Chyby v mapách

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Uživatelský avatar
Janacek
Příspěvky: 17
Registrován: 9.9.2007, 11:50

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13911Příspěvek Janacek

Poslal jsem to v pátek.Myslíš že to bude něco platné? Třeba to opraví ve verzi 8 a to bude tak za rok.
Těch spletených řidičů za tu dobu bude dost. :nastvany:
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13912Příspěvek Andílek1

No já to zase beru tak že navigace je pomocník, a z nadjezdu se fakt vrhat nebudu :haha:
I kdyby to opravil až za rok, tak tím pomůžeme nám - uživatelům navigací a třeba vydají nějakou opravu dříve když se jim těch chyb sejde hodně. A řeknu ti že třeba tím směre neplánuju jet a víc mně třeba trápí chyby na ostravsku. Ale to asi pálí každého v tom jeho regionu, ale zase to tam znáš. Škoda že Garmin třeba neumí "zakázat" tu křižovatku.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13917Příspěvek ppfox

Jedna perlička, u nás Atlas v6 posílala v jednom případě do ostré zatáčky v prudkém kopci do jednosměrky (kdo to nezná, tak to zjistí dost pozdě) - v 7 už je to opravené. Dneska valím z kopce a pod horizontem jsem měl co dělat, abych nespálil vyděšenýho chlápka s rodinou v černým Golfu, kterýho navigace tvrdošíjně posílala právě do tý jednosměrky - holt si neaktualizoval Atlas :usmev:
Tak když jsem to teda se štěstím dobrzdil, tak jsem vylez ven a vysvětlil mu cestu - holt nic není 100 %-ní :mrk:
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
birkofak
Příspěvky: 22
Registrován: 5.2.2008, 17:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13922Příspěvek birkofak

Myslím, že není třeba je kamenovat. O chybě vědí komunikoval jsem s nimi o tom. To že to v šest je a v sedmičce není je taky zajimavé. Hlavně jsem se snažil přijít nas to jak to maji vyřešeni zdali se ty cesty křižuji nebo překrývají. Napadla mě jen barva nic jiného
Garmin NUVI 660FM + Kingston 2GB , City NT 2008, Atlas v6, Topo CZECH 1,20
Uživatelský avatar
Janacek
Příspěvky: 17
Registrován: 9.9.2007, 11:50

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13924Příspěvek Janacek

Nechci nikoho kamenovat.Ale nová mapa by měla opravovat chyby a ne je dělat tam kde nebyly.Kdo to tam nezná tak si pěkně
zajede.V topo 1,2 a CN 2008 je to v pořádku.Když ve městě minu odbočku a nebo mě to navede špatně tak se tou další ulicí vrátím ale tady když přejedu sjezd ke Škodě auto (mimochodem tam vás navi nepustí )tak se projedu než to někde otočím.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13926Příspěvek Docent

Janacek píše:Ale nová mapa by měla opravovat chyby a ne je dělat tam kde nebyly
Mně někdy připadá, že jsou výrobci map buď blbí nebo navedení :pistol: . To samé v iGO - poslední verze chce, abych na R7 na sjezdu na Stehelčeves odbočil doleva a vyskočil na most, u nás ve vsi mne pak vede cestou sice o 10 metrů kratší, zato v podstatě nesjízdnou, než tou, kterou jezdím normálně. Předcházející verze tyhle chyby neměla.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Janacek
Příspěvky: 17
Registrován: 9.9.2007, 11:50

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13927Příspěvek Janacek

Nevím jak složité je opravit chybu v mapě ale představoval bych si to tak že za týden nebo dva bude možné stahnout mapu kde už to bude opravené. :usmev:
Osobně by mě chyba v mé práci štvala a snažil bych se jí co nejdřív odstranit a ne se na to další rok dívat a tvářit se že je vše vpořádku.
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13931Příspěvek Andílek1

No spíše bych viděl problém v tom že pokud jim to pošle jeden člověk a třeba tak jak já sem posílal chyby v Ostravě, tak tam hned někoho nepošlou aby to prověřil. To by se taky mohlo stát že mapy by byly placené. Spíše bych řekl že čekají až jim to příjde od více lidí - takže každou chybičku hned posílejte do pikodasu.
2 Janacek: oprava si vyžádá asi více času, protože to není chyba mapy, ale dat na routování. A to podle mého není zas až taková sranda jako "dokreslit" do mapy chybějící ulici.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Janacek
Příspěvky: 17
Registrován: 9.9.2007, 11:50

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13934Příspěvek Janacek

Opravdu nevím jak to v mapě funguje a kolik to dá práce předělat.Jisté je to že to někdo předělal protože ve verzi 6 to je správně.Uvidíme jak to bude dlouho trvat.
Uživatelský avatar
ppfox
Příspěvky: 93
Registrován: 25.2.2008, 19:44
Bydliště: já jsem doma všude :-)

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13938Příspěvek ppfox

Podle jednoho pána z mapového oddělení Picodasu znamená jen jedna jediná oprava v routingu cca 80 hodin generování nové mapy? Nejsem "ajťák", tak tomu tolik nerozumím, ale oprava chybné části v tomto formátu prý nejde vytvořit a musí se předělat komplet celá mapa :(
Garmin nüvi® 2597 LMT
City Navigator Europe NTU 2018.10 - Map+HT+PA+P,March 17
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13939Příspěvek Andílek1

A to je ten průšvih že jde většinou právě o chyby routingu. Tak já jsem jim připravil práci na 160 hodin :palce:
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
octavka
Příspěvky: 58
Registrován: 17.11.2007, 23:31

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13942Příspěvek octavka

Tak to si daji - jinak budou muset udelat hodne oprav najednou treba pred uverejnenim novejch map tam zavedou pak hromadne tyto chyby od uzivatelu.
Uživatelský avatar
Janacek
Příspěvky: 17
Registrován: 9.9.2007, 11:50

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13945Příspěvek Janacek

Andílek1 píše:A to je ten průšvih že jde většinou právě o chyby routingu. Tak já jsem jim připravil práci na 160 hodin :palce:
A podle toho že dělají chyby tam kde nebyly,tak si zajišťují práci na další období :haha:
Uživatelský avatar
Andílek1
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 18:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13951Příspěvek Andílek1

Zrovna chyby co jsem posílal mi v6 nedělala, ale zase můžou u nové verze napsat kolik je tam zlepšení :palce: Snad se polepší a staré chyby opraví a nové nepřidají, protože to je potom na :nositka:
Jinak k tomu času přepočítání, možná je jedno jestli tam bude chyba jedna nebo chyb x, protože jestli se přepočítává celé mapa, tak se hejbe se všema routovacíma datama. Taky netuším jak se to dělá, ale nenašel by se někdo kdo by to polopaticky dokázal vysvětlit?
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Janacek
Příspěvky: 17
Registrován: 9.9.2007, 11:50

Re: Chyby v mapách

Příspěvek: # 13953Příspěvek Janacek

Taky bych bral kdyby to někdo vysvětlil.
Ja myslel že prostě zakažou tu křižovatku protože tam vlastně žádná není. :koul:
Odpovědět