NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

princatko
Příspěvky: 9
Registrován: 25.12.2007, 21:41
Bydliště: Praha 5

NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10407Příspěvek princatko

Zdravím vespolek,
nikde jsem zde nenašel odpověd na mou hloubavou myšlenku, tudíž jsem si dovolil založit nové téma :jupi:

1, V navigaci ve "Varovných bodech" jsou k zaškrtnutí 2 položky. - "Bezpečnostní kamery Garmin" - co to přesně je ? Jsou to POI radary nastavené "z výroby" (Picodasem)?. Druhá položka jsou "Uživatelské body", což je mi jasné, že jsou mnou nahrané POI body.

Celá otázka směřuje k obavě, abyse mi mezi sebou nepraly "výrobní" POI body (radary) a mnou nově nahrané POI body (radary). Tato obava je podpořena tím, že "výrobní" POI body nebyly v "Uživatelských bodech" (tudíž jsou nahrané jinde), kdežto moje nové tam samozřejmě už jsou.... Jde o to, aby navigace pracovala pouze s aktuálními daty.

2, Jak nejjednodušeji opravit 1 POI bod, když zjistím, že je špatný ? Konkrétně když jsem jel trasu Praha-Tábor, na jednom místě mi to hlásilo měření rychlosti 50 km/h, přitom je tam měření 90 km/h

3, trošku OFF topic, nejedná se přímo o POI, ale odborníci jistě rádi zodpoví - pokud zjistím v mapě, konkrétně 10R v.6, nějakou chybu, mohu si ji nějak opravit sám nebo jak postupovat, když chci, aby to bylo opraveno . Konkrétně se jedná o to, že v mapě není označena jednosměrka. Dále jsem byl v Průhonicích-Čestlicích a mnoha z vás známý kruhový objezd (u kterého teď postavili bezoslužnou čerpačku TankGO) se mi sice na mapě zobrazuje jako kruháč, ale ta paní, která je schovaná v navigaci, plácá hlouposti (má ji jako klasickou křižovatku, což vede k chaosu v pokynech)

Díky za reakci :?:
Garmin Nuvi 250
Atlas v.7
City Navigator Europe NT v9
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10413Příspěvek MilanSu

Ad1. Radary nahravas jinak nez body zajmu, projdi si diskusi
Ad2. PoiBod nejsnaze opravis tak, ze zasles upozorneni spravci a pri pristi aktualizaci POIBodu z http://www.poi.cz uz to bude v poradku
Ad3. Nelze opravovat mapy, to lze zatim pouze v nove verzi TT
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
princatko
Příspěvky: 9
Registrován: 25.12.2007, 21:41
Bydliště: Praha 5

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10416Příspěvek princatko

Odpověď 2 a 3 je jasná, děkuji.

Odpověď 1 ale stále nejasná, v diskusích jsem našel např :
Form píše:musíš nahrát nšechny soubory najednou,jak hrady,tak i ty radary.Nakopíruj to v PC do jedné složky a pak tu složku vyber v POI Loaderu a nahraje se tam všechno.
Tudíž jsem radary nahrával jako jakoukoliv jinou skupinu (např. "čerpací stanice OMV") ... :shock:
Garmin Nuvi 250
Atlas v.7
City Navigator Europe NT v9
jardis9
Příspěvky: 7
Registrován: 27.12.2007, 17:00

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10418Příspěvek jardis9

Ahoj,
ja tedy nahravam radary i ostatni POI stejne, pres poi loader. Je pravda, ze mi zatim funguji jen radary a o ostatnich POI zatim nemuzu rict, protoze jsem se jeste nevyskytl blizko hradu ani zadne tisicovky, ale stejne jako puvodni dotazovatel, nerozumim co jsou ty "Bezpecniosti kamery Garmin".
Porad tomu moc nerozumim. Dokonce si myslim, ze ty radary se nehraly do souboru poi.gpi. Ja vlastne ani nevim, jestli mi radary funguji, prootze jsem si je tam nahral poiloadereme nebo proto, ze tam mam ty "bezpecnosti kamery Garmin".
Nikde jsem nenalezl ten soubor (gpi???) ve kterem jsou ulozeny v Garminu ty "bezpecnosti kamery Garmin".
Jezis to jsem se zace vyplakal...

Forum jeste nemam prectene cele :o , tak kdybys vedel ve ktere diskusi je na tyto otazky odpoved, prosim pastni ji sem. Prece jen, to neni malo cteni.

Diky Jarda
Garmin 250
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10438Příspěvek MilanSu

Ja jsem to asi blbě napsal, mam taky na PC složku POIGArmin s v ní složku CZ-dopravní výstrahy a v ní radary, nahrávám to přes POILoader. Ale už jsem to delší dobu neaktualizoval, tak nevím. Nemám teď moc čas se tím nějak zabývat.
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10441Příspěvek Henry

V uživatelském panelu http://www.poi.cz/phpbb/ucp.php?i=190 je třeba si nastavit položku: Zobrazit radary pro Garmin: na Ano
Potom se v přehledu kategorií nahoře objeví ikonka Obrázek a pomocí ní se stáhne ZIP soubor, který obsahuje rozdělené radary podle typu a rychlostí včetně bmp ikonek. Tento ZIP soubor je třeba rozbalit do nějaké podsložky, kterou zadáváte v POILoaderu (např. "Radary").

Potom se při konverzi POILoaderem aktualizují původní radary v Garminu.
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10452Příspěvek MilanSu

To Henry : díky, já jsem to tak tušil, ale neměl jsem čas to popsat tak podrobně (respektive jsem si to už nepamatoval)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
jardis9
Příspěvky: 7
Registrován: 27.12.2007, 17:00

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10481Příspěvek jardis9

Dobre rano,
Henry a MilaneSu, ja myslim, ze neodpovidate na otazku cislo jedna ale vysvetlujete jak nahrat POI do navigace.

Ja myslim ze ten dotaz jedna se pta na toto:
V menu varovne body mame dve zaskrtavaci volby:
1) Bezpecnostni kamery Garmin
2) Vlastni

Ja si myslim, ze ta 1) je tam od vyrobce/dovozce, (ale nejsem si jisty) a ta 2) je tam vytvorena poi loderem

Otazka zni, kdyz si nahraju radary z poi.cz, nahrajou se mi do kategorie "Vlastni" nebo "Bezpecnostni kamery Garmin"?
Jinymi slovy, pokud budu chtit mit aktualni databazi radaru ( a ne spolehat na to co mi tam kdysi nekdo nahral), mam odskrtnout ty "Bezpecnostni kamery Garmin" a pouzivat jen "Vlastni". Nebo porad oboje dvoje? Nebude se to prat?

Ted to zrovna zkousim, vyhodil jsem zaskrtnuti u Bezpecnostni.... a simuluju cestu k nejblizsimu radaru. Akorat nevim, jak nastavit zacatek bliz k tomu radaru, takze vysledek ocekavam tak za 20 minut.

Pak pridam vysledek.
Ahoj Jarda
Garmin 250
princatko
Příspěvky: 9
Registrován: 25.12.2007, 21:41
Bydliště: Praha 5

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10494Příspěvek princatko

Hurá, Jardis 9 pochopil otázku 8-)

nešlo o to, jak dostat radary do navigace, ale o to, jak se to bude v navigaci chovat po nahrání..

jen upřesním .... není nejasné, kam se nahrají radary z POI - nahrály se do "Uživatelských bodů" (tj. do"vlastních"), kde předtím nic nebylo (ale radary to hlásilo, tudíž byly přednahrané někde jinde)
Garmin Nuvi 250
Atlas v.7
City Navigator Europe NT v9
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10562Příspěvek Henry

Pokud si stáhnete radary na své PC, tak jak jsem psal výše a nahrajete POILoaderem, tak by se ty radary měly nahrát jako "Bezpecnostni kamery Garmin" - nemůžu si to teď vyzkoušet, ale mělo by to být tak. Jednoduše řečeno se ty "vestavené" radary touto cestou zaktualizují.
princatko
Příspěvky: 9
Registrován: 25.12.2007, 21:41
Bydliště: Praha 5

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10566Příspěvek princatko

Takže jsem laboroval laboroval ....vlastně simuloval simuloval ...... a výsledek je takový :

A, pokud nahraji nové radary z poi.cz přes POILoader, nahrají se do "Různé" =>"Uživatelské body" (to jsem uvedl již výše)

B, v "Nastavení" => "Varovné body" mám k zakliknutí "Bezpečnostní kamery Garmin" a "Uživatelské body"

C, pokud nechám zakliknuté pouze "Bezpečnostní kamery Garmin", tak mi navigace při simulaci radary nehlásí (tudíž krok A je asi zneutralizuje :-P ) Tímto pravděpodobně volba "Bpezp. kamery Garmin" pozbývá definitivní platnosti

D, radary to hlásí jen v případě, že jsou v "Nastavení" zakliknuté "Uživatelské body"

Kdyby chtěl někdo udělat oponenturu (vlastní test) a potvrdil nebo vyvrátil výše uvedené, budu jedině rád.

Díky
Garmin Nuvi 250
Atlas v.7
City Navigator Europe NT v9
jardis9
Příspěvky: 7
Registrován: 27.12.2007, 17:00

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 10600Příspěvek jardis9

Stasny rok 2008 preji vsem.
Souhlasim s Princatkem, radary funguji kdyz jsou zaskrtnute "vlastni body".

Z tohoto pohledu se jevi polozka "Bezpecnostni kamery Garmin" jako zbytecna a mistozerouci. Jak bych se ji mohl zbavit?

Jarda
Garmin 250
Ladac1
Příspěvky: 1
Registrován: 3.6.2008, 11:37

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 17081Příspěvek Ladac1

princatko píše:Takže jsem laboroval laboroval ....vlastně simuloval simuloval ...... a výsledek je takový :

A, pokud nahraji nové radary z poi.cz přes POILoader, nahrají se do "Různé" =>"Uživatelské body" (to jsem uvedl již výše)

B, v "Nastavení" => "Varovné body" mám k zakliknutí "Bezpečnostní kamery Garmin" a "Uživatelské body"

C, pokud nechám zakliknuté pouze "Bezpečnostní kamery Garmin", tak mi navigace při simulaci radary nehlásí (tudíž krok A je asi zneutralizuje :-P ) Tímto pravděpodobně volba "Bpezp. kamery Garmin" pozbývá definitivní platnosti

D, radary to hlásí jen v případě, že jsou v "Nastavení" zakliknuté "Uživatelské body"

Kdyby chtěl někdo udělat oponenturu (vlastní test) a potvrdil nebo vyvrátil výše uvedené, budu jedině rád.

Díky

Můžu se zeptat, ty máš opravdu v Garmin Nuvi 250 nějakou kategorii Různé - Uživatelské body?
Já mám nuvi 250 s fw 4.1 a v nabídce Kam vést - Body zájmu jen defaultní kategorie (hláskujte název, jídlo, palivo, přeprava, ubytování, obchody, Banka, parkoviště, volný čas, rekreace, atrakce, nemocnice, obecní, autoservisy).
Na fóru se neúspěšně snažím najít, kam se vlastně mnou nahrané POI uloží (např. zámky) a jak se k nim dostanu, když bych se na něj chtěl navigovat. Do těch defaultních kategorií se nic nepřidalo a žádná taky nepřibyla (aspoň jsem si nevšiml)
V mapě se zobrazí při dostatečném přiblížení správně (i s ikonou), ale nálezt ty POI v menu nějak nejde.
Nevíte někdo jak to teda je?
dostal.mart
Příspěvky: 3
Registrován: 6.6.2008, 11:52

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 18140Příspěvek dostal.mart

Vlastní POI nejsou v bodech zájmu. Dáš Kam vést a potom musíš šipkou dolu. Pak se ti vlevo na hoře objeví různé a tam jsou uživatelské body.
malim9am
Příspěvky: 1
Registrován: 26.6.2008, 15:53

Re: NUVI 250 - terminologie,umístění POI

Příspěvek: # 18248Příspěvek malim9am

Zdarvim,

.. pokousim se u sebe na NUVI 200 rozchodit radary a body zajmu ..

ALE .. po nahrani pres POIloader mi v menu Nastaveni zmizela polozka "Varovné body" ... !!!!!!!!!! :(

.. nevite prosim nahodou nekdo co s tim . .??
Odpovědět