Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Odpovědět
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 15088Příspěvek MilanSu

Ono se to blbě tady vysvětluje, ale pokusím se. Zkusím screenshot, snad to z toho bude zřejmé. Samozřejmě pokud nebudeš mít všechny složky jako já, je to jedno, pokud se budou jmenovat jinak je to taky jedno (pouze MP3 se musí jmenovat MP3 a ne jinak), názvy složek se ti pak zobrazují v Garminu
Přílohy
PoiGarmin.gif
PoiGarmin.gif (4.76 KiB) Zobrazeno 5473 x
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
swoby
Příspěvky: 2
Registrován: 2.9.2007, 7:07

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 15764Příspěvek swoby

Ahoj všem

tak jsme asi naprostej lepml a nebo dělám někde něco špatně...:-(
pouštím Garmina na SE M600i tj na Symbian UIQ3 a nepodařilo se mi podle vašich návodů rozjem MP3 varování před radarem atd...:-(
tenhle týden jsme na Garmina přešel z TOMTOMa a jsem s ním maximálně spokojen...
jen bych potřeboval pomoc...
dělal jsem vše jak je tu psáno a prostě to ty radary nehlásí:-(ale ukazuje a varování je jen pípání:-(
můžete mi někdo poslat váš POI soubor a adresář MP3...? nějak zabalený
jen bych to tam nakopíroval a jestli mi to pojede...
přece není možný abych to nerozjel:-(
to musí být nějaká kravina

díky všem za pomoc

Swoby
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 15767Příspěvek Docent

No, už jsem viděl lidi, kteří mačkají na přechodu pro chodce 5x za sebou tlačítko v domnění, že rychleji naskočí zelená, jiné lidi, kteří mačkají 5x za sebou tlačítko na přivolání výtahu v domnění, že výtah přijede rychleji, a teď vidím člověka, který potapetuje stejnou otázkou 5 threadů v domnění, že se dočká rychlejší odpovědi :shock3: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
e-Xite
Příspěvky: 1
Registrován: 25.4.2008, 19:05

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 16089Příspěvek e-Xite

Zdravim, chci se zeptat na 3 telefonech to nemůžu rozchodit v garminu mam Varovný tón - Zapnuto , ve složce POI mam - Radary,mp3 - nahraju to v poi loaderu do telefonu a stejně nefunguje jen to pípne. Už si nevim rady
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 16097Příspěvek Henry

I podle jiných příspěvku to pravděpodobně na mobilech nefunguje - pouze na PNA. Aspoň jsem tady neviděl, že by ty hlášky někomu na mobilu jely...
lubpf
Příspěvky: 10
Registrován: 31.7.2007, 16:26

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 17812Příspěvek lubpf

Mám takovej dotaz. Hlášky v MP3 mi u mý 350tky fungujou a nainstaloval jsem je už několikrát i jinejm. Ale mám tu jednu Nüvi200 a tu nemůžu pokořit. Platí tedy opravdu že tento model a Nüvi200W tuto funkci nepodporuje?
Dík za zkušenosti.

Vypada to, jako kdyby GMXT nepodporoval hlasky v mp3 formatu (stejne jako treba Nuvi 200) ale to se mi zda u PDA verze jako blbost ....
dejvff
Příspěvky: 4
Registrován: 16.6.2008, 20:36

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 17876Příspěvek dejvff

mám gamin Nuvi 250, pujdou mi ty mp3 hlášky?
benday
Příspěvky: 4
Registrován: 13.6.2008, 19:08

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 18028Příspěvek benday

Taky se připojuju k dotazu: Opravdu Garmin nuvi200EE mp3 nepodporuje ??? Mořím se s tím už druhý den, nejsem žádná lama a stejně jsem to neprokopl. Ikonky radarů se mi zobrazují, hlášky taky, ale místo zvuků mi zazní jenom gong,
Adresáře:
/radary
/MP3 (předpokládám, že název není case sensitive)
a nic...
Díky za odpověď
dostal.mart
Příspěvky: 3
Registrován: 6.6.2008, 11:52

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 18149Příspěvek dostal.mart

Pánové zdravim. Zkoušel jsem nacpat mp3 radar hlášky do funglové 250. Na 350 mi to chodilo, na 250 to ani nekvákne. Pokud se zamyslím selským rozumem, tak si myslím, že to nebude fungovat, a ani nemůže. 350 podporuje přehrávání mp3 a pokud si uvědomuji, tak 250 NE!!!. Takže si myslím, že je zbytečné cpát mp3 soubory do zažízení, které nemá ani mp3 přehravač ani v sobě tedy nebude mít nainstalovám mp3 codec.

Martin
ja.ja
Příspěvky: 2
Registrován: 24.6.2008, 17:29

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 18172Příspěvek ja.ja

Ani mě se nepodařilo rozjet hlasové upozornění. Zkoušeno na N70 a N95. Ale mám nápad, možná blbost, možná by to šlo. Nezkoušel někdo z Vás jiný formát než mp3? U TomToma i Sygicu mi hlasové výzvy fungují, ale nejsou v *.mp3 ale v *.ogg
Co Vy na to?
Uživatelský avatar
vozbrouk
Příspěvky: 12
Registrován: 27.5.2008, 14:54
Bydliště: Hronov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 18956Příspěvek vozbrouk

hoj , kde se dají stáhnout mp3, které by mě upozornovali na poi body, určitě to už tady někdo namluvil.
Bylo by to fajn, kdybych jel okolo nějaké památky a ono by mě to řeklo " za 100 metrů hrad " :-) Má to někdo takhle nastavené?Díky
Garmin Nüvi 760 + SanDisk-ultra II SDHC 8.0 GB, SW version 3.00, GPS verze 3.00
Mapy : City Navigator Europe NT 2008 + Atlas Czech 7 NT + TOPO Czech 2.0 PRO + Polsko Gmap 5.0 + Slovakia TOPOv2 + Slovakia Roads v5
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 18957Příspěvek Docent

Vytvoříš si je tady.

EDIT: A sakra, to vypadá, že západoněmečtí soudruzi zjistili, že to lidi používaj, nějak z těch stránek zmizela možnost ten soubor v mp3 uložit :zamysl: ...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
vozbrouk
Příspěvky: 12
Registrován: 27.5.2008, 14:54
Bydliště: Hronov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 18959Příspěvek vozbrouk

Jinak musím říci, že jak se někde dělají slovní návody, tak pro začátečníka to může být velice nesrozumitelné. Stačí něco malinko nenapsat přesně a už se začátečník ztratí, nemyslíte, že by bylo jednoduší formou videa nebo obrázků. Text je na houby.
Když jsem měl něco vysvětlit u nás ve firmě, tak jsem to dělal nejraději formou videa, třeba Camstudio ,
http://vojtahavel.pise.cz/48169-camstud ... itoru.html
http://www.slunecnice.cz/sw/camstudio/

což je program k natáčení plochy, můžete nahrávat i zvuk z mikrofonu. Stačí Vám pár minut , ukážete to na svém pc, jak a co dělat
a nemusíte dlouze textově nic vypisovat. Hlavně to je hned jasné. Video bude mít max 20 MB,které uložíte třeba sem: http://www.youtube.com/
Nebo do nějaké úschovny jiné.

Zkuste o tom přemýšlet !!!

I mě by se to hodilo, teď místo toho jdu pročítat stovky textů :-(

Ahoooj
Garmin Nüvi 760 + SanDisk-ultra II SDHC 8.0 GB, SW version 3.00, GPS verze 3.00
Mapy : City Navigator Europe NT 2008 + Atlas Czech 7 NT + TOPO Czech 2.0 PRO + Polsko Gmap 5.0 + Slovakia TOPOv2 + Slovakia Roads v5
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 18961Příspěvek Jirásek

Docent píše:....A sakra, to vypadá, že západoněmečtí soudruzi zjistili, že to lidi používaj, nějak z těch stránek zmizela možnost ten soubor v mp3 uložit :zamysl: ...
V IE7 se uloží soubotr do Temporary Internet Files v Local Settings. V Mozzile jsem zatím nepřišel na místo dočasného umístěni :lol1: (pravda, moc jsem to nezkoumal)
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava POI ve tvaru .gpx - jaký program?

Příspěvek: # 19049Příspěvek Henry

vozbrouk píše:Jinak musím říci, že jak se někde dělají slovní návody, tak pro začátečníka to může být velice nesrozumitelné. Stačí něco malinko nenapsat přesně a už se začátečník ztratí, nemyslíte, že by bylo jednoduší formou videa nebo obrázků. Text je na houby.
Když jsem měl něco vysvětlit u nás ve firmě, tak jsem to dělal nejraději formou videa, třeba Camstudio ,
http://vojtahavel.pise.cz/48169-camstud ... itoru.html
http://www.slunecnice.cz/sw/camstudio/

což je program k natáčení plochy, můžete nahrávat i zvuk z mikrofonu. Stačí Vám pár minut , ukážete to na svém pc, jak a co dělat
a nemusíte dlouze textově nic vypisovat. Hlavně to je hned jasné. Video bude mít max 20 MB,které uložíte třeba sem: http://www.youtube.com/
Nebo do nějaké úschovny jiné.

Zkuste o tom přemýšlet !!!

I mě by se to hodilo, teď místo toho jdu pročítat stovky textů :-(

Ahoooj
Tak jsem se o to pokusil, ale video je buď extrémně velké anebo hodně zmršené (YouTube) - šlo by to využít jen pro ty malé displeje: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=28&t=1588
Odpovědět