Koupě navigace - rada

Off Topics...
Odpovědět
merapi
Příspěvky: 9
Registrován: 2.12.2009, 14:16

Alternativa k TomTom 730

Příspěvek: # 34067Příspěvek merapi

Pěkný den,

vlastním nově TT730T + 2 roky aktualizace a jsem vcelku spokojen, zvlášť poté, co jsem zjistil, že v itineráři neznamená centrum města "výlet na náměstí", ale jen orientační bod, tudíž trasu ČB - Brno přes Jihlavu vlastní město objedu.

Nicméně, kamarád se rozhoduje pro nákup své první navigace, mou jsem mu předvedl, ovšem jeho láká lifetime aktualizace od Garmina. Měl zálust na 1350, ale ten ani itinerář neumí, tak nebude problém mu jej rozmluvit. Prahne ovšem stále po lifetime, 255 je na tom s itinerářem stejně, vyšší řady jdou už s cenou nad TT730 a navím zmíněná trasa ČB - Brno přes Jihlavu mě protáhlo přes náměstí.

Který model z jiných navigací (nejlépe Garmin) by byl vybaven stejně jako TT730?

Díky za pomoc, prodejci v obchodech nabízejí to, co asi mají sami, protože někdy melou z cesty.

Richard
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Alternativa k TomTom 730

Příspěvek: # 34068Příspěvek Gumídek

Varuj ho před lifetime. To je pouze otypovaná životnost, takže pouze čtyři roky, protože se nepředpokládá, že by vydržela déle. My už jsme to tady řešili.....Takže lifetime-marketingový tah...Pár mých kolegů se nechalo ukecat na Garmin, naštěstí ho koupili tak, že ho mohli vrátit, a poté si vzali TT a jsou naprosto spokojení....pro obyčejného uživatele je TT velmi dobrá volba. Pro hračičky je pak zase lepší např iGo....
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Alternativa k TomTom 730

Příspěvek: # 34069Příspěvek freewall

merapi píše: .......Který model z jiných navigací (nejlépe Garmin) by byl vybaven stejně jako TT730?
Asi Garmin řady 7x5
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
merapi
Příspěvky: 9
Registrován: 2.12.2009, 14:16

Re: Alternativa k TomTom 730

Příspěvek: # 34070Příspěvek merapi

Díky za názory, taky mi to vychází tak, že pokud by mermomocí chtěl Garmina, pak 765. Jen se obávám, že ten lifetime mu učaroval až moc. Málo jsou platné argumenty, že atlas si nekupuje taky 4x ročně a že číslo popisné použije 1 x za rok. Osobně zastávám názor, že na dovolenou autem (tj. denně jezdit) bych stejně bez tištěné mapy nevyjel, plánky měst mám vytištěné z Googlu a do terénu je gps fajn, ale mapu v kapse mám vždy. Jenže lidi v ní už neumí číst.
aaakecal
Příspěvky: 24
Registrován: 28.10.2009, 19:39

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 34208Příspěvek aaakecal

Přidám se sem...
úspěšně jsem se zbavil svojí 760-tky a chci koupit něco jiného. Rozhoduji se vpodstatě mezi TT 750 IQ a 765T.
Raději bych ale garmina, protože MapSource je jednoducho paráda. Nedokážu si představit vše plánovat v navigaci, včetně možnosti podívat se na cílové místo na ploše velkého monitoru a určit si bod i bez adresy...
Jediná věc, která mně nahlodává je funkčnost 765-tky. Pokud je to stejně nepřesné a zpomalené jako 760-tka, tak děkuji, nechci.
Nebo to už soudruzi mají vyřešené? a vše funguje jak má? :zamysl:
:zamysl: Garmin
eidz
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 20:43

Re: Alternativa k TomTom 730

Příspěvek: # 34212Příspěvek eidz

Gumajz píše:Varuj ho před lifetime. To je pouze otypovaná životnost, takže pouze čtyři roky, protože se nepředpokládá, že by vydržela déle. My už jsme to tady řešili.....Takže lifetime-marketingový tah...Pár mých kolegů se nechalo ukecat na Garmin, naštěstí ho koupili tak, že ho mohli vrátit, a poté si vzali TT a jsou naprosto spokojení....pro obyčejného uživatele je TT velmi dobrá volba. Pro hračičky je pak zase lepší např iGo....
To je fakt nestranná a objektivní rada, bez podjatosti. Hlavně, že máš TT, viď :grin:


2 merapi: aktualizace map, je dle mého názoru, klíčová. Je jedno, jestli máš navigaci tu nebo onu, jakmile tam máš starou mapu, jsi v pytli. Takže otázkou je, který výrobce bude schopen mít aktualizované mapy? Jelikož výrobce navigací není vždy i vlastníkem mapových podkladů, ale kupuje je buď od Navteq nebo TeleAtlas. Klíčem tedy je, aby tito poskytovalé map změny zapracovávali do mapových podkladů. Jak se k Tobě dostanou aktuální mapy je pak už věc obchodní, s tím moc nenaděláš.
Další věc, co navigace s mapovými podklady umí. To jsou různé sotwarové vychytávky. Když porovnám 765 a iGO8, tak 765 vychází dost bledě, iGO8 má skiny, mraky nastavení, atd. Pro hračičku bych tedy 765 nedoporučil, bude mít málo možností na hradní :grin: Ale pokud chce navigaci, jednoduše zadat kam chci a jet, tak 765 je OK.

Jestli za X let, bude chtít vyměnit HW jako celek, je jeho věc. Já např., kdyby pro MIO C710 byly aktuální mapy, zůstávám i 3 roky staré navigace.

Následující informace nemám ověřené, kdo můžete, upřesněte:
Garmin - řada 765 - mapy od Navteq (CN2010NT, CN2010NT 3D), TeleAtlas (AtlasCR 8 NT), topografické mapy ČR (turistické mapy)
TomTom - mapy od TeleAtlas
iGO - mapy od TeleAtlas
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 34213Příspěvek Gumídek

To eidz : Je to opravdu nestranná rada, zapomeň, že já mám TT. To s výměnou přístrojů se stalo u 6 kolegů. Můj budoucí tchán si nechal poradit navigaci a koupil si MIO. Podotýkám, je naprostý analfabet, co se týče počítačů...Takže ji použil jednou, a odložil ji do šuplíku. Protože se ji nebyl schopný naučit. Potom jel se mnou v autě, a líbila se mu má navigace. Zkrátím to. Dnes má TT, tahá ho do auta prakticky pořád, a používá ho, a nemá s tím problém. Já jsem hračička také, ale já jsem s TT začínal. Dnes mám již třetího. A k názvu "lifetime": všude jinde by to asi nedělalo problém, jenže češi by nejradši co nejvíce muziky, za co nejméně peněz. A čech těžko pochopí, že lifetime je jen braná životnost navigace, takže čtyři roky. Čech si to hned vykládá tak, že je to doživotní záruka, až tu navigaci bude používat deset let atd...Já jsem to uváděl kvůli tomu, že se na mne obrátilo pár lidí s tímto dotazem, a byl celkem problém, aby odpověď pochopili....
prying
Příspěvky: 10
Registrován: 1.8.2009, 19:32

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 34215Příspěvek prying

eidz : Naprostý souhlas. Kdyby 710 aktualizovala, tak není lepší navigace. :palec: Hledal jsem za ní náhradu a víceméně prošel všechny navigace na trhu. Ještě dnes si jí rád vezmu do auta a používám.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 36042Příspěvek Jirásek

Možná to někomu pomůže při rozhodování
http://www.gpscentrum.cz/download/novin ... lletin.pdf
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Pitrs81
Příspěvky: 1
Registrován: 22.4.2010, 12:19

Navigace do 7000kč

Příspěvek: # 36506Příspěvek Pitrs81

Chci pořídit nejakou autonavigaci v ceně do 7000kč. Nejraději bych pořídil nějakého Garmina nebo TomToma. Garmin mě láká asi nejvíc, protože má možnost nahrát i turistické mapy.

Bohužel mám nepříliš pozitívní zkušenost s Garminem Nuvi 1350 Lifetime, kterého jsem si před asi týdnem koupil ale už i vrátil. Ikdyž to byla vcelku příjemná navigace, tak jsem našel 3 velké nedostatky, které by němela moje budoucí navigace mít (popsáno níže).

Co chci a co Nuvi 1350 splňovala:
- velikost alespoň 4.3"
- aktualizace map (2 roky minumum)
- příjemné a přehledné ovládání
- dobrý držák do auta
- stabilita, žádné zamrzávání a restarty navigace
- čísla domů, přesná mapa

Co chci a co Nuvi 1350 NEsplňovala:
- chci mít možnost plánovat trasu, více průjezdních bodů, itinerář atd...
- rychlost: rychlé vykreslování mapy nejen při jízdě, ale i při šoupání a zoomování
- řazení do pruhů i s náhledem

Co by se mi líbilo ale být to nemusí
- možnost mít i turistickou mapu
- 3D budovy
- příjem dopravních informací
- předplánování tras na PC + upload do navigace

Koupit bych chtěl v nějakém dobrém kamenném obchodě, kde bych mohl navigaci bezproblémů reklamovat a to i osobně. Jsem z Brna, takže možnosti určitě budou (Alza, Cybex, Mironet ale i další pokud poradíte).

Osobně mám zkušenost akorát s Garminem Nuvi 1350 Lifetime. Tu jsem vrátil a to především proto, že neuměla víc jak 1 průjezdní bod a itinerář neměla vůbec. Něko mi radil že mám jít do Garmin Nuvi 1490T, která prý už má víc průjezdních bodů a je modernější než 765T.
Také mě zaujal TomTom GO 750 s dvouletou aktualizací map - sice nemá turistickou navigaci, ale to bych možná překousl. Jen jsem nikde nezjistil, jestli umí navigovat s přesností na čísla domů, jak rychle vykresluje mapu (nejlépe v porovnání s Garminem) a jak je to s vyhlazováním hran (je? není? jestli ano, stíhá to?). Taky by mě zajímal reálný přínos technologie IQ Routes v praxi. Je to poznat?

Nejsem ale vyloženě zaujatej pro Garmina ani TomTom a budu rád za jakoukoliv rozumnou radu či možnost. Díky.
Jukon
Příspěvky: 5
Registrován: 23.5.2010, 0:06

Jakou navigaci s TV

Příspěvek: # 36902Příspěvek Jukon

Ahoj,

vidim, ze tady ma hodne lidi zkusenosti s navigacemi tak se zeptam....Chci si koupit navigaci s multi funkcemi jako je TV, bluetooth, prehravani videa apod. Zaroven by mohla mit alespon dve hodky vydrz na prehravani videa. Ze vseho co jsem nasel mi vzniklo nekolik adeptu:

Evolve TVTraxx
Navigon 8410
Mio 735u nebo 505u (nevim zda maji bluetooth)
Dayton PN4000

Rozeskne mi to nekdo? Nejlepe napsat +/- a podle toho si vyberu :-) kdo bude tak hodnej?

Diky predem
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Jakou navigaci s TV

Příspěvek: # 36908Příspěvek freewall

Proti gustu žádný dišputát....., ale osobně bych s TV nebral, zrovna před pár dny tu někdo psal jaká je to mizérie. Z těch typů se ti asi ozve někdo k Navigonu, protože ten typ tady lidičkové asi i mají, u ostatních pochybuji. Ale stačí se zeptat strýčka Googla a máš hned testy - tak snad podle toho se rozhodneš

http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... 2&CAI=2153

http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... 3&CAI=2153

http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/Ar.asp?ARI=113790
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
ivan_g
Příspěvky: 14
Registrován: 21.7.2010, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Jakou navigaci pro turistiku

Příspěvek: # 38665Příspěvek ivan_g

Prosím mohli by jste mi doporučit navigaci pro turistiku. Vím, že je to hooooodně individuální, ale je něco úplně jiného vlastní zkušenost než recenze. Proto tenhle dotaz...
Děkuji.
Uživatelský avatar
vrána
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 3:22
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 38670Příspěvek vrána

Turistikou myslíš pěší nebo autoturistiku?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvek: # 38671Příspěvek Gumídek

Jestli pěší turistiku, tak to umí Garmin nejlépe...
Odpovědět