GPS rada

Off Topics...
Odpovědět
R@ven
Příspěvky: 2
Registrován: 15.1.2008, 19:17

GPS rada

Příspěvek: # 11246Příspěvek R@ven

Zdarec,jsem tady novacek a moc do problematiky GPS nevidim proto vas prosim o radu.
Rad bych poridil GPS do auta a chtel ybch jestli byste mi neco nedoporucili.
Kriteria
1.cena do 10 000,-KC
2.Mapy kvalitni po Evrope hlavne nase sousedy Nemecko,Rakousko,Polsko,Slovensko(mesta v zakresech po ulici,jednou jsme jeli s GPS a v Hamburku sme se ztratili i sni!!!!! neprijemna zkusenost ) a dal Chorvatsko a a Italii...
3.Automaticke prepocitavani trasy(pokud je potreba nekde z nejakych duvodu sjet atd..)
4.Aby byly mapy z bodu 2 uz v pristroji dalsi penize bych vahazoval nerad
Vyhodou
1.Tachometr a hlidac rychlosti

Dival jsem se na naco sam:
Tom Tom ONE XL
Street pilot C510 delux
Nuvi 250
Nuvi 660

Predem dekuji Raven
Hobbit
Příspěvky: 20
Registrován: 29.11.2007, 21:58
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS rada

Příspěvek: # 11252Příspěvek Hobbit

od TomTomu jedine verzi "ONE XL T"
splnuje asi vsechny pozadavky vcetne map, hlidac rychlosti zavisi na tom, co je v mapovejch podkladech, u nas to rozhodne eni 100% pokryti.
pokryti slovenska je pouze castecny, 100% nema asi nikdo (nerad bych se nekoho dotknul).

rozhodne si pred nakupem dojdi "osahat" navigace ruznejch vyrobcu, kazdymu vyhovuje trochu jinej styl ovladani.

podrobnosti o mapovejch podkladech najdes na strankach tomtomu ( http://www.tomtom.cz )
Přišel jsem, viděl jsem, nevěřil jsem vlastním očím.
TomTom one XL T, CEEE maps 7.162 & TMC 4V00.013
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS rada

Příspěvek: # 11267Příspěvek MilanSu

Mrkni se na http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24711, je tam zajímavý lidský popis jednotlivých SW, na tom záleží nejvíce, jestli to pak dá výrobce do krabičky takové nebo makové je věc dle mého názoru méně podstatná. V diskusi v odkazu je na některé z posledních stránek test k dispozici ke stažení
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
R@ven
Příspěvky: 2
Registrován: 15.1.2008, 19:17

Re: GPS rada

Příspěvek: # 11328Příspěvek R@ven

Neco jsem si precetl a zuzil jsem to na dva kandidaty Nuvi 660 a street pilot C510delux libi semi mapove podklady - je to nazor muj laika kdyz tak me opravte.
Ma nekdo s temito GPS-kama osobni zkusenost?
Rad bych se na neco zeptal
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS rada

Příspěvek: # 11329Příspěvek MilanSu

Mam Nuvi 670, tam je tusim rozdil jenom v TMC oproti 660
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
prdelka
Příspěvky: 7
Registrován: 25.2.2008, 14:47

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13458Příspěvek prdelka

1. půjčil jsem si SILVER GUIDE s full Evropou za 12. skvělá grafika, solidní ovládání, má vše co je potřeba. :mrk:
2. pak sem si půjčil a zkoušel TTxl. nic moc. velký hd, špatný držák do auta, krátký dráty, občas hlásí odbočení za odbočkou. :pistol:
3. pak sem měl ještě půjčený MIO nevím co, taky full Evopa. v podstatě stejný jak 1, jen jiná krabička a hlasy. podobná i cena. :mrk:
4. koupil jsem GO CLEVER 3550A s Full Evropou za 4300,- s daní :mad2: . prvních 20 minut naprostý ovládací šok. nebyl žádný návod, takže šok podruhé.
fakt jsem v tom měl hokej, ale po těch 20minutách jsem to celý pochopil, a když jsme zkoušeli s kámošem kdo se rychleji dobere cíle, surově sem ho porazil. :jupi: koupeno v http://www.patro.cz
jediný věci co GC3550A nemá je upozorňování na překročení rychlosti, ale to je stejně hovadina, protože ve městě je někde povolená 70 a
nadává mi to-takže mi to ani nechybí. doporučuji. :lol1:
5. Tento týden jsme testnuli Garmina 4,5". Katastrofální mapy ČR v základu. S dodatečnými topomapami ČR Ok. Místo hlášení o překročení rychlosti sympatické
kuňknutí. Dokonce tam byly i omezení rychlostí mimo obce. Ale za doplatek za topo. Akorát přídanvé TMC se nějak nechytalo. Kryt na držák obsahuje vypínač antény? Zvláštní.
Naposledy upravil(a) prdelka dne 17.3.2008, 10:07, celkem upraveno 5 x.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13462Příspěvek Docent

Kdes to za tu cenu koupil?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13463Příspěvek freewall

Mám c510dx - plná spokojenost. Je pravda, že je to holá navigace bez mp3 přehrávače, prohlížení fotek, handsfree atd. atd., ale pro účely navigace do zadaného cíle naprosto spolehlivá. Když jsem někde četl o jiných typech, že se to kouše, trhá zobrazování atd. atd. - jsem rád za to co mám. Není to sice poslední výkřik, už je nějakou dobu na trhu, ale jak říkám - spokojenost, vč. funkce RDS TMC

Při nákupu dostaneš City Navigator NT9 na DVD, Atlas ČR v10xxxx (vše již nainstalované + na DVD), který si můžeš nyní aktualizovat na verzi 7 - pohodička. Teda aspoň já jsem to tak dostal komplet
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
prdelka
Příspěvky: 7
Registrován: 25.2.2008, 14:47

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13596Příspěvek prdelka

Tak GO CLEVER 3550A s Full Evropou za 3999,- i s daní a jen s východní evropou 3374,- na http://www.patro.cz. Ceny padají a já z toho padám na hubu. :hmm:
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13601Příspěvek Docent

Vzhledem k tomu, že přímo na GoClever je za 8 kKč, tak se mně tahle 50% cena moc nezdá. A větička "Vyřízení objednávky: obvykle do týdne" mně připomíná některá autovrakoviště, kde člověk něco shání, oni to nemají, ale řeknou "Stavte se zítra, bude to tu".
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
prdelka
Příspěvky: 7
Registrován: 25.2.2008, 14:47

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13651Příspěvek prdelka

pro Docenta
Když jsi tak "inteligentní", proč to nezkusíš. Patro je jeden z největších a i nejstarších internetových obchodů. Já tam beru zboží necelých 6 let a nemám s tím největší problémy ani já, ani známí. Tuhle navigaci sem objednával ve 3 odpoledne a druhý den v poledne už mi visela na skle v autě. Dokonce sem měl při vyzvedávání možnost sledovat cvrkot, jak tam funguje objednávání u jejich dodavatelů. Když o tom všem víš H...O, tak nekritizuj.
Naposledy upravil(a) prdelka dne 17.3.2008, 10:11, celkem upraveno 1 x.
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13656Příspěvek Docent

A obědnávají i v čase objeda :shock3: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
prdelka
Příspěvky: 7
Registrován: 25.2.2008, 14:47

Re: GPS rada

Příspěvek: # 13662Příspěvek prdelka

Nejenom objednávají , ale oni tou dobou dokonce pracovali a vyřizovali zákazníky. :lol1:
Odpovědět