Ikony a rychlost

Vše o navigacích značky TomTom
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Ikony a rychlost

Příspěvek: # 9993Příspěvek slofik1

Ahoj,zajímalo by mi jestli jde u TT One New aby mi při třeba stacionárním radaru ukazovala ikona i rychlost kterou mám jed u radaru nebo jestli to nejde.To samé policejní hlídka.Děkuju
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 9997Příspěvek Henry

Nastav si v Uživatelském panelu, že chceš stahovat radary pro CheckPoint. U přehledu kategorií nahoře se ti objeví ikona Obrázek. Klepnutím se ti stáhne ZIP soubor s aktuálními radary rozdělenými podle rychlosti. Dané ov2 soubory si standardně přihraj k mapě a z galerie ikon si stáhni ikony podle daných rychlostí a pojmenuj je jako ov2 soubory (mimo příponu bmp samozřejmě) a nahrej na stejné místo v TT. Pak již stačí aktualizovat tyto radary daným ZIPem.
U jednotlivých radarů se budou objevovat ikonky podle rychlosti. Je ale třeba jednou nastavit pro každou kategorii zvlášť zvukové upozornění...
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10001Příspěvek Gumídek

Henry ti ale neřekl,že v tom případě se může stát,že se ti tt začne chovat zvláštně.Zpomalí se a může se sekat.pokud budeš mít těch souborů hodně,tak to tt potom moc nezvládá.Tak,teď víš vše,tak hurá do toho....
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10016Příspěvek MilanSu

To je právě ten problém u TT, že pokud se rozdělí radary podle typu a rychlosti je rázem prakticky vyčerpán počet povolených BZ (ov2 souborů), je jich 24 a limit je tuším někde kolem 30. Pak to znamená ostatní BZ do valstního POI.DAT a rady do ov2
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10021Příspěvek mila-p

Měl bych jeden námět pro Henryho...Šlo by do stahovatelného zip souboru CheckPointRadars zaškatulkovat i stacionární radary? Teď jsem se v tom trochu šťoural a zjistil jsem, že v ov2 souborech speed_camera-XX jsou mobilní radary a stacionární radary dohromady - ostatní jsou OK. Rozhodil jsem si je ručně, ale pokud by to tak šlo nastavit pro stahování, nemělo by to už absolutně žádnou chybu :D Šoupnul bych sem na ukázku své "vychytané" radary i pro ostatní, včetně ogg, roztříděním pro rychlosti a hlášením dle druhu radaru, ale nevím, jak sem uploadnout např. soubor zip (poradíte někdo?) :oops: Mohlo by to třeba někomu usnadnit orientaci ve složkách, v podobě názvů souborů a kam co, jak a proč. Jinak doteď jsem netušil, že tato funkce CheckPoint lze vůbec pro TomTom použít - NÁDHERA a teď to funguje přesně podle mých představ, včetně hlášek Elišky o druhu radaru :palce:

Tady alespoň zatím nějaké náhledy - třeba to někomu pomůže...

ObrázekObrázekObrázek
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10023Příspěvek slofik1

Tak vám všem diky za radu ale radši se nato vykašlu než aby mi to potom šlo pomalu nebo se to sekalo,diky
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10024Příspěvek MilanSu

No a pokud by jsi si k tomu do složky sounds dal ještě ogg, které jsem vystavil v diskusi Radary - volná diskuse a nastavil si prislusna upozorneni, tak ti to pak bude jeste hlasit, "Pozor, mobilni radar 50 (80....).
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10026Příspěvek Henry

mila-p píše:Měl bych jeden námět pro Henryho...Šlo by do stahovatelného zip souboru CheckPointRadars zaškatulkovat i stacionární radary? Teď jsem se v tom trochu šťoural a zjistil jsem, že v ov2 souborech speed_camera-XX jsou mobilní radary a stacionární radary dohromady - ostatní jsou OK. ...
Chceš-li je odděleně, tak nestahuj CheckPoint radary, ale radary pro POI-Warner :mrk:
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10030Příspěvek slofik1

Tak jsem to nakonec zkusil,asi to fungovat bude ale chybí mi tu usekové měření,má takové tušení,jak ale budu moc aktualizovat a přidávat nové radary at už mobilní nebo stacionální,zase stahovat v CheckPoint nebo jako dřív v ov2?Jdu to vyzkoušet po okoli.
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10032Příspěvek Henry

Úsekové měření je v souborech "section_camera_XX.ov2" - rozdíl CheckPointu oproti POI-Warneru je ten, že CheckPoint slučuje mobilní a stacionární radary do "speed_camera_XX.ov2", kdežto POI-Warner je nechává oddělené: "speed_camera_mobile_XX.ov2" resp. "speed_camera_fixed_XX.ov2".

Aktualizace pak spočívá ve stažení aktuálního ZIPu (CheckPoint či POI-Warner), rozbalení a přepsaní ov2 souborů v dané mapě.
slofik1
Příspěvky: 254
Registrován: 6.1.2007, 12:33

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10033Příspěvek slofik1

Diky za radu,byl jsem to ozkoušet a je to super akorát se mi zdá že je TT pomalejší tak nevím a uvidím časem jestli se vrátím ke staremu ov2 nebo toto necham,ahoj
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10035Příspěvek mila-p

Henry píše:Chceš-li je odděleně, tak nestahuj CheckPoint radary, ale radary pro POI-Warner :mrk:
No geniální a díky za radu, to je přesně ono co jsem potřeboval a asi jsem to v tom množství příspěvků prostě nepobral :D Nějak jsem si to nedal do souvislosti s TomTomem a měl jsem za to, že tohle na něm nefunguje - sem zase asi objevil Ameriku, mně než něco dojde, chvíli to trvá :chlamani: Díky i Milanovi za oggy - jdu hned vyzkoušet :palce:

Mimochodem jede mi to celkem plynule. Nesmí být zaškrtnuto zobrazování radarů jako BZ na mapě - při upozornění na radar se tento stejně zobrazí, ale jen v daném místě - pak zbyde místo i na ostatní volné kategorie BZ, ale to už tu někde snad bylo řečeno...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10036Příspěvek Crusy

Chtěl bych požádat,zda by sem nemohl dát někdo komplet ty radary s ikonami a oggy.Díky moc. :oops: :oops: :oops:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Bobr
Příspěvky: 68
Registrován: 30.11.2007, 16:59

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10042Příspěvek Bobr

Crusy píše:Chtěl bych požádat,zda by sem nemohl dát někdo komplet ty radary s ikonami a oggy.Díky moc. :oops: :oops: :oops:
téže pleas 8-)
Garmin 3597 Opel Meriva B 1.4 Turbo 103 kW AT
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikony a rychlost

Příspěvek: # 10044Příspěvek mila-p

Chtěl jsem to sem dát, ale nemám k tomu asi oprávnění (co jsem se dočetl ve FAQ). Tak jedině mi napište přes SZ e-mail a já vám to pošlu...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Odpovědět