Navigon 8110

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
martineams
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 18:36

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 33112Příspěvek martineams

Vše se děje prostřednictvím toho programu. Samozřejmě je nutná registrace. Tu už si přesně nepamatuji jak jsem ji dělal. Jestli pomocí Fresh, nebo přímo na stránkách navigonu. Ale mám pocit že se to dělá na stránkách..... tak jsem se tam koukal. Mělo by to být tady: http://www.navigon.cz/portal/int/kundenservice/faq.html. bohužel pro nás, ty zmetci německý nepochopily že jsme v EU a že máme taky nějaký práva a tak ty stránky češtinou moc neoplývají. Ono celý produkt navigace pro čecháčky funguje jen z části a dodnes s tím nic ne dělaj. Hold jsme pro ně póvl. Bude to asi chtít výrobní číslo. To je pod zadním krytem. Ten se musí vydloubnout (je to popsaný v návodu který je v PDF někde na CD, nebo já ho měl v kořeni na kartě. Samozřejmostí je připojená navigace do USB, nebo karta strčená do čtečky. (U 8110 je asi 2GB karta. Doporučuji koupit 4GB SDHC nebo větší (na MP3 apd. ) a data z té původní na ni zkopírovat. Tak se dá dělat i záloha. Normálně se to přez průzkumníka zkopíruje někam do počítače. Jinak přes čtečku je to mnohem rychlejší.

Po registraci už by to mělo vše jít přes ten Fresh. Je tam záložka Stažení map a služeb. Vše trochu trvá. Nejdříve ale doporučuji aktualizaci software. Což upraví SW navigace na aktuální verzi. Bude to pak chtít Kartu vložit do navigace a pomocí stylusu navigaci restartovat, aby se ta aktualizace zavedla i do OS systému přímo v navigaci.

Mapy se pak stáhnou přes Fresh (trvá to dost dlouho, i několik hodin). Záleží na připojení a kolik lidí zrovna aktualizuje. Nejlépe to je dělat v noci. Většinou je problém hned po vydání aktualizace. Pak se to časem sklidní a dokonce to i funguje. Jede to v podstatě samo. Fresh je v češtině a není na něm nic složitého, myslím si že to každý musí zvládnout. V podstatě se to tam jen odkliká další. Jen v tom seznamu map. je nutný mýt zatrhnutý buď vše nebo ty mapy které chceme aktualizovat. Samozřejmostí je záloha před každou aktualizací. Ten backup v Freshi je skoro na nic. Lepší je kopie přes Průzkumníka, nebo co používáš. Poslední aktualizaci map jsem dělal na dvakrát, protože při prvním pokusu mi zmizela ČR z navigace. Těžko říct proč. Možná pomsta za Lisabon. Už to jde. Jinak je ještě možný za poplatek upgrade na 8310. Hardwarově jsou totiž úplně shodné. Rozdíl tam je v některých funkcích dost výrazný. Já jsem 8310 koupil novou za zaváděcí cenu. Ale obě verze jsem měl možnost vyzkoušet a jednoznačně 8310 funguje lépe. Je lépe optimalizovaný software. Časem ho jednoznačně doporučuji koupit.
orsa
Příspěvky: 4
Registrován: 14.11.2009, 21:17

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 33116Příspěvek orsa

Tak že ti dík za popis.Ale nedalo mi to tak jsem se v tom tak dlouho hrabal až jsem na to přišel.Zálohu jsem udělal ve freshi.Ten backup.To jsem udělal už včera před vymazáním karty.Ale hned jsem tu zálohu nahrál zpět na kartu.Ale problém byl v tom že ta nová aktualizace je větší než 2G.A to byl ten problém.Prostě jsem ve freshi zaškrtal jen ty mapy které jsem chtěl aktualizovat plus pár dalších tak aby mi to dalo ty 2G.No a pak jsem kliknul na DALŠÍ a už to jelo.Trvalo to asi dvě a půl hoďky.Teď už to mám v navigaci.Hned zítra to jdu vyzkoušet.Snad to bude v pohodě.Zajímal by mě ten upgrade na 8310.Jak na to?Jo a sorry že jsem tak otravnej. :palce:
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 33127Příspěvek ClonyXXL

Nějak ty Navigoňácké stránky nejedou či co. Pracně jsem se doklikal sem http://navigon.com/portal/int/shop/addo ... ktId=26436 - je tam "Software upgrade for NAVIGON 8110" - za 70 Euro, klepneš přidat do košíku, v dalších krocích kartou zaplatíš (ne každou kartu to bere)...........a nakonec můžeš začít stahovat. Měj při tom kartu ve čtečce.
Získáš tím funkce 8310ky.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
orsa
Příspěvky: 4
Registrován: 14.11.2009, 21:17

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 33190Příspěvek orsa

Tak to je super.Moc dík.Mám ještě jednu otázku.Existuje někde na netu návod k použití v češtině?V balení s navigací byl jen manual v nečeštině :usmev: .Jde mi o to jestli se dá nějak zadat vyhýbat se účelovým komunikacím.Nikde jsem to tam nenašel.Dík předem.
ClonyXXL
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 11:07

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 33878Příspěvek ClonyXXL

No pokud ti jde právě o toto, tak to manuál ani nepotřebuješ - je to přímo v nastavení. A jelikož máš celou navi v češtině, není co řešit. Akorát - ty máš 8110 a chceš z toho 8310? Mám kamoše, který tvrdí, že i tak ho to vodí po blbých cestách. Nevím, neviděl jsem to. Já mám ze 7210 ky 7310ku a tam to maká v pohodě - ještě mě to na polňačku nevedlo.
Jinak mým upgradem na 7310 se mi tam něco jako manuál objevil přímo tím upgradem a dá se číst přímo v navi, nebo si to vytáhneš do pc a čteš to tam. Myslím, že na 8310ce to bude podobné, a cz manuál tam jistě bude taky. A určitě se na netu taky dá najít.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
Uživatelský avatar
šemík
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 10:04

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 35305Příspěvek šemík

Mam 8310 a rada si vymíšlí poznám to ale jen na cestách kolem komína a většinou jedu podle sebe a navigaci poslechnu když sem v úzkých, při hledání adresy mi velmi vyhovuje Igo v mé navigaci ale na delší cesty si pouštím navigon a myslím že co sem měl možnost zkusit jiné tak navigon reaguje nejsvižněji toto je moje osobní zkušenost a názor
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
Odpovědět