Jak udělat, aby upozornil na překročenou rychlost,

Vše o navigacích značky TomTom
janl
Příspěvky: 30
Registrován: 20.9.2007, 16:45
Kontaktovat uživatele:

Jak udělat, aby upozornil na překročenou rychlost,

Příspěvek: # 7815Příspěvek janl

Dobrý den.
Jsem úplný začátečník. A zajímalo by mi jestli je možný nahrát vlastní upozornění na (např. blížící se radar). V tom tomu bohužel nic Miroslav neřekne - stačilo by třeba, aby řekl radar. A celkově. např. na mojí oblíbenou benzínovou pumpu - třeba zase - benzínka....
Dále by mi zajímalo jestli je možné taky, aby mi tom tom informoval o překročení povolené rychlosti. Už jsem našel, že si mohu definovat třeba rychlost 130 km/h , aby při ní vypnul displej. Ale při cestě na tom toma přeci pořád nekoukám a zdálo by se mi praktické, aby třeba zapípal či promluvil při překročení rychlosti.
Jinak mám tom tom nainstalovaný v mobilním tel.
Předem děkuji za odpověď.
vilik
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 16:26
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak udělat, aby upozornil na překročenou rychlost,

Příspěvek: # 7817Příspěvek vilik

Vždyť tenhle web je přesně o tom, na co se ptáš. Pročti si to tady a budeš mít jasno. :zamysl:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
janl
Příspěvky: 30
Registrován: 20.9.2007, 16:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak udělat, aby upozornil na překročenou rychlost,

Příspěvek: # 7819Příspěvek janl

No jo, to, že si tam můžu nahrát svůj hlas a ten mi vysloví když se budu k poi blížit, už jsem vykoumal. Ale ještě pořád, nevím jak udělat, aby mi to při překročení rychlosti něco řeklo - upozornilo. Alespoň tohle nemužu nějak najít.
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak udělat, aby upozornil na překročenou rychlost,

Příspěvek: # 7821Příspěvek Jirásek

Pokud je mi známo, tak toto TomTom zatím neumí. Nevím jak iGo. Dají se však použít doplňkové aplikace. PoiWarner , GPSAuto a pod. Nepíšeš jaké zařízení používáš (navigaci, PDA ?), takže těžko radit.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak udělat, aby upozornil na překročenou rychlost,

Příspěvek: # 7823Příspěvek MilanSu

Píše, že to má na mobilu, tam toho moc s doplňkovýma aplikacemi neudělá, alespoň co já vím. Používal jsem na PDA GPSAuto a byl jsem spokojený
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak udělat, aby upozornil na překročenou rychlost,

Příspěvek: # 7825Příspěvek Jirásek

Milane sorry, jsem slepec. Zaujat problémem jsem tu větičku přehlédl. Chyba mezi židlí a klávesnicí :oops:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
univenb
Příspěvky: 12
Registrován: 15.9.2007, 11:28

Hlídáni rychlosti na TT One XL

Příspěvek: # 7953Příspěvek univenb

Měl bych pár dotazů k problematice dle předmětu:
- je možno změnit pro konkretní rychlost, kdy se ozve signal překročení rychlosti? Mě se na povolený 50 km/hod aktivuje kolem 58km/hod a to už je za dost peněz. :( U čtyřicítky a sedmdesatky je to taky asi o 8-9 km víc. Předpokládám, že to je nějaká společná konstanta a že ten přírůstek není zašitý přímo v mapě.
- dále by mě zajímalo, zda je u TT hlídaná taky devadesátka mimo obec. Mě se nehlídá, nevím proč. Případně zda je možno některé hlášení překročení rychlosti povolit a nebo zakázat.
- je mi jasné, že v mapách nejsou příliš kvalitně nebo aktuálně udělané povolené rychlosti a pro málo významný silnice nejsou rychlosti v mapách vůbec. Narazil jsem ale na problém, že například na začátku obce na displeji TT správně vyskočí povolená padesátka ale po pár desítkách metrů zmizí a rychlost hlídaná není, případně zase po projetí nějaké vzdálenosti se hlídání rychlosti znovu aktivuje. Pro 40 a 70 to dělá také. Zajímavý ale je, že jsem si na často projižděný trase všiml, že ty úseky, kde se rychlost při předchozí cestě nehlídala, jsou občas někde jinde, a nebo dokonce k výpadku vůbec nedojde. Připádá mi to, že to nebude chybama v rychlostech v mapě ale protože se to náhodně mění, že to má nějakou souvislost s nepřesností stanovení polohy auta na silnici. Nevíte náhodou někdo, v čem je problém? Nedochází například při zhoršeným signálu ze satelitů při určité nepřesnosti polohy na silnici ke ztrátě informace o povolené rychlosti?

Díky za případnou odpověď.

Jirka
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Hlídáni rychlosti na TT One XL

Příspěvek: # 7958Příspěvek Gumídek

To je v software TT,takže změnit se upozornění nedá.Souvisí to s tím,že jinde(v zahraničí) není policie tak úzkoprsá jako tady.Když v německu překročíš rychlost o 8 km,žádný problém....A dále,danou rychlost na silnici obsahují(nebo neobsahují) přímo mapové podklady,lze jedině oznámit do Tom Toma chyby.Bohužel.
univenb
Příspěvky: 12
Registrován: 15.9.2007, 11:28

Re: Hlídáni rychlosti na TT One XL

Příspěvek: # 7995Příspěvek univenb

Gumajz píše:A dále,danou rychlost na silnici obsahují(nebo neobsahují) přímo mapové podklady,lze jedině oznámit do Tom Toma chyby.Bohužel.
Dik za vyjádření. Ale s tou rychlostí to asi nebude přímo mapou, protože při opakovaným průjezdu stejný trasy se to chová skoro pokaždý jinak. Napadá mě souvislost s tím, že TT má tendenci do určité vzdálenosti od trasy "dostrkávat" tvoji polohu na střed silnice. Je to dost dobře vidět, pokud uhneš z trasy na nějakou souběžnou cestu, chvíli se dle TT pohybuješ po původní trase a pak dojde k přeskoku na jinou cestu. Myslím si, že pokud se něco podobnýho stane, ztratí se informace o maximální povolený rychlosti, která určitě není zadaná pro celý úsek ale jen na jeho počátku, případne v místě, kde se povolená rychlost mění. Dnes jsem to zkoušel při průjezdu jednou obcí, kde jsem ten problém zpozoroval. Po přepnutí TT na zobrazení signálu satelitů docházelo v určitých místech, nejspíš okolní zástavbou, k náhodnýmu snížení počtu satelitů z běžných 6-8 na 2-3. V tom okamžiku je asi přesnost polohy dost nejistá a možná že to je právě příčina toho popisovanýho problému....

Jirka
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlídáni rychlosti na TT One XL

Příspěvek: # 7997Příspěvek Jirásek

Moje zkušenost - funkce sice efektní a hezká, ale v praxi nepoužitelná vzhledem k vysokému počtu nepřesných údajů v podkladech, či úplné absenci těchto údajů. Navíc jsem slepoň a při změně zbarvení na červeno vidím prd, kolik to ukazuje :mad:

PS: abych zabránil případným narážkám, nejsem barvoslepý, pouze blbě vidím na blízko.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
univenb
Příspěvky: 12
Registrován: 15.9.2007, 11:28

Re: Hlídáni rychlosti na TT One XL

Příspěvek: # 8012Příspěvek univenb

Jirásek píše:Moje zkušenost - funkce sice efektní a hezká, ale v praxi nepoužitelná vzhledem k vysokému počtu nepřesných údajů v podkladech, či úplné absenci těchto údajů. Navíc jsem slepoň a při změně zbarvení na červeno vidím prd, kolik to ukazuje :mad:

PS: abych zabránil případným narážkám, nejsem barvoslepý, pouze blbě vidím na blízko.
Já jsem taky blizkoslepec ale překročeni rychlosti mě krásně zacinká, tak se řítím podle toho. :lol:

Jinak za měsíc použivaní jsem ušetřil již na třech radarech. Řekl bych, že TT se už zaplatil...

Jirka
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlídáni rychlosti na TT One XL

Příspěvek: # 8013Příspěvek Jirásek

Já na PDA + TT6.03 mám s akustickou indikací překročení rychlosti smůlu - pouze blikání. Nebo jsem totální LÁMA.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Tom.R
Příspěvky: 4
Registrován: 9.10.2007, 10:20

upozornění na překročení rychlosti-help

Příspěvek: # 8326Příspěvek Tom.R

Zdravim, mam TT one new a nemůžu přijít na to, kde se dá nastavit nějaké upozornění při překročení povolené rychlosti-jestli se to dá. Teď mi to jen červeně bliká. Snažil jsem se to tady najít, ale nikde sem nic nenašel, tak jestli to tady je, tak mě neukamenujte. Díky za radu
TT one new v.2, Apl. 7.131, mapa PL-CZ-SK-HU v652 1211
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: upozornění na překročení rychlosti-help

Příspěvek: # 8327Příspěvek *MC*

pokud máš navcore7 tak ti to bude upozorňovat v případě,že je rychlost zanesena v mapě
Sygic Aura HTC
Tom.R
Příspěvky: 4
Registrován: 9.10.2007, 10:20

Re: upozornění na překročení rychlosti-help

Příspěvek: # 8328Příspěvek Tom.R

měl sem na mysli jestli jde nastavit nějaký zvuk
TT one new v.2, Apl. 7.131, mapa PL-CZ-SK-HU v652 1211
Odpovědět