Navigon 8110

Vše o navigacích značky Navigon
Odpovědět
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27038Příspěvek vbor

Děkuji za informaci k SDHC. Jinak na velkém množství polských webových stánek se nabízí možnost odblokování Navigona, např. viz

Kód: Vybrat vše

https://ssl.aukro.cz/show_item.php?item=541825237
Z toho usuzuji, že jednostranný být nutně nemusí. Chtěl bych se zeptat "libora_m", zda poláci nenabízejí stejný druh instalačního souboru nebo, zda se jedná o jiný postup, jak do Navigona 8110 instalovat i jiný soft. Jak je vidět, poláci dokáží vydělat na všem.

Tak od libora_m už odpověď nepotřebuji. Včera jsem si na google zadal do vyhledávače text odblokovat Navigon 8110 a vyskákalo na mne tolik polských stránek, že jsem se až divil. Mezi nimi i nejmenované forum, kde je k dispozici tzv. odblokování, které obsahuje nejen liborem_m poskytnutý soubor, ale i jeho mutaci v podobě rozsáhlé úpravy menu s přídavkem mnoha různých programů. Vše se uloží na kartu a už to jede. Dokonce i ten OziExplorer je v této úpravě funkční. Při použití správných prográmků se dá prostě z tohoto zařízení udělat něco, co se už dost podobá PDA. No a o to šlo. Opatřit si dobrý přístroj s dobrým procesorem a operační pamětí, který zvládl víc než jen jeden navigační program.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27105Příspěvek vbor

Tak jsem si koupil Navigona 8110 a update software a map se mi přes Navigon Fresh nedaří. Při každém pokusu mi to nahlásí: Error while trying to open the output file (1140). Software je v 7.0.7 a mapy 2Q2008. Co s tím?
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
pepasedlacek
Příspěvky: 19
Registrován: 21.2.2009, 20:35

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27108Příspěvek pepasedlacek

Zatracená práce !
Vždyť jsem na tohle odpovídal !
V programu je chyba, chce to změnit adresář pro dočasné ukládání dat v documents and settings.
Viz tato odpověď: http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=4&t ... =30#p26961
a pojede to.
Pepa.
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27110Příspěvek vbor

Tak se Pepo nerozčiluj, nejde pročítat vše a na všech fórech.Člověk většinou hledá pomoc tam, kde si myslí, že by ji najít mohl, t.j. mezi spolumajiteli "stejných" zařízení. Předpokládám, že tvé úpravy musím řešit cestou instalace souboru UpdateMe.exe, protože za současné situace, kdy jsem se zatím do troje nešťoural vidím přes PC jen kartu SD s jejím obsahem, kde tvé adresáře nevidím. Pak si kladu ještě jednu otázku a to tu, zda po instalaci UpdateMe.exe uvidím strukturu instalace zařízení v počítači, abych tam dohl nějaký ten adresář dotvořit. Kdybych to dělal cestou náhledu přes UpdateMe.exe, tak zas nutně potřebuji instalovat nějakou klávesnici. Takže Pepo, poraď ještě trochu víc. Budu ti moc, moc vděčný a zřejmě asi i další majitelé, když jak píšeš je to chyba softu. Dík V.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
pepasedlacek
Příspěvky: 19
Registrován: 21.2.2009, 20:35

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27114Příspěvek pepasedlacek

Tak to se moc omlouvám, odpovídal jsem ohledně chyby Error while trying to open the output file. (1140)
Takže na předchozí příspěvek, ne na ten starší. Je to chyba v programu NAVIGON Fresh.
S odblokováním navigací nemám zkušenosti, zato je mám s aktualizací map.
Pokud máš navigaci novou, tak tam máš podporu 30-denní garance nejnovějších map,
a potom i 2 roky update map zdarma. A to by bylo škoda nevyužít.
Soubor s nastavením - usersettings.xml je uložen přímo na počítači. Ne v navigaci.
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27118Příspěvek vbor

Beru zpět co jsem napsal. Bylo to v rychlosti a šlo o můj omyl. Myslel jsem, že musím něco řešit přímo v navigaci. Později mi to došlo, to když jsem zjistil obsah struktury adresářů a souborů v navigaci. Dokuments and Settings navigace neobsahuje. Příspěvek už byl ale napsán.
Takže jinak:
Mám novou navigaci, na http://www.navigon.com, jsem se zaregistroval (produkt mi nejde registrovat, protože se mi v registračním listu na str. 1 neotevře spodní nabídka) a na 2 roky mám možnost uprade map zdarma.Nyní jsem vyzkoušel tvůj postup. Vytvořil jsem si dva adresáře Temp a Temp2, protože uživatele za Dokuments and Settings mám s diakritikou. Program Navigon Fresh jsem nasměroval na ty dva adresáře (prázdné, bez obsahu), ale bohužel na mne vyskočilo při pokusu o uložení nastavení cest k adresářům: The old temp folder does not exist! (1006). Cestu tedy k adresářům nastavenu nemám, nejde to uložit. Nemusím do Temp zkopírovat ten soubor usersettings.xml po jeho úpravě? Nemusím tam zkopírovat i ty dva adresáře backup a settings, včetně souboru user.xml ? Nebo stačí jen vytvořit ty dva Tempy a v Dokumentech v souboru usersettings.xml jen přepsat tu cestu k adresářům Temp a nechat to tam kde to je?
Z té hlášky je zřejmé, že si Navigon Fresh někam uložil cestu k úložišti dat a to nejen do souboru usersettings.xml. Tedy je nutné to opravit i tam. Zatím mne nenapadá kde by to mohlo být.
Jinak z té 2GB karty jsem to všechno překopíroval na 8GB SDHC. Přečetl jsem si příspěvky a někdo tam tvrdil, že má na to vliv i velikost SD karty. Bohužel to nepomohlo. Co se týče souboru UpdateMe.exe, tak s tím už mám zase zkušenosti já. Krásně vidím v navigaci strukturu Windows a mohu si do přístroje instalovat další soft. Poláci na svých stránkách záležitost s UpdateMe.exe vyřešili perfektně. Nějaký šikula vytvořil menu o 3 záložkách, kdy na jedné můžete sledovat stav vaší baterie, kapacitu Flash paměti, jakož i zaplnění SD karty, na další záložce jsou pak ikony ke spouštění doplňkových programů zařízení a na poslední záložce máte ikony ke spuštění programů, které si do navigace nainstalujete. Nainstalovat si tam můžete vše, co podporuje PNA, tedy spustitelné programy z karty a samozřejmě i příslušné rozlišení. Tím získáte víceúčelové zařízení, trochu blízké možnostem PDA.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
pepasedlacek
Příspěvky: 19
Registrován: 21.2.2009, 20:35

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27124Příspěvek pepasedlacek

díky za odpověď.
Škoda že bydlíš tak daleko, já mám ty nové mapy doma.
Překopčil by sis je na sd kartu a měl bys po starostech.
Navigon vydává mapy vždy jednou za 1/4 roku.
Já jsem si novou navigaci koupil v únoru a věděl jsem že nové mapy budou v březnu.
Takže jsem s registrací chvíli počkal, asi 14 dní a nové mapy Q1/2009 jsem si stáhl
v rámci latest map guarantee.
Poslal jsem ti SZ, tak si ji přečti. Pepa.
noovakpetr
Příspěvky: 3
Registrován: 20.5.2008, 11:37

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27135Příspěvek noovakpetr

Zdravím mám navigon 8110 a stále nevím jak do nej dostat poi body. Skoušel jsem program PoiWarner pro MN7 ale nepodařilo se mě ho rozchodit. Nemá už někdo poi vytvořené hrady, zámky, radary, a další užitečně ne poporadil kde je stáhnout a kampřesně nahrát. Zajímam se i o programy do navigace už jsem sehnal navon_tc nevite o dalších? Díky moc za rady.
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27139Příspěvek vbor

Já dnes vyzkoušel několik verzí POIWarneru, ani jednu jsem nerozběhal. Jednak chybí v PNA ActiveSync, který by umožnil instalaci, pak se nedaří zapsat registrační čísla do již nainstalované verze. Okno pro zápis registračního čísla je mrtvé, nejde do něho nic psát. V PDA mi to běží bez problému, do PNA to nemohu dostat. Už jsem zkoušel i založení SD do PDA a instalaci na tu kartu a následné založení do PNA. Bohužel nic. Hodí to chybu.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27140Příspěvek Jirásek

A to máte PoiWarner koupený? Tak snad podpora výrobce. :zamysl:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27141Příspěvek vbor

Nic jiného mi nezbyde, myslel jsem, že to rozběhám vlastní hlavou. Registrační číslo mi to ale nechce vzít. Takže výrobce.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27143Příspěvek Jirásek

Pokud se chcete bavit o warezu a kradených programech, tak račte na jiné fórum. Tady NE! ::prav::
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27144Příspěvek Docent

vbor píše:Já dnes vyzkoušel několik verzí POIWarneru, ani jednu jsem nerozběhal.
To seš dobrej, nakoupit si několik verzí POI Warneru po 20 €, jenom abys vyzkoušel, jestli některá z nich bude fungovat :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
vbor
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 10:21

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27171Příspěvek vbor

Chytrolíne docente, podívej se na stránku výrobce a třeba tam zjistíš, že existují 3 verze. Když máš víc zařízení a na to jedno ti to nefunguje, třeba tě napadne použít verzi pro to druhé. Bohužel jsem neuspěl. Na PDA mi to běží na PNA nikoliv. Když se poohlédneš po internetu, tak zjistíš, že s instalací tohoto softu má docela dost lidí problém, asi patřím mezi ně. No nic, poradím si sám, zjišťuji, že tady hlízdí ti, co se raději naváží do druhých, než aby si vzájemně pomohli.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Navigon 8110

Příspěvek: # 27173Příspěvek Docent

Nemusím se tam dívat, že existuje více verzí, vím dost dobře, protože sám mám jednu koupenou. A s kradenými programy ti tady nikdo radit nebude, to si klidně běž jinam ::prav:: .
S instalací tohoto softu má dost lidí problémy - docela věřím, protože někde ukradnou verzi na něco úplně jiného, než potřebují, že? A jsou navíc tak blbí, že to nejsou schopni pochopit.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Odpovědět