Hlášení:"Chyba výpočtu trasy"

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Uživatelský avatar
IVAMAR
Příspěvky: 1
Registrován: 8.5.2007, 8:40
Bydliště: Plzeň

Hlášení:"Chyba výpočtu trasy"

Příspěvek: # 19048Příspěvek IVAMAR

Mám Garmin nuvi 660. V navigaci mám nahrané originál mapy:
AdriaRoute2.10
Atlas Czech 7NT
Slovakia Roads v5
NaviGuide Hungary 4.61
SCG Route 1.60
City navigator Europe NT 2008
Ještě minulý měsíc bylo vše OK. Teď jsem si zadal trasu z CZ do Baška Voda. Při výpočtu trasy se Garmin zastavil na 100% výpočtu a pak nahlásil Chyba výpočtu trasy - nedostatek paměti.
Z přístroje jsem odmazal vše co se dalo odmazat (MP3, jazykové mutace.....)
Přeinstaloval jsem mapy, aktualizoval SW.
Po zadání stejné trasy, jiné trasy v HR - stejná hláška. Vyzkoušel jsem zadat náhodný cíl ve Slovinsku, bez problému.
Vypnul jsem všechny nenávazné mapy - problém
Vypnul jsem AdriaRoute ,zapnu všechny mapy a zadal cíl v HR - bez problému.
Nedávno jsem jezdil bez problému se stejným objemem map.
:mad2: :mad2: Nevíte co to může být za problém????
A ještě jedna perlička na závěr. Dnes mi Garmin ukázal maximální rychlost 387 km/h
Garmin Nüvi 660, SW version 4.70,GPS SW verze 3.00
Mapy: City Navigator Europe NT 2010,Atlas Czech 8 NT,AdriaRoute 2.20,Slovakia Roads v6,NaviGuide Hungary 5.1 NT, SCG Route 2.0
nunas
Příspěvky: 20
Registrován: 27.10.2007, 22:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy-Nedostatek paměti."

Příspěvek: # 19587Příspěvek nunas

Ahoj,nedávno jsem měl stejný problém,hláška"nedostatek paměti".Dělal jsem všechno možný a nic,tak jsem to zadal do Google a zjistil že to bejvá u Garminu dost častá hláška.Jediný co pomohlo bylo vyresetovat stroj,myslím že tímto způsobem:držet pravý dolní roh a vypínač dost dlouho/cca. 30 sek/,objeví se bod,ten stisknout/bodů asi deset/,až jsem si myslel že někdo si dělá p....,pak naskočilo několik hlášek,vybral jsem:resetovat přístroj a bylo to.Musel jsem znova nahrát POI,češtinu,a je to dobrý.Mě to dělalo to že jsem si stáhnul volné mapy,tam to bylo ve dvou verzích:BIN a jiná,já stáhnul tu druhou a od tý doby to hlásilo:moc bdů,nedostatek paměti.Nám Street pilota C310.Kdyžtak napiš,Jirka
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy-Nedostatek paměti."

Příspěvek: # 20573Příspěvek Baharis

Dnes jsem chtěl vypočítat trasu do Sukošanu (HR) a také "Nedostatek paměti". Už dříve mě to udělalo do Atén, to jsem neřešil. Resp. řešil rozkouskováním trasy.
Nemám v navigaci vůbec nic kromě map. Evropu NT2008, TOPO 2PRO a AdriaRoute - všechny zaplé (bez zaplé Evropy mě nechodí TMC). Resetoval jsem, nic. Napadlo mě vypnout TOPO a Adriu, v pohodě to spočítalo. Ještě jsem přidal průjezdní bod, spočítalo. Pak jsem znovu zapnul TOPO a Adriu.
Nechci to zakřiknout, uvidím ještě cestou, ale vypadá to, že to funguje. :jupi:
GARMIN nüvi 670
Martyd
Příspěvky: 2
Registrován: 16.1.2008, 19:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy-Nedostatek paměti."

Příspěvek: # 20714Příspěvek Martyd

zdar, já jsem tenhle problém odstranil tím, že jsem vypnul všechny mapy a nechal tam jen originál od GARMINU City Navigator Europe.pak to fungovalo v poho
Uživatelský avatar
1EPE
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 16:58

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy-Nedostatek paměti."

Příspěvek: # 21277Příspěvek 1EPE

Ahojky.
Nám se to už stalo taky. A není to jediný problém, poslední dobou se "zasekne" i při vykreslování mapy, a to jí pak musíme vypnout. A taky má docela záchvaty, kdy i když je nataveno nákladní vozidlo a zakázané silnice s nezpevněným povrchem, prostě je schopná dovést nás na polňačku, nebo lesní cestu....a ve finále je to zkratka cca 100m. :zed:
Jezdíme na ní přes rok a máme pocit, že se toto začalo dít, až po nainstalování nového softwaru...
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
Robbert
Příspěvky: 72
Registrován: 29.10.2007, 7:48

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy-Nedostatek paměti."

Příspěvek: # 22693Příspěvek Robbert

Tahle hláška se objevila kolegovi taky. Volal na technickou podporu a tam mu řekli, že příčinou je fakt, že není vyrána žádná mapa jako výchozí a navi se pokouší vyhledat cestu ve všech mapách. Proto zkuste vybrat výchozí mapu a navigovat pak znovu. U kolegy to pomohlo. A stalo se to přesně jak je zde popsáno po upgrade firmware... :mrk:
TT GO 630 Traffic,
Navcore 8.300
Central and Eastern Europe 815.2003 (v rámci 30 denní záruky)
Původně:
Central and Eastern Europe 810.1877


Předtím:
TT One, první edice, Navcore 8.002, Western and Central Europe 805.1801, Eastern Europe 7.15
grochy
Příspěvky: 13
Registrován: 16.2.2008, 20:25

Garmin nuvi 300

Příspěvek: # 27795Příspěvek grochy

Zdravím všechny ,
Mám problém s navi GPS Garmin nuvi300 , po nahrání mapy City Navigator Europe 2009 , se mi po zadání adresy místa kam chci přijet , po propočtu trasy objeví chybová hláška : Chyba trasa nemůže být vypočtena , v cílovém místě, není silnice k dispozici ...
Ačkoliv zadám adresu , místo, ulici a číslo popisné.... Zůstane mi na obrazovce pouze bílé místo, žádná mapa,trasa apod..Co s tím ??
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy"

Příspěvek: # 27796Příspěvek Jirásek

1. nebylo třeba zakládat nové vlákno - přesunuto
2. neuvádíš zda je to obecné (vždy), či u konkrétní lokality (konkrétního města)
3. jsi si jist tím popisným číslem, že ho mapa obsahuje?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
natalek
Příspěvky: 62
Registrován: 30.3.2009, 18:36

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy"

Příspěvek: # 27858Příspěvek natalek

grochy - působí to na mne dojmem, že není aktivní žádná mapa...
Garmin Nüvi 670FM - Atlas CZ 8NT, Topo CZ3, Adresy CR1, CNE NT 2010.10 Central & East
kenwood1974
Příspěvky: 2
Registrován: 17.9.2008, 12:13

Re: Hlášení:"Chyba výpočtu trasy"

Příspěvek: # 28567Příspěvek kenwood1974

... vždy mít zapnutou jen jednu mapu!!! Pak máte po problémech.
Odpovědět