Navigon 7210

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Navigon 7210

Příspěvek: # 23498Příspěvek Tarabascz

Zdravičko
Ja si také koupil Navigon 7210, vše v poho. až do chvíle než jsem si aktualizoval mapy na Q4-2008.
Funkce landmark přestala fungovat.
Následně jsem zjistil, že po instalaci nových map tahle funkce zmizela z menu a složka zmizela uplně i z karty tak jsem ji tam nakopčil ze zálohy (Q3-2008) v menu navigace se již tahle funkce objevila ale přesto nefunguje.
Pak jsem se podíval na soubor v té složce (Landmark_EU_Q3_2008.nfs) a domníval, že bude chyba v nazvu souboru - Q3 jsem přepsal na Q4 přesto to nemišuje

má někdo stím nějaké zkušenosti ???
rád bych tam měl mapy Q4 ale taky zachoval funkci landmark

prosím o rady
dík
Marek

PS:
jo jinak některé původní soubory s POI body mají větší velikost než ty co se nově nainstalujou s Q4-kama.
doporučuji zazálohovat původní data a POI si ručně vybrat, trochu pracné ale snad se to vyplatí do budoucna.
To samé radary a pod. s instalací Q4 funkce z menu zmizne - je potřebné to nakopčit do složky poi z původních dat
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24204Příspěvek Tarabascz

Tak po dlouhé době, jsem dostal odpověď ze servisního centra NAVIGON-u. :janic:
Vše již dali do pořádku a je potřebné si znovu stáhnout novou verzi map Q4-2008, automaticky se stáhne a nainstaluje již zmíněnej soubor LandMarks zatím pořád Q3-2008 nicméně je o cca 2,5MB větší v porovnání se starým souborem, ale důležitý je to, že s mapami Q4-2008 spolupracuje.
Také se stáhnou a nainstalují nové POI soubory, ale ty původní doporučuji zálohovat protože některé mají větší velikost tudíž víc dat.
POI soubory to chce skrátka nakombinovat něco původní a něco z nově stažených.
To samé chce to zpátky nakopčit do složky POI dva sobory: CurveWarner.pom a CurveWarner.nfs
Po nové instalaci map tyhle dva soubory zmiznou a z menu zmizne funkce varování před zatáčkami - takže jenom nakopčit zpátky a je to OK.
Před stažením nových map budete vyzváni na aktualizaci softwaru z verze 7.3.2 na 7.3.4, ale má to přes 200MB, proto doporučuji to dělat vše na větší min. 4GB kartu - na tu 2GB verzi se nové mapy a aktualizace softu nevejdou.
Ja osobně musel par "nepotřebných" souborů dočasně (než si koupím větší kartu) smazat abych to tam nacpal.
V připadě jakýchkoliv dotazů se na mě obraťte, bude-li to v mých silách rád poradím a pomohu.

Jinak, až mi dorazí větší karta, zakoupím si i program Poi-Warner 7 a budu zkoušet rozchodit POI body z tohoto webu, o své zkušenosti se pak rád podělím :palce:

Tady je orig. správa se supportu NAVIGON:

Dear Mr. "XY",

Thanks for your e-mail. All preinstalled features will be updated as soon as you update your maps.

For further assistance please do not hesitate to contact us.


Yours sincerely
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24389Příspěvek VH1

Zdravim,
vcera jsem si stahl z webu NAVIGON FreshMaps Europe Q4/2008 velikost 1786,78 a kdyz se podivam tak v adresari MAP uz nemam podadresar Landmarks. Jak to? Jen pro info - mam v navigonu 2GB kartu tak jsem instaloval tak ze jsem smazal puvodni mapy(mam je zazalohovane) a jeste odmazl nejake voices aby se mi to tam veslo(nemecke,norske). Jinak Soubory v adresari POI - CurveWarner.nfs a .pom jsem mel beze zmen.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24391Příspěvek Tarabascz

ja měl ten samý problém psal jsem na support a již by to mělo být opraveno.

Před stažením samotných map ti doporučuji aktualizovat verzi firmwaru z verze 7.3.2 na 7.3.4 je to ta první položka v programu navigon freshmaps a pak je problém že 2GB karta na nové mapy jaksi nepostačuje.
Samotná aktualizace firmwaru ma 200MB a pak již na mapy neni dostatek místa.

Jestli nemáš větší kartu lze to obejít jak jsem to udělal já:

Ze složky sounds si někam zkopíruj všechny soubory do PC a nech tam jenom ten český.
Mapy Q3-2008 si taky zálohuj na disk a z navigace je smaž.

Pak spusť program navigom freshmaps - aktualizuj firmware a pak si ztáhni nové mapy Q4-2008 a bude ti vše fungovat.
Odpoj navigaci od PC a udělej reset navigace tím malím čudlíkem a bude to OK.

No a v budoucnu až budeš mít větší SD kartu jenom překopíruješ všechny data z té 2GB karty a navíc nakopíruješ zpátky soubory do složky sounds z PC co si zálohoval.
Zatím to jinak nepujde těch 2GB je opravdu málo.

Kdyby něco napíš ja to takhle rozchodil.
Jo a doporučuji zálohovat taky soubory ze složky POI - ty nově nainstalovaný (ale jenom některé) mají menší velikost než původní takže tady jsem taky dělal výběr.
To co mělo víc MB z původního se stejným názvem jsem znovu použil.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24392Příspěvek VH1

Zdravim,ja aktualizoval na 7.3.4, pak jak jsem psal...odmazl vsechno ze slozky MAPS(vcetne adresare Landmarks), smazal par hlasu a pak pres freshmaps stahl tu komplet evropu...mapy tam jsou (jsou vetsi) ale adresar Landmarks) se nestahl tak nevim....
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24401Příspěvek Tarabascz

skus to celé znovu a když to nezabere jestli chceš mohu ti ten soubor poslat ma 32MB
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24406Příspěvek VH1

tak jsem znova smazal ty mapy a stahuju z navigonfresh-bohuzel s mojim pripojenim to budu mit tak nekdy kolem pulnoci :zamysl: Obavam se ze mi to ale stejne nepomuze. Nevim jestli jsem na te karte nemel nechat aspon ten puvodni adresar Landmarks..
Jinak se chci zeptat - nestahoval jste nahodou jinou mapu - ja zaplatil ten 2lety update a nabizi mi to 3 ruzne (ja stahuju tu nejvetsi). Kdyz by to nebylo s tim landmarksem tak bych byl rad kdyz byste to mohl nekam uploadnout.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24407Příspěvek Tarabascz

ja taky stahoval to co Vy.
uplatnil jsem ten slevový kupon zaplatil 19 eur a je to na ty 2 roky.
Při stahovaní map se mi ve freshmaps objeví mapy Q4 6x
První 3 jsou zdarma a jsou dle velikosti ja jsem ztáhnul taky tu první největší, a pak mám v nabídce další 3 verze map za 99 Eur ale velikostně se zhodují stěma co jsou zdarma.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24408Příspěvek VH1

no take jsem zaplatil 19eur... az stahnu tak dam vedet...
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24428Příspěvek VH1

tak mam stazeno znovu a ten adresar Landmarks tam znovu neni. mezi mapama jsou tyto soubory
Brunnel_Q4_2008.psf
Phoneme_EU_Q4_2008.psf
RealityView_Q4_2008.psf ty ale byly i u te Q3 s popisem Q3.
Byl byste tak hodny a nekam umistil ten Landmarks(novy) ten puvodni mam zalohovany. Dekuji
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24466Příspěvek Tarabascz

ok teď jsem měl problém trochu s mojí navigaci a to konkrétně s poi-warnerem

jasně soubor mohu poslat - nekam to hodím dáme to dohromady žadnej strach

klidně bych to mohl poslat i mailem máte dosť velkou schránku? dám to do zipu.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24467Příspěvek VH1

zdravim, koukal jsem...na POIbody se vrhnu pozdeji :usmev: Mailem bych to asi neposilal...dejte to radsi na iskladku nebo neco takoveho....dekuju
Svatopluk
Příspěvky: 1
Registrován: 12.1.2009, 15:16

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24468Příspěvek Svatopluk

zdravim,
jsem take majitelem 7210 a zatim se s navigaci seznamuji (moje prvni).

zatim se mi povedlo vse nainstalovat na 4 GB SDHC, z aktualizovat mapy na Q4 2008 a dodat poi s vetsi velikosti z Q3
Landmark je v Q4 vetsi nez v Q3 a byl obsazen v aktualizaci

na ceste zatim bez problemu (CZ,D)

pokud na neco zajimaveho prijdu urctite sem pisnu, ale zatim spis budu informace cerpat
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24477Příspěvek VH1

to jsem se chtel zeptat - takze navigon 7210 podporuje karty SDHC? hledal jsem to na webu a nenasel...
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24480Příspěvek Tarabascz

jj karty SDHC v pohodě - taky jsem měl strach pač o podpoře nikde ani zmiňka ale risknul jsem to a koupil 8GB kartu vzalo ji to bez problémů
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Odpovědět