TomTom XL či ONE - zkušenosti

Vše o navigacích značky TomTom
Odpovědět
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17489Příspěvek Gumídek

Já si myslím,že spíše mají i u tomtoma v informacích hokej....
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17728Příspěvek Gumídek

Já nevím...Já s tím problém nemám...Vidím na displej ať je den,nebo noc. Ono také záleží na tom,jaké zabarvení se používá....Já používám jako denní úplně první volbu,nebo France a na noc Yellow and red night. Ve dne jas 90%,a v noci 0%. A naprosto vyhovující....
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17765Příspěvek vilik

Problémy s čitelností a sluníčkem jsem měl jen tehdy, kdy jsem na displeji měl ochranou fólii. Dokonce jsem si na to vyrobil spešl stříšku. Jenže pak jsem fólii sundal a stříšku jsem nepotřeboval. I když na navigaci přímo svítilo slunce, bylo vše vidět docela dobře.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17881Příspěvek faldicek

Tak jsem se dočkal, včera jsem si svůj nový one xl vyzvedl na poště hned jsem ho vyzkoušel na trase Chomutov - Marianské lázně. Z prvních zkušeností jsem kapku na rozpacích. Navigace našla signál asi až někde u Chebu, tzn. Asi nějakých 80 km jízdy, ačkoli ukazuje plný signál, neustále se ztrácí, prostě najednou podle navi jedu 100 m vedle silnice, ve městě neustále přeskakuje do jiné ulice, signál se ztrácí, no zatím můžu říci zlatý starý one... Zítra podle ní jedu do prahy, tak pokud to bude opět takhle lítat, tak to bude super a asi půjde... Navigace je pěkná, velký displej atd., ale jinak se mi zdá oproti první verzi one krokem zpět... No uvidíme jestli se polepší...
Uživatelský avatar
321zetka
Příspěvky: 5
Registrován: 13.6.2008, 16:58

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17915Příspěvek 321zetka

Cca týden používám nový model TomTom XL k úplné spokojenosti. První signál GPS po zapnutí najde cca do 1 minuty (v úzké uličce) a pak mu při změně trasy (mimo trasu již naplánovanou) trvá přepočítání nové maximálně několik sec. Zobrazené místo na mapě odpovídá přesně skutečné poloze auta.
Zkušené uživatele navigací TomTom prosím o zodpovězení tohoto dotazu:
Vím, že se pro TomTom nevyrábějí turistické mapové podklady, ale chci se zeptat jestli nemá někdo vyzkoušenou mapu určenou pro jinou navigaci, která na TomTomu funguje. Sice tato navigace není určená pro turistiku, ale když je občas potřeba se najít tak se tato mapa hodí.
P.S. Navigaci do auta zn. Garmin jsem nechtěl, i když údajně oba druhy map zvládá.
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17919Příspěvek *MC*

na tomtom ti půjdou pouze mapy od TomTom. Je to asi jako by jsi chtěl dát pření okno z felicie do oktávky,takže asi takhle :mrk:

2faldíček: při uplně prvním zapnutí tomtoma z krabice, může hledat signál až hodinu, hlavně když hned jedeš. Nejlepší je zapnout navi, dát jí na okno a pak teprve jet. Když jí zapneš za jízdy, tak to chvíli trvá než se zorientuje, hlavně když ji třeba dlouho nepoužíváš nebo nestahuješ qps přes tth. Tím že hned jedeš tak jí znesnadňuješ práci, protože měníš jízdou svoje souřadnice. když zrovna vyhledává polohu satelitů.
Sygic Aura HTC
Uživatelský avatar
321zetka
Příspěvky: 5
Registrován: 13.6.2008, 16:58

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17924Příspěvek 321zetka

pro *MC*
Díky, jen zkouším zjistit, zda někdo neobjevil cestičku k použivání turistických map jiného výrobce. Ale Oktávie, s oknem z Felicie, muže být super vytuněný stroj. :usmev:
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17934Příspěvek faldicek

No už se najde docela rychle, budiž jí tento prohřešek prominut, ale zdá se mi, že trochu zaspává, např když na křižovatce zatočím, ale navi jede stále rovně... No uvidíme zítra ostrý pražský test...
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17949Příspěvek fox50

Sw zareaguje přeroutováním pokud se vzdálíš od naplánované cesty asi o 50m. Alespoň moje to tak dělá.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17969Příspěvek faldicek

Tak pokud budu známkovat jak ve škole, tak dnešní pražský test bych viděl tak za 3. Navigace se opět ztrácela (zní to neuvěřitelně, že :mrk: ), občas zaspala, zdá se mi, že oproti starému one, reaguje nějak pomaleji, např. na křižovatce se rozjedu a navigace stále stojí a rozjede se až po nějaké době. Na druhou stranu jsem si vyzkoušel funkci RDS-TMC, která mě upozornila na nehodu a hustý provoz na trase a navi nabídla jinou trasu... No možná bude na vině nedostatků čelní sklo mé laguny, které v sobě má jakýsi filtr, hold až bude nějaká ta kačka navíc zkusím koupit externí anténu...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17970Příspěvek Gumídek

Přesně tak. Já mám Octavii,ještě jedničkovou,ta má sklo zabarvené,ale není pokovené,a navigace mi běhá v poho. Kolega si pořídil Citroena,a navigace se mu systematicky ztrácela. Přesunutím navigace zvenku dovnitř do auta na displeji vždy zmizely čárky signálu,a zbyla jen jedna. Pořídil si vnější anténu,a neznám spokojenějšího člověka. Navíc vnější anténa není drahá...
faldicek
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 7:31

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 17971Příspěvek faldicek

Ok, když už jsme u toho, musí být dodrženy nějaké specifikace u externí antény? Šlo by např. použít toto: http://www.aukro.cz/item383304932_gps_a ... ticka.html
Koukal jsem origo anténa od tomtoma stojí kolem litru, což je hodně velký rozdíl...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18016Příspěvek Gumídek

Musí mít shodný konektor. Vlastnosti nevím,musíš pátrat. Zatím jsem jí ještě nepotřeboval...Je mi líto,já nevím..
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18040Příspěvek Jirásek

Nikdo nestraší. Ale pokovená skla opravdu zhoršují příjem signálu GPS. To jsou fyzikální zákony, těm neporučíme.
A již se to tu kdysi probíralo, v některých autech opravdu tragédie.
Stejný problém je i u nákladních vozidel a jednotek Premid, tam je nutné také někdy použít "externí" anténu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 18042Příspěvek Gumídek

Tak teď se celkem směju. Tak ho můžeš rovnou vyhodit. Můj kolega má totiž Citroena C5,a kvůli němu si tu anténu kupoval. A je to prokazatelné. Měřili jsem to třemi navigacemi od různých firem. Venku super signál. V autě za sklem,minimálně dvě čárky dolů. Ven z auta,zase dobré...Také se rozčiloval,ale fyzika je fyzika.
Odpovědět