Koupě navigace - rada

Off Topics...
Odpovědět
Bombardo
Příspěvky: 5
Registrován: 21.1.2008, 12:57

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26359Příspěvek Bombardo

Preferoval bych spiš multifunkční. DO mého vozu bohužel nejsem schopen sehnat snad zatím (i když se mi odbornící snaží pomoci) pevnou navigaci s DVD atd. (Mazda CX 7).
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26362Příspěvek freewall

No přesto, že jsem Garminista, tak asi dooost dobrej bude TomTom Go 930 Traffic (http://www.zavolantem.cz/navigace-gps-t ... i-nejlepsi, možná bys aspoň trochu zúžit, třeba tady http://navigovat.mobilmania.cz/autonavigace/ je slušný přehled navigací, aby ses aspoň trošku zorientoval, jinak těch nabídek je hafa.... třeba tady nějaká pro fajnšmekry http://www.videomarket.cz/pioneer/190-g ... 500bt.html

atd. atd.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26363Příspěvek freewall

...Kenwood DNX-8220BT... zrovna ve tzvém "miláškovi" - tady: http://www.rachot.com/montaze/188/mazda ... urbo182kw/
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
velkahlava
Příspěvky: 20
Registrován: 12.4.2009, 2:19

Jakou navigaci-poradte ze skusenosti

Příspěvek: # 26878Příspěvek velkahlava

Dobry den jsem uplny laik co se tyce navigaci,tak nekolik dni uz ctu ruzne recenze a chodim po obchodech a nevim co si vybrat.Uvazuji o MoiMoov 370,nebo 580 a mezi TomTom Go730,930 .V obchode ktere jsem navstivil mi porad rikaji at si koupim TomTom,ale docetl jsem se ze tam nejde nastavit vic jak jeden prujezdni bod.Resi se to pomoci itinerarem.Mate s itinerarem nejake skusenosti? U Mia jak jsem zkousel tak jich tam jde zadat vic.Take me zajima rychlost navigaci-vypocet trasy,prepocitavani kdyz odbocim z trasy.U Mia je i turisticka mapa ale jeho vydrz 2,5 hodiny podle manualy je asi na hory malo. Tak nevim kterou muzete ze skusenosti poradit.Budu vdecny.Dekuji PEtr
TomTom Go 730 8.351,WCE v830.2305
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26882Příspěvek Docent

To je furt dokola jak u hloupých na dvorečku... Tady, na navigovat.cz a leckde jinde... Co si mám koupit, co je lepší....

Pokud jsem se všiml, tak ve spoustě obchodů (Datart, Electroworld atd.) mají řadu zapnutých navigací, člověk si je může vzít do ruky a zkoušet. Pochopte konečně, žadatelé o rady, že vám nikdo smysluplně neporadí, vybrat si musíte sami, na základě toho, že si to vezmete sami do ruky (tedy tu navigaci :usmev: ) a současně si o tom něco přečtete...

S navigací je to úplně stejné jako s ostatními spotřebními předměty - já bych si třeba po zkušenostech se služební Fóbií nikdy nekoupil Škodovku (a to jsem měl 10 let Š 100 a půl roku Š 120, než mně ji ukradli :KO: ), jiný na ni nedá dopustit. Nekoupil bych si TomToma, protože mám zkušenost s řadou jiných navigací a TomTom mně prostě nevyhovuje, nicméně má jiné přednosti a pro začátečníka v navigacích je to podle mne dobrá volba.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26885Příspěvek Gumídek

Já mám TomToma a jinou navigaci nechci a začátečník nejsem, stejně jako používám Nokii a jiný mobil nechci, a vyzkoušel jsem snad všechny značky a nedám dopustit na Octavii( měl jsem různých patnáct aut)...Takže je to o tom, vybrat si stejně ve finále sám...
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26887Příspěvek Docent

No dyť to říkám :grin: . Já zas nechci TomToma ani Nokii a o Octavii nechci ani slyšet, a teď by si někdo měl vybrat navigaci podle mé nebo Gumajzovo rady :lol1: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26891Příspěvek freewall

Docente, tebe musí někdo zákonitě zabít :grin: :grin: :grin:

EDIT Jirásek - nebo povýšit a vyznamenat :mad2: , myšleno v dobrém
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
velkahlava
Příspěvky: 20
Registrován: 12.4.2009, 2:19

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26895Příspěvek velkahlava

Ptal jsem se na vasi zkusenosti s navigaci,ale bohuzel nekteri uzivatele maji ponekud jine predstavy o odpovedich.Ja myslim ze jsme soudni lide a kdyz se nekdo slusne pta na zkusenost s navigacema tak se bavit o Nokiiich a Octavii je trochu nemistne.Slusnost a ochota nekterym bohuzel chybi....
TomTom Go 730 8.351,WCE v830.2305
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26896Příspěvek Docent

Ano, ptal jsi se na věci, které už jsou tady x-krát popsány. Nevím jak ostatní, ale mne už doopravdy sere psát sem stále a stále dokola jednu a tu samou věc jen proto, že je někdo líný nebo neschopný si odpověď najít sám. A mysli si o slušnosti a ochotě co chceš, je mně to u :pulka: .

BTW když už jsme u té ochoty, předpokládám, že už jsi požádal adminy, že by ses rád stal pomocníkem správce alespoň u dvou kategorií, abys mohl dělat to, co je hlavní náplní tohoto serveru :pc: .

V poslední době mně velká většina nově zaregistrovaných připomíná Marfušu z Mrazíka - Já chcííí, já chcíííí, já chcííííííííííí, zaregistrují se a hned hodí do placu otázku, ze které je naprosto patrné, že se ani nepokusili projít to, co už zde je napsáno. A běda, jak se do 10 minut nenajde voloušek, který by jim pěkně polopaticky jejich otázku zodpověděl - to jsou hned všichni neochotní a sprostí blbci :zed: .
Naposledy upravil(a) Docent dne 13.4.2009, 20:20, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26897Příspěvek Jirásek

velkahlava: Nic ve zlém, ale to jsi špatně pochopil. Docent i Gumajz se Ti snažili naznačit, že každému sedne něco jiného. Jsou tu zastánci navigací TomTom, Mio, iGo, Navigon, Garmin atd. Mnozí měli v rukách širokou škálu těchto navigací od různých výrobců a mají bohaté zkušenosti. Ale velmi těžko radit.
Znám případ, kdy si známý kupoval první navigaci. Přišel, probrali jsme co se dalo. Prohlédli web, zhodnotili poměr cena/výkon a vybrali Mio (s tím že ho odemkne a bude používat i jako PDA). Předem jsem ho varoval před některými výrobci pro problémy s importem POI.
Odešel do obchodu a koupil GoClever!!! :blazen: Po měsíci prodal a šel koupit MIO, no a po dalším půl roce skončil u TomToma.
To je štrapáce .......

P.S. Docent mne zase předběhl :cry: :zed:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26898Příspěvek rossini

Vlastním jak TT 930T tak MIO 360/370 a tyto 2 navigace jsou jako oheň a voda. Doporučuji sepsat vše, co od navigace očekávate na kus papíru, aniž byste znal ať už uvedené modely nebo i jiné značky. Něco jako: "1. Chci, abych trefil z A do B. 2. Chci po cestě navštívit X mezibodů ...." Po té je třeba pátrat a zkoušet. Já Vám s chutí doporučím TT930T a Vy mne za týden po koupi poženete s tím, že jste chtěl to a to, a ono to tam není.
Osobně každému, komu jsem doporučil TT, mi po čase děkoval. MIO má zase jiné klady, které nemá TT, ale u MIO navigací už to doporučení není tak jednoduché. Je to opravdu o preferencích. Pokud MIO, určitě Moov 370 nebo 580. Ale MIO bude mít do pár měsíců nové modely a otázka zní, jestli nakupovat nyní.
Věřte mi, "Via points" neboli průjezdní body využijete 1x do roka, pokud ovšem nejste rozvážková služba...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26899Příspěvek freewall

Já si myslím, že tady nemůžeš očekávat dvouhodinové slohové cvičení na téma "Navigace" - z příspěvku trochu vykukuje část tvé představy (počet trasových bodů), takže asi trošku "ánung" o tom máš. Takže nejdříve by sis asi měl vyjasnit co od navigace budeš vyžadovat - zda chceš si třeba prohlížet fotky, pouštět muziku, handsfree, koukat v ní na TV nebo zda ji chceš využívat aby tě odněkud někam dovedla. Pak bych šel asi cestou osvědčených značek a třeba na Navigovat.cz si přečíst pár recenzí, no pak si vytypovat některé značky a modely a na ty se pak tady ptát na zkušenosti. Pravdou je že už máš vybrané modely, možná bych ještě šel podle toho jaké mapové podklady ta která značka užívá a mrknout se po netu. To, co říkal Gumajz, chápej jako konstatování, že že člověk si na něco zvykne a pak to nerad mění. Já třeba mám starého Garmina, jsem s ním spokojený, ale nová navigace bude zase Garmin. Myslím si, že mapové podklady má velmi, velmi dobré, co je platně, že ta a ta značka má třeba 3D zobrazení, ale nenajde mi třeba nějakou adresu atd. atd. Buď trpělivý on se ti ozve někdo se svými zkušenostmi. Možná dát krátky link na tehle tvůj dotaz do sekce TomTomů a MioMoov, protože nemusí to tady všichni číst.
Garminy využívají zejména City Navigator (poslední verze 2009.11) a od firmy myslim "TeleAtlas" - AtlasCzech 7 - detailni mapa ČR v nejbližších dnech se čeká "osmička", dále na Garminech můžeš mít ToPo mapy
Naposledy upravil(a) freewall dne 13.4.2009, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 26901Příspěvek Docent

Jinak bych velice vřele velké hlavě doporučil študium fóra na navigovat.cz, tam už je totiž téma, jakou si vybrat navigaci, odhadem asi tak 30x. Takže klidně může založit jednatřicáté tam, když se mu nechce číst to, co je tady. Tam jsou znalci, z jejichž odpovědí je patrné, že jediné, co kdy drželi v ruce, byl slabikář a ukradený TomtTom, ti jistě budou ochotní a slušní, aby se mohli svými znalostmi před neználkem blýsknout.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou navigaci-poradte ze skusenosti

Příspěvek: # 26918Příspěvek mila-p

velkahlava píše:Resi se to pomoci itinerarem.Mate s itinerarem nejake skusenosti? U Mia jak jsem zkousel tak jich tam jde zadat vic.Take me zajima rychlost navigaci-vypocet trasy,prepocitavani kdyz odbocim z trasy.
Já osobně využívám itinerář v TT 730 každý den. Jeden soubor itineráře nesmí sice přesáhnout 48 průjezdních bodů, ale rozdělil jsem si jednu trasu třeba na 2 části a vede mne přesně kudy chci - délku trasy mám kolem 120km jen po Praze. Množství itinerářů v přístroji je omezené snad jen pamětí, ale každý soubor "itn" má jen pár Kb. Trasu si plánuji přes prográmek Tyre, ve kterém si naklikám přes mapu Google průjezdní body a pak jen zkopíruji do TT. Pokud by do budoucna TomTom zapracoval na maximálním počtu průjezdních bodů třeba na 99, bylo by to už alespoň pro mně zajímavé. V Navigonu co má kolega, tohle jde třeba obtížně a v Miu jsem na to ještě nepřišel vůbec. Ale potvrzuji výše napsané - vědět co od navigace očekávám a pak se rozhodnout. Ze své zkušenosti s itineráři doporučuji jednoznačně TomTom :mrk:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Odpovědět