Prosím o radu..průjezdní výška

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
glisserg
Příspěvky: 1
Registrován: 2.8.2008, 11:57

Prosím o radu..průjezdní výška

Příspěvek: # 19306Příspěvek glisserg

Někdy na jaře tohoto roku jsem si zakoupil prostřednictvím internetu Tom Tom Go 930. Bohužel jsem zjistil, že tato navigace ještě "nezná" nastavení druhu vozidla. Řídím bus, který má třeba na výšku 3,80 m a několikrát se mi stalo, že mě tato navigace přivedla k podjezdu, kde nebylo možné pokračovat v další cestě. Mnohdy se tato situace stala i na komunikacích či v ulicích měst.
Prosím tedy o radu jak předejít těmto situacím, co případně nahrát do Tom Tomu. Děkuji.
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19308Příspěvek fox50

Obávám se že jediné co může pomoci je nějaké POI, pokud tu jsou, ale ty se nedají použít při přepočítávání cesty.
Pouze se dá po vypočítání pokusit najít POI po cestě, a pokud nějaký najde tak vybrat jinou cestu. Bohužel navigace TomTom nejsou přizpůsobeny pro řidiče TIR a autobusů.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
roman454
Příspěvky: 5
Registrován: 1.8.2008, 21:20

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19317Příspěvek roman454

Tiez mam taky problem,naozaj sa tam neda nic nahrat???
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19318Příspěvek Gumídek

Bohužel navigací pro TIR, nebo BUS moc není. Něco určitě je,ale TomTomy to zatím nejsou......Tom Tom dělá navigace na motorky a do aut...Do TT nelze nahrát žádná úprava,která by umožnila její použití v tomto typu dopravy. Lze tam nahrát jen body zájmu,ale ty neumožní přepočítání trasy,aby nedošlo k problémům typu - nosnost mostu, silnice, nebo průjezdních profilů a podobně. Stačí to jako odpověď ???
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19322Příspěvek Docent

A vo vo vo tom to je... Nejdřív snad proboha musím vědět, co chci, a pak to koupit, a ne něco koupit, a pak zkoušet, jestli mně to vyhovuje. Navigací pro náklaďáky je víc, většinou nekřesťansky drahých, tohle je za rozumnou cenu, ale je to celkem novinka a žádné ohlasy na to jsem nečetl a neslyšel.

Jinak Pocket PC Navigator je dobrej, jen je nutno zvyknout si na dost odlišný ovládání, než mají jiné navigace.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19328Příspěvek Gumídek

Jo, s Aktisem pro TIR bych souhlasil. Cena rozumná a vypadá dobře......
roman454
Příspěvky: 5
Registrován: 1.8.2008, 21:20

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19338Příspěvek roman454

Kupoval som to cez net,myslel som si ze to ma kazda navigacia,je to teda dost ubohe od Toma,ked ma kopec POI a uz nevedel spravit nieco aj pre TIR
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19341Příspěvek MilanSu

Přeci než něco koupím, tak si zjistím jestli mi to bude vyhovovat (pokud tedy nejsem multimilionář a nějaká ta 1000 mě nezajímá). A pokud koupím díky svému přístupu blbě, tak pak se můžu zlobit pouze a pouze jen na sebe. Ty jsi někde četl, že TomTom nabízí poi pro TIR? Já tedy ne.
Každý výrobek (a to platí i pro navigace) je určen ke svému účelu), některý ji splní lépe a některý hůře. Ale co se týče navigací a konkrétně navigací pro TIR, bylo toho na webu již popsáno dost, takže se rozčiluj pouze na sebe a ne na někoho jiného.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
roman454
Příspěvky: 5
Registrován: 1.8.2008, 21:20

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19344Příspěvek roman454

MilanSu píše:Přeci než něco koupím, tak si zjistím jestli mi to bude vyhovovat (pokud tedy nejsem multimilionář a nějaká ta 1000 mě nezajímá). A pokud koupím díky svému přístupu blbě, tak pak se můžu zlobit pouze a pouze jen na sebe. Ty jsi někde četl, že TomTom nabízí poi pro TIR? Já tedy ne.
Každý výrobek (a to platí i pro navigace) je určen ke svému účelu), některý ji splní lépe a některý hůře. Ale co se týče navigací a konkrétně navigací pro TIR, bylo toho na webu již popsáno dost, takže se rozčiluj pouze na sebe a ne na někoho jiného.
Ja sa na nikoho nerozculujem,ty jebo,viem ze je to moja chyba,len hovorim ze uz to tam mohli spravit aj pre TIR
strasne si premudrely.....ale skoda reci...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Prosím o radu..

Příspěvek: # 19346Příspěvek Docent

Milan se ti snaží naznačit, že sis prostě vybral pro své účely blbou navigaci a žes o tom měl přemýšlet dopředu... Asi stejné, jako kdyby sis koupil Fóbii 1,2 Hovno To Pojede a pak se divil, že v ní neodvezeš 5 tun písku nebo 40 lidí...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět