Opravy map (pouze CZ)

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Odpovědět
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 15196Příspěvek *MC*

v mapshare klikneš na Hlásit další chybu,chybějící ulice a můžeš "dokreslovat" jak je libo. Ale počítej s tím,že se to projeví zřejmě až s novou verzí mapy
Sygic Aura HTC
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 15211Příspěvek Gumídek

až v další mapě. Ale také musíš počítat s tím,že výrobce nové mapy vyrábí kontinuálně,takže tvá oprava se může projevit také až třeba ve třetí,či čtvrté verzi mapy.....
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 16149Příspěvek Crusy

No nevim...Zadávám ty samé opravy od dob kdy to udělali,a jsou tam dokola ty stejný a dost zásadní chyby...viz.mé předchozí příspěvky.Např.uzavřený sjezd z D8 do centra UL u Koštova..Otěch opravách ulic v Praze ani nemluvim.Z těch oprav zde uvedených je jich např.v mapách 800.1766,720.1803 možná třetina.!! ::prav::
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 16159Příspěvek mila-p

To můžu potvrdit! MapShare mi opravy sice stahuje a počty oprav naskakují, ovšem změny, které jsem zadával (v Praze kolem 50ti oprav) se vůbec nezobrazují. Proto je jak magor opravuju furt dokolečka :shock3:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 16162Příspěvek *MC*

v EE 720.xx taky některý opravy nejsou,alespoň ty rychlosti na JS fungujou.
Sygic Aura HTC
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18739Příspěvek Gebič

mila-p píše:To můžu potvrdit! MapShare mi opravy sice stahuje a počty oprav naskakují, ovšem změny, které jsem zadával (v Praze kolem 50ti oprav) se vůbec nezobrazují. Proto je jak magor opravuju furt dokolečka :shock3:
Mas zaskrtnuto v tomtomt map share, ze chces, aby se tve opravy projevovaly v aktualizaci? Ja jsem zanesl 9 oprav a vsechny mam i moji kamaradi je tam maji... Takze to je jedine mozne vysvetleni.... :janic: :janic:

Ps: A jeste si musis zaskrtnou opravy z malo zdroju, nebo jak to tam je, jinak se Ti nikdy nic neopravi... :lol1: :lol1:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18753Příspěvek mila-p

Tenhle problém mám pouze tehdy, když komplet smažu SD kartu a všechno znovu nainstaluju. Opravy se sice načtou, ale na mapě změny nejsou vidět. Když to pak všechno znovu poopravuju, tak už pak v TT "drží". Možná dobrej tip s tím počtem oprav - vyzkouším! Mám zaškrtnuté všechny opravy (i z nedůvěryhodných zdrojů) a asi to je tím. To aby se mi opravy projevovaly v aktualizaci, o tom ani nevím kde se to dá zaškrtnout - to v TT, nebo TTHome někde je??? Prosím poraď kde to najít, dík :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18754Příspěvek Gebič

mila-p píše:Tenhle problém mám pouze tehdy, když komplet smažu SD kartu a všechno znovu nainstaluju. Opravy se sice načtou, ale na mapě změny nejsou vidět. Když to pak všechno znovu poopravuju, tak už pak v TT "drží". Možná dobrej tip s tím počtem oprav - vyzkouším! Mám zaškrtnuté všechny opravy (i z nedůvěryhodných zdrojů) a asi to je tím. To aby se mi opravy projevovaly v aktualizaci, o tom ani nevím kde se to dá zaškrtnout - to v TT, nebo TTHome někde je??? Prosím poraď kde to najít, dík :mrk:
Jasny rad poradim, aspon budu rad, jelikoz oprav je hodne a lidi co to dela malo... Spustis si TT...
das druhou obrazovku TT (beru TT7), tam mas opravy map je to pod Pripravit trasu, potom v tech opravy map, das predvolby oprav, mam vse zaskrtnute krome Opravy BZ, ktere mam preplaceny, pak das hotovo, souhlasim, vzdy sdilet me opravy s ostatnima a je to... :palce: :palce:

Ps: Kdyby neco budu tu do 23h... :blazen:

PSS: Pro kontrolu si pak v TT home nastav jen opravy pro CR (mam mapu EE_720_1803) a mel by jsi tam mit 1785 oprav
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18755Příspěvek mila-p

Ty předvolby oprav na TT jsou jasný, akorát jsem odškrtnul ty předplacený BZ. Zkusil jsem v TTHome dát pouze ČR a měl jsem k dispozici něco přes dva tisíce oprav (0,3MB). Pak jsem znovu zaškrtnul všechny země a bylo tam něco přes 61.000 oprav (cca 4MB). Stejně se mi ale některý mnou provedený opravy ztratily, ale myslím že to je spíš tím, že to někdo vrátil zase do původního stavu - možná nějaký záškodník, který nechce, aby mu pod okny jezdila auta :grin: . Např. nedávno nějaký vtipálek zadal Slévačskou ulici v Hloubětíně jako neprůjezdnou, přitom tam v reálu žádný omezení není. No stejně v těch opravách mají v NL ještě chaos a bude ještě chvíli trvat, než to pojede jakž takž spolehlivě.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18756Příspěvek Gebič

No pokud jsi nemel vzdy sdilet me opravy, tak se opravy nemohly promitnout... Taky mi to delalo... Tedka kde jsem co opravil to tam je, ale to zaskodniceni me nenapdalo, ze by lidi byli tak dementni, ze by schvalne blokovali ulice, ale jsme v Cechach, takze par zmrdu se jiste najde... ::grc::
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18757Příspěvek mila-p

"Vždy sdílet mé opravy" jsem neměl, takže asi OK. Ano, tento národ je schopen všeho, i když na druhou stranu to můžou dělat nevědomě. Třeba si to zkoušejí jak to funguje, odkliknou to a už je to hotový! Nebo to zadají, aniž si to ověří na vlastní oči a řeknou si: No vždyť před pěti lety tam byla jednosměrka a "oprava" je na světě... :!:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18758Příspěvek Gebič

No podle meho zablokovat nevedme silnici, no muze se stat, ale moc tomu neverim... Jinak ja uz jsem nahlasil cca 50 oprav vseho a porad jsou v pohode, jelikoz tam jezdim skoro denne, takze to pekne overuji... Ale teda chyb ve verzi 720_1803 je az az a jsou tam chyby ktere jsem ve verzi 680 vubec nemel... A dost me to prekvapuje... :silis:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 18759Příspěvek mila-p

Já už jich nahlásil možná 300 a je fakt, že některé se už "natvrdo" promítly do nově vydávaných map. Zřejmě si ty opravy od uživatelů ještě ověřují z jiných zdrojů, aby měli jistotu. Taky jsem zjistil, že některé novější mapy jsou oproti starším v o hodně horším stavu (hlavně kruháky, atd.). Plně aktuální ty mapy ale nebudou nikdy, protože tempo, ve kterém se dnes staví se zkrátka nedá uhlídat.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
nuclearb
Příspěvky: 6
Registrován: 27.8.2008, 17:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 20303Příspěvek nuclearb

mila-p píše:To můžu potvrdit! MapShare mi opravy sice stahuje a počty oprav naskakují, ovšem změny, které jsem zadával (v Praze kolem 50ti oprav) se vůbec nezobrazují. Proto je jak magor opravuju furt dokolečka :shock3:

jj, přesně tak... podle mě to nikoho nezajímá a nikdo to neřeší. :nastvany: Tady kolem Kladna jsou některé kruháky a silnice už dva roky postavené a v mapách je to pořád po staru.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Opravy map (pouze CZ)

Příspěvek: # 20312Příspěvek Gumídek

Problém je,že oni to opradu ověřují. Zde je příklad. Ve vesnici Předboj nebyly pojmenovány ulice. Já jsem se dostal k rozhodnutí místního zastupitelstva o pojmenování ulic v Předboji. Všechny jsem tedy v opravách map pojmenoval. Oprava Mapshare se stáhla na TomTomCom a měsíc se nic nedělo. Já jsem chtěl vyzkoušet,jak to funguje,takže jsem po několika dnech natáhl do toma mapu zazálohovanou před touto opravou. Včera jsem své drahé polovičce koupil Tomíka a stáhla se při připojení verze map EE 720.1689. A při tom se stahovaly opravy map a,ejhle !!! Předboj má pojmenované ulice. Jen nevím kde a jak to TomTom ověřuje. A máme oba zaškrtáno stahovat opravy veškeré,i jen od jednotlivců-neověřené... A teď k tomu,že některé silnice nejsou na mapách. Uvedu zase jeden příklad. Mezi dvěma vesnicemi od Benešova směrem na Sedlčany byla silnice,která nebyla v mapách snad 15 let. Já na ní narazil,když mne tam před lety navigovala přítelkyně,která tam vyrůstala. Pídil jsem se v mapách,proč nikde není. Pak jsem se to dozvěděl. Udělalo si jí tam JZD jako zkratku,aby nenajížděli mraky kilometrů. A jelikož nebyla zkolaudovaná,a byla všude vedena jen jako účelová komunikace,tak trvalo léta,než se z ní stala normální silnice. A většina mapových podkladů čerpá z územních plánů(nové silnice). Jenže pak se územní plán změní,ale silnice už je do mapy zanesená a vede jinudy. A nejhorší jsou úpravy typu-nový kulaťák,nový kus silnice k novým domům.. apod........A Míla má pravdu také v tom,že dokud tady neskončí ten šílený stavební boom,tak se musíme smířit s tím,že těch chyb bude v mapě ještě dlouho dost a dost....
Odpovědět