POI do Sygic Mobile

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Odpovědět
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44866Příspěvek Henry

Pokud 4-bit funguje v Auře, tak je to v poho. Ale generuje se to tak jen u těch ikon, které "v originále" mají méně než sedmnáct barev (4 bity). Pokud mají více barev, tak je to v 8-bit hloubce.
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44881Příspěvek Wojnar

jj, funguje. Asi jsem zrovna trefil na takové ikonky.


Tak, a teď ještě podle přísloví "S jídlem roste chuť" se chci zeptat, jak to plánuješ dál?
Bude někdy možné stahovat POI přímo v *.rupi nebo další kroky už nejsou možné kvůliva autorským právům na RUPI Convertor apod?
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Havy
Příspěvky: 1
Registrován: 21.1.2012, 12:37

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44897Příspěvek Havy

Asi jsem pěkná lama, nebo něco dělám špatně.

1. Stáhnu z poi.cz soubor ve formátu iGO TXT (CZ,SK).
2. Zaměním v něm , za |.
3. Pomocí RUPI convertor vytvořím .rupi (např. Rarady_stacionarni.rupi).
4. Stahnu si k tomu bmp ikonu 22x22 a změním jí na 8 bitovou bar. hloubku (např. Rarady_stacionarni.bmp)
5. Vše nahraju do SDCard/Aura/Maps/import.
6. Spustím Sygic, spustí se mi průvodce importu bodů zájmu a nahlá si mi to chybu.

Co můžu dělat špatně? Děkuji moc za radu a omlouvám se za spam.
Desire S, Android 2.3.5, Sygic 11.2.5
Uživatelský avatar
mr.SM
Příspěvky: 15
Registrován: 28.12.2011, 11:40

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44900Příspěvek mr.SM

Jo tak s tim mam stejny problem. Akorat ze u me se jedna o Sygic na Symbianu. Me dokonce nenajede ani import mod. A to jsem zkousel vice navodu, a ne a ne to rozchodit... :nastvany:
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44902Příspěvek Wojnar

Havy píše:Asi jsem pěkná lama, nebo něco dělám špatně.

1. Stáhnu z poi.cz soubor ve formátu iGO TXT (CZ,SK).
2. Zaměním v něm , za |.
3. Pomocí RUPI convertor vytvořím .rupi (např. Rarady_stacionarni.rupi).
4. Stahnu si k tomu bmp ikonu 22x22 a změním jí na 8 bitovou bar. hloubku (např. Rarady_stacionarni.bmp)
5. Vše nahraju do SDCard/Aura/Maps/import.
6. Spustím Sygic, spustí se mi průvodce importu bodů zájmu a nahlá si mi to chybu.

Co můžu dělat špatně? Děkuji moc za radu a omlouvám se za spam.
Desire S, Android 2.3.5, Sygic 11.2.5
No, nezlob se na mně, ale první větou jsi to trefil celkem přesně, bo zrovna posledních pár (10-20?) příspěvků tu je právě o tom.
V Uživatelském panelu si v poslední záložce Nastaveni online.poi.cz si nastavit Výchozí formát pro stahování: rupi - Sygic Aura 2
A pak už jen stahovat *.txt soubory přímo připravené pro Rupi Convertor.

Samozřejmě dále platí pro Ty co to mají nastavené správně, že stahují i ikony v té správné bitové hloubce pro Sygic :palec: .

Čili, body se změní následovně:
1. Stáhnu z poi.cz TXT pro Sygic Aura.
2. - se nekoná
3. Pomocí RUPI convertor vytvořím .rupi (např. Rarady_stacionarni.rupi).
4. Stahnu si k tomu bmp ikonu ve formátu 8x8 (např. Rarady_stacionarni.bmp)
5. Vše nahraju do SDCard/Aura/Maps/import.
6. Spustím Sygic, spustí se mi průvodce importu bodů zájmu a chyba se nekoná.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44920Příspěvek Henry

Wojnar píše:jj, funguje. Asi jsem zrovna trefil na takové ikonky.


Tak, a teď ještě podle přísloví "S jídlem roste chuť" se chci zeptat, jak to plánuješ dál?
Bude někdy možné stahovat POI přímo v *.rupi nebo další kroky už nejsou možné kvůliva autorským právům na RUPI Convertor apod?
RUPI soubor jsem nikde neviděl popsaný a ani jsem jej nezkoumal, ale předpokládám, že to bude podobné jako s UPI. Tam byl problém ve výpočtu "čtverců", které sdružovaly více bodů do jednotlivých sektorů, což bylo evidentně využíváno navigací pro optimalizaci rychlosti vyhledávání i rychlosti navigace. Nebyl problém generovat funkční UPI soubory, avšak s vědomím, že nejsou správně optimalizovány. Neznám totiž správný algoritmus vytváření těchto sektorů a disasemblerováním UPI convertoru jsem zjistil, že tam je tolik možností, že bych na tom strávil po odpolednech aspoň měsíc :shock3:
To samé čekám i s RUPI, ale uživatelé na fóru Sygicu si stěžují na stávající systém POI a tlačí Sygic k jednodušší správě POI, jako to mají ostatní velké navigační programy. Takže vyčkávám.
(Jo a taky nemám zařízení, na kterém by mi Aura jela, takže POI nemohu ani zkoušet a testovat).
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44933Příspěvek Wojnar

jj, OK, tomu rozumím. Jasně, počkáme.

Ale asi zeptám blbě, "nějak" použít ten jejich Convertor se nedá, co?

Jinak každopádně už i tento stav je víc než dobrý oproti tomu, že jsme museli hledat správný soubor, ten přepisovat atd atd...
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44934Příspěvek Henry

Pokud by měli konvertor i pro Linux, tak by to jít mohlo, ale nic takového jsem nenašel... Budeme jim muset dát trochu času...
snecek
Příspěvky: 1
Registrován: 27.1.2012, 8:25

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44956Příspěvek snecek

Zoufale se pripojuju k teto hlasce
"
Jo tak s tim mam stejny problem. Akorat ze u me se jedna o Sygic na Symbianu. Me dokonce nenajede ani import mod. A to jsem zkousel vice navodu, a ne a ne to rozchodit... "

Stravil jsem nad tim 10 hodin a uz me z toho asi trefi slak. Nema opravdu nikdo nejaky zaruceny postup jak AURU donutit naimportovat rupi a ikonky?
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44964Příspěvek Wojnar

Otázka zní, jestli je tohle problém pro toto fórum.
Jestli se nezeptat na fóru kde se řeší Symbian nebo rovnou na support Sygic-u.

Jinak návod je jen jeden:
- V nastavení si zvolit výchozí formát POI pro Aura
- stáhnout *.txt s poi
- stáhnout ikonu (pro ty kteří mají výchozí formát POI pro Aura už je rovnou v 8 nebo 4bit hloubce)
- konvertovat stažený *.txt do *.rupi pomocí konvertoru staženého na stránkách Sygicu
- nahrát konvertovaný *.rupi a ikonu na kartu do složky Aura\Maps\import - předpoklad je, že název souboru s poi a ikony je před příponou stejný
- spustit Auru a odsouhlasit import.

Pokud prvních pět bodů uděláš podle zde popsaného postupu a šestý se nekoná, pak to není problém pro toto fórum.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
mr.SM
Příspěvky: 15
Registrován: 28.12.2011, 11:40

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44971Příspěvek mr.SM

No to je mozna pravda, ale forum je od toho aby clovek nasel rady atd. Resil jsem to taky na nokiaforum atp., a taky nikdo neporadil co a jak. Treba muze byt u Symbianu jiny postup nez u Androida :zamysl: . Tak nas omluv ze se ptame, jelikoz nikomu v mem okoli kdo ma symbian S3,anna,belle to nefunguje podle techto postupu...
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 44974Příspěvek Jirásek

Chlapci klídek.
Možná se někdo najde, kdo to již vyřešil. Samozřejmě, pokud se jedná o legální cestu, toto fórum je otevřeno všem. Jenom opravdu, tady se pohybují přece jenom více uživatelé s PNA, takže pomoc se SW na Symbianu, Androidu a případně dalších "OS" bude asi trochu horší.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 45001Příspěvek Wojnar

jj, přesně takhle jsem to myslel.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
schamann1
Příspěvky: 4
Registrován: 3.3.2012, 9:37

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 45478Příspěvek schamann1

Tak nevim kde delam chybu ale ten Sygic RUPI Convertor.exe mi nejde spustit ani na Win XP ani na Win7.

mam vzdy hlasku:
Spusteni teto aplikace se nezdarilo, protoze jeji soubezna konfigurace neni spravna.

nevite nekdo neco?
zkusil jsem nainstalovat i c++ rd pack podle navodu v jejich supportu ale nic.
Matif
Příspěvky: 1
Registrován: 2.11.2007, 16:35

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 46130Příspěvek Matif

Zdravím jak je to s POI když chci použít slučování kategorií/automatické nastavenínenabízí formát rupi.

Je nějaké řešení?
Můžete mi prosím někdo zaslat odkaz na ten RUPI convertor.

Prosím nekamenujte mě pokud se to již řešilo dříve. :grin: :grin:
Odpovědět