POI do Sygic Mobile

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 46865Příspěvek Wojnar

To je dobrý postřeh.
Jedná věc je mít zakoupenou celou Evropu a nestáhnuté všechny mapy = dá se řešit a je to jen věc uživatele zdá chce nebo nechce tyto mapy stáhnout.
Druhá je, mít koupenou třeba jen Střední Evropu a pak je tu problém, páč další mapy do zbytku Evropy už stáhnout nelze.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Milan79100
Příspěvky: 4
Registrován: 17.10.2010, 18:24

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47435Příspěvek Milan79100

Prosím, poraďte.
Mám zakoupen Sygic a po provedení poslední aktualizace jsem chtěl doplnit radary. stacionární, mobilní i kamery jedou OK. Jen úsekové radary mi vždy zablokují Sygic. Import se provede, ale po chvilce navigování se navigace blokne a pak vypne.
Už jsem 6x celý Sygic nainstaloval a vkládal raději postupně pro import jednotlivé druhy radarů a tak jsem přišel na to, že to dělají právě úsekové CZ.
Mám Sygic GPS Navigation 12.1.3.
Radary stahuji z POI.CZ, nastaveno na "rupi Sygic AURA 2" a txt konertuji na rupi. Rupi zadávám do Sygic/maps/import. Ikony když zadávám přímo do ikons/rupi, tak mám na navigaci pouze hvězdičku, místo stahnuté ikony. Ikony stahuji ze sloupečku IKONA POI.CZ.
Kde dělám chybu, že mi úsekové radary bloknou navigaci?
dík
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47453Příspěvek freewall

Jednak nerozumím odkud přesně stahuješ ikonu (píšeš "ikona poi.cz") Ikonu si prostě stáhneš úplně vlevo řádku té které kategorie, hlavně ikony nežeň přes konvertor rupi a další export, ale zkus je rovnou zkopírovat do "res" - "icons" - "rupi" a exportuj jen soubor txt. Zkus a uvidíš, no :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Milan79100
Příspěvky: 4
Registrován: 17.10.2010, 18:24

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47454Příspěvek Milan79100

Po mnoha pokusech jsem zjistil, že mi pády Sygicu dělají IKONY. Vkládal jsem je do importu společně s rupi soubory.
Bohužel, pokud je ale překopíruji přímo do ikons/rupi, tak se mi ikona nezobrazí a na místo ní je pouze zástupná ikona - hvězdička.
Musí se ikona nějak upravit? Vkládám originál, který je zde na POI.CZ na řádku vlevo.
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47456Příspěvek Suky

Podobná zkušenost, chtěl jsem zkusit vymazat některé kategorie POIs v domnění, že je toho na Sygic moc, ale Sygic při pokusu otevřít Oblíbené POIs padal, v logu nebylo nic.
Navigace samotná běžela vždy jen chvíli, pak spadla.
Když jsem smazal větší kategorie POIs přímo z PC neběžel už Sygic vůbec.

Vzdal jsem to, smazal všechny stopy po Sygic a nainstaloval znovu, naštěstí si zapamatoval zakoupené mapy a nemusel jsem nic aktivovat, jen znovu stáhnout přes 4 GB :(

A zatím mám strach nahrát znovu POIs, možná to zkusím bez těch ikon :palec:
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47457Příspěvek freewall

Upravovat se ikona nemusí, akorát při každém nahrání nových bodů se musí ručně v mobilu přiřadit ke katerorii
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47459Příspěvek Suky

Nemyslím, některé (většina) se přiřadí sama díky stejnému názvu.
Ale některé ne. Proč to jsem nezkoumal.

Doplněno - to nahoře je pro případ, že udělám import rupi a ikony v bmp zároveň.
PeNik
Příspěvky: 11
Registrován: 29.8.2007, 12:54

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47460Příspěvek PeNik

Ikony se upravit musí, pokud nejsou 8bit. Některé takové opravdu jsou způsobují popsaný problém. Stačí převedení na 8bit a je vše OK. Některé ikony jsou jen 4bit.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47461Příspěvek freewall

Pravda, PeNik má pravdu, mne se osvědčil IrFan na zmenšení hloubky na 8bitů
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Milan79100
Příspěvky: 4
Registrován: 17.10.2010, 18:24

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47471Příspěvek Milan79100

Ano kluci, Sygic funguje jak má, podmínkou je jen správně nstavit v uživatelském panelu POI.CZ že chcete soubor rupi pro SYGIC AURA, Dále překonvertovat textový soubor na RUPI. A pozor na ikony, ty jsou dokonce i černobílé, takže dát si pozor na to aby měly 256 barev, neboli 8 BPP. Takto jsem nyní vložil asi 20 POI a vše je OK. Takže pozor na IKONY !!!
Díky všem. :palce: :palce:
Autodock
Příspěvky: 3
Registrován: 15.4.2011, 23:01

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47540Příspěvek Autodock

Zdravím a moc prosím o radu. Stahl jsem si ze Sygicu Convertor, ale nejde mi na Win 7 spustit. Nevíte někdo o nějakém jiném programu na convert POI bodů, a nebo nevíte co s tím?
Při dvojkliku to napíše "Při vykonávání programu došlo k chybě. (5)" Při spuštění jako správce "Spuštění této aplikace se nezdařilo, protože její souběžná konfigurace není správná."
Snad jsem předpokládal správně, že to patří do PC, když je to "exe" soubor... Jinak Sygic navi mám v Androidu.
Díky za rady. Jirka
Autodock
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47550Příspěvek Wojnar

Chyba je někde u Tebe.
Na Win 7 Ultimate a Home Premium lze spustit bez problémů.
Je fakt, že na 32 bit, zítra Ti napíšu jestli taky na 64 bit.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Suky
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 13:32

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47551Příspěvek Suky

Autodock píše:...
Při dvojkliku to napíše "Při vykonávání programu došlo k chybě. (5)" Při spuštění jako správce "Spuštění této aplikace se nezdařilo, protože její souběžná konfigurace není správná."
Spusť to v Příkazovém řádku, co to napíše?
To vypadá na problém s Microsoft Visual C++ Redistributable Package (vcredist_x86.exe).
Popřípadě NET.Framework

Zkus přeinstalovat, první to C++.
Uživatelský avatar
Wojnar
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 7:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47557Příspěvek Wojnar

Wojnar píše:... zítra Ti napíšu jestli taky na 64 bit.
Na 64 bit, Win 7 Pro jede taky.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
ledo
Příspěvky: 2
Registrován: 31.10.2012, 19:48

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvek: # 47673Příspěvek ledo

Problém jak zmiňuje Autodock je v chybějících knihovnách systému windows (Visual C++ 2005 SP1) nutno nainstalovat toto:

Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86) http://www.microsoft.com/download/en/de ... px?id=3387
Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86) http://www.microsoft.com/download/en/de ... px?id=5638
Visual C++ 2005 Service Pack 1 Redistributable Package ATL Security Update for x86 http://www.microsoft.com/download/en/de ... x?id=14431
Visual C++ 2005 Service Pack 1 Redistributable Package MFC Security Update for x86 http://www.microsoft.com/download/en/de ... x?id=26347
Odpovědět