaplatit, nebo si poradit jinak.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
boomer
Příspěvky: 9
Registrován: 7.7.2008, 12:51

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18564Příspěvek boomer

vilik: Měl jsem na mysli SW řešení, protože i v domácích podmínkách se dá, často i úspěšně bojovat, z nechtěně smazanými daty a v mém případě často i dost úspěšně. Napsal jsem schválně, že je třeba i trocha štěstí, protože jestli dotyčný svou snahou do toho začal vrtat a data přepsal či prováděl jiné úkony, může se s daty (resp. mapou) rozloučit.
PaKo
Příspěvky: 3
Registrován: 7.7.2008, 7:58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18569Příspěvek PaKo

boomer píše:Když nebudu řešit jakým stylem jsi mapu získal. A beru to tak, že jsi mapu "jen" omylem smazal, šly by smazaná data obnovit tudíž i mapu zachránit..Chce to zkoušet a mít šťěstí..
Svoji chybu v žádném případě nepopírám. Na vysvětlenou: Jen jsem si chtěl, já bloud, ušetřit zdlouhavé a nejisté celonoční aktualizování mapy na poslední verzi přes TTHome. Do firmy jsme koupili tři identické GO930-ky Traffic, jen jsem chtěl ušetřit čas a nervy a zkusit jakousi multiaktualizaci, a přitom jsem opomněl jednu drobnůstku - zálohovat. Výsledek je žalostný. Ztratil jsem víc času než je slušné a nervy raději nekomentuju. Takže aspoň si nakonec zahraju na chytrého a čtenářům fóra věnuji objevnou radu: Zálohovat, zálohovat a zálohovat. Po boji jsem pochopitelně i já generál :nastvany:
TT GO930T
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18734Příspěvek fox50

Co se týče obnovení mapy je docela slušně velká šance na obnovení. Jediný soubor který se liší, je soubor "*.dct" který je jenom pár bytů velký, (obsahuje klíč) ostatní soubory mapy jsou stejné. Takže je slušná šance že i po větším přepisování bude soubor po obnovení nepoškozen. Pokud stáhneš z netu stejnou mapu, nebo Ti jí někdo nakopíruje, a nakopíruješ onen zachráněný soubor "*.dct" do adresáře mapy , budeš mít mapu jako při zakoupení.
Naposledy upravil(a) fox50 dne 13.7.2008, 16:06, celkem upraveno 1 x.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18738Příspěvek vilik

No jo, ale kde vezme ten soubor, který je kódován právě na jeho ID přístroje? Tedy pokud se mu ho nepodaří zachránit z navigace? To je právě klíčový okamžik mezi legálností a tím opačným. Pokud ho bude mít a stáhne si mapu z jiného zdroje a spáruje to s mapou, nevidím v tom nic nelegálního. Legálně ten soubor generují v TomTom a posílají kupci s mapou. Tím, že ho vlastní dokazuje legálnost nabytí mapy. Ovšem pozor, "nová" mapa musí být naprosto identická s tou původní. Jinak to nebude fungovat. Věřím, že se mu ten soubor podaří zachránit. Foxi, vím kam míříš a snad to pochopí i nešťastník se smazanou mapou.

:grin:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18741Příspěvek hafca

Nevím jestli už nejdu s radou pozdě. Jestli se ještě na zařízení nezapisovalo, pak je velká šance obnovit skoro všechno. Zkus tohle http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/ ... -recovery/
Mě to zachránilo fotky z karty i data z disku, který byl dokonce formátován. Jestli jsi na to zapisoval, tak šance je o dost menší, ale je možné, že zachráníš právě ten důležitý malý soubor.
TomTom GO 720T NV 9.430
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18747Příspěvek fox50

Nástroj zajímavý, jenom otázka zda umí obnovovat soubory neznámého formátu. Na první pohled se zdá že je to specializovaný nástroj na obnovování multimediálních souborů jejichž formát zná.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
hafca
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 18:07

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 18751Příspěvek hafca

Co já s ním mám zkušenosti a nejen já, tak toho umí opravdu dost. Myslím, že je mu celkem jedno, co najde. Je to na uživateli, aby si zaškrtnul, že ten či onen soubor chce obnovit. Obnovu dělá tak, že nalezené soubory kopíruje na zvolené místo a hlavně jinam než odkud obnovuje. Z poškozeného média jen čte, takže je možnost zkusit i jiný program. Při mých oživovacích pokusech jsem se ale setkal i se softem, který spíš pokazil, co ještě nebylo. Ne nepodstatnou výhodou je, že je pro základní použití zadarmo. Už proto si myslím, že PaKo by ho mohl zkusit, nemá totiž už co ztratit.
TomTom GO 720T NV 9.430
Rudavdf
Příspěvky: 1
Registrován: 21.9.2008, 11:01

tomtom720 vymazana mapa

Příspěvek: # 20837Příspěvek Rudavdf

Zdravim mam prosbu koupil jsem si v holandsku tomtom 720 s mapou west evropa a kamarad v dobré pomoci mi tam chtel vložit strední evropu pri žadní problem ale jelikož neměl autorizacní klič tak to nefungovalo a tak to vymazal ale ted pri zapnuti mi to piše že tam nejsou žadne mapy což je zahada protože na počitači mi to ukazuje že tam jsou jen se smazal pravdepodobně nejaky program ktery to otevíra a restart nic neřeší a zaruka na vracení už prošla tak to mam prí poslat do servisu :zed: a samozrejmě jsem si neudelal zalohu protože jsem neměl sebou počitač :( takže jde to nejak opravit nebomam rezignovat a dat to do autorizovaneho servisu v čechach na ktery jsem nenašel odkaz aachjo predem děkuji
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 20844Příspěvek Crusy

Zdá s mi to trochu "divné",že se někdo hrabe v tom v čem se pořádně nyvyzná aniž by si udělal zálohu .....:zamysl: :zamysl:
Edit:...
Naposledy upravil(a) Crusy dne 21.9.2008, 15:22, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Jak obnovit mapu instalovanou vyrobcem

Příspěvek: # 20845Příspěvek Scorpio_cz

Aaaach jo - no kdyby smazal hlavní soft tak by naběh křížek.

Ten váš známý se tam snažil natlačit něco hodně nestandardním způsobem, a buď poškodil některý ze souborů původní mapy - to ji pak TomTom přestane vidět - nebo smáznul autorizační soubor té původní mapy.

Poškozený soubor mapy by se asi sehnat dal, ale muselo by se přijít na to který to je.
Autorizační soubor té původní mapy asi pouze v servisu.

Crusy : Předělával Západ na Východ, a to moc nejde :blee: :KO:
Odpovědět