Navigon 7210

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezení POI na trase?

Příspěvek: # 26331Příspěvek Tarabascz

sokoleek píše:Ahoj,

řeším jednu uživatelskou věc, která mne docela irituje. Když mám nastavenou navigaci, tak chci, aby se mi vyhledali body zájmu v okolí trasy. Navigon to udělá, ale pouze zobrazí prvních 8 a nejde seznam posouvat dále. Chci třeba vyhledat včechny McDonadly na trase, ale i když mám nastavený filter (zobrazení) kategorie pouze Restaurace, tak to zobrazí prvních 8 restaurací bez možnosti filtrovat podkategorie. Neřešil jste to již někdo?

Díky Vlasta
Nazdárek
Ahoj ja to zkoušel takže počas navigace když klikneš na mapku je tam možnost důležitá místa na trase - tady se mi opravdu zobrazují pouze prvních 6 bodů co nalezna (parkoviště, restaurace a pod) no rolovat to nelze ani jsem nepochopil dle jakých požadavek to vyhledává to je jedno ale pak máš možnost kliknout opět na mapku vybrat možnost průjezdný bod - důležité místo - v okolí - (vybereš kategorii - ja vybral ty restaurace pak McDonald's] no a tady se jich objevilo hodně od nejbližšího řádově stovek metrů až po tu nejdál vzdálenou 12km a mohl jsem pohodlně rolovat a vybrat tu kterou chci.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
daantee
Příspěvky: 2
Registrován: 11.4.2009, 20:07

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 26833Příspěvek daantee

Zdravím všechny. Zakoupil jsem Navigon 7210 a při připojení na Fresh maps na mně požaduje aktualizaci na 7.3.4., ale potom se objeví hláška error while trying to open the output file(1140).Rád bych použil slevu,nerad bych těch 30 dní prošvih, ale nechce mě to pustit, nebo musím nejprve registrovat navigaci ?V Navigon fresh už jsem regnutej .

Díky
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 26876Příspěvek Tarabascz

jenom malý dotaz - aktualizaci map provádíš na novou kartu (min 4 GB) ???
na tú původní 2GB to nevleze a pak to hazí tyhle prapodivný hlášky.

a jestli chceš uplatnit slevový kupon musíš přímo na ten odkaz který jsem zde již jendou uváděl jinak ho neuplatníš.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
pepasedlacek
Příspěvky: 19
Registrován: 21.2.2009, 20:35

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 26877Příspěvek pepasedlacek

Úplně stejný problém jako daantee. Mám NAVIGON 2210 a hlášku Error while trying to open the output file. (1140)
to vyhodí při aktualizaci softwaru i při stahování map. Jedná se o navigon Fresh 1.5.0
Zajímavé je že předchozí verze navigon Fresh 1.4.9 fungovala bez probému a aktualizace softwaru
navigon ze 7.3.1 na 7.3.7 proběhla úplně v pohodě. Takže bych řekl, počkat na novou verzi navigon Fresh.
pepasedlacek
Příspěvky: 19
Registrován: 21.2.2009, 20:35

chyba Error while trying to open the output file. (1140)

Příspěvek: # 26961Příspěvek pepasedlacek

Nedalo mi to spát, zkusil jsem aktualizaci v práci, tam to jelo bez problému.
Tak jsem do toho začal šťourat a přišel jsem na to. Tady je odpověď, hlavně pro danteeho:
Problém je v programu! On si pro dočasné soubory a zálohy standardně používá složku Dokumenty.
Teda Documents and Settings. Pokud je pod touto složkou složka uživatele s diakritikou (jen písmenka s háčky),
program to neuzná a vyhodí tuhletu chybu ! :pistol: :pistol:
Problém se dá vyřešit více způsoby, já jsem to udělal tak, že jsem si pod Documents and Settings založil
nové složky Temp a Temp2 a v nastavení programu jsem první určil pro dočasné soubory, druhou pro zálohy.
Zajímavostí je, že nastavení programu je pod (to mu nevadí):
jednotka:\Documents and Settings\uživatel\Dokumenty\NAVIGON\NAVIGON Fresh\settings\usersettings.xml
V tomto souboru bude provedena tato změna:
- <storageLocation>
<tmp>jednotka:\Documents and Settings\Temp</tmp>
<backup>jednotka:\Documents and Settings\Temp2</backup>
a potom už to šlape jak má. :palce: :palce: :palce: :?: :?: :zub: :zub: :zub: :zub: :zub:
Tímto považuji chybu Error while trying to open the output file. (1140) za vyřešenou.
Dotazy přes SZ.
uherz
Příspěvky: 7
Registrován: 27.4.2009, 9:34

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27156Příspěvek uherz

Tak jsem to zkoušel předělat v těch dokumentech a nic, vyměnil jsem i kartu (mám 4GB SDHC, na kterou šlo v pohodě překopírovat data z té původní 2GB a já na ní jezdil) ale při aktualizaci na 7.3.4 mi to pořád hlásí tu prapodivnou hlášku ERROR WHILE..., tak netuším, mám 7210 4 dny a :zed: asi budu jezdit podle Q3/2008 to je děs... najde se někdo kdo mi pomůže, třeba je to kartou, třeba přístrojem, třeba... díky!
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27158Příspěvek vbor

Já jsem postupoval dle návodu a už mám staženou jak aktualizaci programu, tak i nové mapy. Fakt to funguje. Nápověda, že mám mít větší SD kartu nepomohla, zkusil jsem to. Funguje přesně ten návod Pepy. Jinak je třeba mít místo na disku C, protože do tempů se přechodně stáhne asi 1,9 GB.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
uherz
Příspěvky: 7
Registrován: 27.4.2009, 9:34

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27159Příspěvek uherz

Jak říkám, problém je mezi klávesnicí a židlí, jsem pouhý uživatel, tak jestli mohu poprosit o zaslání detailnějšího návodu... Jediný co se mi zatím podařilo aktualizovat je program FRESH NAVIGON, ale pak už nic... Díky všem. :zamysl:
uherz
Příspěvky: 7
Registrován: 27.4.2009, 9:34

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27160Příspěvek uherz

Jinak ještě pro doplnění, mám VISTY, tam jsem zkoušel do těch dokumentů vytvořit ty dvě nové složky TEMPu a v NAVIGONU FRESHI mi to pak hází, že stará složka TEMP neexistuje a nic, takže tudy cesta nevede, tak jsem šel na druhej komp, kde mám XP a tam to udělal tak, že jsem si vytvořil v Document a Settings taky ty dvě TEMP a úplně ta samá hláška, fakt nevím, asi jsem... :blazen:
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27161Příspěvek Jirásek

Důležité je udělat také tu změnu v souboru usersettings.xml
pepasedlacek píše:jednotka:\Documents and Settings\uživatel\Dokumenty\NAVIGON\NAVIGON Fresh\settings\usersettings.xml
V tomto souboru bude provedena tato změna:
- <storageLocation>
<tmp>jednotka:\Documents and Settings\Temp</tmp>
<backup>jednotka:\Documents and Settings\Temp2</backup>
Promiň, nechci tě podceňovat, ale nepíšeš zda jsi ji udělal.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
uherz
Příspěvky: 7
Registrován: 27.4.2009, 9:34

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27162Příspěvek uherz

Neudělal, nevím jak, už sice najdu ten požadovaný xml soubor, ale otevírá se mi pořád jen prohlížeč IE a tam napsaný ty zdrojový kody, z toho usuzuji, že na úpravu potřebuji nějaký program... ach jo... to si k tomu budu muset udělat doktorát... jinak díky za trpělivost s pouhým uživatelem, ne programátorem....
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27163Příspěvek Docent

Na úpravu .xml souboru ti stačí jakýkoli textový editor, třeba Notepad z Windows...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27165Příspěvek Jirásek

uherz píše:...ale otevírá se mi pořád jen prohlížeč IE ...
Promiň, pokud budu příliš "polopatický" - na soubor klikni pravým tlačítkem, z nabídky najeď na Otevřít v programu - Poznámkový blok a klikni potvrzení levým tlačítkem. Soubor se otevře v texťáku.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
uherz
Příspěvky: 7
Registrován: 27.4.2009, 9:34

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27174Příspěvek uherz

:jupi: Pánové díky a tleskám! :?:

Teď pro změnu řeším další problém, byť je 7210 zaregistrovaná, píše mi to, že jsem si jej doteď nezaregistroval a nemohu si tak koupit ani stáhnout žádnou mapu, na to mám přece 30 dní od zakoupení nárok zdarma ne? A ještě,nevíte jestli lze nějakým jiným způsobem než kartou a pay pal m zaplatit těch cca 20 euro pokud sem uplatnil slevový kupon, popř. budu moc rád, pokud mi někdo na SZ pošle návod jak platit přes paypall, tam sem se již zaregistroval, děkuji.
pepasedlacek
Příspěvky: 19
Registrován: 21.2.2009, 20:35

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 27184Příspěvek pepasedlacek

uherz píše::jupi: Pánové díky a tleskám! :?:

Teď pro změnu řeším další problém, byť je 7210 zaregistrovaná, píše mi to, že jsem si jej doteď nezaregistroval a nemohu si tak koupit ani stáhnout žádnou mapu, na to mám přece 30 dní od zakoupení nárok zdarma ne? A ještě,nevíte jestli lze nějakým jiným způsobem než kartou a pay pal m zaplatit těch cca 20 euro pokud sem uplatnil slevový kupon, popř. budu moc rád, pokud mi někdo na SZ pošle návod jak platit přes paypall, tam sem se již zaregistroval, děkuji.
Součástí nově koupené navigace jsou i nové mapy, které se stahují přes navigon fresh v rámci latest map guarantee.
Takže je zbytečné kupovat nové mapy, když je s novou navigací dostanu ke stažení zdarma.
Odpovědět