Ikony a rychlost

Vše o navigacích značky TomTom
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10046Příspěvek Henry

Zabal to do ZIPu a uploadni - už by to mělo fungovat...
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10058Příspěvek slofik1

Ahoj.Tak jsem dnes najel cca 200km po Praze a funguji mi radary rozdělené podle rychlosti supr.Jak tady psal Mila nemusí být zašktrnuté BZ a funguje to krásně.Jěště se zeptam,někdo tady psal o omezení BZ na asi 30,když nemám zašktrnuto žadné BZ ale mám tam tyto radary což je zhruba 30 radaru podle rychlosti mam tedy už plný TT nebo mohu přidat jěště BZ.Diky
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10062Příspěvek mila-p

Tak už to funguje a díky za nastavení ;) Radary pro TomTom jsou zde pěkně prosím :D
Radary.zip
Radary (bmp+ov2+ogg)
(185.38 KiB) Staženo 1141 x
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10063Příspěvek mila-p

slofik1 píše:...když nemám zašktrnuto žadné BZ ale mám tam tyto radary což je zhruba 30 radaru podle rychlosti mam tedy už plný TT nebo mohu přidat jěště BZ.Diky
Počet kategorií je u TT omezen na 33. Normálně to vyzkoušej. Dej tam 33 kategorií a buď se to zobrazí, nebo ne :) Podle mého by se ale zobrazit měly, pokud nemáš zaškrtnuté radary.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10064Příspěvek MilanSu

Ja to na TT nezkousel, jestli by to melo nejaky vliv na rychlost (podle meho nazoru ne). Zvykl jsem si u Garmina na hlasky mobilni radar xx km, podle me je to presnejsi. Oggy podle rychlosti jsou uvedeny drive, az budu mit chvilku take to odzkousim. Nastaveni upozorneni bude sice mozna trochu pracnejsi (vyhledat prislusny soubor ogg, ale to se dela jednou za zivot (nebo zivotnost navigace)) :D

Tak jsem udelal jeste komplet radary TT (pro TT 6 staci nahrat rozbalene do slozky s mapou a nastavit upozorneni na BZ, zde je dobre pro vyhledani pouzit napr mo,st ..., pro TT 7 nahrat soubory ogg do slozky sounds a pro nastaveni upozorneni vybrat dle rychlosti prislusne upozorneni).
Pri navigaci se pak hlasi dle nastavene vzdalenosti "Mobilni radar xx km
PS: jeste je treba pak zrusit nastaveni pro zobrazovani BZ u radaru (zobrazi se stejne pokud kolem nej jedu a na druhe strane silnice me nezajimaji)
Přílohy
RadaryTTfull.ZIP
(830.84 KiB) Staženo 972 x
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
dušan
Příspěvky: 23
Registrován: 18.1.2008, 8:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 11379Příspěvek dušan

Koupin jsem nový TT a chtěl bych nainstalovat upozornění na radary. Stáhla jsem oba soubory *.zip s radary, ale nevím, kam to nahrát do TT.
TomTom One XL, Apl. 7.162, Mapa: Eastern_Europe v680.1536,
TomTom One XL v7.163, SD karta 2GB, Eastern Europa 720.1803, Western and Eastern Europa 720.1803
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 11380Příspěvek rossini

Všechno rozbal (rozzipuj) a nakopíruj do složky map v Tvojí navigaci...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18778Příspěvek rapon

Henry píše:Nastav si v Uživatelském panelu, že chceš stahovat radary pro CheckPoint.
Tak jsem hledal a nic nenašel. Kde to tam můžu nastavit?.... aha, už jsem to našel :-)
Ale jiný problém... ty ov2 soubory se v tom zipu jmenují jinak. Takže je pak musím přejmenovávat na tu variantu mobilní radar 80? Nešlo by to aby ta jména byla shodná?
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18784Příspěvek rapon

rossini píše:Všechno rozbal (rozzipuj) a nakopíruj do složky map v Tvojí navigaci...
Tak jsem to udělal, ale jen se přidalo spousta POI do "Zobrazit POI na mapě", ale nepřidaly se do "Upozornit na POI", kam je to tedy nutný nasázet ručně a to těch 24 či kolik je to kategorií je pěkněj opruz :nastvany: Znáte snad někdo nějakou cestu, aby se POI hromadně přidaly do "Upozornit...."? Já ne..

Jinak pokud jde o počet POI, pak jsem vyzkoušel, že i když mám nastavených 60 POI zobrazit na mapě, tak to fachá a zobrazuje je všechny....
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18786Příspěvek Jirásek

odklikat zobrazit a naopak zaklikat a nastavit upozornění. Musíš to udělat ručně. Stejně nastavuješ různé vzdálenosti. Alespoň já mám pro vyšší rychlosti větší vzdálenost. A nastavuješ to jenom jednou, při aktualizaci nic neměníš. TT vždy nově přidané kategorie ov2 automaticky nastaví na zobrazení. Osobně jsem využil laskavosti MilanaSu (viz jeho příspěvek výše), stáhnul si jeho soubor, rozbalil, kompletně přemístil do adresáře s mapou. Jsou tam správně pojmenované ikony i zvuky. Nyní stačí pro aktualizaci stahovat radary pro PoiWarner ov2, rozzipovat a kopírovat do TT. Samozřejmě je nutné to prvopočáteční nastavení upozornění. Hlásí to typ radaru a rychlost, ukazuje značku rychlosti. Super, minimálně práce.
Milane super a díky. :palec:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18795Příspěvek rapon

Jirásek píše:Nyní stačí pro aktualizaci stahovat radary pro PoiWarner ov2, rozzipovat a kopírovat do TT.
Nevím jak, ale já když si stáhnu tenhle zip, tak se v něm ov2 soubory jmenují jinak než v tom zipu s radarama, takže je musím přejmenovávat a to je opruz. Jinak asi zajímavý, ale ve spojení s upozorněním na překročení rychlosti v Navcore 8 se mi zdá zbytečný hlásit, jaká je tam povolená rychlost. Jednak to mám vědět a jednak mě na to upozorní Tomík, že jsem překročil rychlost. Tak nevím, co je lepší....
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18797Příspěvek Jirásek

Záleží samozřejmě na "vkusu" každého uživatele.
Jenom chci varovat - upozornění TT na překročení rychlosti nemusí být přesné a aktuální, čerpá z mapových podkladů a ty je možno považovat jenom za velmi orientační. Na mnoha místech chybí, případně nesedí.
Jinak souhlasím, jako řidič mám vědět, jaká je v daném úseku povolená max. rychlost. Nechci se vykrucovat, někdy ale přeci jenom ......
K té aktualizaci - Milan využívá právě názvosloví pro PoiWarner, proto s jeho "souborem" není třeba nic přejmenovávat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18801Příspěvek faltak

nazvy nejsou stejne, podivej se

dotaz: Zahrnuje stazeny zip i radary pro Slovensko?
Uživatelský avatar
rapon
Příspěvky: 188
Registrován: 6.2.2007, 15:56

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18812Příspěvek rapon

Jirásek píše:K té aktualizaci - Milan využívá právě názvosloví pro PoiWarner, proto s jeho "souborem" není třeba nic přejmenovávat.
Tak jsem asi slepej, ale když si stáhnu zip pro poiWarner, tak tam mám red_light_camera.ov2 a v uvedených zipech radary (obou) je Radarsemafor.ov2. Tak to mi nepřipadá jako stejné :KO:
TT One XL (9.205) - Europe 860.3102
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 18813Příspěvek Jirásek

Rapone a ostatní, sorry, nejste slepí ani bl...., blbej jsem já. Přijměte moji hlubokou omluvu. Je to již nějaký pátek, co jsem to dělal a ta Róza u mne začíná působit. :silis: Určitě jsem tenkrát vycházel ze souboru od Milana. Asi jsem to všechno přejmenoval.... Aby jsme se vyhnuli planým disputacím, posílám svoje radary. To určitě funguje - stáhnu ov2 pro PoiWarner, rozbalím, zkopíruji(přepíší) do navi a tím končí aktualizace.
faltak píše:dotaz: Zahrnuje stazeny zip i radary pro Slovensko?
NE, Slovensko obsahují (co jsem zatím zjistil) pouze sobory TXT pro iGo a Mio Moov. Henry to tam přímo i napsal (CZ,SK)
Přílohy
radary_TT.zip
(817.27 KiB) Staženo 755 x
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Odpovědět