Přesnost POI

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

sraz poi Adminů

Příspěvek: # 1942Příspěvek rossini

Toto bude jedním z "bodů k řešení" na POI.cz - chystám v tomto ohledu pár zlepšení. Momentálně ale netuším, jak zajistit, aby mi 8 hodin denně zadarmo někdo makal na projektu pro ostatní :wink: Nicméně vážně: Můžete být konkrétní, které kategorie "nefungují" při aktualizacích tak, jak by měli?
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Re: sraz poi Adminů

Příspěvek: # 1943Příspěvek nOvYl

rossini píše: Toto bude jedním z "bodů k řešení" na POI.cz - chystám v tomto ohledu pár zlepšení. Momentálně ale netuším, jak zajistit, aby mi 8 hodin denně zadarmo někdo makal na projektu pro ostatní :wink: Nicméně vážně: Můžete být konkrétní, které kategorie "nefungují" při aktualizacích tak, jak by měli?


je mi jasne ze neni snadne provozovat takovyto system na dobrovolne bazi profesionalne.
Nerikam ze to musi byt chyba spravcu jednotlivych kategorii, treba jsou tyden na dovolene, ale mne osobne demotivuje kdyz hodinu sedim, abych nasel souradnice vsech pamatek UNESCO, ale vysledek od uterka na web nikdo nedal.
ok, takze konkretne jsem poslal aktualizace do
CZ-Radary_mobilni
CZ-Parkovací garáz
CZ-Unesco_Pamatky
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

aktualizace

Příspěvek: # 1944Příspěvek rossini

No, pokud to bylo "teprve" v úterý, tak se to pravděpodobně vysvětluje. Správcem je Libor, kterého jsem neviděl On-line a to značí jediné, je na dovolené. Opravdu Vás všechny musím poprosit o trpělivost. Neustále se snažíme vylepšovat a zdokonalovat, ale lidí není nikdy dost (resp. takových nadšenců, jako je např. náš PHP GURU :) Henry a nebo právě Libor - kteří i při své práci zdarma tráví ještě hodiny na poi.cz)
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1945Příspěvek MilanSu

Nedovedu si vubec predstavit, ze bych jako spravce mel kontrolovat jestli nekdó pridal a jak pridal nejaky POI. To ze posles zmeny POI, je hezke, ale je s tim pomerne dost prace (a hlavne nezazivne), takze nemuzes cekat, ze tam hned druhy den budou. Ja osobne se snazim alespon 1x za 14 dni doplnit vsechny zaslane POI.
Ale pokud chces muzes si klidne spúravcovstvi vyzkouset, myslim ze zadny spravce nebude proti, kdyz reknes, Tuta kategorie mne zajima, tu budu spravovat
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Příspěvek: # 1946Příspěvek nOvYl

MilanSu píše: Nedovedu si vubec predstavit, ze bych jako spravce mel kontrolovat jestli nekdó pridal a jak pridal nejaky POI. To ze posles zmeny POI, je hezke, ale je s tim pomerne dost prace (a hlavne nezazivne), takze nemuzes cekat, ze tam hned druhy den budou. Ja osobne se snazim alespon 1x za 14 dni doplnit vsechny zaslane POI.
Ale pokud chces muzes si klidne spúravcovstvi vyzkouset, myslim ze zadny spravce nebude proti, kdyz reknes, Tuta kategorie mne zajima, tu budu spravovat


Jasne, sam jsem si par kategorii (neverejnych) vyzkousel vytvorit, takze mam pribliznou predstavu. A vubec tu praci nikomu nezavidim. :)
No a o to mi prave jde. Pokud rikas ze si nedokazes predstavit ze bys kontroloval co kdo prida tak se mi zda divny ze by to bylo vic prace nez kdyz ti lidi poslou zmeny POI emailem a ty je musel rucne prepisovat. naopak kdyby to tam kazdy uzivatel mohl zadat primo, tak si nemyslim ze by se nekdo namahal tam davat spatny data. a na spravci by pak uz jen bylo v nejaky query zobrazit jen nejnovesi prirustky a kliknutim na mapu zjistit jestli to je aspon trosku realny. nakonec checkbox ze je neco zkontrolovane uz tam mate, takze byste uz nemuseli prepisovat souradnice ale jen zaznam prekontrolovat. Myslim ze by ubylo "nezazivne prace", a i ja obycejny uzivatel bych byl spokojeny, protoze vysledek me prace by byl taky hned videt.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1947Příspěvek rossini

Ano, toto řešení zní dobře a jak už jsem psal, dáme hlavy dohromady a provedeme v této věci určité úpravy ve prospěch uživatelů. Přiznám se, že jsem raději, když nás nějaký uživatel tlačí k něčemu takovému, než člověk, který jen přijde, stáhne a zmizí... Určitě se tím budeme zabývat!
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Příspěvek: # 1948Příspěvek nOvYl

ocenuji vztricny pristup k nazorum noveho uzivatele.
takze toho hned vyuziju :lol: a navrhnu jeste jedno vylepseni: i vy pouzivate pro zobrazovani POI mapy.cz, a myslim ze i uzivatele tento system pouzivaji pro zjistovani souradnic, proto by mozna usetrilo praci pri zadavani vetsiho mnozstvi novych bodu kdyby se daly zadavat souradnice primo ve formatu ktery dostanete od mapy.cz napr. 49°11'1.41"N,16°39'12.73"E.
Omlouvam se ze vam do toho tak stouram, ale uz jsem se tak narodil :D ,
na druhou stranu musim rict ze POI.cz je skvelej napad a pro vsechny uzivatele navigaci nesmirne uzitecna vec.
TomTom 910
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1950Příspěvek Baharis

Pár dní jsem tu nebyl a jaká diskuse. Tak jen ve zkratce a postuně:
- pautlje: když si přečteš svůj příspěvek na který jsem odepisoval, tak jsi psal o nepřesnosti POI a smyslu stahování. Na to jsem reagoval tak jak jsem reagoval a stojím si za tím. Kdyby jsi rovnou napsal o tom, že správci nereagují (nebo pozdě) na tebou avízované opravy, tak se bavíme o něčem jiném a řešíme nápravu.
- nOvYl: Nevím, jak kde funguje přidávání a opravy jednotlivých POI, ale mě se to nezdá jako šťastné řešení. Jednak vím, co za nesmysly mě chodí a co mám práce to dát na pravou míru, než POI pověsím na net. A dále si myslím, že současným způsobem je správce "tlačen" ostatními uživateli k práci. Když nepracuje, někdo se musí ozvat. To je v pořádku, žádné bonzování. Pokud by měl jen kontrolovat, nikdo nezjistí jestli, kdy a nakolik poctivě to udělá. Jsme jenom lidi. Navíc náhodný uživatel si stáhne body, které potom za 1-2-3 týdny někdo opraví a on se to už nedozví.
- Co se týká radarů, jsou to "mé" kategorie a protože jsem byl přes prázdniny dost často mimo CZ, požádal jsem o záskok. Libor se nabídl a dělá co může. A uvědomme si že mu vzrostl počet spravovaných kategorií na !!!23!!! z celkových 173. A já vím, kolik mailů mě denně chodilo z radarů. Moc mu děkuji, už jsme se spojili a budu si je přebírat zpět.
- Moje "osobní" norma na zařazování je 3-4 dny. Výjmečně se může stát, že to je přes týden. Ale pokud se vám něco nezdá, bušte do mě, urgujte, ptejte se. Mě to nevadí a rád každému odpovím. Třeba upozornění, které nejsem schopen převést do srozumitelné mluvi záznamu POI a nemám zpětnou mailovou adresu, tak ty nemůžu zařadit, ani se doptat na myšlenkové pochody odesílatele. A může se stát, že nějaký mail i ulítne. Některé jsem opožděně našel ve složce Nevyžádaná pošta.
Prostě: Pište, mailujte, faxujte! :wink:
- A poslední zamyšlení. Udivilo mě, že nikdo ze správců, mimo těch kteří stáli u zrodu tohoto serveru, neprojevil zájem dojet na sraz a problémové věci prodiskutovat z oči v oči. :?: :?: :?:
Naposledy upravil(a) Baharis dne 23.10.2006, 8:45, celkem upraveno 1 x.
GARMIN nüvi 670
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1951Příspěvek Henry

Já jsem byl na dovolené a bez netu 15 dní a několik aktualizací kategorie "Letiště" (včetně údajů od nOvYla) jsem prostě udělal až pak, přes léto je s tím třeba počítat.

Jinak jsem udělal další možnost zadávání souřadnic, jak to psal nOvYl, stačí zadat do jednoho políčka Loc: 50°5'3.59"N,14°39'16.88"E a je to, viz 26. bod v nápovědě na online.poi.cz
nOvYl
Příspěvky: 27
Registrován: 3.9.2006, 5:21

Příspěvek: # 1952Příspěvek nOvYl

Henry píše: Já jsem byl na dovolené a bez netu 15 dní a několik aktualizací kategorie "Letiště" (včetně údajů od nOvYla) jsem prostě udělal až pak, přes léto je s tím třeba počítat.

Jinak jsem udělal další možnost zadávání souřadnic, jak to psal nOvYl, stačí zadat do jednoho políčka Loc: 50°5'3.59"N,14°39'16.88"E a je to, viz 26. bod v nápovědě na online.poi.cz


Obrázek
TomTom 910
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1960Příspěvek libor_m

Takže se k tomu také mohu konečně vyjádřit. Sice jsem nebyl na dovolené, ale stěhoval jsem 81-letého dědu z jednoho konce Prahy na druhý (včetně selekce "nezbytně potřebných věcí" a k tomu ještě rekonstruji svůj byt. A prostě jsem potřeboval zařídit tolik věcí, že moje poslední aktualizace na online.poi.cz byly 31.8.2006. Kdybych nechodil do práce, tak je to v poho a můžu dělat každý den a při tom všem zmatku vše stíhám.

Talší věcí je to, že připomínek k jednotlivým kategoriím (ať už nové body nebo opravy stávajících) chodí nepředstavitelné množství (obzvlášť u kategorií radarů) a bohužel valná většina z nich je v první fázi nepoužitelná. Ono to totiž není pouze o tom, že člověk dostane 1 email denně, opíše to do políčka a odškrtne ...

1. emailů chodí desítky
2. u radarů velmi často chybí povolené rychlosti
3. velmi často chybí též popisky
4. občas uživatel pošle pozici, která je evidentně nesmyslná (že by policie měřila v rybníku Brčálníku rychlost výskoku žab???)
5. i pokud je vše v dané připomínce obsaženo, je nutné se na souřadnice podívat do mapy, zkontrolovat, zda to není nesmyslné místo, podle mapy upravit popisy tak, aby byly shodné s ostatními v dané kategorii

Potom nastává nekonečná emailová komunikace s daným uživatelem. Pokud nebyl přihlášený a poslal to jako Host, tak to tím končí, protože ho nemám jak dohonit. Pokud ne, tak se mi to občas vrátí, že má přeplněnou schránku, občas je jeho username na jeho mailserveru neznámý, občas to dojde, ale trvá, než se uživatel ozve ...

Samozřejmě, že mezi tím vším jsou připomínky, které jsou v naprostém pořádku. MEZI TÍM VŠÍM. To znamená, že občas správci trvá, než se prokouše zrovna k té vaší vzorně zpracované připomínce. Ne proto, že by na vás házel bobek, ale proto, že po hodině a půl nočního mailování už dře držkou v zemi a jde si lehnout.

Vůbec si nechci stěžovat, vím, že vše toto byl můj nápad a spousty lidí ještě na ce4you mne od toho zrazovalo (vč. moderátorů a adminů). I tak jsem se o to pokusil a po pvních spracovaných kategoriích se našlo tolik "pomocníků", že se nám počet kategorií rozrostl na dnešní počet a hlavně se ozvali rossini a Henry, díky kterým máme v podstatě perfektní web, který je jednoduchý jak na správu, tak "user-friendly". Tímto jim ještě jednou strašně děkuji. O to víc, že z toho zatím nikdo nemá ani korunu, naopak, ještě v tom topí svoje peníze.
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1961Příspěvek Baharis

libor_m píše: Talší věcí je to, že připomínek k jednotlivým kategoriím (ať už nové body nebo opravy stávajících) chodí nepředstavitelné množství (obzvlášť u kategorií radarů) a bohužel valná většina z nich je v první fázi nepoužitelná. Ono to totiž není pouze o tom, že člověk dostane 1 email denně, opíše to do políčka a odškrtne ...
1. emailů chodí desítky
2. u radarů velmi často chybí povolené rychlosti
3. velmi často chybí též popisky
4. občas uživatel pošle pozici, která je evidentně nesmyslná (že by policie měřila v rybníku Brčálníku rychlost výskoku žab???)
5. i pokud je vše v dané připomínce obsaženo, je nutné se na souřadnice podívat do mapy, zkontrolovat, zda to není nesmyslné místo, podle mapy upravit popisy tak, aby byly shodné s ostatními v dané kategorii
Potom nastává nekonečná emailová komunikace s daným uživatelem. Pokud nebyl přihlášený a poslal to jako Host, tak to tím končí, protože ho nemám jak dohonit. Pokud ne, tak se mi to občas vrátí, že má přeplněnou schránku, občas je jeho username na jeho mailserveru neznámý, občas to dojde, ale trvá, než se uživatel ozve ...
Všechno výše napsané podepisuji, radary jsem dlouho dělal a jsou opravdu specifikum. Není problém připomínky zadat na server, ale vyznat se v nich. Zároveň to nepřímo potvrzuje můj nesouhlas se systémem přidávání POI všemi uživateli. Vím, proč jsem to psal.
To mě v této chvíli přivedlo na myšlenku, změnit formu zasílání nových POI, případně jejich oprav. Napadla mě forma šablony, která se používá třeba při registraci na webových obchodech, s povinnými údaji, vč. zpětného mailu. Bez úplného vyplnění by nešla odeslat. Mohlo by to být jedno z témat na sobotu.
P.S. Henry, když mě budeš bít, tak s citem..... :D
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1966Příspěvek libor_m

TO Baharis: Neboj, bičů bude mít Henry určitě plné auto, to, až je o nás bude přerážet :lol: :lol: :lol:

Jinak jsem také pro šablonu, včera jsem si to připsal do svých poznámek na sraz ...
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Chlapi

Příspěvek: # 1969Příspěvek rossini

já Vám něco povím... Znám Henryho a ten to raději udělá dřív, než bude sobota.. :D Takže s citem, chci v sobotu probrat spoustu těchto záležitostí a jakmile "se shodneme" na "tvaru" a "způsobu" přidávání POI, může se do toho Henry zakousnout...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 1970Příspěvek Henry

No tak jsem tam včera přidal kontrolu mejlu, no to je toho... :mrgreen:
Odpovědět