Koupě navigace - rada

Off Topics...
Odpovědět
Mr.Voza
Příspěvky: 16
Registrován: 2.10.2008, 10:23

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23758Příspěvek Mr.Voza

Jeste bych se chtel zaptat majitelu TomToma ONE: ma softwarovou QWERTY klavesnici, nebo ABCDE klavesnici? Na nejakych videich na youtube.com jsem videl ABCDE, ale mam takovy dojem, ze jsem na nejakych screenech nekde videl u TomToma i QWERTY. Jak to teda je? Neda se treba v nastaveni prepnout? Nebo se to lisi firmwarem? Nebo se pletu a ma jenom ABCDE?

Ptam se proto, ze ted mam u Garmina ABCDE klavesnici a na tom neco napsat je fakt na dlouho. Kdyz to porovnam s tim, jak rychle a hlavne snadno pisu SMS na softwarovy QWERTY klavesnici na mobilu (SE P990i), tak se to vubec neda srovnat.

Predem dik za odpovedi.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23760Příspěvek Gumídek

U TT se typ klávesnice dá přepínat v menu...
Mr.Voza
Příspěvky: 16
Registrován: 2.10.2008, 10:23

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23857Příspěvek Mr.Voza

Jeste bych mel jeden dotazek... doufam, ze uz fakt posleni :koul:
Kolik umi TomTom One prujezdovych bodu na jedne trase?
Ten muj Garmin umi jenom jeden a kdyz si chci pomoci vice prujezdovych bodu trochu poupravit nalezenou trasu, tak musim vzdycky po projeti prujezdovym bodem za jizdy nastavovat dalsi, coz me prijde dost nepohodlne az nebezpecne :(
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23861Příspěvek Jirásek

Můj TT umí při úpravě trasy také pouze jeden průjezdní bod. Vlastně dva - vyhnout se místu (což může, při vhodně zvoleném bodu, donutit navi k požadované trase) a ten jeden průjezdní. Jinak nutno použít itinerář.
Tuto zkušenost mám z TT6 na PDA, ONE XL i 730. Myslím, že se tak chovají všechny verze navcore. Také mi toto omezení občas vadí.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
milosh
Příspěvky: 34
Registrován: 15.4.2006, 21:44

Re: TomTom XL či ONE - zkušenosti

Příspěvek: # 23908Příspěvek milosh

Zdravim po vanocich vsechny zde na foru a mam dotaz, v lednu chci koupit sveho prvniho tomtoma, doted jsem mel pda s tomikem ale protoze jsem jej vyuzival pouze na navigaci vidim samotneho toma jako lepsi reseni.

Uvazuji nad modelem TOMTOM XL, DACH + východní Evropa. Muzete mi doporucit spolehlivy levny obchod kde toto koupit a pripadne zda toto baleni obsahuje i vestaveny rds-tmc prijimac ? nekde pisou ze ani nekde ne nerad bych mel kolem predniho okna 5 dratu :shock3:

Obsahuje tato verze i slot na karty nebo staci vestavena 1gb pamet? jde mi hlavne o mapy nemecka a CR/SK. diky :palec:
www.litoweb.cz - Od tvorby webů až po optimalizaci (SEO)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23916Příspěvek Gumídek

Vestavěný RDS přijímač nemá žádná navigace, u každé musíš mít anténu. Běhá to na VKV, tak jak by jsi to chtěl asi chytat ???? Na feritovou anténu ??? Ta je ale na střední vlny....Na mapy, které chceš vestavěná paměť stačí. A kupuj to u takových firem jako je www.alza.cz, www.mironet.cz, www.agen.cz apod. Ty mají nejmenší ceny....Stačí registrace a je to.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23920Příspěvek Jirásek

Lehce Ti budu Gumajzi odporovat. Nedávno jsem zahlédl na webu navigaci s integrovaným RDS/TMC přijímačem. Anténa vestavěná . Ale zapracovala moje Róza :blazen: , za boha si nevzpomenu co to bylo za navi. Nebylo to nic běžného - TomTom, Garmin a pod.
Pro miloshe - jsou dodávána různá balení. Některá (označená Trafic) mají přibalen RDS přijímač.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23922Příspěvek Gumídek

Nojo, já myslel ty známé typy....
milosh
Příspěvky: 34
Registrován: 15.4.2006, 21:44

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23925Příspěvek milosh

Jasne ty shopy znam registraci mam na vsech :D Slo mi o to ktery je na navigace asi nej, no projedu a vyberu.

ad ten TMC prijimac, ma vyznam v CR? Navigaci pouzivam parkrat mesicne nevim zda se mi ta investice do TMC vyplati :zamysl:
www.litoweb.cz - Od tvorby webů až po optimalizaci (SEO)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23926Příspěvek Gumídek

To se musíš rozhodnout sám....Někdo to nepoužívá, někdo ano. Moje mladá používá navigaci tak jednou týdně a prohlásila, že na tmc se může ....
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23928Příspěvek mila-p

Já si chtěl nového TT pořídit výhradně s RDS-TMC a dnes to využiji tak maximálně ze zvědavosti, co a jak mi to ukáže. O spolehnutí se na tento systém nemůže být v ČR zatím ani řeč - možná v budoucnu, to je můj názor...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
milosh
Příspěvky: 34
Registrován: 15.4.2006, 21:44

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23930Příspěvek milosh

Me prave prijde ze radsi usetrim kdyz to nevyuziju, stejne tak i mapy vychodu tam nepojedu :grin:

Premyslim zda TT ONE nebo XL, je ten widescreen tolik lepsi? no ma aspon vic pameti nez one :palec:
www.litoweb.cz - Od tvorby webů až po optimalizaci (SEO)
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23934Příspěvek Gumídek

Ty to nechápeš. EE je východní Evropa, která začíná od ČR,Rakouska(hlavní tahy), Polska a maďarska a Chorvatska a dále na východ....
milosh
Příspěvky: 34
Registrován: 15.4.2006, 21:44

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23936Příspěvek milosh

ja to chapu chcu mapy DE atd... + vychod jak je ta "sada"
www.litoweb.cz - Od tvorby webů až po optimalizaci (SEO)
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 23937Příspěvek mila-p

Tak budeš muset zvolit Western_And_Central_Europe. Pokud je nějaká další varianta, ať mne někdo opraví...ale myslím že ne. Já osobně bych potřeboval pouze mapu Prahy a okolí - jinam nejezdím :chlamani: , ale bohužel se dá koupit pouze celek - buď východ, nebo západ Evropy, nebo celá Evropa.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Odpovědět