Navigon 7210

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24517Příspěvek VH1

tak zatim vyzkousim na te 2GB...Dekuju za ten soubor...chtel bych se zeptat...jak nejlepe vyzkousim ze mi to funguje? :D nejaky napad?
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24519Příspěvek Tarabascz

stačí zadat nějakou ulici v praze a spustit navigaci - DEMO

ja zadal ulici Levského a začalo to navigovat od hlavního nádraží po magistrale no a Národní muzeum to musí zobrazit

druhá možnost je ulice fibichova blízko je žižkovský vysílač taky se musí zobrazit jako 3d objekt nebo dle kategorie a je tam v nabídce přimo Parkoviště Fibichova to je hned u toho vysílače

hned jak to bude hledat signal GPS zvolte pouze DEMO
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
jkmh
Příspěvky: 6
Registrován: 27.12.2008, 22:40

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24557Příspěvek jkmh

Dobrý den,
také mám 7210ku a chtěl bych se zeptat, jestli měl někdo z vás možnost vyzkoušet funkci "upozornění na nebezpečnou zatáčku" zde v ČR. Jinak mi funguje na 100%, po aktualizaci jsem problémy s Landmarkem neměl.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24568Příspěvek Tarabascz

někde jsem četl že tato funkce v ČR nefunguje.
ja to mám taky aktívní a i když jezdím hodně často i na Slovač zatím mě to neupozornilo ani jednou na žádnou zatáčku :zamysl:
Před pár dnemi jsem si zakoupil program poi-warner dostal jsem i kód na zakoupení POI kategorii z www.pocketnavigation.de v hodnotě 24 eur já si vybral pár věcí dalo mi to součet 23,9 takže jsem neplatil nic navíc. mezi těmito možnostmi byla kategorie SICHERHEIT
samozřejmě nevím co to znamená (nemecky neumím ale byla grátis tak jsem to tam hodil taky)
jsou tam spomenuty nějaké zatáčky a pod.
V sobotu pojedu do České Lípy tak to vezmu přes Mělník jsou tam zajímavé zatáčky uvidím zda to bude upozorňovat nebo ne dám vědět.

No a tady je popis té kategorie v orig. znění :-)

Sicherheit
Gefährliche Kurve, Kreuzung, Einmündung, Kuppe, Engstelle, Gefährliche Vorfahrtsregelung, Schlaglöcher, Bodenwellen, Aquaplaning, Seitenwind, Nebelbildung, Wildwechsel, Landwirtschaftlicher Verkehr kreuzt, Unbeschrankter
Bahnübergang, Krötenwanderung, Flugverkehr, Kindergarten, Kinderhort, Schulen, Schulbusshaltestellen, Spielplätze an belebten Straßen, Zebrastreifen
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24788Příspěvek ClonyXXL

To Tarabascz - prosím tě, jaký používáš POI-WARNER? Koupil sis nový, nebo je něco přímo v 7210? Něco jsem tam zahlídl, ale nic, co by se dalo spustit. A co se týče nového, tak jsem zase četl, že nový poi-warner pro navigon zatím není. Nedíval jsem se teď na dom. stránku. A jestliže sis ho koupil, jak jsi ho dostal do 7210 tak, aby makal?
Moc ti díky za informace!

P.S. Jinak jsem dnes stahoval všechno Q4 znova podle vás, a Landmark mám jak složku, tak je v menu, tak to ukáže budovy v Praze. Ale soubor je tam Q3.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24789Příspěvek Tarabascz

to ClonyXXL

ahoj
co se týče souboru LandMarks - máš ho v pořádku.
Verze Q4 zatím neni - prozatím verze Q4 jsou jenom mapy, byla akorát proveda uprava a aktualizace verze Q3, aby spolupracovala i s novějšími mapami Q4.
Novější LandMarks Q3 je v porovnání s původní verzi větší asi o 2MB.

a teď k POI-Warneru
potřebuješ zakoupit program MN 7 z ofic. stránek http://www.navigating.de/cms/index.php?id=5117 (nyní je to za 20 Eur ja ho kupoval za 30 :( )
Z tohoto linku stáhni https://sslsites.de/pocketgps.de/secure ... 173&lan=en tu prostřední možnost "Setup for device Navigon 7xxx " ulož do PC připoj Navigaci k PC a spusť ten uloženej soubor.
Samotnej program se tě pak zeptá zda je navigace připojená atd., ale to zvládneš program si sám nakopíruje potřebné věci do navigace.
Až to bude v navigonu resetuj přístroj a po opetovném zapnutí bude program sice v navigaci ,ale pořád nefunkční - zjistíš akorát vygenerované ID které pak zadáš při registraci na webu https://sslsites.de/pocketgps.de/secure ... 73&r=&cpn= a po zaplacení dostaneš reg. kód který zadáš v navigaci do poi-warneru a je to.
Poi-Warner je plně funkční.

POZOR, ale jakmile budeš mít Poi-Warner v navigaci plně funkční zálohuj si komplet všechny soubory z navigace.
Kdyby si Poi-Warner smazal a opět instaloval kód bude již neplatný.
Poi-warner si totiž při každé nové instalaci vygeneruje nové ID.


Kdyby byli nejasnosti napíš.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24791Příspěvek ClonyXXL

Takže teď si napráskáš bodů zájmu z poi.cz kolik chceš, jo? A co třeba ikony? Jdou tam ty z poi.cz?
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24805Příspěvek Tarabascz

jj vše funguje i ikony ale zase pozor:
V programu co je v PC je funkce export POI takže když to dělám přes tento prgram ikony se neexportují pouze samotné soubory POI, takže to dělám tak, že to natvrdo nakopíruji do složky pois přimo v navigaci i s ikonkama a navigace si to sama překonvertuje hned při zapnutí a fungujou i ikonky :usmev:
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24822Příspěvek ClonyXXL

Výborně. Prosím tě, řekni mi ještě - když připojíš 7210ku k pc, vidíš i mimo karty i nějaký jakoby vnitřní paměť PNAčka? Dostaneš se dovnitř? Mě to pořád píše, že to mám připojit k pc. Máš to taky tak, nebo to mám reklamovat?
A ještě jednu otázečku - nepřemýšlel jsi, jak v této navigaci rozchodit iGO8?
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24823Příspěvek Tarabascz

o iGO 8 jsem nepřemýšlel zatím na to nemám ani čas se stím vyhrát.
Navigaci když připojím k PC vidím pouze to co je na SD kartě nic víc.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24831Příspěvek ClonyXXL

Chlapi, je tu někdo, kdo by chtěl taky v této navigaci rozhýbat iGO8?
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 24909Příspěvek Tarabascz

Tak si ho kúp, nebo zda-li tuto navigaci máš tak to tam skús naprat a s vysledkama se nám pochlub.

to víš Fantazii se meze nekladou :-)
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
sokoleek
Příspěvky: 1
Registrován: 23.2.2009, 1:36

Nalezení POI na trase?

Příspěvek: # 25614Příspěvek sokoleek

Ahoj,

řeším jednu uživatelskou věc, která mne docela irituje. Když mám nastavenou navigaci, tak chci, aby se mi vyhledali body zájmu v okolí trasy. Navigon to udělá, ale pouze zobrazí prvních 8 a nejde seznam posouvat dále. Chci třeba vyhledat včechny McDonadly na trase, ale i když mám nastavený filter (zobrazení) kategorie pouze Restaurace, tak to zobrazí prvních 8 restaurací bez možnosti filtrovat podkategorie. Neřešil jste to již někdo?

Díky Vlasta
VH1
Příspěvky: 20
Registrován: 6.1.2009, 20:12

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 25709Příspěvek VH1

nevite nekdo co je noveho v mapach Q1 2009 -ted to stahuju ale prekvapuje me ze velikost souboru je mensi nez u map Q4/2008.
Uživatelský avatar
Tarabascz
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 1:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 7210

Příspěvek: # 26330Příspěvek Tarabascz

to: VH1

Můžeš mi říct které státy v Q1-2009 se Ti zdají menší vůči Q4-2008 ja to srovnával a neviděl jsem soubor s menší velikostí.
Jediné soubory které jsou menší jsou některé POI, ale ty byly již v Q4-2008 vůči Q3-2008 a bohužel to pořád přetrvává proto jak jsem psal ja osobně srovnám soubory a ty větší jdou do navigace.
Ale opravdu co jsem srovnával mapy s Q4-2008 vůči Q1-2009 tak jsou větší některé víc některé míň
jenom přiklad.

Q4 - 2008 Q1-2009
ČR 46,892 MB 47,545 MB
SR 20,239 MB 20,553 MB
Hungary 23,396 MB 23,682 MB
Germany 210,195 MB 213,531 MB

Estonsko 3,766 MB 17,988 MB tady nastal rapidní nárust dat

nevím třeba něco přehlížím ale nové mapy dle mě jsou větší
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Odpovědět